Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Tetszik. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) HAX


HAX
tag

Jól néz ki, de belül kicsit szűkösnek tűnik számomra ez a ház

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Műanyag betétek lecserél alumíniumra és akár fogyasztható is lehetne ;)

(#4) Televan74 válasza #16939776 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor nem 80 euró lenne. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) hoax válasza #16939776 (#3) üzenetére


hoax
aktív tag

Ezzel csak az a baj, hogy hirtelen annyira megugrana az ára, hogy akkor meg már nem érné meg! :U

Televan megelőzött... :)

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#6) #16939776 válasza hoax (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az ár kérdésben nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni. 2x áron is megvenném ha úgy néz ki :)

Korábban ugyan ezt csinálták az SG05-el és FT03 mini lett belőle. ~105 vs 140 USD

[ Szerkesztve ]

(#7) tailor74


tailor74
őstag

Tetszik, csak kitalálhatnák más szín összeállításban is. (pl fekete- fehér)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#8) ViZion


ViZion
félisten

Fekete háttér előtt fotózni, bakker, hol a széle ennek? Ehh...
Jóféle házak sztem, ennek az ára sem vészes.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) Šolaire


Šolaire
veterán

Nagyon tetszik ez a ház😊

“Praise The Sun” \[T]/

(#10) hoax válasza #16939776 (#6) üzenetére


hoax
aktív tag

Mondjuk az is igaz...kinek mi éri meg...?
Fene tudja... Az a gyanúm, hogy nem a dupláját kérnék érte, hanem sokkal többet.

Don't panic!

(#11) Ixion77 válasza HAX (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

Van, akinek pont az a fontos... Én például régóta keresem a lehető legkisebb házat, amelybe befér egy ATX alaplap, 1 vga, 1 prochűtő, 1 táp, 1 db. 3.5" hdd, 1 db ssd, és más semmi... A proc felett legyen nyitott a ház, ahol kifújhat a hűtő, az alaplap szélén meg szintén, ahol a gpu hűtő levegőt tud venni.

Sajnos ez a ház a 215mm (W) x 485mm (H) x 500mm méretével még mindig sokkal nagyobb, mint amit keresek (egy ATX alaplap 305mm × 244mm méretű... )
Mi a fene van az alsó takarólap alatt? És minek a tetejére meg az elejére az a böszme nagy műanyag izé?

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) HAX válasza Ixion77 (#11) üzenetére


HAX
tag

Igen valóban magamból indultam ki, én a tágasabb házakat részesítem előnyben, elnézést ezért.

"És minek a tetejére meg az elejére az a böszme nagy műanyag izé?"
Szerintem az a cikkben is említett légcsatorna de lehet, hogy rosszul gondolom.

"a legfeljebb 225 milliméter hosszú ATX tápegységet is függőlegesen lehet beszerelni a gép hátuljába"
Ez egyébként nem elírás? Szerintem a ház elejébe megy a táp.

[ Szerkesztve ]

(#13) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Szép ez is, akárcsak az első verzió. Nem is nagyon van olyan ház, amire szívesen lecserélném. :B

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14) TomiLi


TomiLi
addikt

Na erre a vázra kérünk szépen egy FT06-ot! Az valószínű alu takarást kap és minimál dizájnt.
Az FT05 nekem nagyon tetszik, csak sajnos rossz irányba van elforgatva (nekem), mert az asztal jobbjára "kell" tenni, míg ezt a balra. Nem is értettem, hogy miért, mert a "balos" elrendezés többet mutat a hardverekből is. Persze nem ez a fő szempont egy pc-háznál, de nekem mégis az... :B

Bogyóka

(#15) Bolobi


Bolobi
tag

Szépecske :R

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#16) cimabue


cimabue
tag

Ha tényleg van benne 3 AP venti is alul, akkor tulajdonképpen emészthető a 80ojrós ár.

(#17) Madn!ght


Madn!ght
addikt

A három ventit azért kicsit keveslem, főleg, hogy "csak" 120mm-esek. Ar RV01-ben 2 db 180mm-es van, illetve a tetetjén 1 db 120 mm-es, amire egy komolyabb hőt termelő rendszer esetében szükség is van.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#18) Ixion77 válasza Madn!ght (#17) üzenetére


Ixion77
őstag

Én meg 20 éve nem értem, hogy minek a házventi egyáltalán, miért nem a házakat alakítják ki okosabban. Ha a három hőtermelő alkatrészről (táp, CPU, GPU) 1-1 kifelé fújó 12-es venti azonnal kiterelné a hőt a házon kívülre, akkor mi mást kell még egyáltalán hűteni? Ez a három a szívóhatásával simán keltene annyi légmozgást házon belül is, ami elvezetné az egyéb alkatrészek minimális hőtermelését.
Az ATX-nél megszokott elosztás még adja is a logikus elosztást: Fekvő ház esetén a GPU hűtő fúj ki bal oldalt, a CPU hűtő felül, a táp meg jobbra. (Torony esetében rendre le-balra-fel). A táp ezáltal még kicsit rá is segítene a CPU körüli légmozgásra. Persze mindehhez az kellene, hogy a ház alig legyen nagyobb az alaplap + táp összméreténél. Már csak azt nem értem, miért nem ilyenre gyártják a házakat? Túl logikus lenne? :)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#19) Madn!ght válasza Ixion77 (#18) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ha visszaemlékszel, 20 éve egy 6x6-os méretű ventillátor elegendő volt hűteni a procit, a VGA (már ha az dedikált volt) pedig egy bordával hűtött volt, aztán csókolom.

Azóta azért elég nagy fejlődésen ment keresztül a technika, egy proci/grafikus chip többmillió tranzisztort tartalmaz, ami tetemes hőmennyiséggel jár. Annak az elvezetése nem ilyen egyszerű. Volt GTX480-as videokártyám, ami önmagában 300W-ot kajált, amely nem kis hőtermeléssel járt. Hiába volt befelé szívó kifelé fújó venti a gépházban, illetve magán a kártyán is 2 (tf2-es hűtés) ventije, egyszerűen képtelen volt azzal a keletkező hőmennyiséggel mit kezdeni. Olyannyira, hogy a gépház szó szerint felmelegedett.

(lásd pl szab.tam írását mennyi fémmel oldható meg pl egy 300W-os VGA passzív hűtése. :D)

Másik dolog, hogy az alaplapok szabványa gátat szab a tetszőleges (és adott esetben logikusnak tűnő) elrendezésnek.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#20) Ixion77 válasza Madn!ght (#19) üzenetére


Ixion77
őstag

Talán én fogalmaztam félreérhetően: A gondolatmenetem lényege az akart lenni, hogy jelenleg a cpu / gpu hűtők az IC-ről a ház belsejébe vezetik a hőt, majd újabb lépésként a házventik szellőztetik azt ki a környezetbe. Ehelyett lényegesen logikusabb lenne eleve úgy tervezni a házakat, hogy az IC-ket hűtő ventik közvetlenül a környezetbe nyomják a hőt/levegőt, így nem lenne szükség házventikre. A laptopok esetében ez megvalósul, a desktop házak esetében viszont valamiért nem is törekednek erre.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#21) ViZion válasza Ixion77 (#20) üzenetére


ViZion
félisten

WTF?
Van ilyen... csak ugye most az 5-15k kategóriáról van szó, ahol meg nincs. Hol itt a baj? Ha nem tetszik, vegyél Dell Workstationt, ott ez meg van oldva azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) Ixion77 válasza ViZion (#21) üzenetére


Ixion77
őstag

"Hol itt a baj?"

Pont ott, ahol ahol írtad:

"az 5-15k kategóriáról van szó, ahol meg nincs. "

Egyébként igen, én Dell SFF jellegű házat szeretnék, de úgy tűnik, sajnos nincs (ATX méretű alaplaphoz).
Millióféle túlméretezett sokventis zajforrás meg van, és nap mint nap újabbakat hoznak ki. De minek? Az 5 évvel ezelőttiek is ugyanezt tudták :F

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#23) seniman


seniman
addikt

Egyet nem értek.Több sajtófotót is láttam a házról,de vegyesen voltak balra,illetve jobbra néző tálcával is.Most melyik a valós?Vagy átfordítható?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.