Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Akkor elèg para dolgokat hallhatott éjjel a hálószobában ;]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hallgatózik egy telefon engedély nélkül?
Vatta szörprájz....

#?*@&!

(#3) xZer0kidx válasza roli543 (#1) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Kedves Apple!

Csak a tisztánlátás véget a minap éjjel hallott hörgő hang nem egy mélytengeri szörnyeteg fogságban tartott példánya, hanem jómagam amint stabil oldaltartásból a hátamra fordulok.
Sajnos iphone 6 készülékemen a neural engine erre még nem áll készen, ezért fordulhatott elő, hogy Siri félreértelmezte amit hallot és ezt továbbitotta önökhöz.

Üdvözlettel Horkimester666

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#4) kilua


kilua
senior tag

Az applere régen az adatvédelem zászlóvivőjére tekintettek, manapság egyre több dologgal kapcsolatban derül ki hogy nem igaz.

(Együttműködik Kínával megfigyelésben, simán települt a pegasus, át akarja nézni az offline képeket is, most meg ez a hír)

(#5) adamklark


adamklark
senior tag

annyira meglepődtem hogy na

(#6) guni válasza kilua (#4) üzenetére


guni
tag

Az Apple soha egy pillanatig nem állított olyant, hogy nem gyűjt adatokat, csak hogy azokat nem adja tovább harmadik személynek vagy nem használja marketing célokra.

(#7) Wesiz


Wesiz
tag

ugyanmár, ők biztos nem csinálnak ilyet, az apple a személyiségi jogok utolsó védőbástyája.

(#8) miqlas válasza guni (#6) üzenetére


miqlas
őstag

... pedig de! :R :Y

42

(#9) aprokaroka87 válasza guni (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Figyu ha nem akar értéket teremteni az adatokból akkor minek gyűjti? :)

(#10) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A magyar beszédet úgyis karattyolásként fogják csak érteni Amerikában. :D

(#11) szabeska


szabeska
addikt

Nekem nincs ájfónom, de ha egy, éppen a közelemben tartózkodó valaki/ismerős/idegen azt használ, akkor vajon az én fingásomat is kielemzik Kupertínóban? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#12) Plug Life válasza INGJOKE (#10) üzenetére


Plug Life
senior tag

Dolgoznak magyarok is az Apple-nél.

(#13) kalimist


kalimist
aktív tag

A cím azt suggalja, mintha folyamatosan rögzítene Siri. Ez pedig nincs így.

[ Szerkesztve ]

(#14) Razzul válasza guni (#6) üzenetére


Razzul
senior tag

Pontosan, valamint azt sem, hogy ők a "személyiségi jogok utolsó védőbástyája".

Az Apple legalább javítja az ilyen hibákat és igyekszik figyelmeztetni a felhasználókat, minimalizálni a mikrofon használatot. Ezzel szemben a Google már nem is rejtegeti, hogy folyamatosan hallgatózik utánunk, elég csak utána nézni a Pixel 6-on elérhető Now Playing szolgáltatásnak.

Stat crux dum volvitur orbis

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem szavakra szűr rá, úgy mint "pénz" , "akarok venni" , "iPhone"... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#16) #86564352 válasza kalimist (#13) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, kicsit bulvárosra sikerült. Nem hallgatózásról van szó, hanem amikor szándékosan használod Sirit. Szóval iOS 15 előtt, ha megkérdezted Sárit kapcsolja be a zseblámpát, ébresszen fel stb. egyéb alapműveletek, akkor elküldhette Apple szerverre. 15-nél ezek az alap dolgok már az eszközön történnek, feltéve A12-es vagy későbbi készülék a lokális adatfeldolgozáshoz szükséges Neural Engine miatt. Ebbe került bug, hogy több esetben továbbra is elküldte, amit 15.3-ban részben orvosolt, 15.4 majd elvileg teljesen.

(#17) pusszycat válasza #86564352 (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A google asszisztens is hallgatózik, nyelvtanulás céljából. Meg, h javuljanak az AI képességek. Persze. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) IQfályter


IQfályter
tag

Esk nálunk a csattogó lepke hangja volt :DDD

(#19) joey04 válasza kalimist (#13) üzenetére


joey04
titán

de így több a kattintás :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) viragdani01 válasza joey04 (#19) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Nem volt cél, finomítottam a címen.

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#21) Rodi 4.80 válasza IQfályter (#18) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nálunk meg ütemesen tapsoltak, pont színházi közvetítés ment a tévében. :D

(#22) k-adi válasza viragdani01 (#20) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Apple eddig Siri csendben volt az ügyről."

vicces az új srác

(#23) Aryon87


Aryon87
félisten

Az Alma ilyet nem csinál. Nem hallgatózik, nem kémkedi a felhasználókat. Egy kedves ismerősőm épphogy nem kézzel lábbal ellenkezve mondta ezeket. Nekem nem úgy tűnik. Asszem tavaly mondtam neki, hogy Siri kvára tud mindent a felhasználójáról. Úgy tűnik nem tévedtem. Innentől mosakodhat az Apple, továbbra sem hat meg. Google ugyanezt csinálja amúgy.
Bár kinézem az Almafanktól, hogy simán azt mondják kamu a cikk.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#24) Viktor0610 válasza k-adi (#22) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem is. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#25) judas13


judas13
addikt

Ezt csak a Huawei banda tette idáig nem?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) Viktor0610 válasza judas13 (#25) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Kb. mindenki. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#27) Aryon87 válasza judas13 (#25) üzenetére


Aryon87
félisten

Mindenki. Ahol meg asszisztens van, ott meg mégjobban megy a lehallgatás, és ez alól az Apple se kivétel, hiába is tagadja bárki.. " A legbiztonságosabb". Meg a nagy lóbögyörőt... Ahogy a Google tud mindent a felhasználóiról, úgy az Alma is.
Google, Alexa, Siri, Facebook+messenger. A legnagyobb kémek, mind USA-nak. Kína kispályás hozzájuk képest.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#28) Razzul válasza Aryon87 (#27) üzenetére


Razzul
senior tag

És akkor most épp ezért javították ezt a hibát, mert az Alma meg az USA hallgat le a legjobban? Felháborító! :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#29) adamklark válasza Aryon87 (#27) üzenetére


adamklark
senior tag

azért azt állítani hogy Kína kispályás az eléggé megmosolyogtató :D

(#30) Braddock válasza Aryon87 (#27) üzenetére


Braddock
őstag

Nyilván.
Elolvastál pár hülyeséget a neten és máris megvilágosodtál.
A tények ne zavarjanak azért.

[ Szerkesztve ]

(#31) Pirosász válasza Aryon87 (#27) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Twofatcat elmagyarázta miről van szó valójában.

Nem! Az Apple nem adja el az adataidat harmadik félnek, mint a Google és társai.
Egyszerűen nem ez az üzleti modell! Nincs ilyen részleg.
A Google se lopja el. Megállapodtok, tudomásul veszed, hogy ezt csinálja. Ez a felhasználás egyik feltétele, amit kipipálsz, hogy oké.
Hogy képzeled el? Van egy -1. emelet az Apple-nél, ahol egy titkos részleg az Apple felhasználók adatait árulja a dark weben? :)
Tudod milyen következményei lennének?
A világ összes hatósága szénné büntetné a céget, csoportos perek tucatjai, Tim Cook meg menne a börtönbe.
Egy ilyen botrány csőd közeli helyzetbe hozná az Apple-t.

(#32) adamklark válasza Pirosász (#31) üzenetére


adamklark
senior tag

utolsó ponthoz, persze Apple nagy cég és nem feltétlen kell neki ez a plusz zsebpénz de volt már rá példa nagy cégeknél hogy mindig kell új bevételi forrás és amíg nem derül ki addig lapítanak, ezzel nem azt állítom hogy az Apple biztos eladja az adataidat de nem is egy ma született bárány(OFF)

(#33) Pirosász válasza adamklark (#32) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Persze hogy nem ma született bárány. Egy profitorientált cég.
Hasonló az üzleti modell, mint HBO esetén. Nem azért nem ad reklámot mert rendes, hanem mert havidíjat kér.
Ezért nincs pl. Safari Windows-ra. Ha adatokat adna el harmadik félnek, úgy hülye lenne nem jelen lenni Windows-on/Androidon.
Mivel nem ez az üzleti modell, így semmi haszna nem volna abból, ha minden Win-es Safarit használna. (esetleg adhatná pénzért, de ki fizet 2022-ben böngészőért)

(#34) guni válasza Pirosász (#31) üzenetére


guni
tag

Pontosítsunk, a Google sem adja ki harmadik félnek mint a facebook. Targetálhatsz reklámokat mondjuk középkorú férfiaknak, aki érdeklődnek a telefonok és az autók iránt, de nem vehetsz tőlük konkrét tracking adatokat.

(#35) Silentfrog válasza pusszycat (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

A minap kezdtem el nézni újra a Trónok harcát. Nem kerestem rá semmire, beszédtéma sem volt. A google hírekbe napi szinten jönnek ehhez a sorozathoz kapcsolódó hírek. Véletlen lenne? :D
Olyan szinten vannak hogy felismeri Tarth-i Brienne magyar hangját is már és tudja hogy Trónok harcát nézek? :DDD

guni.: Akkor a google keresés miért jelenik meg reklámba már aznap a Fb.-on?

[ Szerkesztve ]

(#36) aprokaroka87 válasza Pirosász (#31) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D azért ne essünk túlzásokba, egy Apple szintű cégnél is meg vannak bizonyos trükkök arra hogy hogyan játszanak ki dolgokat.
Másfelől én azt elvet vallom hogy azt hiszem el teljesen biztosan amit saját magam látok a két szememmel.
Szóval ha valami folytán az derülne hogy ki az Apple minden felhasználói adatot elad magáncégeknek, kormányoknak.. stb, majd jól el játszom hogy meglepődőm :)

(#37) judas13 válasza Viktor0610 (#26) üzenetére


judas13
addikt

Köszi köszi! :D smileyt lehagytam a végéről my bad :) :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#38) judas13 válasza Aryon87 (#27) üzenetére


judas13
addikt

Így van. Egy nyitott könyv az életünk és csak az nem olvas bele aki nem akar. Vagy nem tanult meg olvasni másodikban :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) Aryon87 válasza judas13 (#38) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#40) Rodi 4.80 válasza Silentfrog (#35) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nekem van egy térdfájásom amiről nem szoktam beszélni senkinek, még magamban sem. :) De jönnek rá a gyógyszerreklámok, szerintem kielemzik a mozgásomból vagy nem tudom. Vagy olvasnak a gondolataimban. :)

(#41) pusszycat válasza Rodi 4.80 (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogy, elszóltad magad álmodban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#42) Silentfrog válasza Rodi 4.80 (#40) üzenetére


Silentfrog
veterán

Most hogy leírtad ide, így véged. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.