Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xeno


xeno
csendes tag

Hát aki tanult is pici kriptográfiát és tudja, hogy mi a mostani "törés" (gyakorlatilag privát kulcs megszerzés), az sejtheti, hogy a Fail0verflow teamnek lesz igaza...

(#2) Gomez86 válasza xeno (#1) üzenetére


Gomez86
őstag

De ezt nem mondhatja a Sony.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#3) Sicilian


Sicilian
addikt

Vége az álmatlan éjszakáknak a Sony-nál, megcsappanak majd a bevételek rendesen... :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#4) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Még ha sikerülne is a Sony-nak a hiba javítása, akkor sem tartana most már sok időbe az újabb hackelt kulcs elkészítése.

(#5) woros


woros
őstag

Aki PSN-ezni akar vagy multizni, annak ígyis-úgyis meg kell venni a játékokat. Többek közt nekem is.
Szóval jó dolog, de vmit vmiért. Annyiból jó, hogy van 1-2 játék amiért nem adnék pénzt, de kipróbálnám.

(#6) h-yle válasza Sicilian (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Dehogy csappannak. Épp az ellenkezője. Már ha lesz bármilyen hatása.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) FefeeX válasza woros (#5) üzenetére


FefeeX
veterán

erről világosíts fel pls, csak mert boxon pl nem kell megvenni, legalábbis mintha az új FW-t azzal reklámozták volna... Mármint arra gondolok, hogy lemezolvasás-védelem van benn, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#8) h-yle válasza woros (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Nem kell megvenni. Legalábbis jelen állás szerint. Hiszen bármit eredetinek fog felismerni a gép, ha alá van írva a kód, és HW módosítás nem szükségeltetik hozzá.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#9) Rebell


Rebell
senior tag

Nem vagyok konzol Fan,csak úgy megkérdem, a Jailbreak is nem 1 fajta törés volt a Ps3 3.41 Fw-el? Nyugodtan játszhattál külső HDD-ről bármilyen Game-el?
És a mostani hack, annyit jelent, hogy Bluray lemezre irok 1 játékot, behelyezem és müködik?

(#10) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Majd visszarendelik a Sony-nál a gépeket mint a Suzuki a verdákat! :D
Az várható volt hogy ez se tart majd örökké de ahhoz képest elég jól bírta a védelme.

[ Szerkesztve ]

(#11) aram01


aram01
nagyúr

Szerintem ha sikerül egy "stabil törést" csinálni akkor jobban fognak fogyni a ps3-asok is,szerintem :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szerintem a sonynak a kakaskodás és a funkciók elvétele helyett (mint ugyebár a linux futtatása) inkább büszkének kéne lennie arra, hogy ennyi ideig tartotta magát a box és a wii-hez képest.
Nem pedig pénzt és erőforrást beleölni ebbe, ha tényleg nem lehet szoftveresen most már ellene tenni semmit.

Amúgy világosítson már fel vki, hogy hogyan lehet ezzel a töréssel másolt játékokat futtatni, ha elvileg a ps3 aft32öt támogat csak, és a játékok iso-ja pedig kicsit nagyobbak 4gb-nél ugyebár..

Kérdezem ezt abszolút pc-s fejjel, konzol mentes környezetben :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13) ladlac válasza Sicilian (#3) üzenetére


ladlac
tag

De miért? A Sonynak van egy kiépült vásárlótábora, akik 4 éven át vették a játékokat. Most meg majd mindenki fellélegzik, hogy végre nem kell fizetni? Szerintem jelentős mértékben nem számít már ez.

@Edenyke: Jelenleg sehogy, mert a csapat, aki feltörte, nem támogatja a warezt. Ők csak a Linux/homebrew vonal miatt csinálták, amit. Persze valószínűleg mások majd lehetővé teszik a warezt is.

(#14) Zirowe válasza ladlac (#13) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez így érdekes, mert kb minden hírben az jön le, hogy akkor mostantól mennek a másolt játékok és ennyi.
Érdekes hírközvetítés, az biztos. :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15) aram01 válasza ladlac (#13) üzenetére


aram01
nagyúr

mások már csak azért is lehetővé teszik a warezt hogy a Sonynak betartsanak egy picit

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) ladlac válasza Zirowe (#14) üzenetére


ladlac
tag

Valószínűleg azért, mert megvan a rootkey, ergo csak a fantázia szab mostantól határt. Feltételezem egy-két héten belül már az is kijelenthető, hogy van warez PS3-ra.

(#17) h-yle válasza Zirowe (#12) üzenetére


h-yle
addikt

Pont azért törték meg, mert elvették a funkciókat. Ha maradt volna a Linux, valszeg nem lenne hozzá törés. Aki hülye haljon meg...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#18) Zirowe válasza ladlac (#16) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, de hogyan hidalják át a fat32 korlátait?

Vagy vki már látott egy ps3 játék isoját belülről, és az megfelel a fat32nek?

Mert pl: engem ez is tartott vissza a ps3 vásárlásától még régebben, amikor médialejátszónak is akartam használni, hogy, amikor még volt rá linux, a linux partíció is csak fat32 lehetett, így például egy 15gigás 1080p-s mkv file-t nem tudtam volna lejátszani a ps3 vinyójáról..

h-yle: jó, hát erről már akkor kifejtettem a véleményemet, hogy nagy patkányság volt ez a sony részéről.
Amúgy nincs vmi hír az akkor indított csoportos perről a sony ellen?

Ja, és amúgy ez a törés a slimet is érinti?:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) h-yle válasza Zirowe (#18) üzenetére


h-yle
addikt

Az eredeti(nek látszó) aláírt programot lejátssza a slim is nem? :P

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20) Cathfaern válasza Zirowe (#18) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínűleg sehogy, hanem csak másolt blu-ray lemezekről fog menni a dolog. Bár ki tudja, annak idején Ps2-nél, mikor a DVD még horror áron volt, megoldották, hogy a játékokat feldarabolták CD-kre, és bizonyos pontokon "lefagyott" a játék, akkor kellett kicserélni őket.
A törés érint minden verziót. Valójában nem is a Ps3-at törték fel, hanem innentől ki lehet úgy írni "házilag" a játékokat, hogy a Ps3 azt higyje, hogy eredeti lemezt raktál be.

Ettől függetlenül az online gyanítom továbbra se fog menni másolt játékkal, vagy ha igen, akkor a ban esélye nagy lesz.

(#21) Morden24 válasza h-yle (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt ugye te sem mondod komolyan?
A legjobb eset az, hogy nem fog túlzottan számítani a dolog.
Max. akkor járnának konkrétan jól, ha már jönne a PS4, ami teszem azt kompatibilis lenne a PS3-as játékokkal, és még fél-egy évvel a bejelentés előtt ki akarnák szórni a "beragadt" PS3 Slim készleteket.

Pont a Move-os időkben kétlem, hogy állati jól jönne nekik a gép megy, játék nem megy koncepció.

Viszont ha tényleg csak BD-ről lehet majd nyomatni a lopott szemetet, akkor üdvözlöm az összes fillérbaszó warezost :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

So what?

Mindjárt kifut a termék.
Aki meg megvette rögtön úgy számolt vele, hogy nem warezolható. Van egy halom játéka, meg PSN profilja. Nem fog warezolni.
Vihar a biliben.

(#23) Cathfaern válasza Morden24 (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Annak idején 3-4k-ért vették a másolt DVD-s játékokat az emberek :) Igaz akkor friss volt a konzol, nem 4 éves.

(#24) xeno válasza Cathfaern (#20) üzenetére


xeno
csendes tag

Warez már most van PS3-ra a jailbreak óta, nem kell semmi lemez, megy a saját belső hdd-ről a dolog ami ugye saját file rendszert használ, erre pedig ftp- segítségével tudsz másolni...

(#25) #08052480 válasza Morden24 (#21) üzenetére


#08052480
törölt tag

"Viszont ha tényleg csak BD-ről lehet majd nyomatni a lopott szemetet"

nem kell ide blúréj, felmásolja hdd-re és megy a szingli, megy a multi

xeno: a JB más tészta volt , egy fw frissítés ki is lőtte.

[ Szerkesztve ]

(#26) Morden24 válasza Cathfaern (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tudom, nekem is volt ennyire hülye ismerősöm... ezeknél már csak az smswebezők nagyobb idióták :)

(#25) Prézli21: Na igen, a múltkori topikban pot ezt hoztam fel én is, és volt egy tippem, hogy meg lehet így oldani... ebben az esetben akkor tökmindegy.

(#22) D1Rect: Itt jelenleg nem kell félned a banhammertől... nagyobbat szoptak, mint PC-n, mert ott legalább a multihoz néha eredeti kell. Itt simán eredetinek értelmezi a lopott játékot a gép...

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27) Löncsi válasza Morden24 (#26) üzenetére


Löncsi
őstag

ezeknél már csak az smswebezők nagyobb idióták

De te méginkább, hogy képes vagy ennyi hsz-t írni mindenhova, miközben senkit se érdekel a véleményed. :DDD

Előre is elnézést, nem bántásképpen mondom. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#28) D1Rect válasza Morden24 (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

2 hét és eljön a banhammer ideje.
Akik eddig megvették a PS3-hoz mindet azok ezután is megfogják.
Vagy jelentős részük egész biztos.

(#29) #08052480 válasza Morden24 (#26) üzenetére


#08052480
törölt tag

Gondolom a multit mindenféle online pass-okkal bizonyos mértékig le tudják majd védeni, de az összes eddigi játék ment a levesbe (vagyis nem biztos, ha jól emlékszem az MGS4-nél volt már valami netes játékregisztrálgatás a multira, de a túlnyomó többség így is bukta). Viszont így már elég esélyes miről fog szólni az idei sony e3 :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Senhi válasza D1Rect (#28) üzenetére


Senhi
aktív tag

Mivel nem lehet megmondani, hogy melyik játék eredeti és melyik másolt (ill. magán a gépen se történik semmilyen módosítás) így igen csak nehezen lehet bárkit is bannolni...

(#31) Def26 válasza D1Rect (#28) üzenetére


Def26
félisten

Én kíváncsi leszek, hogy szűrik majd a psn -en azt, hogy eredeti vagy másolt játék fut a gépben. :U
El tudom képzelni, hogy sonyék nekiülnek és megfeszülve nyomnak valami ellenszert (legalább online játékhoz), de ennek megint majd a "rendes" felhasználók isszák meg a levét az tuti.

Az exkluzív címek miatt szvsz jó páran vesznek majd PS3 -at, de szerintem sem ettől ugranak az eladások.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#32) Cathfaern válasza Def26 (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából nagyon egyszerű... minden játékhoz kell rendelni egy serialt. Másoláskor ez a serial ugyanaz lesz, így ha egy serial nagyon sokszor feltűnik, akkor már lehet is bannolni. Igazából nem lepne meg, ha a játékok már jelenleg is rendelkeznének ilyennel, de ha nem, akkor ezt elég könnyen be lehet építeni a rendszerbe, igaz csak új játékoknál lehet már alkalmazni.

(#33) Enton válasza Cathfaern (#32) üzenetére


Enton
addikt

Ha gyorsan tudnak cselekedni még most is tudnak serialt osztogatni minden játékhoz.
Persze csak ahoz amelyik már egyszer volt fent psn-en játszani és frissítés után mégegyszer felment.
Minden felhasználó kap egy serialt, még most amíg nincs másolt az online mókában, és pont.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#34) Morden24 válasza Löncsi (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most mondjam ugyanezt én is minden olyan ember véleményére, amivek nem értek egyet? Ezt meghagyom az igazán száni alakoknak.

Nem bántásból.

Sectumsempra - For Enemies

(#35) chubii


chubii
senior tag

A trófeákkal mi a helyzet ? Azok is ugyanúgy jönnek majd a másolt játékokkal is ?

Kíváncsi leszek a Sony lépésére, hogyan kezdi majd "irtani" a warezosokat a rendszerükből, illetve hogy egyeltalán meg tudják-e ezt tenni ....

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#36) Tituka


Tituka
senior tag

szegény sony :U

Skizofrén vagyok, és én is...

(#37) blazsey2 válasza chubii (#35) üzenetére


blazsey2
senior tag

Van már hozzá Trophy Editor is.
Így már bármit ki lehet platinára pörgetni,csak remélni tudom hogy azért a Sony tud valamit tenni ezek ellen.

PSN ID:blazseydr

(#38) Doroghy


Doroghy
csendes tag

Érdekes volt olvasni az eddigi hozzászólásokat!
Mivel nekem is van PS3-om és sajnos már nem engedhetem meg magamnak egy új játék megvételét (a lakáshitel elviszi a pénzem), ezért érdeklődéssel olvasgatom a neten a fejleményeket!

A serialos megoldással annyi gond van, ha használtan eladok egy játékot (ami még elvileg legális, bár be akarják tiltani egyes országokban), akkor az fogja megszívni, aki drága pénzért megvette tőlem!

A kulcs leváltásánál én úgy értelmeztem a híreket, hogy le lehet őket cserélni, de akkor az eddigi játékok nem fognak menni (amit itt már egy páran leírtak), de attól még egy frissítéssel a Sony be tud rakni egy olyan opciót, hogy a régi játékok a régi kulccsal, az új játékok az új kulccsal induljanak csak el (ez egy privát vélemény)!

Akinek pedig megvan a Jailbreak, sajnos nemsokára nem sok hasznát veszi!
Kb. 2 napja már KaKaRoTo kiadott egy CFW-t (Custom Firmware), ami visszaállítja a Más operációs rendszer telepítés opciót, illetve egy továbbfejlesztett firmware-ben már benne van a Jailbreak álltal előhozott plusz menüpont, amivel el lehet indítani a külső vinyóról a játékokat! (Gondolom a Jailbreak-es PS3 játék torrentek így el fognak indulni)

Annyi előnye lesz ennek a módszernek, hogy NEM KELL KIÍRNI A JÁTÉKOKAT LEMEZRE, így megkíméled az olvasódat (ami kb 20 eFt a cseréje), illetve megspórolod a kiíráshoz szükséges költségeket (amit fentebb is írtak már a DVD korszakban 4-5 eFt volt, BluRay esetében is ennyi lenne)!

Nekem jelenleg le van töltve a KaKaRoTo féle firmware, de mielőtt kipróbálnám, még várok egy két reakciót külföldről, de YouTube-on már keringenek sikeres játékindítások ezzel a módosítással!

http://www.youtube.com/watch?v=ZrWQOr8PXKo

Felhívom a figyelmet, hogy külföldi oldalakon nyomatékosan felhívják a figyelmét az embernek, hogy a módosítás után ne lépjen fel az internetre! Még nem tökéletes a törés, de ez már csak idő kérdése és ez egy macska egér harc lesz (szerintem a PS4 megjelenéséig)!

A SONY pedig csak nyerni fog ezzel a töréssel, ugyanis a PS3 eladások megindulnak, szoftvert pedig nem nagyon adott ki, így abból túl nagy deficite nem lesz, csak a fejlesztőknek!
Így ha összeesküvés elméletet gyártunk, akkor lehet a SONY szivárogtatta ki a megoldást?! ......... :)

(#39) #97544192 válasza Doroghy (#38) üzenetére


#97544192
törölt tag

"Így ha összeesküvés elméletet gyártunk, akkor lehet a SONY szivárogtatta ki a megoldást?!"

kizárt dolog... már csak azért is, mert a csapat, ami feltörte, csak a linux miatt tette, nem a jb-s játékok miatt. (bár szerintem ez csak duma, de mindegy)

(#40) #08052480 válasza Doroghy (#38) üzenetére


#08052480
törölt tag

A Sony magasról leszarja a használtpiacot, meg egészen rosszul értelmezed az egész törés lényegét ;)

"A SONY pedig csak nyerni fog ezzel a töréssel, ugyanis a PS3 eladások megindulnak, szoftvert pedig nem nagyon adott ki, így abból túl nagy deficite nem lesz, csak a fejlesztőknek!"

wut? tévúton jársz...szerinted az eladott játékok után nem kaszálnak? Hovatovább van egy rakás belsős munka aminek a kiadását valakinek pénzelnie kell és bár egyik sem bukta, túl nagy bevételeket nem hoznak (egyik sem egy Halo)

(#41) Cathfaern válasza Doroghy (#38) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"A kulcs leváltásánál én úgy értelmeztem a híreket, hogy le lehet őket cserélni, de akkor az eddigi játékok nem fognak menni (amit itt már egy páran leírtak), de attól még egy frissítéssel a Sony be tud rakni egy olyan opciót, hogy a régi játékok a régi kulccsal, az új játékok az új kulccsal induljanak csak el (ez egy privát vélemény)!"
Berakod a lemezt a Ps3-ba. Az elkezdi olvasni. Megkérdezi tőle:
- Szevasz lemez, mi a kódod?
- Hello Ps3, ksjd435.
- Rendben lemez, te eredeti vagy, futtatlak.
Szóval a gépnek lövése sincs arról, hogy mi van a lemezen.

"A SONY pedig csak nyerni fog ezzel a töréssel, ugyanis a PS3 eladások megindulnak, szoftvert pedig nem nagyon adott ki, így abból túl nagy deficite nem lesz, csak a fejlesztőknek!"
Az egész konzol piac arra épül, hogy áron alul, veszteségesen adják el a gépeket (főleg kezdetben), és a játékokból jövő bevételből lesz nyereséges az üzlet. Lényegében minden eladott játék után részesedést kap a konzolt gyártó cég.

[ Szerkesztve ]

(#42) 8zabi


8zabi
őstag

szerintem a fat32 miatt nem kell aggódni, ha lesz linux, akkor lesz ext2/3/4 stb. támogatás is, sok okos programozó van a vadonban

(#43) D1Rect válasza Löncsi (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem érdekel a véleménye.
Úgyhogy mégse fölöslegesen veri a bill-t.

(#30) Senhi: Most még.

(#31) Def26: Most még nem. De nem hiszem, hogy drasztikus emelkedésnek indulnának a PS3 eladási adatok. Ez is egy érdekes kérdés lehet.

[ Szerkesztve ]

(#44) Doroghy


Doroghy
csendes tag

Írtam, hogy ez egy privát vélemény, az én véleményem a helyzetről!
Köszönöm, hogy megosztottátok velem a véleményeteket!

"Berakod a lemezt a Ps3-ba. Az elkezdi olvasni. Megkérdezi tőle:
- Szevasz lemez, mi a kódod?
- Hello Ps3, ksjd435.
- Rendben lemez, te eredeti vagy, futtatlak.
Szóval a gépnek lövése sincs arról, hogy mi van a lemezen."

Teljesen egyre gondoltunk egyébként, csak félre értetted, amit leírtam!

Berakod a lemezt a Ps3-ba. Az elkezdi olvasni. Megkérdezi tőle:
- Szevasz lemez, mi a kódod?
- Hello Ps3, ksjd435.
- Rendben lemez, te eredeti vagy, futtatlak.
Beraksz egy másik lemezt, amit ezek után kiadnak (a PS3 felrakot új firmware-rel ami tartalmazza az új kódot)
-Szevasz lemez, mi a kódod?
-Helló Ps3, ksjd666.
-Rendben lemez a ksdj435 és a ksdj666 engedélyezve van, futtatlak!

Így azt mondom, hogy a régi játékok veszendőben vannak, de a közeljövőben kiadott új játékokat már nehezebb lenne feltört PS3-on lejátszani!

És hogy az új kódrendszer mennyire van bevédve az lehetséges megint 3-4 év mire megfejtik, vagy így fonak kergetőzni még egy pár évig a hackerekkel!

Prézli21

Az nem merült fel még senkinek sem, hogy a SONY megelégelte, hogy kevesebb gépet ad el, mint a Microsoft vagy a Nintendo!? És tudjuk miért fogynak az ellenfelek gépei jobban!

(#45) Löncsi válasza D1Rect (#43) üzenetére


Löncsi
őstag

Rosszul fogalmaztam, magamból kiindulva mondtam azt, hogy 'senkit'.

Elnézést ha megsértettelek. :R

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#46) #08052480 válasza Doroghy (#44) üzenetére


#08052480
törölt tag

kb kizárt :) Vagy szerinted megelégelték az általad felhozott tényt és rávezettek pár hackert, hogy böködédjék meg a gépüket, így ezentúl bárki minimális erőfeszítéssel ingyen végigtolhatja a játékaikat (következmény nélkül, amin semmiféle firmware frissítés nem segít) ahelyett, hogy megvennék, amiből egyébként jóval több zsé befolyik mint a megnövekedett konzoleladásból? kizárt :)

(#47) Doroghy válasza #08052480 (#46) üzenetére


Doroghy
csendes tag

Ezért írtam azt, hogy "ha összeesküvés elméletet gyártanánk"!
Semmi sem kizárt, a költségvetésüket ők ismerik!

Szerinted nem lehetséges egy olyan firmware frissítés, ami engedélyezi a régi játékok lejátszását a régi kóddal, de az új játékok már csak az új kóddal rendelkező PS3-on idítható el!?

Picit ellent fogok most mondani magamnak, de biztos fognak valamit csinálni, hogy megfékezzék ezt az egészet (ha van közük a töréshez, ha nincs)!

(#48) tomi79 válasza Cathfaern (#41) üzenetére


tomi79
csendes tag

"Az egész konzol piac arra épül, hogy áron alul, veszteségesen adják el a gépeket"

100 ezer forintba kerül ez a darab műanyag, állítom még a meghajtó feje se üveg, műanyag az is, olyan szintű szarrágás folyik, ráadásul mindezt kínában éhbérért szerelik össze, a technikáról meg annyit, hogy a gpu benne már akkor gyengécskének tűnt mikor megjelent. 40 milliót már eladtak. Ezek után, hogy lehet ez veszteséges? Meg áron alul mi? Mennyit kéne kérni érte egy autó árát?
Hozzáteszem nem a ps tulajokat akarom ezzel megbántani, de kicsit durva ez a "ps3 márpedig veszteséges" szöveg.

(#49) SenorGrande válasza tomi79 (#48) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ezt nem úgy kell érteni, hogy minden darab árából x a veszteség! Onnantól kezdve, hogy kitalálták a ps3 indulását, egészen addig, hogy eladták az első darabot, beletoltak x guriga dodót -a portásbácsi fizetésétől kezdve a mérnökökön, alkatrészeken, marketingen keresztül mittomén' a szállításig, stb.-, és egészen addig veszteséges a téma, amíg ez ugyebár nullára ki nem jön. Hogy ehhez hány millió darabot kell eladni, csak ők tudják, de nem kevés pénzről beszélünk. Tudtommal jelenleg már nyereséget termelnek a gépek, de mindig benne van a jó nagy bukta lehetősége is. . .
Én így képzelem el ezt az egészet, leegyszerűsítve. Persze ez ennél összetettebb, bonyolultabb folyamat, de vannak itt biztos szakértők ebben a témában (is).

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#50) Cathfaern válasza Doroghy (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De hiába jönnek ki új kóddal. Amikor a Ps3 kéri a kódot, akkor még semmit se tud a lemez tartalmáról. Tehát az új játékokat is alá lehet írni a régi kóddal, és máris lehet másolni. Ennyi.

tomi79:
Amikor kijött a Ps3, akkor olcsóbban adták, mint a gyártási költség. A gyártási költségbe pedig nem csak a műanyag ára van benne, hanem a gyár költségei, a szállítás költsége, stb stb. Ha igazad lenne és 100Ft-ért lehetne Ps3 szintű cuccokat gyártani, hidd el már lennének akik annyiért adnák. De valamiért nincs senki :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.