Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

8 mag 35W-ból. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) VGNGR


VGNGR
senior tag

Azokra a 6 magos i3-akra kiváncsi leszek 122-143 dollárért. Lehet, hogy meglesznek az új budget gaming bajnok procik? Vagy az csak elírás lenne?

[ Szerkesztve ]

(#3) DraXoN válasza snecy20 (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az nem nagy szám az adott órajelen amin jön ...
de a 65Wos bázis órajele is nagyon alacsony ... kíváncsi leszek a tesztjeire mit hoz majd... T variánsok meg mint a fehér holló lesz szokás szerint... a K és non-K amik mennek. Az F-ekkel foglalkozni se érdemes ha egy árban van a grafikus vezérlővel ellátott modellekkel ...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) Rison77


Rison77
senior tag

Legalább elmondhatják magukról, hogy nem pazarolnak, minden legyártott darabba próbálnak életet lehelni így vagy úgy :D

(#5) snecy20 válasza DraXoN (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Ja, ha a sárga földig csökkentjük az órajeleket, akkor be lehet férni 35W-ba, csak hát egy olyan procit i9-nek nevezni...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Az I3-asok biztos 6 magosak??
[link]
Én máshol 4 magosnak látom :)

Na már javítva lett :)

[ Szerkesztve ]

..o.O..

(#7) Geller72 válasza Molyzsa (#6) üzenetére


Geller72
veterán

(#8) r92king


r92king
tag

Gratula nekik. Szükös a gyártókapacitás, de azért kell ennyi féle típus.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#9) Geller72 válasza r92king (#8) üzenetére


Geller72
veterán

Ugye te sem hiszed el, hogy az 13 szériában fentről lefele elindulva fent vannak a 4 magos verziók, lent pedig a hat magosak. :D. Elírás. Ennyi. Copy-paste átka.. :D.

[ Szerkesztve ]

(#10) koko52


koko52
veterán

i9 9900 8mag+HT 3,1/5ghz TDP 65W :DDD Jó lesz az 180w-nak is ;]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#11) DraXoN válasza r92king (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

egy soron készül az összes azonos gépekkel, csak ... vannak gyengébben sikerült darabok, így azokat is eltudják adni ... 4-6 magsok, F szériák... alacsony órajeles, és a non-K modelleknek is lehet "defektje" (nagyon elszálló feszültségigény magas órajel esetén)..
így ki tud szórni pár olyan cpu-t amik különben kukában végeznék... a kapkodós megjelenés miatt csak mostanra jöhetett össze annyi, hogy megérje rá termékpalettát tervezni és kiadni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) D.Va válasza r92king (#8) üzenetére


D.Va
senior tag

Ha jól tudom... valószínűleg (részben) azért van annyi féle tipus mert a gyártás során előre nem tudják pontosan melyik proci hogy sikerül, utólagos gyári teszteken derül ki melyik hány megahertzes lett, valószínűleg azért van ennyi tipus mert elég nagy a szórás a gyártás során a processzorok órajelében. Egyik így sikerül, másik úgy. Utólag kiválogatják aztán aszerint megy a csomagolás, árazás...

(#13) Aprósólyom válasza VGNGR (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Elírás lehet az. Más oldalakon 4 magok szerepelnek. Összehasonlítva az i5 felhozatallal sem reális az i3 6 mag.

Jevons paradox

(#14) koko52 válasza D.Va (#12) üzenetére


koko52
veterán

Nincs ezzel baj. Esetleg annyi, hogy egyre kevesebb tuning marad bennük. Lassan megszűnik a csúcs alatt a lottó. A VGA-k esetén is lassan 5 FPS lépésenként lesznek a kártyák.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#15) koko52 válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


koko52
veterán

Nálam 4 mag van a táblázatban mindegyik i3-nál.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16) VGNGR válasza koko52 (#15) üzenetére


VGNGR
senior tag

Már átírták.

(#17) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gyári 4+GHz i3 az mit hoz egy negyedik/ötödik generációs i7 ellen? Szerintem befogja őket simán. Upgrade?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Az órajelxmag~fogyasztás értékek nagyon impozánsak. Vallást lehetne rá alapítani.

(#19) n4n3x


n4n3x
csendes tag

Kérdés hogy ezek milyen chipsetű deszkákba hajlandóan menni..

(#20) snecy20 válasza n4n3x (#19) üzenetére


snecy20
veterán

Gondolom mikrokód frissítést követően bármelyik meglévőben.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#21) Lacika112 válasza snecy20 (#20) üzenetére


Lacika112
aktív tag

troll on Gondolod te :C troll off

65W :DD 8 mag :DD ez a legalacsonyabb elérhető fogyasztása terheletlen magok esetén? :DD

Mindjárt beadják azt is kávét is főz miután megcsinálta a reggelim :C :C :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#22) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Az I5-9500K 192$-ért nem elírás?

(#23) koko52 válasza Watchdog (#22) üzenetére


koko52
veterán

+kisker haszon, +áfa és 75-80 körül lesz :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#24) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ja 8 mag 16 szál 5GHZ turbo 65watton. Mind ezt az örökifjú 14++++++++ nm-en. Nem értem a versenyhivatal miért nem bünteti szarrá az ilyenekért az Intelt a vásárló tudatos megtévesztése miatt. Mennyi ideig fog 8 mag 5GHz turbot 65 watton? Alapbol kétlem hogy bármennyiből tudna tartósan tartani ennyit de ha igen akkor is inkább 130-150 wattból.

Vagy lemaadatam vmiről és a 9. generáció már nem x86 hanem ARM?

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) Watchdog válasza koko52 (#23) üzenetére


Watchdog
aktív tag

A sorminta szerint ott sima 9500-nak kéne lennie. Különben sem szokott lenni egy sorozatban két K-s proci, 9600K pedig már van...

(#26) syberia válasza r92king (#8) üzenetére


syberia
veterán

Ez a kapacitáshiányos dumájuk mire lesz elég, ha megérkezik a Zen 2? Ott van még a Qualcomm, de az igazán durva a Samsung terve lenne. Így nem fog Intel bácsi piacvezető maradni sokáig.

https://howbad.info/

(#27) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Legolcsóbb 8/16 $440?! [link]

Life, Uh, Finds A Way

(#28) leviske


leviske
veterán

A i9-9980HK és i9-9880H elég durva. 2-3 éve innen szerintem senki nem gondolta volna, hogy belátható időn belül jön 4+ mag a mobil piacra, pláne HT-vel.

(#27) hombre[EU]: Egyelőre azért az a 8/16 még mindig erősebb, mint a konkurens megoldások. Vérfrissítést pedig valamikor nyáron/ősszel kap a piac, addig ráérnek a $100 csökkentéssel.

[ Szerkesztve ]

(#29) wsanyi válasza GeryFlash (#24) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez nem fogyasztás, hanem TDP, ami a szükséged hőelvezetésr vonatkozik. ;) Oda is van írva, hogy 1 magon tudja csak, és csak addig, amíg el nem éri a processzor a 70 C fokot. ;) Az viszont tény, hogy ez a vásárló szándékos megtévesztése, mint ahogyan a mobil i5 és i7, sőt, ezek U változatai, és Y változatai, amik valójában fele annyi maggal rendelkeznek, mint az asztali társaik. ;)

Gondolták, ha Ryzenből van 65 W TDP-s 8/16-s, akkor nekik ismlehet, odaírnak vmi szép turbo számot, és akkor majd lesz, aki megveszi. ;) Az meg is érdemli. ;) Főleg, h annyiért 270X van a amásik oldalon, ami szorzózár mentes, és a gyárinál erősebb hűtővel szépen muzsikál az auto turboja (kb. +150-200 MHz). ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#30) hunluki


hunluki
senior tag

Új mobil celeron/pentium lesz ezekből? Illetve hol tartanak ezek erőben?

Gondolkodom egy másodlagos mobil gép beszerzésén ahol fő szempont a passzív hűtés, hordozhatóság és jó üzemidő, de azért örvendetes lenne ha elvinne HDMI-n akár 4k yt-ot vagy egyéb videót ha esetleg ilyenre kerülne sor, viszont más intenzív feladatot nem bíznék rá, arra ott az asztali.

Tartunk már ott hogy ez nem lehetetlen elképzelés, vagy mindenképp meg kell ugrani legalább az i3-at? Erősen overkillnek érezném.

[ Szerkesztve ]

(#31) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lehet megint frissíteni a bios-t. i9-9900 jó lesz később cserére.

hunluki: szerintem csak "atom alapú" pentium/celeron van már mobil szinten, azzal meg vigyázz, konkrétan egy kalap szarok, semmire nem jó a velük szerelt lapos!! (onnan is lehet tudni, hogy atom alapú, hogy 4 magos a pentuim változat, de annak kb. köze sincs ezekhez)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) hunluki válasza tibaimp (#31) üzenetére


hunluki
senior tag

Tudom, nem is kínálnám windows-al, mezei ubuntu rá oszt joccakát, fórumozni, filmet nézni TV-re kötve esetleg. 4 giga ram meg egy 120-as SSD.

Egyedül ettől a filmezős dologtól fázok hogy HW-val dekódolva bírják-e a 4k-t.

Szerencsére nem sietős, még az is lehet hogy arm alapú gép lesz ha esetleg eszükbe jut majd emberi áron adni budget gépet.

(#33) Chaser


Chaser
titán

"Mobil megoldárokról lévén szó listaár nincs, "

ha nem elírás, h az i3-maknak már turbójuk is van, illene megemlékezni egy mondat erejéig róla a cikkben, a 8. gennél még biztos nem volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) GeryFlash válasza hunluki (#32) üzenetére


GeryFlash
veterán

Miért nem veszel használtan tip-top állapotú 2-3. intel i generacios HP elitebookot 45-50 ezerért?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) s.bala31 válasza Watchdog (#25) üzenetére


s.bala31
őstag

Biztos elírás, így szinte semmi értelme nem lenne a 9600K-nak ha alatta is kiadnának egy olcsóbb tuningolható cpu-t, szinte azonos paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser válasza GeryFlash (#36) üzenetére


Chaser
titán

sztem ott a 4k bukta, nem néztem még, de nagyon meglepne ha tudná a gép - mondjuk már 4 magos k_vad i7 van benne, az lehet kitolná izomból:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) sb válasza #26681856 (#35) üzenetére


sb
veterán

Hogy lehet hogy a megtévesztő 8600 kevesebbet fogyaszt, nagyobb teljesítménnyel? (Nem cinebench)
Nem ez volt a kérdés, hanem a beblöffölt órajel ÉS fogyasztás együtt az Intel procinál. AMD még csak a kérdés közelében sem volt.

Gondolom van grafikonod arról is, hogy mennyi az órajele 65-ból a 8400-nak allcore, ill. a 8700-nak. Avagy fordítva: mennyit fogyaszt a 8700 allcore max órajelen egy Z-s lapban, ha elengeded és valóban tartja azt az órajelet amit a papírra nyomtak. Csak nincs kedved belinkelni.
;)

(#40) Chaser válasza GeryFlash (#36) üzenetére


Chaser
titán

letöltöttem elysium 4k demot, 3740qm van a gépben, alapórajele 2,7ghz, allcore turbo 3,4ghz, ht-t is használva 30-40%-on megy minden mag video közben, nem mindenhol szmusz', ha beállítom max 2,5ghz-re, akkor cpu használat is emelkedik, és még kevésbé smusz', ezt egy mezei3. gen core 2 mag/2ht cpu nem tolja ki sztem, főleg alacsony órajeles nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) DraXoN válasza #26681856 (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

TDP nem fogyasztásra utal, hanem hőtermelés..
generáción belül persze lehet következtetni általa a fogyasztásra is..
de pl. ha a pasztát forrasztásra cserélik akkor a TDP is jobb lehet mert jobb a hőátadás onnantól...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) hokuszla válasza #26681856 (#35) üzenetére


hokuszla
aktív tag

amd = kazán

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#43) Chaser válasza DraXoN (#41) üzenetére


Chaser
titán

akármit is értenek alatta, kicsit vicces lenne, ha 2 magos pentium feleakkora tdp-vel működne, mint a 8 magos i7:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) hobizoli válasza r92king (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyfelet gyartanak, a selejt a gyengebbik modell :DDD

több drón kell ;P

(#46) hobizoli válasza DraXoN (#41) üzenetére


hobizoli
nagyúr

energiamegmaradas torvenye meg vajon mi...

több drón kell ;P

(#47) Chaser válasza Chaser (#43) üzenetére


Chaser
titán

helyesebben:
vicces lenne, ha 8 magos i7 dupla akkora tdp-vel működne, mint a 2 magos pentium
( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Puma K válasza Plazmacucci (#17) üzenetére


Puma K
veterán

Ha gyorsan avagy magas órajelen is pörög az a 4 mag attól az még 4 szál marad. Offline-single játékoknál lehet elég, meg persze az egyéni igények is behatárolnak.

A fizikai 6 magos és 6 szálas i5-ök mozognak a régi 4/8-as i7-ek szintjén.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49) s.bala31 válasza sb (#39) üzenetére


s.bala31
őstag

AC:Odyssey benchmark alatt Rivatuner max 42 Wattot ír ki a 8400-ra fhd-n és itt azért pörög rendesen a cpu. Z-s lapban végig megvan a 3811 Mhz all core.

(#50) Sinesol válasza sb (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

Folyamat 3.9 GHZ-en van az órajele bármit is tolsz rajta, mivel a lapokon automatikusan megy az Enchanted Turbo vagy mi a neve. Egy hete adtam el az enyémet, szóval tapasztalatból tudom. A kicsit magasabb fogyasztás szerintem amiatt is lehet, hogy gondolom a 8400-ak kicsit rosszabb mutatókkal rendelkező chipek, azért is vannak lockolva/alacsonyabb órajelen mennek.

OFF: Kíváncsiságból vettem egy 2600x-et, hát sajnos érezhetően lassabb még asztalon is a 8400-nál, jobban mint amire számítottam, de most már kár bánkódni, amúgyis a Zen2 upgrade kecsegtető lehetősége miatt cseréltem, na meg legalább letudtam a fejtörést, hogy vajon milyen lehet a Ryzen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.