Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

huha, ez tetszik :C

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) rdt89


rdt89
addikt

A Snapdragon 805-ös chipet minden gyártó elfelejtette, hogy létezik? Amilyen hirtelen jött olyan hamar tovaszállt.
Ez a telefon viszont nagyon jól néz ki, bár nem győzött meg, hogy lecseréljem a Z2 Pro-t erre. :)

(#3) FATtila78


FATtila78
tag

Ez borzalmasan sovàny. Egy galaxy S3 szintjét se hozza ennyi ponttal.

MNDNT TD PPLFN MGMNDMBR

(#4) Graphics válasza FATtila78 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanazt a mozit nezzuk?

Geekbench teszt..

Mutasd mar az S3 geekbench eredemenyeit...

S3 Single Core 430
S3 Multi Core 1280

Valamit beneztel...mirõl beszelsz? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Hunt3r22 válasza Graphics (#4) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Ezt úgy hívják hogy irónia. :P

Xr

(#6) zombinyul


zombinyul
addikt

Kevesebb pontot tud a G4-nel. Bar lehet valami beta sw verziovalfuttattak a tesztet.
Jo cucc ez a 808 nagyon, stabil teljesitmennyel. Ertheto a dontes szvsz...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#7) Sebestyen01 válasza rdt89 (#2) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Az a chip akkor elavult volt mikir kijott 32 bites sokat eszik melegszik... Bar 2.7ghz oda tud csapni de teljesitmenyben inkabb a 808.

(#9) falijja válasza Sebestyen01 (#7) üzenetére


falijja
őstag

A 805-ben lévő gpu is szépen oda csap ennek a 808-asban lévőnek... :K

(#10) MeGabee válasza A texasi (#8) üzenetére


MeGabee
senior tag

Vigyázz,nem látod hogy ez egy Lenovo???Az meg ugye megszűnő márka.... ;] :DDD

Egy kicsit már látszik rajta,hogy a Moto-desing irányába megy a Lenovo.Mondjuk kifejezetten jót tett neki :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#11) rdt89 válasza falijja (#9) üzenetére


rdt89
addikt

Én is úgy tudom, hogy hiába elavultabb, valamivel erősebb a 808-nál. :)

(#13) MeGabee válasza A texasi (#12) üzenetére


MeGabee
senior tag

Azt hittem átjön az irónia....csalódtam benned :D
Bár igazad van,én fogalmaztam rosszul: Megmondták már neked is,hogy a Lenovo egy megszűnő márka (na így helyes)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#15) Graphics válasza MeGabee (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a design hamarabb megvolt, minthogy temetes lett volna... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) MeGabee válasza Graphics (#15) üzenetére


MeGabee
senior tag

Elnézést kell kérjek mindenkitől,aki nem érthette,mire is írtam a kommentet. :R

Azért lássuk be,szemből elég Moto-s lett a sztereo hangpárral,így logikus következtetés,hogy ennek a tervezésében már a Moto tervezőrészlege is aktívan részt vett.Bár az is igazság,hogy másképp elég nehéz lenne elhelyezni őket.....

(#14) TeXaSeee: Miután letrolloztál (ejnye-bejnye) muszáj volt :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#17) zombinyul válasza falijja (#9) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem nagyon. Minden teren elorelepes a 805-hoz kepest a 808. Grafikus gyorsito teren is.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18) Graphics válasza MeGabee (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vett reszt, ez joval regebbi project.... :)

Ezt ennek az evnek a legelejen mar mutogattak... Januar, februar korul.. Semmi koze a motorolanak..

A felvasarlas meg par honappal elotte volt.

Hangszoro miatt ne lassunk bele mindent :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Wapmester


Wapmester
senior tag

Nah a Lenovo is megijedt a melegedős snapitól?

(#20) falijja válasza zombinyul (#17) üzenetére


falijja
őstag

Én nem így tudtam....de legyen.. :DDD

(#21) zombinyul válasza falijja (#20) üzenetére


zombinyul
addikt

Teny hogy nem erosebb annyival mint a 810, de tobb gyarto a 805 utan is beletette a telefonjaiba a 808-at (pl. G3-G4), ha gyengebb volna ketlem hogy csak a 64 bit miatt beletettek volna. Sebessegtesztekbe is azonos kijelzofelbontas mellett jobban teljesitenek a 808-as telefonok (grafikai teren is), es egy 808-as telefon kozel se erolkodik annyira pl. egy 2K-s kijelzovel mint egy 805. De jatekokat is sokkal jobban futtat.
Nem vagyok muszaki zseni, de ezek eleg szaraz tenyek, amik alapjan eszembe se jutna hogy a 805 barmilyen teren jobb volna. De ha valaki nagyon keni-vagja majd kijavit. :D

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#22) Luck Dragon

Szuper úgy ahogy van. Elfogadnám.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) bozont válasza zombinyul (#21) üzenetére


bozont
veterán

Én annyira nem kenem-vágom, de e szerint nincs akkora nagy különbség a kettő között. Cpu téren a 808 jobb, de vga-ban a 805 erősebb.
Viszont a 808, 1080p felbontással párosítva nagyon ütős. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) zombinyul válasza bozont (#23) üzenetére


zombinyul
addikt

Itt is le van irva hogy elorelepes a 805-hoz kepest a 808, es azert ne felejtsuk el hogy a Nexusok iszonyat jol optimalizalt, teljesen szuz droiddal futnak. :) Nincsenek "pluszok" amik visszafoghatnak a hardvert. Azzal azert jopar pontot nyerhet a cucc. :)
Abban viszont egyetertunk hogy fullHD-val nagyon jo parositas, meg a 2K-s G4 is iszonyat gyors vele. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#25) citkar válasza Graphics (#4) üzenetére


citkar
addikt

Mindig ilyen okosságokat írogat :D Nem is tudom miért nézi ezeket a kínai telefonos topikokat :).

[ Szerkesztve ]

(#26) LordX válasza zombinyul (#21) üzenetére


LordX
veterán

A 805-ben 64 bites memóriavezérlő van, a 808-ban 32 bites, nagyobb órajel miatt csak 58% a sávszélessége. A GPU ugyanaz (420 vs 418, ugyanaz a generáció, ugyanúgy 128 ALU), minden másban jobb a 808.

(#27) Sebestyen01 válasza citkar (#25) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Vajon o mit kap ilyenkor? :U

(#28) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tetszik.

(#29) zombinyul válasza LordX (#26) üzenetére


zombinyul
addikt

Lehet en vagyok a hulye, es felreertelek, de nekem ez ugy tunik, hogy a 808 nem 64 bites. Pedig az.
Tehat akkor a grafikus gyorsito egy szinten van a 805-hoz csomagolttal, viszont maga a proci erosebb, fejlettebb 2 minusz maggal is?

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#30) Sebestyen01 válasza zombinyul (#29) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Szerintem felcserelte a dolgokat... A 808 a 64 bites a 805 csak 32bites... Fura lenne ha a technika visszafele haladna... ;]

(#31) zombinyul válasza Sebestyen01 (#30) üzenetére


zombinyul
addikt

En is erre gondoltam. :D De azert jol jon egy kis fejtagitas. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#32) LordX válasza zombinyul (#29) üzenetére


LordX
veterán

Akkor Wikipédián rossz a táblázat, ott 2x32 bitet írnak a 808-hoz, 2x64-et a 805-höz. A Qualcomm spec oldala meg le van halva, hogy megnézzem, mi is az igazság.

"maga a proci erosebb, fejlettebb 2 minusz maggal is?"
Wat?
A 808 CPU-ban a gyorsabb, mint a 805, a 6 db ARMv8-as Cortex gyorsabb, mint a 4 db ARMv7-es Krait.

@Sebestyen01:
Szélesebb memóriabusz = több pin, drágább gyártás, bonyolultabb nyák. Videokártyáknál tömkelegével van példa, hogy az újabb kártya felezte a buszt (nagyobb órajellel, tömörítéssel, ilyesmikkel kompenzálva).

(#33) Sebestyen01 válasza LordX (#32) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Leirtam mi az igazsag... Tulkapod a 805 nem rug labdaba es kesz!

(#34) zombinyul válasza LordX (#32) üzenetére


zombinyul
addikt

Bocsi, annyi 8 magos van mostanaban, hogy (tevesen) 8 mag ugrott be ha a 805-re gondoltam... Pedig 4 magos.
Ez az ARMv7 es v8 tema is idegen nekem. A v8-as magok alapbol jobbak mint a v7-esek, ugye? Bocsi a lama kerdesekert, de ha megszakadok se talalok olyan olvasmanyt, amit en, foldi halando megertek, pedig nagyon erdekel a tema. Mindegy, keresgelek tovabb. Ma mar annyi fele mag letezik hogy belezavarodtam. :D

Szerk.: most nezem, a v8 a 64 bitet jeloli, mig v7-nel nincs 64 bit, csak 32. Ennyi kulonbseget mar megtalaltam. :D

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#35) zombinyul válasza zombinyul (#34) üzenetére


zombinyul
addikt

Mar csak azt nem talalom sehol, mit jelol az A53 meg az A57. Az egyik segedmag, a masik meg a "power"mag jelolese? Ezenkivul a Cortex magokat se tudom hova tenni. Aaahh, ez a rohadtsok kerdes...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#36) Sebestyen01 válasza zombinyul (#35) üzenetére


Sebestyen01
őstag

A53-kissebb fogyasztas, moderaltabb teljesitmeny
A57- nagy fogyasztas, nagy teljesitmeny
Roviden velisen tomoren, konkret levetitest ilyenkor este mar nem vallalok! ;]

(#37) zombinyul válasza Sebestyen01 (#36) üzenetére


zombinyul
addikt

Tehat egy A53-mas ARMv8-as erosebb, mint egy A57-es ARMv7-es? :DD Holnap szabadnap, a gyerek alszik, most raerek ilyen "fontos" dolgokkal foglalkozni. :D Viszont zavar, hogy egy normalis, magyar nyelvu leirast nem talalok, de a "szakangol" nem erossegem...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#38) tjb007 válasza zombinyul (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az A57 is ARMv8-as, és pont fordítva van az erősorrend (A53+80-105%=A57).

(#32) LordX

„A 808 CPU-ban a gyorsabb, mint a 805, a 6 db ARMv8-as Cortex gyorsabb, mint a 4 db ARMv7-es Krait.”

Van köztük 15-18% különbség, de nem a 808 javára.

[ Szerkesztve ]

(#39) LordX válasza zombinyul (#37) üzenetére


LordX
veterán

Mind az A53, mind az A57 ARMv8-as. Előbbi in-order, 8 stage / 5 port pipeline, "lassú", kis fogyasztású, utóbbi out-of-order, 15 stage / 8 port pipeline, gyors, "nagy" fogyasztású.

Az ARMv8 kb. olyan kiterjesztés, mint az x86-nál az AMD64: 64 bites regiszterek, 2x db regiszter, és még jó pár egyéb új utasítás. Ettől akár 30%-ot is gyorsulnak a programok. A Cortex A5x az előd A7/A15-el összehasonlítva ARMv7 kódot futtatva is gyorsult.

A Krait csak ARMv7. Majd a Snapdragon 820-ban jön a 64 bites fejlesztésük a Kyro, a 808/810 csak amolyan szükségmegoldás.

(#40) zombinyul válasza tjb007 (#38) üzenetére


zombinyul
addikt

Akkor csak annyit tevedtem hogy a57 csak v8-as van, ugyhogy igy hulye kerdes volt, mert annyi vilagos volt, hogy az 57-esek erosebbek az 53-masoknal (mert ugye azok a segedmagok).

LordX: tobbszor atolvasva mar vilagos. Plusz megtudtam sebessegbe mennyit jelenthet a 64 bit, ennek kulon orulok. :)
Koszonom szepen a valaszt mindkettotoknek! Kezdek tisztan latni, ezekkel a hozzaszolasokkal nagyot leptem elore.

Tehat jol ertem, hogy a 808-ban a segedmagok is erosebbek, mint a 805-ben hasznalt magok?

Talaltam egy MA cikket errol a temarol, viszont az tobb mint 3 eves, ugyhogy sokmindenr nem talaltam valaszt.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#41) tjb007 válasza zombinyul (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

„Tehat jol ertem, hogy a 808-ban a segedmagok is erosebbek, mint a 805-ben hasznalt magok?”

Nem, nem jól érted: A53 < Krait 450 < A57. Az a négy darab A53-as p.mag a 808-ban a 805-ben található négy processzormag teljesítményének a felét sem teszi ki, nemhogy túlszárnyalná azokat. Közel másfélszer gyorsabb, nagyobb teljesítményű a Krait 450 az A53-hoz képest.

(#42) zombinyul válasza tjb007 (#41) üzenetére


zombinyul
addikt

Es az A57-es magok ennyire sokat tudnak? Mert akkor lenyegebe a segedmagok maguk fele olyan erosek sincsenek, mint a 805 magjai, es megis a 808 erosebb. Akkor maguk az A57-esek baromi erosek lehetnek, ha ketten behozzak az A53 magok lemaradasat, de meg le is hagyjak a 805 magjait.
Fuu, nagyon osszetett ez a tema, de ahogy kezdtek felvilagositani, egyre jobban tetszik. :R

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#43) Ricardo válasza zombinyul (#24) üzenetére


Ricardo
félisten

" azert ne felejtsuk el hogy a Nexusok iszonyat jol optimalizalt, teljesen szuz droiddal futnak. :) Nincsenek "pluszok" amik visszafoghatnak a hardvert. Azzal azert jopar pontot nyerhet a cucc. :)"

Pont a nexusok szoktak "gyengébben szerepelni" a szintetikus teszteken, mint az azonos vassal szerelt társaik. A működésük mégis mindegyiknél simább.

(#44) Paul119 válasza zombinyul (#35) üzenetére


Paul119
addikt

Az a53 a régi a7 utodja

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#45) tjb007 válasza zombinyul (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az implementálástól függően 18-35%-kal erősebb/nagyobb teljesítményű azonos órajel mellett a Cortex-A57 a Krait 450-nél. Annyira viszont nem erősek, hogy -maradva a 808-nál- két darab 2GHz-es órajellel bíró A57 és négy darab 1,5GHz-es órajellel bíró A53 le tudjon nyomni négy darab 2,7GHz-es órajelű Krait 450-et.

(#46) falijja válasza tjb007 (#45) üzenetére


falijja
őstag

kb azonos erőben lehetnek [link] banchmarkokban is kb rendre ugyan olyan eredményeket hoznak...

(#47) tjb007 válasza falijja (#46) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]
Nyers erő/teljesítmény =/= sz_rtutu és tárasai eredmények.

(#48) falijja válasza tjb007 (#47) üzenetére


falijja
őstag

Szóval a 805 erősebb..akkor csak jól emlékeztem, hogy valamivel még erőseb is...igaz gpu-ra emlékeztem azt nem tudtam hogy cpu ban is.. :) Akkor valójában a melegedés próbálták csökkenteni/meg a fogysztást...én valójában nem érzem hogy melegedne a nexusom és a tesóm note 4esén sem éreztem még hogy forró lenne.. :F

[ Szerkesztve ]

(#49) Sebestyen01 válasza falijja (#48) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Pedig melegszik, es akkor throttingol is sajnos...(805)

(#50) zombinyul válasza Ricardo (#43) üzenetére


zombinyul
addikt

Az jo, ilyenrol meg nem is hallottam...

Paul119: aha, igy mar ertem! :)

tjb007: vilagos, tehat egy 2Ghz-en porgo 805-os valamivel erosebb, viszont tobbet fogyaszt, es csak 32 bites. Vilagos.

falijja: pedig tud forrosodni, 800 ota kb. az osszes. Ehhez a teljesitmenyhez amik ezek tudnak mar aktiv hutes kellene. Ehelyett nem nagyon kapnak hutest.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.