Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #86564352 válasza Silenzio (#49) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez most arról fog szólni, hogy Apple Music integráció. Kiválaszthatod melyik dalt keverje a Photo Memory alá, ütemet is elemzi, felajánlja amelyiket sokat hallgattad nyaralás alatt és akkor a nyaralás fotókhoz azt fűzi be mert összetartozó emlék. Új memory típusok ünnepek, házikedvencek, gyerekek itt megtalálható részletesen mi lesz új.

(#52) swayze


swayze
tag

Nem rossz dolgok, de azért nem estünk hasra. Továbbra sincs osztott képernyő ios-alatt! Nagyon hasznos fejlesztés lenne iszonyú körülményes állandóan lapozgatni az app-ok közt, ha valamit nem lehet kimásolni. Csalódott vagyok! :((

(#53) Giovan! válasza swayze (#52) üzenetére


Giovan!
addikt

Amúgy ja, simán lenne értelme pedig iPhone-okon is ennek, ilyen kijelzőméretek mellett.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#54) Zitta válasza Wajk (#14) üzenetére


Zitta
őstag

Nyugi - köszönet nem lesz benne! :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#55) Zitta válasza swayze (#52) üzenetére


Zitta
őstag

Én nemrég vettem iPhone 12 szériából és nem akartam elhinni, hogy még mindig nincs benne - kissé szánalmas. :W

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#56) Hitch


Hitch
aktív tag

Fél napos tapasztalat:
whats up nem működik, Safari zseniális lett.
A beállítások, beszélgetések, értesítések megjelenítése sokkal szebb számomra.
A rendszer 2 telefonon tapasztalva is gyorsabb lett az akksi minimum annyira birja mint a 14-el.

(#61) #16820480 válasza swayze (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd iOS16-ban. Ahogy az ipad is megkaphatta volna már a 14-ben azokat a funkciókat, amiket a telefon kapott, de valamiért várni kellett egy évet, hogy legyen app list meg widgetek a home képernyőn.

(#62) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Semmi normális fejlesztés. Valszeg szépen le is lassítja a régebbi telefonokat. Vegyed az újat...

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63) bollokcs80 válasza Phobion (#47) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ez tényleg nem semmi, de a régi telók is ugyanúgy tudják futtatni? Mennyire érezhető lassulás (lásd a korábbi "lassítós balhé") vagy funkciók hiánya?

Érdeklődő andoridosként kérdezem, nem trollkodás. :R

B.Cs.

(#65) xhege válasza bollokcs80 (#63) üzenetére


xhege
addikt

Ismerősöm iPhone 6S Plus telefonján a legfrissebb IOS 14.6 gond nélkül megy. :K

(#67) Divinity válasza bollokcs80 (#63) üzenetére


Divinity
őstag

Általában csak HW közeli funkciók maradnak ki régebbi modellekből semmi egyéb.

Sebessége természetesen csappan, nem is azért mert szándékosan lassítják, inkább mert tele van tolva sok újdonsággal és kevésbé fekszenek rá az optimalizálásra.

Húgomnak egy SE1-e van, az én szememnek elég döcögős szerinte meg tökéletes, szóval napi átlag használatra teljesen használhatóak a régebbi modellek is. Ráadásul ez meg ugye csak egyre jobb lesz, hisz egyre jobb HW-val mennek és egyre kisebb a gap a szériák között így a régebbi se lesz "elavult"

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#68) Krolockgrof válasza Wajk (#14) üzenetére


Krolockgrof
csendes tag

Csak annyival javítanám ki az írásod, hogy telefonos fronton 2015-ös, ha minden készüléket nézünk (Ipad) pedig 2014-től felfele támogatott lesz az összes. Brutál belegondolni, hogy amikor (valószínű) lejár a támogatás 8 éves készülék lesz (Ipad Air 2), vagy a szóban forgó 6s 7 éves. :D

(#69) #54625216


#54625216
törölt tag

"Én veszélyesebbnek tartom személy szerint az államoknak kiadott adatokat, hiszen felettük senki nem gyakorol ellenőrzést, míg azért a tech cégeket többé-kevésbé próbálják kordában tartani és szabályozni."

Az állam felett az állampolgárok gyakorolják az ellenőrzést, a cégek felett pedig az állam. Azaz ha az állam feletti ellenőrzés gyenge, akkor a cégek feletti még gyengébb. Ráadásul a cégek hajlamosak más államoknak eladni az adataidat, ami felett már tényleg semmi ellenőrzésed sincs.
Szvsz inkább a magyar állam hallgassa le az üzeneteimet, mint hogy azok egy kínai szerveren kössenek ki, mert ha a magyar állam lebukik, abból talán lesz némi politikai botrány, ha meg a kínai, akkor lol.

(#70) Drp81 válasza swayze (#52) üzenetére


Drp81
aktív tag

Az miért körülményes, ha alul a csíkon végigsimítod az ujjad és vált az appok közt?

Szerk.: Jó, nyilván ha 6 app nyitva van, és az elsőről a hatodikra akarsz váltani, akkor 5 simítás. De ezt is csak egyszer kell, utána mellé rendezi az előző appot.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#71) Zitta válasza Drp81 (#70) üzenetére


Zitta
őstag

Pl nézel egy Youtube videót megszakítás nélkül miközben alatta egy chat ablak nyitva van amin írtok egymásnak...
Vagy videó beszélgetés közben böngészel vagy csinálsz valamit.
A gond igazából az, hogy Galaxy S6 óta minden Samsung készüléken működik - itt meg egy zsák pénzért egyiken sem. :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#73) bedibazsa válasza Zitta (#71) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Amikor ez az opció megjelent Droidon, kipróbáltam, de annyira körülményes volt ekkora kijelzőméreten, hogy azóta sem használtam. Az tény, hogy benne lehetne mint opció, de nem tudom, hányan használnák. Egy jó AOD viszont nagyon hiányzik.

(#74) #16820480 válasza bedibazsa (#73) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az AoD-t én is vártam, de ezek szerint majd ősszel az új telefonok fogják megkapni, és ezen a vonalon gondolom akkor már csak azok.

(#75) Drp81 válasza #40993792 (#72) üzenetére


Drp81
aktív tag

A Youtube is tudja a Pip-t, csak premium accounttal, úgy tudom. De lehet rosszul tudom

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#77) Zitta válasza #40993792 (#72) üzenetére


Zitta
őstag

:R köszi - holnap ránézek.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#78) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Bog és a többiek! Rá tudnátok nézni a profilom logolására? iOS15 alatt kb. 5 percenként kidob az oldal. Bevan kapcsolva a Private Relay, jelenleg francia IP-n van a teló, de nem változik… Szóval nem tudom, hogy miért logoltat ki az oldal. De ha ez így marad, akkor ez a funkció kuka…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#79) kakuk.tamas válasza kakuk.tamas (#78) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Update:
Nahjó… 3 különböző oldal 3 különböző lokációt mutat (Francia, USA és Magyarország), 3 különböző IP-vel. A fix pont mindben a CloudFlare…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#81) Noukoum válasza #40993792 (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

Viszont a YouTube alkalmazásban nem megy, csak böngészőben.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#83) Phobion válasza bollokcs80 (#63) üzenetére


Phobion
őstag

Egy-két játéknál már látható komolyabb akadás, néha a billentyűzet beakad 1-2 mp.-re. Én mást nem tapasztalok.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#86) #54625216 válasza #72445440 (#85) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez első sorban a hardver képességein múlik. Ha pl. sok alapvető funkció igényli a neural engine-t, akkor értelemszerűen kiesnek azok a modellek, amikben nincs.

(#87) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Skacok!
Aki frissített iOS15-re az Safariban próbálja ki a Telekom chatet az oldalukon és jelezzen vissza nekik, mert szinte használhatatlan.
Tudom, hogy erőssen béta még a rendszer, de az alulra került címsáv ott marad már, és ez útban van a textboxnak.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#88) Divinity válasza kakuk.tamas (#87) üzenetére


Divinity
őstag

Ez nem publikus hanem fejlesztői béta, ergo a fejlesztőknek szól, hogy kitudják próbálni a dolgokat, mint ez esetben is. Nem lepődnék meg ha simán elküldenék egy ilyennel, ez a verzió pont a belső tesztelőknek szól a külső igényekkel jó eséllyel csak overheadet generálsz ott ahol nem kérik explicit a béta visszajelzést.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#89) PavelVagyok válasza kakuk.tamas (#87) üzenetére


PavelVagyok
junior tag

miért nem jelzel vissza nekik te? :S

(#90) kakuk.tamas válasza Divinity (#88) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Oké, jeleztem az Apple felé is a dolgot, mert időközben kipróbáltam más oldalakon is, és az addres bar nagyon rosszul van megoldva. És ha ez így marad sok weboldal tulaj vakarja majd hirtelen a fejét. Jó lenne, ha tennének bele egy választási lehetőséget, hogy hol helyezkedjen el, vagy miként lehessen előhívni.

Meg ez, a Private Relay funkció hasznàlhatatlan, ha itt fórumozol…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#91) hemaka válasza kakuk.tamas (#87) üzenetére


hemaka
nagyúr

Telekom chat? Az meg mi, semmi olyat nem latok.
Amugy meg valoszinuleg telibe kulazzak, mert 14 elso betanal a hbo go appban nem lehetett tekerni a filmben, konkretan nem mukodott az idosav. Felvettem a kapcsolatot veluk, azt irtak csak kedvesebben, hogy leszarjak, mert beta szarokra nem fejlesztenek, majd ha kijon a stabil. 😂

ja mar latom, adguard kiszedte a rakba azt is😂 nem log bele ott semmi se, ra kell bokni a kijelzore es leteszi szepen a cimsavot. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#92) Sofian válasza hemaka (#91) üzenetére


Sofian
őstag

Mit vársz egyébként? Az ő feladatuk az hogy az őszi release-re menjen... nem fognak beta-t támogatni.

(#93) Yeffy válasza #16820480 (#15) üzenetére


Yeffy
veterán

úgy általában a több éve hozzájuk tartozó Waze-ből kb semmi hasznosat nem voltak képesek átvenni.
a speedometert, trafikamerakat, illetve a kulonbozo objektumok (pl rendor, baleset) reportolhatosagat nem a Waze-bol vettek at?

de amugy valoban, mar reg ossze kellett volna dolgozni a kettot, van, amiben a Maps jon be jobban, van, amiben a Waze. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#94) #16820480 válasza Yeffy (#93) üzenetére


#16820480
törölt tag

Őszintén szólva fel sem tűnt, hogy ilyenek vannak maps-ben is, mert nagyon ritkán használom navigálásra, annyival butább szegény. Térképként jó, de őszintén szólva úgy meg már az Apple maps és Bing is jó.

(#95) Divinity válasza #16820480 (#94) üzenetére


Divinity
őstag

Az alternatív útvonalakban is sokkal jobb a GMaps, jobban prédikál érkezési időt, ha újra kell tervezni akkor is sokkal jobban leköveti a forgalmat, na meg ott vannak a gyalogos meg a tömegközlekedés is. Alapvetően én jobban szeretem mint bármit de vannak apró idegesítő dolgok amik miatt én is elsősorban a wazet használom de nem egyszer fordult már elő, hogy a belvárosban dugóból dugóba navigált és a GMaps tudott csak normálisan kivinni.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#96) #16820480 válasza Divinity (#95) üzenetére


#16820480
törölt tag

Oké, a gyalogos meg tömegközlekedés az más (bringás viszont nincs itthon sajnos), én navigálást autóhoz használok csak. Nekem eddig még csak olyan volt, hogy jó útvonalat talált (néha igen látványosan). De amúgy a robothang az egyik, ami legjobban idegesít a Maps-ben, nem értem miért nem képesek felvenni pár élő emberrel normális hangcsomagot, biztos nincs rá pénz :U

(#97) Yeffy válasza #16820480 (#94) üzenetére


Yeffy
veterán

kinek mi, engem a Waze-ben ami a legjobban idegesit, az a szegenyes PoI kinalat - Mapson kb mindent megtalalok -, meg ha pl meg Wifin vagyok a feljaron az autoban, mielott indulok, nem hajlando jelet talalni/elindulni, egy hetig homokrazik, amig ki nem lovom a wifit, vagy el nem vesztem a jelét.

Mapsnak tokmindegy, amig lat GPS-t, pozicional azonnal. probaltam mar barmit, tobb telon is csinalta. :( kar, mert a parkolasi hely talalo pl nagyon jo Waze-ben, valamint h az akkor is tud sebesseget merni, ha csak megnyitottam az appot, de nem navigalok. plusz akkuratusabbnak tunik a reportokban, trafi, baleset, stb.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#98) #16820480 válasza Yeffy (#97) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezt nem értem én sem, hogy a POI adatbázist miért nem tudják megosztani a kettő között :U
A Wifi dolog amúgy tényleg zavaró tud lenni, de nekem egy pár hónapja azt játszotta, hogy néha percekig nem talált semmiféle jelet (és pozíciót), ha akkor kapcsoltam be a GPS-t, amikor indítottam az appot. Ez azért elég nevetséges, mert szó szerint minden más app másodpercek alatt megy. Próbáltam is róla hibajelentést küldeni, de az meg egy halál, mert valami logot kellene elküldeni, amit az instrukcióik szerint egyszerűen nem tudtam kinyerni az appból :U

(#99) Ricardo


Ricardo
félisten

Ha iPhone-ja van, hamarosan akkor is megtalálhatja, ha ki van kapcsolva
Értem én, hogy nagyszerű, ha a tulajdonosnak több lehetősége van megtalálni elhagyott/ellopott telefonját, de a kikapcsolt telefon lekövethetősége finoman szólva is inkább ellenszenves, mint szimpatikus.

(#100) Giovan! válasza Ricardo (#99) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja mert az emberek nagy rész kikapcsolva használja a telefonját a nap nagy részében, és még véletlenül sem a tolvajok azok akiknek első dolga szokott lenni kikapcsolni az új szerzeményüket :U

Speciel engem amúgy hidegen hagy ez a feature, mivel én ilyen egyedi felhasználás híve vagyok és bekapcsolva van a telefonom folyamatosan, de ha neadjisten ellopnák akkor azért örülnék ha kikapcsolva is le tudnám követni merre jár.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#101) r3dsnake válasza Ricardo (#99) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem zseniális, régóta így kéne már működnie.

(#102) xhege válasza Ricardo (#99) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem ezt eddig is meg lehetett oldani, annyi a dolog, hogy most már a felhasználó élvezheti az előnyeit is akár. Én kimondottan üdvözlöm ezt a funkciót. :K

(#103) joey04 válasza xhege (#102) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#104) HawerKing


HawerKing
őstag

Azandrojid még akkoris jobb :DDD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#106) Ricardo válasza Giovan! (#100) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha a kikapcsolt telefont is lekövethető az erősen véleményes. Ha egy kínai gyártó neve szerepelne a hírben nem hiszem, hogy pozitívumként lenne megemlítve.

(#107) Giovan! válasza Ricardo (#106) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha a kikapcsolt telefont is lekövethető az erősen véleményes.

Egész pontosan miért véleményesebb, mint a bekapcsolt készülék lekövetése, ami eddig is elérhető volt? Én úgy látom ez főleg a tolvajok dolgát fogja megnehezíteni, de őket valahogy nem tudom sajnálni emiatt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#108) Ricardo válasza Giovan! (#107) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert kikapcsolhatatlan, tehát nem a felhasználóé a döntés.

(#109) Divinity válasza Ricardo (#108) üzenetére


Divinity
őstag

Kikapcsolható maga a funkció is ha valakinek szúrja a szemét

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#110) Ricardo válasza Divinity (#109) üzenetére


Ricardo
félisten

Úgy már rendben van.

(#112) r3dsnake válasza Ricardo (#106) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, de ez nem egy kínai gyártó. :)

Amúgy is, ha zavar, le tudod tiltani a funkciót.

(#113) #16820480 válasza Giovan! (#100) üzenetére


#16820480
törölt tag

De amúgy tolvajok ellen nem az van már egy ideje, hogy amíg hozzá van kötve az Apple ID-dhoz, addig nem tudja más használni (mert nem lehet csak úgy leválasztani róla, újra-flashelni meg hasonlók)? Szóval kvázi pár éve nem érdemes iphone-t lopni már?

(#115) #16820480 válasza #40993792 (#114) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, 12-től már az alkatrész sem játszik, mert nem nagyon tudsz kicserélni benne dolgokat úgy, hogy működjön rendesen. Ha meg alkatrésznek veszik, akkor mire megtalálod, már szét is kapják, ha nincs benne akksi, akkor ez sem működik.

(#117) #16820480 válasza #40993792 (#116) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk szerintem sokan egyszerűen csak más szemszögből közelítik meg. Míg mondjuk neked az elsődleges funkcionalitása egy ilyen újításnak az, hogy van valamid, és azt ne tudják (olyan könnyen) ellopni, addig másoknál meg a privátszférájuk az elsődleges "tulajdon", nem a telefon.
Ez amúgy nem feltétlen rossz dolog, főleg mert az utóbbi évek nagy IT robbanása a privátszféra felszámolásából/termékesítéséből táplálkozott.

Az Airtag esetébern is nekem a jelenlegi működés nem tetszik, ahogy a topikjában is írtam, mert lehetőséget ad erősen a stalkolásra, és ilyen formában nem tűnik elég átgondoltnak (pedig hány éve ülnek rajta már).
Ha mondjuk úgy nézne ki, hogy nem tudod követni a tag-ek és eszközök mozgását alapból, hanem ha úgy érzed, hogy elvesztetted, akkor bejelented a Find My appban, amit a rendszer log-ol, és a közelben levőknek azonnal jelzi hogy elveszett Airtag van, illetve neked is mutatja a hozzávetőleges pozícióját. Így nem az lenne, hogy folyamatosan követheted órákon vagy napokon át a kiszemelt célpontod és ő nem tud róla, hogy valahol a táskájában van egy tag, mert az automatizált rendszer csak későn szól.

(#118) judas13 válasza #40993792 (#116) üzenetére


judas13
addikt

Majd ők is megfogják tudni egyszer.... :K és be fogják látni, hogy akkor igazunk volt🙂

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#120) DFB


DFB
tag

Sziasztok!
Van a családban egy ipadpro 9,7 /32 tab.
Én nem igazán értek hozzá.
Eddig mindig sikerült az os-t frissíteni.
Jelenleg a Ipados 15.0 van rajta, de sem a 0.1 sem a 0.2 kiadást nem teszi fel.
A "frissítés ellenőrzése..."megy a végtelenségig, míg ki nem kapcsolom.
Ezen nem tud túllépni.
Wifin rajta van meg a töltőn is.
Tud valaki valami megoldást?Mi ennek az oka?

Köszönöm

(#121) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Olyat tapasztalt már valaki, hogy mióta a 15 van és hiába a javítások, nem tudom megosztani a netemet sem a laptoppal, sem a tablettel. Kapcsolódik, meg minden, de azt írja , nincs internetkapcsolat. Pedig közben messengerezek. Ötlet valami?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#122) bedibazsa válasza Drizzt01 (#121) üzenetére


bedibazsa
senior tag

iPhonenál voltak ilyen problémák. Elvileg a 15.0.2 javította. Legalábbis nálam jó.

(#123) Drizzt01 válasza bedibazsa (#122) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nálam nem változott. Eddig XS max volt, most 13 pro max. Ugyan az

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.