Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DraXoN válasza hobizoli (#46) üzenetére


DraXoN
addikt

persze.. de nem feltétlen a cpu mag fűti el, "lehet a köret"...
így nem feltétlen "arányos" az idle-egyszál-gaming-mindenszáll skála ... kiemelve ezekből az egyszálas és "gaming" (ami jellemzően pár szálas) terhelést.

de maradjunk annyiban minden gyártó "eléggé lazán" kezeli a TDP kérdést... mert mindegyik cpu simán tud a megadott fogyasztási értéke felett fogyasztani egyetlen bios beállítás módosításával...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#52) Sinesol válasza Sinesol (#50) üzenetére


Sinesol
veterán

Plusz ami a legirritálóbb, az i5 8400 gyári hűtővel kb alig hallható volt, ez a Ryzen meg mint a porszívó, muszaj leszek normalis hűtést venni, pedig ilyesmikre sose költöttem. :N

(#53) DraXoN válasza Sinesol (#52) üzenetére


DraXoN
addikt

Mondjuk a 65 és a 95TDPs procik hűtésigénye más ha teljesen le van terhelve... lehet más a ventilátor profil beállítása.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#54) Ragnar_ válasza #26681856 (#35) üzenetére


Ragnar_
addikt

És akkor most kérnénk az ár/teljesítmény grafikont is, és a 2600-ban van HT is. Ha az AMD nem figyel oda a következő konzolokat megint Intel Xeonnal szerelik majd annyira jó a fogyasztás/teljesítmény/ár mutatója :) Vagy lehet, hogy már most is azzal szerelnék, csak az Intel nem tud eleget gyártani ugye ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#55) koko52 válasza s.bala31 (#49) üzenetére


koko52
veterán

FarCry ND Bench RTX 2060 Ryzen 5 2600 húzás nélkül CPU Package 52w, CPU 48 w
41% CPU használat (itt ennyi is elég ;] )

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#56) sb válasza s.bala31 (#49) üzenetére


sb
veterán

Nem, akkor nem pörgeti.
"Pörgesd meg" cinebench-el vagy prime95-tel és nézd meg úgy mennyit eszik/milyen órajelet tart.

@Sinesol
Ezt is írtam. Tök mindegy melyik oldalról nézzük. Ha tartja a keretet és így nincs meg a max órajele, vagy ha megvan a max órajel, de többet fogyaszt. A 8700-nak jóval magasabb az allcore órajele, 4.3GHz, arra remek tesztek voltak, ahogy 65W-ból meg sem közelíti azt... vagy 4.3-on beszív 110W-ot a 65W helyett.

És az új modellek órajelét ugye még fentebb tolták... ezek még a szolidabb szemfényvesztések voltak. :D

OFF: Kíváncsiságból vettem egy 2600x-et, hát sajnos érezhetően lassabb még asztalon is a 8400-nál, jobban mint amire számítottam, de most már kár bánkódni, amúgyis a Zen2 upgrade kecsegtető lehetősége miatt cseréltem, na meg legalább letudtam a fejtörést, hogy vajon milyen lehet a Ryzen. :DDD
Akkor neked nagyon jó szemed-kezed van. Hihető... :D :D
Elég érzékeny vagyok minden késleltetésre, de desktopon (értsd: egér megy meg indítasz 2-3 programot, ami nem ArchiCAD) még egy 2/4-es Penyát sem nagyon lehet felismerni megfelelő körítés mellett.
Értsd: Inkább múlik az OS állapotán, háttértáron, stb... az "érzés".

[ Szerkesztve ]

(#57) koko52 válasza Ragnar_ (#54) üzenetére


koko52
veterán

Egy friss hír, elveszett a fiók kulcs: 2022-ig marad 14 nm-en az Intel az asztali piacon
Biztos maradnak a 35-65-95w-on :)

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#58) sb válasza koko52 (#55) üzenetére


sb
veterán

Annyi hozzátartozik azért az igazsághoz, hogy a Ryzen uncore része többet eszik és talán maga a lap/chipset is.
Így ott is kell némi korrekció ha a magokra megadott TDP-t és a valós, teljes platform fogyasztást nézzük.
2600-am van nekem is, kis alulfeszeléssel Prime95 alatt core részre 60W alatt ír, kb. 57-59W 3.6GHz-en. Package TPD viszont már 75W.
Konnektornál meg 130W körül áll meg ami elég ijesztő elsőre 65W TDP-s proci mellett.
De ez lehet valósan a táp hatásfokával számolva kb. 110W, Abból kb. 8-10W venti, 15W SSD/HDD, 15W dvga.

Előtte i5-6500 volt, alulfeszelve. Az konnektornál 95W körül állt meg, szintén 65W-os procival.
Viszont ott is kijön a matek, cpu 35W körül volt, package 45W.
Baromi alacsony a fogyasztás, de perf/W már így is előz az AMD: 6/12 3.6GHz vs 4/4 3.1GHz, vagyis 1.5x annyi mag és 1.16x órajel.
És innen lehet számolgatni egy i5-8400-at is 3.8-on... épp 65W környékén lehet csak a magokat nézve.

szerk: T-s procikhoz itt egy érzékletes ábra:
8700T 35W-ból -25% a korlát nélküli 8700T-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#59) Lacika112 válasza #54738176 (#44) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Mégpedig ?

Mindjárt előadod hogy 140-180 wattot bepuszil és nem egy kazán :C

NetBurst 2.0 14++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ on :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#60) Ragnar_ válasza koko52 (#57) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mondjuk azon se csodálkoznék, ha mégsem gyártástechnológiai problémáról lenne szó hanem az Intel ameddig lehet ki akarja maxolni a 14nm-t ha túlárazva is viszik a procikat, Az AMD-nek meg ugye kb. tartania kell az ár/teljesítményt, hogy piacot szerezzen. A Ryzen 3xxx- el a legtöbb szegmensben még 'csak' utolérheti az Intelt, de ár/értékben tovább javulhat, így az Intel még valószínűleg fogja tudni tartani a lépést.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#61) s.bala31 válasza koko52 (#55) üzenetére


s.bala31
őstag

Jaja AMD-sek a CPU használatra esküsznek, nekem meg az fps számlálón mutatott számok lényegesebbek :) Most kíváncsiságból megnéztem mit dob FC: ND alatt, kb 34W Cpu meg átlag 92 Fps. Mellesleg húzhatod a Ryzent, meddig is 4100-ig vízzel? :) Wow ez ám a tuningpotenciál :)

[ Szerkesztve ]

(#62) Ragnar_ válasza s.bala31 (#61) üzenetére


Ragnar_
addikt

Csak ugye az FPS számlálós megoldásnál, meg az a baj, hogy ha kikapcsolod, a +/- 10% FPS-t szemmel nem nagyon veszed ám észre. :) Tehát ha egy 2600-on megy átlag 80 FPS-el 8600-al 92-vel valószínűlg nem fogod tudni játék közben megkülönböztetni a 2 konfigot kikapcsolt FPS számlálóval.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#63) koko52 válasza Ragnar_ (#60) üzenetére


koko52
veterán

A 2xxx-el utolérte (van ahol gyorsabb van ahol lassabb. Nekem nem releváns 120 vs 130 FPS mert az másik 100 dolgon is múlik). A 3xxx-el előz.
Tehát gondolkodóknak Ryzen, a többieknek Intel. Mondom ezt 20 év Intel után :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#64) koko52 válasza s.bala31 (#61) üzenetére


koko52
veterán

A 8400-ban mennyi is a tuning potenciál? Nulla? :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#65) Ragnar_ válasza koko52 (#63) üzenetére


Ragnar_
addikt

Azért olyan programoknál ahol elég 4 erős mag az Intel az órajelek miatt gyorsabb tud lenni. Vannak ilyen játékok is. Én szerintem 3 évig még biztos kihúzom az 1600x-el. Előbb fogok új VGA-t venni. Video tömörítés közben röccenésmentesen játszok alulfeszelve húzva, előtte Intel i5-öm volt amivel szintén nem volt problémám, de 4c/4t kezdett kevés lenni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#66) koko52 válasza s.bala31 (#61) üzenetére


koko52
veterán

Az átlag FPS mire jó? Sose értettem. Mennyi a minimum? Mert nálam 63 FPS FC ND Ultra 1440p +HD text +TAA :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#67) Sinesol válasza sb (#56) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván nem egy nagy különbség, egyszerűen csak mintha lenne néhány tizedmásodpercnyi gondolkodás, amikor megnyitsz egy mappát, vagy új böngészőlapot, elinditasz valami alkalmazást, míg a 8400-nál konkretan a kattintas pillanataban történik minden azonnal. Persze nincs gond a 2600x-el sem, ha nem lett volna friss az emlék, akkor szerintem fel sem tűnne, gyors ez is.
Plusz nagyobb alkalmazásoknál, játékoknál is van pár másodperc hátrány, Dota2-ben reconnectnél, vagy map töltésnél 2-3 mp volt a map betöltés, ennél meg olyan 3-4 sec. Ez viszont nem csak érzésre, mert itt rákattoltam régen a reconnectre bejött a töltőképernyő és szinte azonnal átváltott mapra, most meg a töltőkép ott van vagy 2 másodpercig. Jó mondjuk ezek apróságok, de épp ezek miatt kevésbé reszponzivabb az egész rendszer.
Mondjuk 1-2 hét megszokom és jó lesz, nagy baj nincs. :N

[ Szerkesztve ]

(#68) Yocee válasza Chaser (#40) üzenetére


Yocee
aktív tag

Az a proci nem tud hardveresen vp9/hevc/h265-öt dekódolni, azért szenved. Ezt az utat járom én is a kisgépemben, ezért nem jó az médialejátszónak.
És én is mindent ezzel a demóval izzaszzok meg.
Eddig csak az i5 8400+1070nv+kodi(madvr) volt az amin olyan volt, amilyennek lennie kell.

(#70) sb válasza Ragnar_ (#65) üzenetére


sb
veterán

Ahol 1 erős szál kell ott meg a P4 10GHz a nyerő... ez kb. ennyire releváns.
Vannak persze akik pályanapra vagy épp a szántóföldre vesznek négykerekűt is, mindenkinek (tök) más lesz a jó spec célra, de átlagban mindkettő baromi közel van egymáshoz. Hol az egyik jobb, hol a másik. És a lényeg, hogy egyik sem rossz/vállalhatatlan már egyik lényeges szempont szerint sem. Ár alapján meg egyértelműen az AMD felé billen a mérleg nyelve jelenleg. A spec esetekre meg lehet keresgélni...

Itt közben kiosztották s.bala31-t is. Nekem annyi jutott eszembe a hsz-éről, hogy ki nem szarja le?
Tuningpotenciál? 4 vagy 5GHz? Milyen extra erő, mire és milyen áron? Hogy 35 vagy 45W a fogyasztás 6/6 vs 6/12 procinál? Mindkettő rohadt jó és elég közel van.
Aki csak az egyik (bármelyik) oldalra tud gondolkodni a mai modellek mellett az nem igazán bírja felfogni mit is lát.

@Sinesol
Én i5-ről váltottam, én is érzek különbséget, de a sima 2600 javára. :)
Viszont viccet félretéve: ez tényleg jóval inkább múlik a körítésen, és abból is inkább sw oldalon, mint a hw-n. Láttam már NVMe rendszert is döcögni szétpatchelt winnel, míg a 200GE-m száguld SATA-val is egy kicsit optimalizált rendszerrel.
Kicsit hasonló, de talán legjobb példa erre a boot time - erre is sokan izgultak/nak régen is, pedig sok értelme nincs ha egy adott limiten belül van, ami már kényelmes. Szóval sokan küzdenek érte, nálam a mai napig egy közepes SATA SSD-vel Ivy mobil i5-tel (2/4) szerelt Samsung vezet. Úgy belőtték az UEFI-t, hogy a gombtól 3-4mp alatt a desktopot tölti. Pedig lassan oldtimer korba lép. :D
Tipp. Ryzennél elég részletesen állítható az energiaséma. Mikor legyen core parking, legyen-e, mikor menjenek aludni a magok, mekkora terhelésnél ébredjenek, stb... ezzel lehet valóban érezhetően állítgatni a response time-ra.

[ Szerkesztve ]

(#71) hobizoli válasza s.bala31 (#61) üzenetére


hobizoli
nagyúr

intelesek meg csak azt a kis aprosagot szoktak elfelejteni, hogy ugyanannyi ammobol osszerakott gepeknel a Ryzen melle mindig egy erosebb dVGA-t lehet tolni a rendszerbe, amiben az game kozben erosebb lesz alapon jaratva is
vagy csak siman maradt 30-40k a zsebben

:DDD

tunnerolt eredmenyekkel meg felesleges izmozni, mert a juzerek erosen egyszamjegyu %-a huzza a PC-t csak
erdekessegnek jo, aztan annyi

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#72) s.bala31 válasza Ragnar_ (#62) üzenetére


s.bala31
őstag

Fogadjunk hogy ha majd esetleg a Ryzen 2 +10%-al gyorsabb lesz a jelenlegi Inteleknél játékok alatt észre fogod/fogjátok venni és teleírjátok a fórumot :)

(#73) Chaser válasza Yocee (#68) üzenetére


Chaser
titán

tudom h nem tud, ezért mondtam h ez nem jó út
nem volt élvezhetetlen, ha engedtem működni a turbót, de szmusz' se volt mindig, ha jól rémlik pár hete valamit néztem is 2 magos i5-tel 4k-ban, hát az nyögvenyelős volt max

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) Ragnar_ válasza s.bala31 (#72) üzenetére


Ragnar_
addikt

Szigorúan csak bekapcsolt FPS számlálóval, de persze, a számok számok maradnak :) .

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#75) hokuszpk válasza s.bala31 (#72) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

felteve, hogy a pasziansz gyorsabban potyog le. vagy a mahjong. esetleg az Arnhemben gyorsabban nyerek :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#76) #16939776 válasza sb (#70) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az összes rendszer/háttér task valós idejű prioritással fut (win7 még engedi ezt), 2000Hz-re pörgetett esemény időzítővel, kikapcsolt mouse/keyb. input-szűréssel.

Response time

Feltéve, hogy az egér és a monitor is partner benne.

[ Szerkesztve ]

(#77) Krend válasza Sinesol (#67) üzenetére


Krend
csendes tag

Ilyenkor elgondolkozom ilyen dolgokat honnan lehet észrevenni.
Nyakam teszem rá, hogy ha van is ilyen, akkor az a háttértárlóval áll kapcsolatban, nem a processzorral.

R5 2600x, R9 290

(#78) #16939776 válasza Krend (#77) üzenetére


#16939776
törölt tag

Inkább arról lehet szó, hogy a komponensek/buszok energiatakarékos/aktív állapot közti váltása más sebességgel történik meg, vagy eszköz/busz nem ugrik fel egyből a legmagasabb teljesítményű aktív állapotba, mert a százalékos kiterhelése nem indokolja, hogy ott üzemeljen.

Alapjaiban máshogy működik a két rendszer, míg az egyiket szerver jellegű terhelés kiszolgálására készítették fel, a másik ténylegesen desktop-nak készült.

Ha tényleg gyenge, lomha lenne a processzor, nem tudna akadások nélkül, valós idejűre prioriztált task-okat futtatni, párhuzamosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#79) koko52 válasza #16939776 (#78) üzenetére


koko52
veterán

Mikro akadásokat akit zavar, az tegye az energia sémát teljesítmény centrikusra és ennyi. Ha nem segít, akkor máshol van a gond. vinyó, ram, lap...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#80) #16939776 válasza koko52 (#79) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, de nem ilyen fekete-fehér. Ott van sok-sok időzítő, szűrő ami OS szintjén befolyásolja a hardverelemek működését vezérlő szoftverek működését. Csak utána van az a réteg, amit már nem lehet befolyásolni kívülről, ami még mindig csak a szoftver és a hardver kapcsolatának a határa.

[ Szerkesztve ]

(#81) koko52 válasza #16939776 (#80) üzenetére


koko52
veterán

Igaz, a szoftvert a legfontosabbat kihagytam :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#82) DraXoN válasza #16939776 (#78) üzenetére


DraXoN
addikt

szerintem is az asmedia vezérlői lehetnek .. nem teljesen "komplettek"... alapból lassabbak az SSD-k ryzen alatt pár százalékkal.
hát ha energiatakarékos módra áll átt, ki tudja a szoftvere milyen "kifinomultan" reagál ... lehet a vezérlőnél tiltani kellene az adott üzemmódot próbaképp (nekem nincs egyenlőre ryzen platformom).. pár wattal emelhet a fogyasztáson, de lehet megoldja ezt a "lag" érzést ha tényleg ez az üzemmódváltás okozná a gondot...
már ha van mód az állításra a energiasémák között a speciális lehetőségeknél...

de most majd készül házon belüli lapkakészlet is, majd meglátjuk lesz-e különbség...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#83) Sinesol válasza Krend (#77) üzenetére


Sinesol
veterán

Erzekeny vagyok az ilyen aprosagokra, azert is van Nvme m2 Ssd-n rég a rendszer, szsl ott nincs szűk keresztmetszet, Memoriabol is 16 Gb minősegi gyartotol 3200mhzen.

(#84) DraXoN válasza Sinesol (#83) üzenetére


DraXoN
addikt

pcie-nek biztos, hogy van energiatakarékos módja, érdemes kikapcsolni, azt "tényleg" érezhető m.2 ssd esetén...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#85) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hát, ha majd a 9700K "elfogy" akkor lehet veszek egy 9900 (non-K)-at a gépezetbe, HA az 5.0GHz megy neki all-core turbóval...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#86) Puma K válasza - = Zk = - (#85) üzenetére


Puma K
veterán

Elvileg ha hűtöd rendesen és alul is feszeled, akkor jobban boost-ol és tartja az órajelet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#87) #16939776 válasza DraXoN (#82) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet igazad, ugyanis letiltottam biosban a teljes sata egységet, valamint "AHCI" maradványát eszköz kezelőben, és így 4x-es pci-express port teljes sebességén, használja az NVMe ssd-t, helyesebben annak a chache-ét és végleg eltűnt minden akadás ami sata+nvme ssd-nél előjött.

Biztos finomítanak rajta, nekem már mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#88) sb válasza #16939776 (#76) üzenetére


sb
veterán

Ez már a köv. dimenzió.
Szerintem itt még nem erről beszélünk, hanem amit 90%-ban a tökegyszerű sw oldal határoz meg.

Mennyi szar fut a háttérben, mikori és mennyire tiszta a windows.
Ezeken egy NVMe-s erős rendszert is le lehet butítani úgy, hogy SATA SSD-snek se látszik kívülről.

Aztán ha ez rendben van akkor lehet még szerintem nyerni a mélyebb, hw közeli optimalizálásokon, timerek, power saver cuccok kilövése, latency-k timeout-ot állítgatása, stb... De ezt már csak a nagyon vájtkezűek :D érzik meg a haccázherces monitoron 3000-es pollingrétes egérrel. :D

(#89) sb válasza DraXoN (#82) üzenetére


sb
veterán

Nem látok lassulást Ryzenen NVMe mellett. Mérésben sem.
Anno ezt feszegettem a topicban és létezett is, 4k-ban szintetikus tesztben is jóval gyengébbek voltak (amit még nem biztos, hogy érzel használatban) de a spcetre patchekkel az Intel 4k-s eredmények szépen feleződtek, de inkább harmadolódtak. Most szvsz alig van különbség így mérve is a Zenhez képest.

Az energiatakarékosság meg sajnos nem ennyire egyértelmű.
- Van amit mindkét oldalon tudsz állítani, pl. PCIe link sebesség visszavétele.
- De van ami SSD specifikus, pl. notiban nekem voltak olyan SSD-im amikben a SSD oldali APM-et gyártói sw nélkül nem lehetett mókolni. Ha akksira kerül belassult brutálisan. A win töltőkör 3x lassabban forgott és töltött be +20-30mp-ek! és használatban is simán HDD érzést keltett.
- Ill. vannak a cpu oldali beállítások amik a random 4k-ra nagyon hatnak. Ez szintén állítható AMD-nél is (Pl. a win energiasémába is beállítható, hogy megjelenjen mennyire agresszíven léptet fel-le órajelet, mikor megy aludni egy mag vagy core parking mikor-hogy legyen.)

De ugyanúgy Intelnél is ott a Speedshift évek óta és senki nem foglalkozik vele. Biosról biosra változik, hogy lehet-e állítani és/vagy mi a default, be van kapcsolva vagy nincs. Az agresszivitását meg kb. csak ThrottleStop-ban lehet állítani, biosban sem láttam soha. Pedig pl. ez sem keveset dob/vesz vissza egy sima CDM-es 4k mérésből.
Annyira agresszíven és főleg nagy frekin tudnak már a magok mindkét oldalon le-fel órajelet, állapotokat állítgatni, hogy bármilyen nem 100% terhelést adó tesztnél számítanak ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#90) #16939776 válasza sb (#88) üzenetére


#16939776
törölt tag

A tapasztalatokat úgy szereztem, hogy három különböző rendeltetésű, kiépítésű, kétféle OS-el telepített rendszeren tesztelem ugyan azoknak a beállításoknak hatásait.

Elég nagy átfedés van a jónak ítélt beállítások között, életben hagyott háttér taskok szempontjából is. Eltérések, kompromisszumok jellemzően az eltérő kiépítés miatt lettek. Egyedül az amiben teljesen ellenkező előjelű reakciót tapasztaltam az a 76#-ban leírt dologban van.

Az egeres téma egy külön cikket megérdemelne, annyit előjáróban, hogy nincs egyenes arányban a reakció idő csökkenése a max beállítható polling rate-el. Hiába tud 3000 report/s-et, ha a az egyre bonyolultabb képfeldolgozás egyre nagyobb dsp igénye és égyébb szoftveres trükkök miatt 1/3000s sokszorosát tölti az adat az egérben mielőtt továbbküldené az USB kanócra.. Sőt a laser-e vagy optikai egér vita eredménye se látszik olyan olyan megingathatatlannak ebből a szempontból.

A monitorok alapvetően még mindig szarok, azt az alacsony input-pixel késleltetést csak jó elektronika, jó implementáció (drága monitor) ellenére is csak épületes mennyiségű OD-val bírják megvalósítani. Ami havas tájon elég látványos "aurát" ad a kontrasztos dolgoknak, lassú mozgásoknál.

[ Szerkesztve ]

(#91) sb válasza #16939776 (#90) üzenetére


sb
veterán

Reméltem nem veszed szó szerint. Haccázherces monitor sincs. ;) :DDD
Arra akartam utalni, hogy ez már nagyon a vége a skálának.

Én is megérzek még talán most is +10-15ms lagot de ezek már olyan finomságok amik sokszor ezen a szinten sem számítanak. Nagyon marginális aki még ilyen szinten is optimalizál.

(#92) Sinesol válasza #16939776 (#87) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk nem tudom mennyire számítanak a Satás dolgok, mivel Ryzen esetén 4 extra PciEx 3.0 sáv van, ami közvetlenül a Cpu-ból jön, azon nem osztozik semmi, nincs is kapcsolata a chipsettel.

Ezzel szemben Intel esetén csak 16 sáv van, alapesetben a chipset sávjain van minden tároló, tehát ha minden maxon megy, ott lehetséges szűk keresztmetszet, ugyanis tökmindegy hány sáv megy be a chipsetbe, az csak 4 sávon kapcsolódik a procihoz, azon kell mindennek keresztülmennie. Mondjuk ez a szűk keresztmetszet csak akkor jön ki, ha van valami, ami párhuzamosan leterheli a sávokat és nem marad elég a másik eszköznek.

Szal visszatérve a sebeségcsökkenésre, nem látom, hogy Ryzennél mégis mi alapja lenne, amikor dedikált 4 sávja van.

[ Szerkesztve ]

(#93) #16939776 válasza sb (#91) üzenetére


#16939776
törölt tag

Értettem én, hiába látszott úgy mintha túlságosan bele lennék melegedve.
Jó jó, de amikor odaülsz egy új konfig elé, ami papíron minden tekintetben 2,5x jobb mint az előző, de nem látszik rajta az elköltött pénz 10% sem, akkor azért gondolat szintjén, annyi csak felmerülne, hogy WTF.?!. :DDD

(#92) Sinesol: Az AHCI vezérlő kérhet valami olyan megszakítást/erőforrást ami miatt az NVMe is vár/malmozik, nem kell ehhez feltétlen ugyan azt a buszt-használniuk.

[ Szerkesztve ]

(#94) #16939776 válasza #16939776 (#93) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#92) Sinesol: 1db m.2 slot (gondoljuk hogy cpu), 1db 16x pci-ex(cpu)., 1db hátlapi usb3.0@1.1(cpu) és 1db ps2(cpu) port van használva az egészből, se audió, se lan. Mivel a sata lenullázásával nincs tovább a csipkészeten keresztül adatáramlás, így logikusnak tűnik/tűnt hogy a chipset a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#95) GeryFlash válasza Chaser (#38) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szia!

Megnéztem én is az 5600U-mal, ami kb egy szinten van a 2 magos de nem 15 wattos 4200M-mel, és alatta a régi 2-3 magos i7-eknek. Kb 90%-ban smooth volt. Feltételezem hogy a Q-s i7-eknek sima, az i7 2600M/3500-mel ha nem is simán de végig smooth. a többivel néha beesik 20 alá (akadni ott se akadna meg).
Egyébként nem hiszem hogy a kolléga által írt hulladékokkal ez jobban menne :D Meg elég kevés 26,7 Mbit-ses anyag van, az átlag releasek 20 körül vannak. Illetve a srác 4K youtubeot írt, az szerintem közelében sincs a 20-nak se.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#96) Chaser válasza GeryFlash (#95) üzenetére


Chaser
titán

3740qm-em van, 3,5ghz all core turboval, le tudja a gép hűteni extraként ( : nem végig smusz'
4k yt az biztos egyszerűbb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) Chaser


Chaser
titán

azt nézegettem hova kezdte el szállítani az intel az új cpu-kat, de nem találok sehol ezekből eladót ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98) - = Zk = - válasza Chaser (#97) üzenetére


- = Zk = -
félisten

még sehol sem láttam... árazás is csak az intel honlapján van...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#99) #16939776 válasza Chaser (#97) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem csak paper launch a történt, 3 hét mire boltok kilistázzák és 1,5 hónap mire az első szállítmány a felhasználókhoz ér.

(#100) Chaser válasza #16939776 (#99) üzenetére


Chaser
titán

szomorú lennék, lehet arra gondolt a szerző, h az oemeknek kezdték el a szállítást, én sem találtam sehol, külföldiában' sem, i3 9100 érdekelne, az első i3 turboval ( : ha az ára is emészthető még akár jó is lehet, 9400f most egész emberi áron van, értelmes helyeken 52-3e ft, ebből reálisan a 4 magos verziónak illene 40e alatt lennie h értelme legyen, meglássuk'

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.