Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) Dany007 válasza Sir Riccio (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Fúh nagyon hosszú az írás most nincs idegzetem végigolvasni, elnézést, hogy így kommentelek. :)

A 80k-t én is sokallom egy picit. Persze ha az egész esküvő mondjuk olyan átlagos(!) 1 millió körüli költségvetésen van és komplett reggeltől hajnalig fotóz az ember, akkor nem sok.

A 100 óra utómunkát nem vágom. Mivel gondolom "überprofi géppel", "über profi" módon fotóz az a bizonyos fotós ezért úgy gondolom, hogy az a 100 óra nem Photoshoppolásra fog elmenni.
Ráadásul a "késztermék" megtervezését és előállítását külön kategóriába vetted, tehát ez sincs benne abban a min 100 órában. De akkor mi?
Mert félig laikusként (fotózáshoz több, mint félig) úgy gondolom ha überprofin profi géppel van fotózva a rendezvény akkor ott már nem lehet szükség 100 órányi Photoshop munkára. Vagy ha mégis, akkor szar volt a smink a beállítás vagy a gép vagy ezek egyvelege. Egy profi portréfotón is minimális PS munka kell hogy legyen utólag ha csak nem akar az ember a valóságtól nagyon eltérő eredményt kapni.
Mondom ezt úgy, hogy minimális PS munka biztos van, de még az 1500 kép esetében sem tehetne ki 100 órát... Márpedig 1 nap alatt ellőni 1500 képet mondjuk 18 órás folyamatos(!) fényképezéssel számolva is 1,5 fotó percenként. Persze ha sorozatvetőre állítod a gépet, akkor jóval többet is lehet, tudom... De hát csak nem. :D

"vállalkozásfenntartás, marketingköltség"

Ezeket pedig szerintem nem egy darab munkából kell kigazdálkodni, hanem komplett egy hónapra eső munkákból összesen. Persze lehet így értetted akkor nem szóltam.

És Isten ments' hogy ledegradáljam a munkádat, véletlenül sem erről van szó. Sok képedet láttam már, és brutális, lenyűgöző! Nem csak szakmailag - képminőségileg szépek - hanem szubjektív szempontok alapján is azok. Pedig munkából adódóan rengeteg képpel / fotóval találkozok.
Szóval nem erről van szó, csupán kíváncsi vagyok mi az a 100 óra ha nem brutális PS retus és nem késztermék előállítása.

"a felszerelést pedig világpiaci áron megvenni, mivel kis piac vagyunk, ezért a felszerelés árát egy olyan piachoz igazítják, ahol az esküvői fotográfusok átlagára 3000USD/esküvő-nél indul."

Én ezt el is fogadom. És el is hiszem. Viszont ez kb pont semmit nem ér Magyarországon. Ahol a hivatalos átlagfizetés kb nettó 140 ezer forint / hó. Ennyiből nem lehet elvárni hogy az emberek horribilis összeget szánjanak a fotósra. Eleve az elmúlt 10 évben drasztikusan lecsökkent a házasodni vágyók száma. Úgymond kezd "kimenni a divatból" a házasság. Aki mégis szeretne már csak statisztikai alapon is nyilvánvaló hogy igen kevés pénze lesz rá. Ezért ma már ettől a "piactól" komoly megélhetést nem szabad elvárni. Régen a mi cégünk is rendszeresen szervezett esküvőket, kompletten mindenestől. De az elmúlt pár évben már egy darab se volt. Nyilván az árat már nem tudják vagy nem akarják megfizetni az emberek.
Tehát olyan, mint "esküvői fotós" önmagában már szerintem nem életképes (talán eddig sem volt az). Ez csak más területekkel egybevéve működhet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.