Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Emilió


Emilió
junior tag

Az nvidia a támogatott játékokban ténylegesen gyorsabb, az amd pedig hiába általánosan jó mindegyik játékra, ha az esetleg jó részében nem hoz sebesség növekedést, sőt, lassabb is.

Inkább az amd is szűrte volna ki, melyik játék esetében érdemes használni.

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#2) DraXoN válasza Emilió (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mi alapján gyorsabb? van teszt már?
az 'akár 10%' szöveg, semmit nem jelent mennyit is hoz. lehet egyes címekben csak 0.5%-1%lesz vagy annyi se, de "gondot nem okoz" és került a listába.

Abból kiindulva, hogy mire jó ez a technika, nem hiszem, hogy lenne jelentős sebességkülönbség a 2 implementáció között (hacsak a driver késleltetés be nem kavar erősen). A sebesség hozam inkább attól függ a játék motorja hogy lett megírva, mennyire épít erre a technikára (amire értelemszerűen a jelenlegi motorok "nem nagyon" mert nem volt miért, amikor készültek, ez is olyan, mint a "többszálas feldolgozás" a sokmagos CPU-k esetén, fel kell rá készülni, hogy hatékony legyen a dolog).

A másik. Végül itt se ment vissza Intel a támogatási lehetőségben a régi platformokhoz (pedig valahol lobogtatták, hogy "képes rá").. csak 10 és 11 generációk HA alaplapgyártó is "úgy akarja".

De ha a játék motorja és a játék geometriája épít majd erre a technikára, akkor erős különbség lehet a 2 üzemmód között, hogy van-e ilyen aktív technika vagy nincs. De aktív elterjedésére 3-4 éven belül szerintem nem lehet számítani. (túl kevés az "új gép").

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) kurta9999 válasza DraXoN (#2) üzenetére


kurta9999
tag

Szerintem ez összegzésben nem rossz:
https://wccftech.com/nvidia-geforce-resizable-bar-tested-with-evga-rtx-3060-xc-black/

Nekem már csak az az egy aggályom, hogy a jövőben is meg-e lesz tartva ez a technológia. Mondjuk egy 5 éven belül. Ha igen és valamit továbbra is hoz a konyhára, akkor szuper fejlesztés

(#4) #06658560 válasza kurta9999 (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pro vonalon mindenképp megérné bevezetni és megtartani.Meg minden GPGPU területen.

(#5) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Amíg vagy nem kapni kártyát vagy minimum kétszeres áron az msrp szerintihez képest, amik támogatják, addig sokat nem érünk ezekkel a megoldásokkal.

(#6) 4264adam válasza Dragon3000 (#5) üzenetére


4264adam
veterán

És ez nem is technologia, NV probléma. Kár volt felhozni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Abu85 válasza Emilió (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt tesztelni kell nem szűrni. Az AMD eleve úgy adta ki a szoftverimplementációját, hogy mindenre letesztelték. Ez a sok idő benne, nem az implementáció megírása. Az NV egyelőre most fogott hozzá a tesztelésnek, amivel valószínűleg végeznek úgy másfél éves időtartamon belül, és akkor náluk is engedélyezve lesz mindenre. Most viszont még nem tudják garantálni, hogy nem okoz nagy lassulást, így egyelőre per játék alapon működik.

Ezzel semmi gond nincs amúgy. Az AMD-nek is legalább ennyi időbe került a tesztelés, csak a háttérben végezték el.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) kikikirly válasza 4264adam (#6) üzenetére


kikikirly
senior tag

Szóval nem említette hogy Nvidia hibája. Te tovább gondolásod.
AMD kártyákat szintúgy nem kapni.
Érvelésébe nincs hiba, amig kevés felhasználónak van Smart Access Memory/Resizable BAR kompatibilis konfigja, fejlesztők nem fognak komolyabban foglalkozni vele. Ennyit állított, semmi többet. :)

(#9) Dragon3000 válasza 4264adam (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

Általánosságban értem, mind amd mind nv oldalon. Sokat ér egy olyan megoldás, amihez végül is nem kapsz hardvert.....

(#10) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

szvsz ebbol majd pcie5 mellett lehet igazan profitalni, dupla savszelesseg, -- es ami fontossabb --, egy nagysagrenddel alacsonyabb kesleltetes mellett.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#11) Duck663 válasza Emilió (#1) üzenetére


Duck663
őstag

Ténylegesen gyorsabb? [link] 3-4% átlagosan, az nem olyan eget verő szerintem, persze az ok, hogy nem hagyták a padlón heverni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#12) DraXoN válasza hokuszpk (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a késleltetés fontos lehet.
ha jól tudom a VGA már egy ideje képes elérni a rendszer memóriáját, de a CPU eddig csak korlátozottan tudta elérni a VGA memóriáját. Így ha valamit a CPU-nak kellett számolnia, az a rész vagy az "elérhető részben" volt (ha belefért), vagy ki lett másolva előtte a rendszermemóriába, hogy a CPU dolgozhasson vele majd vissza a Videó ramba. Ezt a lépést lehet kihagyni.
Azonban a jelenlegi motorok kerülik ezen használati módot , így "minimális" az elérhető sebességtöbblet. Később azonban ez okozhat egy "generációs szakadékot", és esetleg egy-egy olyan hardveren el se fog indulni valami ami nem támogatja ezt az eljárást.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) ShiTmano válasza Emilió (#1) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"Az nvidia a támogatott játékokban ténylegesen gyorsabb, az amd pedig hiába általánosan jó mindegyik játékra, ha az esetleg jó részében nem hoz sebesség növekedést, sőt, lassabb is."

Szokásos ferdítésed NV, Intel irányban. Vannak tesztek. Az AMD megoldása szinte mindenhol gyorsabb. Volt ahol 25-32%-al is. [SAM]

Részlet a cikkből.
"Vannak olyan címek, amelyek vagy egyáltalán nem mutatnak reakciót a SAM-ra, vagy amelyekben a teljesítmény enyhén növekszik, vagy néha el is esik. És vannak olyan játékok, ahol a SAM Full HD-ben érezhetően nagy sebességnövelést hoz. A Gears 5 a funkcióval 10, illetve 17 százalékkal, a Cyberpunk 2077 15, illetve 20 százalékkal, az Assassin's Creed Valhalla 19, illetve 20, a Call of Duty: Black Ops hidegháború pedig 25, illetve 32 százalékkal növekszik."

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#14) Predatorr válasza Abu85 (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

"fogott hozzá a tesztelésnek" - kicsit pihenned kéne. ;)

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#15) DraXoN válasza ShiTmano (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Elméletben teljesítményben "elvi szinten" azonosnak kellene lenni HA nincs különbség implementációban és megoldásokban.
Gyakorlatban leginkább szerintem a driver felépítés különbsége miatt lehet különbség (ha lesz).

Ha csak nincs valami "extra" képesség az AMD féle megoldásban a "szabványos PCIE" megoldáshoz képest (pl. kisebb időzítésű és/vagy gyorsabb protokoll a PCIE sajátja helyett, és elvileg ilyen elvileg nincs, csak "brandesítéttek" a PCIE úgy 10 éve létező megoldását SAM -nek)
Persze a drivert csiszolni és ezen parancs "bekötését a struktúrába" nagyon nem 5 perc vagy pár hónap, elégge mélyen benyúló funkció ez (és a stabilitásra figyelni kell, a memóriaműveletek "nem játékok", komoly adatvesztés is lehet a vége).

így elsődlegesen a driver minőség okozhat különbségeket (ha van, DE nem néztem utána az "elérhető" alkalmazások teljesítménye milyen a 2 gyártó kártyái esetén... már ha már van összehasonlítás).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) hokuszpk válasza DraXoN (#15) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ha csak nincs valami "extra" képesség az AMD féle megoldásban a "szabványos PCIE" megoldáshoz képest"

nekem az a gyanum, a Naviban a HBCC miatt amugyis meglevo X86 kompatibilis cimfordito segit az AMDnek ebben a mutatvanyban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) Emilió válasza ShiTmano (#13) üzenetére


Emilió
junior tag

"Szokásos ferdítésed NV, Intel irányban."
Nem nvidia és amd összehasonlítást tettem a sebességgel kapcsolatban, hanem azt írtam hogy az nv a támogatott játékaiban legalább van gyorsulás, míg az amd esetében bár mindent támogat, több esetben nincs vagy lassulás mérhető. ;)

Ha ferdítés, akkor viszont rád igaz amivel engem gyanúsítasz, mert azt elfelejted megemlíteni hogy ezek a remek plusz fps adatok fhd-n jelentkeznek. 6800 XT és fullhd. :C :C

És az átlag 17 játékból nincs valós különbség 9 játéknál FHD-ban, és 11 játéknál 4K-n. A te teszted szerint. Kicsit más ugye, mint kiemelni a nem releváns jól mutató adatokat? ;]

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#18) Abu85 válasza DraXoN (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy csupa DX12-es játékról van szó. Az AMD DirectX 12-es meghajtójának ilyen a memóriakezelése:

Ezzel annyit csinál az AMD-féle SAM, hogy a Heap 2-t megszünteti, és a Heap 0 kapacitása lényegében megegyezik majd a VRAM kapacitásával, amihez tartozik egy Type 0 típus, de nem csak eszközlokális flaggel lesz ellátva, hanem host visible és coherent is lesz. A Heap 2-höz tartozó Type 2 típus is megszűnik.

Az AMD-nél a játékokat eleve erre az egyszerűsített modellre építik, tehát nagyon egyszerű a meghajtó oldalán áttérni egy SAM-es dizájnra. Amelyik játékot megírták a SAM nélkülire, az nem fog anomáliát okozni SAM-mel.

Az NV DirectX 12-es meghajtójának memóriaszegmentálása sokkal bonyolultabb:

Az NV ezzel annyit csinál, hogy megszüntetik a Type 9-et, és a Type 7 és 8 host visible és coherent lesz eszközlokális flaggel. A problémát itt az adja, hogy nagyon sok játék nem erre számít, mert az NV hardvereknél arra van felkészítve a gyártóspecifikus kód, hogy nem a VRAM-ban van a GPU BAR, hanem a rendszermemóriában. Ezt úgy lehetne kezelni, hogy minden játékot átírnak visszamenőleg, de ez nem fog megtörténni, így az NV-nek kell valamilyen módon lekezelnie a GeForce-okra írt gyártóspecifikus optimalizációkat, amelyek az új resizable BAR modellel nem működnek jól együtt. Ezért profiloznak bőszen per játék alapon, mert lényegében minden játékra valami más beállítás kell a driver oldalán, és nem biztos, hogy optimális szegmentálást lehet kialakítani a nem teljesen optimális kódokhoz.

Nincs tehát semmi hardveres dolog, pusztán az AMD sokkal általánosabb memóriaszegmentálást használ DirectX 12 alatt, amivel egyszerűbb alkalmazni a resizable BAR-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Emilió válasza Duck663 (#11) üzenetére


Emilió
junior tag

3-4% ?

https://wccftech.com/nvidia-geforce-resizable-bar-tested-with-evga-rtx-3060-xc-black/

"In our results, we saw between a 4-11% increase in performance"

Lentebb Shitmano tesztjében az amd sem fut jobbat.

De nem is ez a lényeg. Itt a cikk az nv kevés támogatott játékáról, míg az amd megoldása minden játékot támogat. De minek, ha nem gyorsít vagy éppen lassít. Az nv legalább azokat támogatja, amiben tud valamit gyorsulni. Ezt akartam az első hsz-ben is elmondani.

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#20) b.


b.
félisten

Örvendetes hír, korrekt cikk, így kell ezt.
Reméljük AMD hardveresen, Nvidia pedig szoftveres bovit minél előbb. Vannak pletykák a 2000 Turing széria támogatásáról is a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Pingüino válasza Emilió (#17) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Nem nvidia és amd összehasonlítást tettem a sebességgel kapcsolatban"
"az nv a támogatott játékaiban legalább van gyorsulás, míg az amd esetében bár mindent támogat, több esetben nincs vagy lassullás mérhető."
Valóban nincs ellentmondás az állításaid között. ;]

Egyébként meg azt magyarázzák neked, hogy lényegi különbség nincs a két technológia között. Ugyanazokban a játékokban hasonló sebességnövekedést fog hozni mindkettő.

Szóval vagy ferdítesz, vagy nem érted az egészet. GYanítom, kicsit mindkettő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Annak ellenére hogy nincs feltüntetve egyik kompatibilitási listában se, bizonyos Z390-es lapokhoz is (pl. Gigabyte Z390 Aorus Master-hez már január óta) van Resizeable BAR-os BIOS.

Szerintem a jelenlegi helyzetben különösen sokat számítana ha használható lenne a feature ezen a platformon is ha már van elérhető BIOS hozzá. Azzal lenne igazán teljes az öröm ha az NVIDIA megcsinálná az RTX 20-as szériára is az implementációt, de attól tartok ez a rész sajnos a kéz a biliben kategória. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Pingüino válasza Emilió (#19) üzenetére


Pingüino
senior tag

(#24) ShiTmano válasza Emilió (#17) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Természetesen full HD. Felette amúgy sincs sok hatása NV-nél sem. Ezért kár volt írnod. :W

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#25) ShiTmano válasza b. (#20) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Processzornál mindegy. Mindegyik Ryzennel működik a SAM. Itt ZEN 2-vel próbálták, de ZEN 1-el is működik. [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#26) Emilió válasza ShiTmano (#24) üzenetére


Emilió
junior tag

Természetesen? :DDD Nem hagyod magad kizökkenteni ugye? Azután természetesen, hogy szóvá tettem. De ha természetesen, és felette nincs sok hatása nv-nél sem, ezt milyen tesztek alapján mondod? ;]

Pingüino:
Bocsánat ezek szerint tényleg pongyolán fogalmaztam az első hsz-ben. Azt akartam mondani, hogy az nv legalább olyan címeket támogat, amiben van gyorsulás, szemben az amd általános támogatásával, ami bár tök jó, de minek olyan játékra amiben nem segít? ;)

Ha ezt tisztáztuk, akkor még arra kérnélek meg, hogy a jövőben kerüld a minősítésem, mit értek és mit nem. Annak fényében, hogy ha érdekedben áll akkor egy olyan embert, akit több tízezren követnek, és amd processzorokhoz ír sokak által használt tuning szoftvert, te hipp-hopp inkompetensnek nyilvánítod - szerintem neked nem kell engem minősítened. Köszi.

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#27) ShiTmano válasza Emilió (#26) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az első hozzászólásoddal saját magadat minősítetted, ahol felmagasztaltad az NV-t, és lefikáztad az AMD-t, holott a technológia miatt kb. ugyanazt tudják. Az, hogy te az AMD-t 4K-ban nézed, NV-t meg átlagban, szintén téged minősít. Saját magadat járatod le. Többen is írták, hogy ne égesd magad, annyira gőgös vagy, hogy véded a védhetetlent. És már nem először...

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#28) Pingüino válasza Emilió (#26) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az általános támogatásnak pont az a lényege, hogy nem ők vettek elő 1-1 címet, és csinálták meg hozzá külön a támogatást, hanem általánosan támogat a megoldásuk sok címet. Szóval az, hogy te ezen fennakadsz, az szimpla fikázás. Vagy szövegértelmezési probléma. ;]

Két kis részlet ABU HSZ-éből. Amíg ezeket a mondatokat nem érted meg, addig felesleges bármit is írnod:

"Az AMD-nél a játékokat eleve erre az egyszerűsített modellre építik, tehát nagyon egyszerű a meghajtó oldalán áttérni egy SAM-es dizájnra. Amelyik játékot megírták a SAM nélkülire, az nem fog anomáliát okozni SAM-mel."

"...A problémát itt az adja, hogy nagyon sok játék nem erre számít, mert az NV hardvereknél arra van felkészítve a gyártóspecifikus kód, hogy nem a VRAM-ban van a GPU BAR, hanem a rendszermemóriában..."
"...Ezért profiloznak bőszen per játék alapon, mert lényegében minden játékra valami más beállítás kell a driver oldalán..."

A másik topic-ot meg sztem engedd el. Olyat másolsz megint ide, amiről egyrészt elmondtam, hogy nem erről volt szó, másrészt semmi köze a témához, harmadrészt ott már bebizonyítottad az elvakultságod, nem kell itt újra. ;]

(#29) Emilió válasza ShiTmano (#27) üzenetére


Emilió
junior tag

Nem nézem az amd-t 4K-ban, az NV-t meg átlagban. Te mondtad, hogy hogy fullhd felett nincs hatása az nv-nél sem. Még teszt sincs kint. Na ez az igazán égő.

Pingüino: Elengedtem. Vicces hogy elvakultságról beszélsz velem kapcsolatban, te, aki azt állította hogy az intel a bevételét a részlegek eladásából szerzi. :D És kár ferdítened, pontosan azt tetted Yuri-val kapcsolatban, amit mondtam. Mindezt azért, hogy ne legyen súlya a szavának.

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#30) Pingüino válasza Emilió (#29) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jól van kicsi troll, ismételgesd magad, attól még nem lesz igazad. :)
Olvasd vissza a beszélgetést, aztán ha idő közben megjött a szövegértelmező képességed, rájösz, hogy nem azt mondtam. Bár mit is várok... ;]

[ Szerkesztve ]

(#31) Emilió válasza Pingüino (#30) üzenetére


Emilió
junior tag

Szerinted. Ez azért nem mellékes.

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#32) Pingüino válasza Emilió (#31) üzenetére


Pingüino
senior tag

Meg mindenki más szerint rajtad kívül. Inkább ez a nem mellékes. ;]

(#33) Emilió válasza Pingüino (#32) üzenetére


Emilió
junior tag

A mindenki más, az egész pontosan 3-4 ember, akinek a hozzászólásait visszaolvasva pontosan megismerhető a motivációja. Ez nem mindenki más, és az hogy ezt kell mondanod, hogy ilyennel próbálsz védekezni, megint csak téged minősít. ;)

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#34) Pingüino válasza Emilió (#33) üzenetére


Pingüino
senior tag

"akinek a hozzászólásait visszaolvasva pontosan megismerhető a motivációja."
Szerinted. Ez azért nem mellékes. ;]

"hogy ilyennel próbálsz védekezni, megint csak téged minősít."
Nem, hogy nem veszed észre magad, hogy mekkora baromságokat írkálsz, meg hogy 1-2 sorstársadtól eltekintve mindenki más folyamatosan kijavít, aztán még nekünk írod, hogy elvakultak vagyunk, az minősít téged, de nem kicsit. ;]

Tudod, én legalább ha tévedek, többnyire be szoktam ismerni. De látom, neked az önkritika nem erősséged. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) Emilió válasza Pingüino (#34) üzenetére


Emilió
junior tag

Még egyszer, téged idézve, ismételgetheted magad a mindenkivel. Bárki látja hogy nincs így, csak feljebb görget, de te tudod. Ha úgy érzed ennyit tudsz hozzá rakni érvként, és ez megéri, csináld.

Hibáid beismered? Van mit. [link]

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#36) Pingüino válasza Emilió (#35) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jól van, látom azért a lopás megy, ha már más nem. Legalább kitaláltál volna valami frappánsabbat, ahelyett, hogy egy az egyben másolod. Úgy legalább értelme is lett volna. ;]

(#37) Emilió válasza Pingüino (#36) üzenetére


Emilió
junior tag

Terelés helyett, érdemi válasz? Ezt is benézted?

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#38) Pingüino válasza Emilió (#37) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha nem is az érveimet vitatod, hanem rosszul értelmezed amit mondok, és a saját kifacsart értelmezésedre reagálsz, akkor minek erőlködjek?

Pláne, hogy az aláírásodon látszik, hogy full trollkodsz, és még azt is rosszul. ;]

(#39) Emilió válasza Pingüino (#38) üzenetére


Emilió
junior tag

Kíváncsi vagyok, mit lehet rosszul értelmezni ebben: "...az Intel bizonyos termékeit veszteséggel fogja adni, hogy ne endegje át a területet az AMD-nek. Hol az a hatalmas haszonkulcs, amiről beszélsz?"

A válaszom:

Vagyis megvan a haszonkulcs? ;]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#40) Pingüino válasza Emilió (#39) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nagyon jó. Csak az a baj, hogy kiemeltél egy kommentet az egész beszélgetésből, amit magában vizsgálva valóban úgy tűnik, hogy neked van igazad, csak ha hozzá vennéd a többi részt is, akkor mindjárt máshogy nézne ki.

Na, apunak fontosabb dolga van, most már játszál magaddal. :)

(#41) Emilió válasza Pingüino (#40) üzenetére


Emilió
junior tag

Hozzá vehetjük, akkor sem derül ki más, és remélem sokan megteszik. [link]

Elhiszem hogy lett dolgod. :P

[ Szerkesztve ]

A józan ész nem ajándék, hanem büntetés, mert nap mint nap meg kell küzdened azokkal, akiknek nincs. Főleg a kis trollokkal, akik lenyúlják az idézeted, és azt hiszik, ettől okosnak tűnnek majd.

(#42) balage06


balage06
tag

Én full hülye vagyok ehhez, ugye nemrég a Microsoft is bevezette opcionálisan ezt a hardware-accelerated GPU schedulingot, ami a CPU helyett egy dedikált számítóegységre hagyja az ütemezést a GPU-n, míg ha jól értem ez a resizable bar éppen, hogy a CPU-nak ad nagyobb kontrollt. Ez a két dolog hogy viszonyul egymáshoz, teljesen függetlenek, vagy lehetnek jótékony/kártékony hatással egymásra, valaki nem tudja esetleg? :D

(#43) Pingüino válasza balage06 (#42) üzenetére


Pingüino
senior tag

(#44) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

A 300-as Intel szériához:
MSI Adds Resizable-BAR Support To Its Entire 300-Series Motherboard Lineup Including Z390, H370, B360, H310 (wccftech.com)

Cikk alapján a TRX40 és a X299 is megkapja MSI-nél a feature-t.
Szimpatikus hozzáállás, több ilyet. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.