Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) UnA válasza #20749568 (#100) üzenetére


UnA
Korrektor

Akkor ez jobb, mert ez valódi :)

(#103) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon szeretnék már kimenni, de el se kezdek pakolni amíg nincs egy magabiztos német nyelvtudásom. Azt vallom, hogy annyira vagy elveszve egy külföldi országban amennyire ismered a nyelvüket, kultúrájukat. Nem másra szeretnék hagyatkozni, meghallgatok én mindenkit de kb. ennyi. Az itthoni "magyaros" mentalitásból pedig kifejezetten elegem van.

Thanos was right.

(#104) Narxis


Narxis
nagyúr

Mennyibe kerül a kaja havi szinten Németországban 1 főnek ha nem jár étterembe de nem is szeret (sokat) főzni?

Thanos was right.

(#105) lev258 válasza Narxis (#104) üzenetére


lev258
veterán

"nem jár étterembe de nem is szeret (sokat) főzni"
Azért remélem enni még szeret. Jó kiindulás lehet megnézni a Lidl külföldi akcióit, azzal be tudod lőni a főbb élelmiszer termékek árait.
Amennyire tudom, bolti dolgok kisebb, az éttermek nagyobb mértékben drágábbak. De az is benne van, hogy ez a "drágaság" sok esetben abból adódik, hogy az ember hajlamos forintba átszámolni mindent és a magyar viszonyokhoz nézve véleményt alkotni. Pedig a némethez kell.
Nem élek kinn (legalábbis még nem), de voltam már néhány alkalommal. Mostanság inkább a lakhatási költségek szálltak el arrafelé is, ha esetleg nem követted a hírekben.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#106) psycroptic válasza Narxis (#104) üzenetére


psycroptic
őstag

Saccra 160-200€, de ebben a "budipapír" is benne van. Ettöl lehet még olcsóbban is és drägäbban is. Ha figyeled az akciókat és minden boltban csak az olcsóbb dolgokat veszed meg, akkor kevesebbre is kijöhet havonta, de ez sok idö elvesz. Lehet egy helyen is beväsärolni mindent is, akkor meg drägäbb lesz, mert ugye nem minden terméknek van kedvezöbb ära egy nagyobb üzletben, de idöt spórolsz. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#107) Narxis válasza lev258 (#105) üzenetére


Narxis
nagyúr

Arra gondolok, hogy én nem vagyok az a fajta aki hétvégén nagy főzést csinál, nem is tudnék, hogy aztán 2-3 napig azt egyem. Most rendelek heti 5 napra mondjuk egy 5 ezer Ft-os menüt ami áll egy normál adag levesből és főételből és ez nekem hétköznapra elég, hétvégén meg hideg kaja, néha egy házhoz rendelés vagy bolti készétel, esetleg egyszerűbb dolgokat meg tudok csinálni, salátafélék, főtt rizs stb. A lényeg, hogy változatos legyen, étterembe amúgy se szeretek járni.

(#106) psycroptic: kösz, én is kb. 200-al számoltam, nem tudom, hogy mennyire lenne gáz egy 1200€-os fizetés ha abból meg lejön 280-300€ lakbérre.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#108) psycroptic válasza Narxis (#107) üzenetére


psycroptic
őstag

Gäz nem gäz kérdésre: az mindentöl "is" függ. Ha nincs mäs kiadäsod csak ez a ~5-600€(mindenestöl) havonta, akkor a felével mär úgy gazdälkodsz ahogyan akarsz. Ha nem dorbézolsz, akkor az Sem okozhat gondot, ha hütöt kell cserélni, TV-t miegyebet. Ebböl az összegböl nem lesz "habzsi-dözsi", de ésszel elég kényelmesen meg lehet lenni. De az összes kiadäsodat azt neked kell kiszämolni, mert te tudod mire mennyi megy el(Telefon, Internet, TV...stb.). Bele kell gondolni, ha nem jön össze a meló, akkor vältani kell ezen idöszak alatt is fizetned kell a kiadäsaidat, stb. Minden eshetöségre fel kell készülni.

PSNID: Tomy83PS

(#109) psycroptic válasza psycroptic (#108) üzenetére


psycroptic
őstag

Gondolom nettó/adózott összegröl beszélünk.

PSNID: Tomy83PS

(#110) Narxis válasza psycroptic (#109) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen elvileg nettó, nem dorbézolok, nem dohányzom, alkoholt ritkán iszom, még feltöltőkártyás telefonom van mert nincs szükségem többre. Ami kell az a vezetékes internet és kb. ennyi. Talán a vízszámlám sok egy kicsit mert jobban szeretek kádban fürödni mint tusolni. TV előfizetésem nincs, nem is kell. Jelenleg német magántanárhoz járok de nagyon szeretnék kimenni hosszabb-rövidebb időre, hogy napi szinten tudjak németül kommunikálni, aztán majd kiderül mennyire jön be.

Thanos was right.

(#111) psycroptic válasza Narxis (#110) üzenetére


psycroptic
őstag

Mivel Eleve nem felkészületlenül tervezel kijönni, ezért mär fél sikerre vagy ítélve. Ha szabad kérdeznem, akkor melyik värost/tartomänyt céloztad meg? Csak azért kérdezem, mert a lakäs 300€-ért(rezsistöl) nekem furcsän olcsó, de ez ugye függ a värostól/tartomänytól.

PSNID: Tomy83PS

(#112) Narxis


Narxis
nagyúr

Csak nézegettem a hirdetéseket, pl. itt van egy [link] Regensburg

De most vettem észre, hogy szállás 2 főnek van tehát ha egyedül megyek akkor is összeraknak valakivel, gondolom ezért ennyi. Én ilyenbe nem megyek, de láttam olyat ahol van 1 fős is 290 euróért, 220-ért meg 2 ágyas szobák apartmanokban.

Azon gondolkodtam, hogy vagy járok még tanárhoz egy fél évet vagy kimegyek fél-1 évre, aztán mindenképp megpályáznék valami olyasmi állást amihez komolyan kell a német, erős B2, pl. SSC-be.

Thanos was right.

(#113) psycroptic válasza Narxis (#112) üzenetére


psycroptic
őstag

Én nem ismerem a céget nem ellene beszélek, de ha már veszed a fáradságot és tanulsz is németül, akkor próbálj meg te magad munkát keresni. Én valamiért kerülném az ilyen közvetítőket.

PSNID: Tomy83PS

(#114) Narxis válasza psycroptic (#113) üzenetére


Narxis
nagyúr

Oké, kösz, megpróbálok.

Thanos was right.

(#115) psycroptic válasza Narxis (#114) üzenetére


psycroptic
őstag

Ha tudok valamiben segíteni/tanäcsot/välaszolni adni, akkor írj nyugodtan privät üzenetet.

PSNID: Tomy83PS

(#116) Narxis válasza psycroptic (#115) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.