Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Meg lehet próbálni írni a megadott elérhetőségre. Ha fiókadatokat, számlaadatokat kérnek, akkor valószínűleg csalók.

(#2) Somatom válasza Jack Hunter (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Fiókadatokat hiába is kérnének. Megnéztem a jelszótárolómban, ott sincs Spotify.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) Luck Dragon

Mai kis világunkban sok minden és fajtájú csalással találkozhatunk . Nem lepődnék meg azon ha ez is az lenne a sok közül .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) RandomName


RandomName
aktív tag

A gmail nem tesz különbséget az "abc@gmail.com", és az "a.b.c@gmail.com" között.
Elképzelhető, hogy a Spotify user a te mail címed valamilyen formában pontozott változatát használta.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#5) Somatom válasza RandomName (#4) üzenetére


Somatom
veterán

Névévszám@gmail.com. Ugyanaz az övé, mint az enyém, csak plusz karakterekkel, amit most megváltoztatott GECsAkb@hotmail.com -ra? Nem tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Létezik a haveibeenpwned.com, ahol le lehet csekkolni azt, hogy szivárgott-e ki valaha olyan adatbázis, amiben szerepelt az e-mail címed. Ha igen, akkor láthatod azt is, hogy melyik szolgáltatóé volt ez az adatbázis, illetve valószínűleg valaki megszerezte ezt az adatbázist (benne az e-mail címeddel) és most próbálkozik, megpróbál vele visszaélni.

Az adatbázis 3. fél általi megszerzése jelentheti azt is, hogy a valamikori támadó megkaparintotta az e-mail címhez tartozó jelszó hash-elt változatát is, amit kellő erőforrás birtokában megpróbálhat feltörni. Jelszó alatt itt nem az adott e-mail fiókhoz tartozó jelszót kell érteni, hanem azt, amit a kompromittált szolgáltatásban volt eltárolva. Ha viszont ez a jelszó esetleg egyezik másik szolgáltatásnál használt jelszavaddal, akkor érdemes lehet azokat (is) lecserélni.

Mindemellett fontos felismerni, hogy az e-mail cím ellenőrzése a haveibeenpwned.com-on egyben az e-mail címed szándékos kiadása is, de a felületet elég sokan bizalommal használják, így valószínűleg nem kell tartanod attól, hogy az ellenőrzéssel rossz kezekbe kerül a személyes adatod.

(#7) Somatom válasza cinemazealot (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs az az erőforrás, ami képes lenne a Spotify jelszavam visszafejtésére, ha nincs Spotify fiókom. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Határozottan nem állítom, de mintha kaptam volna valamit a Spotify-tól én is. Zúgott a szemetesbe olvasás nélkül. :) Az nem lehet, hogy vettek a Google-től egy célzott reklámkampányt, ahol azokat a nem előfizetőket célozzák, akikről a Google viselkedési modellek alapján feltételezhetőnek tartja az érdeklődést?

(#9) KISDUCK válasza Somatom (#7) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem kell jelszó (spotify) ha google fiókkal léptél be spotify account létrehozása nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10) RandomName válasza Somatom (#5) üzenetére


RandomName
aktív tag

A plusz karakteres dolgot eddig nem írtad
Amúgy azért dobtam fel, mert én pont így jártam.
Ha engem a példa kedvéért Nagy István Zoltánnak hívnak, és csinálok egy "nagyiz@gmail.com" címet, akkor simán megkapom a Nagy Izidor leveleit ha ő meg "nagy.iz@gmail.com" címet csinált.
És nem mindig, de a legrosszabbkor. Amúgy már megvan nekünk egymás telefonszáma, vagy én hívom a Klárikát, hogy látom ruhát vettél a gyereknek, igazoljam vissza a futárt? Vagy ő hív engem, hogy nála landolt egy dokumentáció....
Tökre nyolcvanas évek telefon iker életérzés tud lenni. :D

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#11) Somatom válasza KISDUCK (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nincs Spotify fiókom, akkor hogyan használhattam volna a szolgáltatást? Egyébként nem szoktam keverni, minden szolgáltatáshoz külön reget hozok létre, amit utána mentek a jelszótárolóban. Ezekhez külön regisztrációs e-mail címet használok, ami nem az, mint amire most az e-mail -t küldték.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) Somatom válasza RandomName (#10) üzenetére


Somatom
veterán

A plusz karakteres dolgot Te írtad. A "nagyiz" bármilyen plusz karakteres formában is legyen írva, hasonlít a nevedre. Miért akarnád ezt megváltoztatni GECsAkb@hotmail.com -ra, aminek semmi köze a nevedhez?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) totron válasza cinemazealot (#6) üzenetére


totron
addikt

Az, hogy sokan használják bizalommal, semmit nem jelent, sőt inkább intő jel kellene, hogy legyen - mint metódust mondom, nem a konkrét oldalhoz, de ki tudja. Amit még nem értek, hogy tudja egyetlenegy oldal a teljesség igényével összegyűjteni az összes, interneten történt incidenst. Inkább horoszkóp jellegű a dolog, önmegnyugtatásra ... amely egyben címkiadás is, szóval érdemben nincs előbbre az ember.

(#8) ergoGnomik, elég amatőr és szerencsétlen módja lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14) RandomName válasza Somatom (#12) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mert mondjuk felnövünk?
Én pl mindenre ugyanazt a mailt használtam sokáig.
Utána szétszedtem magán/hivatalos/regisztrálós/trash fiókokra. És egyik sem hasonlít a többire.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#15) gabyka válasza Somatom (#12) üzenetére


gabyka
aktív tag

Véletlenül nem 'pont' samsung telefonod van/volt mostanában? Volt valami eksön a samusoknak, ha nem figyeltél, simán rádtukmálták. Én is belefutottam...pedig igyekszem odafigyelni, mit mikor pipálok/fogadok el.

Szerk.: nekem valami brazil pitsa bankja/autósiskolája küldi a leveleket, egy pont a különbség a címeink között. Még nem kerestem meg házassági ajánlattal, de lehet kellene :DDD most tanul vezetni :P

[ Szerkesztve ]

(#16) cinemazealot válasza Somatom (#7) üzenetére


cinemazealot
addikt

Félreérthető lehettem. Nem a Spotify volt az, amit feltörtek, hanem bármilyen más szolgáltatás, amire valamikor ezzel az e-mail címeddel regisztráltál. A hekkerek utána küldhetnek akár a Digitől, a Vodától, a Telekomtól vagy a Yetteltől is fishing e-mailt a címedre, ha már elhelyeznek benne egy tracker pixelt, máris látják, hogy elolvastad a levelet, ergo él a fiókod, tehát lehet értelme tovább masszírozni Téged.

A levél láb- és fejlécét (forrását) lenne érdemes megnézni, hogy kiderüljön, tényleg a Spotify küldte-e az e-mailt vagy valaki más, a Spotify nevében, a feladó e-mail címe ugyanis lazán hamisítható.

#13 totron
Ebben egyetértünk, ezért is éreztem fontosnak kiemelni, hogy csak fenntartással érdemes nekiesni ennek az ellenőrzésnek.

[ Szerkesztve ]

(#17) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Gondolom nem most találták ki, de mostanában mindenképp erősebb használják ezt a módszert adathalászatra. Ha nincs szerencséd és valahonnan tudják a számodat, akkor még sms-t is kaphatsz, (többnyire francia számról) azzal kapcsolatban, hogy sajnos nem sikerült fizetned valamilyen szolgátatásért, amire egyébként nem is vagy regisztrálva. Más változata a dolognak, hogy valamilyen csomaggal kapcsolatban merültek fel problémák amit meg sem rendeltél. Gondolom "vámot" akarnak veled fizettetni vagy ilyesmi. :D

(#18) KISDUCK válasza Somatom (#11) üzenetére


KISDUCK
addikt

Könnyen meg lehet feledkezni arról ha az ember csak 1x vagy 2x használt valamit korábban. Én is meglepődtem amikor regeltem spotifyre a 3 hónapos ingyen prémium miatt hogy már használtam a google fiókommal. Ez nem regisztració volt hanem bejelentkezés google fiókkal

(#19) FLATRONW válasza RandomName (#10) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem is tudtam, hogy régen volt ilyen hiba. Most kipróbáltam, szerencsére már nem enged létrehozni ilyen címeket.

(#20) belashx


belashx
senior tag

Hasonlóan jártam, csak a Netflix-szel.
Vagyis csak majdnem, mivel volt/van nem aktív Netflix fiókom.
Tavaly jött egy levél, hogy megváltozott a reghez tartozó telefonszámom, aztán rá 2 percre jött egy másik, hogy megváltozott az email címem, és már vitték is 1 havi előfizu árát, mivel tárolva voltak a fizetési adataim(nyilván).
Felhívtam őket, és még aznap visszautalták a pénzt.
Szerencsére "eldobós"(virtuális) bankkártya volt a 2. számlámhoz, így azt kukáztam, és kértem másikat.

A hétvégén épp egy OTP-s levelet kaptam, hogy 24 letiltottak a sikertelen belépési kísárletek miatt...

Sajna több incidensbe is belefutottam fiókjaimmal kapcsolatban - idegen országokból léptek be...

Ami lényeges, hogy korábban a Chrome-ban tároltam jelszavakat az egyszerűség kedvéért, de mostanság inkább a Samsung Pass-re bízom az ilyesmit. Talán nagyobb biztonságban vannak ott, de nincsenek illúzióim.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#21) totron válasza belashx (#20) üzenetére


totron
addikt

Vannak tippjeid, hogy hol nem kellett volna megfordulnod az adataiddal vagy ez nem kibogozható így utólag?

(#22) belashx válasza totron (#21) üzenetére


belashx
senior tag

Nem igazán jutottam dülőre.

Nem 5 éves vagyok, aki teljesen tudtalanul lavírozik a gyanúsabbnál gyanúsabb weboldalakon, nincs warez, nincs tele minden szemét, figyelmetlenségből feltelepülő programmal a gépem, nem tárolok jelszavakat papíron, levelekben - igyekszem figyelni, na.

Aztán mégis így jártam.

Adatszivárgásos incidensben érintett volt a mailcímem, amit régebben nem vettem elég komolyan, mert kinek kellene bármilyen adatom.. :DDD
A fontosabbakat megváltoztattam ,de a fiszem-f@szom mindenféle weboldalakon, ahova kellett a reg, azokkal nem szórakoztam.
Ja, és nem "password" szintű jelszavakat használok, nincs benne a születési, meg semmilyen dátumom. Van ugyan több jelszó, amit több helyen is használok, de a fontosabbak nem egyeznek, pláne nem a már említett mindenféle regnél megadottakkal nem mutatnak hasonlóságot.
Online fizetésnél a webes számlámmal szoktam fizetni, amin nem nagyon van pénz, csak párezer Ft, hogy tudják vonni a streaminges előfizukat, ha meg online vásárolok, akkor közvetlenül előtte teszem rá a megfelelő összeget.

A lényeg:
Csak óvatosan!!!

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#23) pusszycat válasza belashx (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én spoty-nél már mind a három bankkártyaszámomat megadtam, mikor kaptam cserébe 3 hónap ingyen full verziót, és a netflixnek is megadtam. De nem tűnt el semmi. Ja, az Emagnak s megadtam,

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.