Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

vegre nem olyan hangja lesz, mintha egy befottesuvegben lenne az ember?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Márton


Márton
nagyúr

"1080p-ben pedig 120 fps a maximum"

Ez még nem is gond, de valaki használta már komolyan ezt az üzemmódot a 4-esnél?
Recés élek, már enyhén mozgó téma esetén is blokkosodás az alacsony bitráta miatt, stb.

Szóval ha ezeket javították, akkor egye fene elnézem, hogy nem 240fps..

Videó módban is állítólag van valami WDR, ezt tudjátok mi?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) Kleroo válasza Márton (#2) üzenetére


Kleroo
veterán

Jah... kb upscaled 720p a minősége.

4K-nál elvárható lenne 40-50fps....azért a 4k nem cutting edge tech már, és a SOC-ok továbbra is viharsebesen fejlődnek.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#4) Mp3Pintyo válasza Márton (#2) üzenetére


Mp3Pintyo
aktív tag

Wide Dynamic Range, azaz sokkal nagyobb dinamikatartomány. Ez elég jó fejlesztés :D

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#5) Márton válasza Mp3Pintyo (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt tudom, hogy mit jelent, de most hirtelen ennyivel jobb lett a szenzor?
Mert fotónál ok, hogy több expot lő, de videónál hogy müxik? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Hmm, azért már az ötödik generáció, legalább a Blacknél lehetne OIS. A legtöbb flasgship mobilba be tudják préselni, nem hiszem, hogy akkora mutatvány lenne. Főleg egy akciókameránál, ahol ugye az elsődleges célpont az extrémsportok megörökítése (kivéve MO, ahol ugye a videóbloggerkedés :P ) .

(#7) Márton válasza Norb€€€ (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

De egy telefont is akciókameraként használsz? :)
Szerintem rendben lesz az elektronikus és így strapabíróbb a cucc.
A Git2 is korrekt tudtommal.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) BalanceR


BalanceR
addikt

A hangvezérlés mókás, kikapcsolni is lehet vele...
Nagyobb túristalátványosságok közelében, majd vicces lesz kiabálni, hogy "Gopro Turn Off" ;] aztán persze futás...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"hangalapú vezérlés" - sokra megyek vele búvárkodás közben :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) MaUser válasza t72killer (#9) üzenetére


MaUser
addikt

'GoPro Glugyglugyglugy'. MONDOM,Glugyglugyglugy. Na bakker, megint kikapcsolt....

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

igaz h van hátsó lcd, de igazán rakhattak volna egy semmit sem fogyasztó quartz világítást az elsőre.

Ha már drón
- torzítás mentes kép lesz?
- Távoli vezérlés lesz a drónon keresztül?

(#12) Márton válasza gekkoXT (#11) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, van narrow, medium, wide és linear mód

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A külön tokkal mennyi volt a biztonságos meríthetőségi érték? ;]
Mert nekem az a 10 méter kevésnek tűnik (ha abból indulok ki, hogy már fosszíliákból is hoztak vissza felvételeket...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) DV válasza ledgeri (#13) üzenetére


DV
senior tag

Úgy tudom, hogy 40m tokkal.

(#15) Márton válasza DV (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

jaja, a sima 3-asé meg 60m

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) BalanceR válasza Márton (#15) üzenetére


BalanceR
addikt

A 10 méter pont ideális SZVSZ...
Pipával, szabad tüdővel nem megy az átlagember 5-6méter alá, mélyebben , akát palackkal meg úgyis kevés a fény... oda csak az megy, aki nagyon gazdag, annak meg belefér a drágább 40méteres tok..
FunFact: 12-13 méternél mélyebb vízben az ember nem képes fingani, mert a külső nyomás nagyobb, mint a bélgáz nyomása :DDD Szóval oda férfiember nem megy...

Ami para, az az ütésállóság...
Hero3at láttam már 30 méterről földre esni, a plexi repedt, de a kamera simán túlélte, ez biztos, hogy nem...
Akár egy bringáról való leesés után, ha végigszántja az aszfaltot a frontlencse, kuka, vagy nagyon drága szervíz...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#17) Sys85 válasza BalanceR (#16) üzenetére


Sys85
veterán

"FunFact: 12-13 méternél mélyebb vízben az ember nem képes fingani, mert a külső nyomás nagyobb, mint a bélgáz nyomása :DDD Szóval oda férfiember nem megy..."

Hát ezzel megcsináltad az éjszakámat! :D
Kollégák teljesen hülyének néztek akkorát nyerítettem! :DD :C

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#18) Shodan


Shodan
addikt

Még jó hogy bemutattak egy drónt is amit minden hírportál lehozott.(kb a blikk is) Még jó hogy az ember nem ide jár híreket olvasni.Még jó hogy ez Mo kb. legnagyobb techportálja vagy mi...

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#19) ledgeri válasza BalanceR (#16) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A mélységet én is csak a túlélősége miatt kérdeztem... mintha szörföznék bent a 60 méter víz fölött... :(((

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) eddie1978 válasza BalanceR (#16) üzenetére


eddie1978
aktív tag

(#21) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ez elég részletes cikk ami ma elérhető infó a hero5-ről.

Sok kérdés felmerül még azért.

A mérete most tényleg ugyanakkora, vagy csak nagyjából, mint a Hero4?

A csatlakozók fedele eltávolítható, vagy hogy kapcsolódik úgy a gimbalra?

Távolról vezérelhetők a részletes beállításai amikor a drónon van?

Hogy néz ki a mélyebb vízhez való tokja? A lecsavarható alap nagy lencsevédő (úgy néz ki mint az előző vízálló tokjának lencsevédője) nélkül megy bele előző kolléga linkelte a videót) vagy a tok nagyobb miatta?

Linear mód ront a képminőségen?

(#22) eddie1978 válasza gekkoXT (#21) üzenetére


eddie1978
aktív tag

(#23) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Megvan két hete a kamera. Jó. Linuxon kellett kicsit reszelni, hogy PTP eszközként lássa USB-n.
Képminőség jó. Hangja jó. Szélzajt egész jól kiveszi. Nem teljesen, de elég jó. Az egygombos felvétel indítás a legfontosabb nekem. Yi és Yi2 egyik sem tudta. 1080p 60fps Protune on vagy off 105 percet tud felvenni (szobahőmérsékleten).

[ Szerkesztve ]

(#24) Márton válasza eddie1978 (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

pediga lyi szkripttel tutta :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) bylow válasza eddie1978 (#23) üzenetére


bylow
aktív tag

Szia!
Most készülök GoProt venni, és vártam az 5-öst hogy milyen lesz.
Tudom nem régóta használod, de teljesen meg vagy elégedve vele azóta is? Előtte volt korábbi típusod is?

Itt például nagyon lehúzták, ezek alapján inkább vennék egy korábbi típust: Első hozzászólóként irt a srác

Én nem jártam még utána, de azt írja sok külföldi oldalon is panaszkodnak rá, gondolom nem a levegőből szedte.

ByLow #

(#26) eddie1978 válasza bylow (#25) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Továbbra is elégedett vagyok a kamerával. A linkben leírtakat nem tapasztaltam. Én 1080p 60p felvételre használom. 4K-hoz nincs gépem, kijelzőm. Összeszerelési minőség is jó.
Éjszaka négereket alagútban még nem próbáltam vele felvenni.

A korábbi hozzászólásomban leírtakat továbbra is tartom.

Volt két Yi, majd Hero4 Black és legutóbb két Yi2. Nekem egyértelműen a Gopro vált be.

Yi USB-n fagyott. Nem eredeti tok volt kétféle. Itt mindkettő vignettált. Fókusz gyárilag szelfire állítva. Rövid állványmenet.

Hero4 Black akku kapacitást kivéve tökéletes volt nekem.

Yi2 nekem úgy tűnt, hogy erősen béta firmware-rel jött ki. Mikrofonja egy borzalom volt tokban. Akkuidőben viszont bajnok és ez volt a leghűvösebb az összes közül. Pontatlan illesztések. Egyik eltört az állványmenet mellett a semmitől. Gyorscseretalp volt rajta éjszakai timelapse-hez. Az egyik gyári vízálló tok zárszerkezete is eltört. Tervezési hiba szerintem, mert nincs keresztmettszet elég a csap mellett. Ez egy Gopro killertől kevés.

Ár érték arányt nézve Yi a nyerő. 30Mbps firmware-rel állat jó képe van 1080p 30p-ben. Hero5 a legrosszabb ár értékű.

(#27) bylow válasza eddie1978 (#26) üzenetére


bylow
aktív tag

Köszi a válaszod :R

Ám így viszont megint csak el bizonytalanodtam, hogy melyiket kellene/lenne érdemes megvenni.
Az általam linkelt leírás alapján már kezdtem erősen a Hero4 Silver vagy a Black felé, de így a te írásod alapján meg megint csak előtérbe került az 5-ös is.

Nagy valószínűséggel 1080p 60fps amit én is használnék, Snowboard-os és nyaralásos tengerparti, esetleg vízben szabad tüdővel búvárkodás.

Mondjuk a Hero4Black-ről is írja, hogy nyáron elég rövid idő után túlmelegszik és kikapcsol :Y

ByLow #

(#28) eddie1978 válasza bylow (#27) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ez a túlmelegedés amit említenek nem csak 4k esetén áll fent? Én 1080p 60p esetén nem találkoztam a jelenséggel.

Ami még nagyon jó a Gopro-ban az az egygombos felvétel indítás. Ezt nem győzöm hangsúlyozni. A Yi-ket be kellett kapcsolni külön. A Yi2 miatt lamaradtam megismételhetetlen felvételről, mert a ki-be kapcsolás hangja bringán nem igazán különböztethető meg.

Amennyiben szigorúan csak a videó minőséget nézzük tényleg elég egy Yi vagy vele egyező minőségű kamera is.

(#29) gekkoXT válasza bylow (#27) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Az 5 csak akkor értelmes választás, ha fontos neked az lcd kereső amin látod h mit vesz fel.
Minden másban gyakorlatilag ugyan az átlagos felhasználás mellett a tudása és minősége mint a 4 black

(#30) gyerecske válasza gekkoXT (#29) üzenetére


gyerecske
senior tag

Azért a hangvezérlés is egy nagyon jó fejlesztés szerintem.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#31) bylow válasza gekkoXT (#29) üzenetére


bylow
aktív tag

Okos telefon mellett nem látom annyira fontosnak a kijelzőt, inkább a minőség ami számítana nálam.
Tök ugyan azt tudja a 4Black és az 5-is, igazából a képstabilitás, hang, stb. lennék már kíváncsi, hogy az miatt érdemesebb e az 5öt venni.
Teszt videókon ahogy nézem, abban sincs olyan eget rengető változás. :U

gyerecske:
Hangvezérlés: Én személy szerint biztos nem használnám, vagy telefonról indítanám/állítanám a felvételt, vagy kézzel. pl. sisakon van fenn snowboardozás közben, én meg beszélek hozzá, tuti nem működik 100%-osan, ill. nem lehetek benne biztos hogy most el indult vagy sem a felvétel. Rendben hogy ad hangjelzést, de ha a környezet zaja miatt épp nem hallom, akkor xart sem ér az egész. ez esetben telefon elő a zsebből, és látom hogy el indul vagy sem.
Nyilván ez az én felhasználási szokásom lenne, ezzel ellentétben pedig valakinek a hangvezérlés lesz preferálva.

[ Szerkesztve ]

ByLow #

(#32) bylow


bylow
aktív tag

Most nézegetem a hardveraprót, 90k környékén már lehet válogatni a még garanciális 4Black-ek között.
Szerintem ez is megfontolandó.

ByLow #

(#33) gyerecske válasza bylow (#31) üzenetére


gyerecske
senior tag

A hangvezérlés nyilván nem zajos környezetre lett kitalálva, azt sem tudom (még) mennyire megbízhatóan működik, de mindenképpen jó dolognak tartom.
A képstabilizálásnak is ideje volt már, én az üzemidőt tartom picit gyengének az eddigi leírások alapján,arra rágyúrhattak volna még jobban.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#34) gekkoXT válasza bylow (#31) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Gopro okostelefon app halál szar többnyire.
Vagy nem tudsz csatlakozni, vagy a frissítés óta kötelező bejelentkezés kilép.
Nagy a késleltetés.........
Rühellem

(#35) bylow válasza gekkoXT (#34) üzenetére


bylow
aktív tag

Nemmondod !!! :Y :W

Pedig erősen alapoznék erre, hogy ha a sisakon van fenn, akkor telefonon látom hogy jól áll e, meg onnét tudom indítani/megállítani.
Konkrétan iphone-al tenném ezt, azzal is ez a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

ByLow #

(#36) bylow válasza eddie1978 (#23) üzenetére


bylow
aktív tag

Okos telefonnal Wifi kapcsolatban esetleg próbáltad már mennyit bír az aksija?
Nagy kérés lenne tőled hogy le teszteld?
Biztos érdekelne mást is.
Egyébként a kamera kijelzőjét ki lehet kapcsolni, vagy az mindig mutat képet?
Meg hogy mennyire jól működik ez a kapcsolat, mert volt itt ezzel kapcsolatban negatív Hsz. de gondolom az a Hero 4 Black-re vonatkozott.

ByLow #

(#37) bylow válasza bylow (#36) üzenetére


bylow
aktív tag

Sőt a 2,7K/60Fps -el tesztelj léci ha csinálsz ilyet.
Vagy bárki.
Köszi :R

ByLow #

(#38) eddie1978 válasza bylow (#36) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Holnap megcsinálom a tesztet 2.7k 60fps-sel.

Kijelzőt ki tudja kapcsolni beállított idő után.

Sokat nem próbáltam a telefonos kapcsolatot. Hero4 Black egy-két alkalommal nem akart kapcsolódni. Ott akkor resetelni kellett a WiFi-t és újra párosítani.

(#39) bylow válasza eddie1978 (#38) üzenetére


bylow
aktív tag

Frankó ! Köszi :R
Kíváncsi vagyok hogy ennél is szarakodik-e a Wifi kapcsolat :F

[ Szerkesztve ]

ByLow #

(#40) bylow válasza eddie1978 (#38) üzenetére


bylow
aktív tag

Sikerült tesztelgetned?

ByLow #

(#41) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Tudtátok, hogy az alig megemlített GPS funkció a GoPro Hero5 black kamerában már tud telemetriát is számolni a felvételekhez?
LINK

Ez végre egy olyan funkció ami komoly újítás - és felzárkózás más gyártókhoz.

(#42) eddie1978 válasza bylow (#37) üzenetére


eddie1978
aktív tag

67 perc után megtelt a 32GB-os kártya és 9% maradt az aksiban. 2.7k 60fps ProTune on, folyamatos kapcsolat a telefonnal, 30cm távolság. Nagyon forró lett a kamera.

(#43) bylow válasza eddie1978 (#42) üzenetére


bylow
aktív tag

Nagyon Kösssssz :R

ByLow #

(#44) bylow


bylow
aktív tag

Tegnap meg vettem az 5-öst.
Ma ki is próbáltam, de máris érdekes észrevételeim vannak.
1080p 120fps : laptopon vissza nézve VLC-vel és Windows mediaplayer-el is baromira szét van hullva a videó.
Színes kockák, ugráló kép, stb.

Samsung evo 64GB clas10 SDXC kártyát használok

Laptopnak is bírni kéne: "Gamer noti" i7proci 16GB ram stb.
1080/60 azzal semmi gond, szépen játszotta.

Ötlet hogy mi hibázik?
Valaki tapasztalta már ezt a jelenséget?

Ja!
Elvileg már frissítést is megcsinálta, mert itt ajánlgatta nekem én meg rányomtam hogy csinálja, hátha az kell neki, frissítés után is ugyan az volt az eredmény.

[ Szerkesztve ]

ByLow #

(#45) eddie1978 válasza bylow (#44) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ezt kipróbálom.

(#46) bylow válasza eddie1978 (#45) üzenetére


bylow
aktív tag

Csináltam telefonnal pár másodpercet az érdekesség kedvéért.
[link]

Nem lehúzni akarom ezzel a goprot, lehet hogy "a hiba az ön készülékében van" jelenség lépett fel, de akkor viszont szeretném a megoldást megtalálni.

Más!
Megvágni, zenét alá pakolni, stb. a gyári programmal csináljátok?
"Quik" az számomra (de szerintem más számára is) használhatatlan.
Szinte azon kívül hogy el indítja egy kis ablakban a videót, azon kívül semmit nem lehet vele csinálni.

"GoPro Studio"
Ez meg valami olyat ír angolul (hiányos angol nyelv ismeretemmel ilyesmire következtetek) : "gopro studio nem tudja megnyitni mert, nem angol karakter, másoljam át valahova, csináljak angol karaktert, majd nyissam újra a Klippet.
GOPR004 , pl. ez és hasonló nevek vannak ugye, amit a kamera saját maga kreál. Na ebben mi az ami nem angol karakter neki, meg ha a kompatibilis kamera csinálta akkor mi van ???? :F

Két éve kaptam kölcsön egy sima Hero-t és azzal csináltunk pár videót, és úgy emlékszem akkor a GoPro Studio-t használtam.

Ja most ha indítom akkor fel is ajánlja azonnal hogy a Quik-et nyissa meg.

ByLow #

(#47) eddie1978 válasza bylow (#46) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Kipróbáltam az 1080p/120fps videót. Lejátszásnál nem látom a kockásodást. Sandisk Extreme 32GB U3.

Dell E7240, Arch linux, MPV videó lejátszó.

Az egy darabos mintám sokat még nem jelent, de próbálj ki másik lejátszót. MPCHC pl.

Egy blokkosodós videót láttam, ahol a képstabit nevezték meg a hiba okának. Ott egy sornyi volt a blokkosodás és nagyon rövid időtartamig. Alig volt észrevehető.

Én még csak videózok. Vágás majd valamikor. Blendert próbáltam régebben. Lehet vele.

(#48) bylow válasza eddie1978 (#47) üzenetére


bylow
aktív tag

Tegnap haverral fejtegettük a probléma okát.
A kártya amit bele tudtam tenni az egy 64GB Samsung EVO , és U1-es jelzés van rajta.
Na lehet itt a bökkenő, neked pl.U3-as van. Azok elvileg 80-90MB/sec írnak is nem csak olvasnak.
Az enyém valószínű csak 40-45 körül tud, és ez lehet kevés a 1080/120 -hoz, nem tudja az össze adatot felírni.
Most ki próbáltam a2,7K és a 4K-t is max fps-el.
Ezeknek látszólag nincs baja, bár szinte álló képet rögzítettem, kb 3 méterre a TV ment amin volt képmozgás.
Nem tudom ha "akció" közben folyamatosan változik a rögzítendő anyag, akkor rosszabbodik e a helyzet !?

Ha rászánom magam hogy beszerezek egy komolyabb kártyát, akkor majd írom hogy változott e valami...
Egyenlőre szerintem csak ezzel próbálgatom... 3-4 hét múlva Snowboard. :DD

ByLow #

(#49) gyerecske válasza bylow (#48) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szerintem egy komolyabb (Lexar vagy SanDisk ) UHS-III kártya mindenképpen ajánlott hozzá.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#50) Márton válasza bylow (#48) üzenetére


Márton
nagyúr

40MB/sec kevés? :Y
Tudod mennyi a bitrátája a 1080/120-nak?
Ha 100mbps, akkor is 15MB/sec elég..

Más gépen próbáltad visszanézni a fájlt?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.