Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) ladybug válasza Szabtom (#7) üzenetére


ladybug
őstag

Egyáltalán nem bízok vakon a társadalmi normákban, és sok dologgal nem értek egyet, mégsem tudok ellene tenni, mert a többség elfogadja, e szerint él stb. Én élek a magam módján, úgy, ahogy a szüleim neveltek, és ahogy tőlük megtanultam, hogy mi a jó és mi a rossz. Nekem ez számít.
Így beleférek a társadalom által elfogadott normák közé is, bár megint megjegyezném, nem ezt tartom fontosnak.

Mégsem én irányítok, és nem is tudok világot megváltani a rossz vagy a jó nézeteimmel, mert egyedül kevés vagyok erre. Ehhez egy sokkal nagyobb közösség kell.

Visszatérve, hogy mi a jó és mi a rossz? Mindenki maga dönti el, illetve mégsem és mégis.
Ezek szerint, amit én írtam, hogy rossz adolgok, azok szerinted a társadalom által jónak ítélt dolgok? Nem, egy szóval sem írtam ezt. Én csak azt mondtam, hogy előfordul, hogy amit x ember személyesen jónak vagy rossznak tart, azt nem biztos, hogy a társadalom, vagy egy nagyobb közösség is ugyanígy fogja ítélni.

A politikát ne keverjük bele, mert abból csak bonyodalom lesz, és teljesen eltérünk az adott témától.

Nagyon sok formában jelenkezhet az Életben a jó vagy a rossz. Igyekezzünk megtalálni a jót, és megbecsülni azt is, akitől kaptuk. Nem a rosszat kell észrevenni, hanem a jót létrehozni és cselekedni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.