Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Kiegészítésként hozzátenném, hogy a 2 RS-232 soros port valószínűleg az egészen régi perifériák (beépített ipari vonalkód-olvasó, blokk nyomtató) illesztésére szolgál, amivel pl. pénztárgép készíthető belőle.

Hiányoltam a cikkből az mSATA és mini PCI-e sebességeket. Az adatlap annyit ír, hogy a két foglalatból a félméretű a WLAN modulnak van, a teljes méretű PCIe 2.0 / SATA 3G tud lenni.

Továbbá DisplayPort 1.2 és HDMI 1.4a.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) FID


FID
őstag

Ocsmány kis dög :K

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#3) Honkydoo válasza joghurt (#1) üzenetére


Honkydoo
őstag

A soros portot ipari környezetben elég sok helyen használják ma is. Nem csak régi perifériáknál, hanem újaknál is.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#4) Graphics válasza joghurt (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

így van, ez inkább picit ipari jellegű gép/ akkor mondjuk lehetett volna valami karcosabb vas, meg ellenállóbb ház /, mintsem otthonra való.

Otthoni vonaluk nincs?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Oliverda válasza Graphics (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég ellenálló ez a ház, ráadásul benne van a cikkben, hogy akár i5-tel is elérhető.

Fogadjunk, hogy nem olvastad el... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Graphics válasza Oliverda (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne fogadjunk ;] Elolvastam végig a cikket.

Ha ellenálló, elhiszem, de jelen állapotában én inkább ipari környezetben látom ideálisnak, ott viszont az árcédulát nézve tökéletes választás lehet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) lenox


lenox
veterán

Zotac BI320 ugyan csak haswelles es nem is passziv, de csak 40k, szoval otthonra valoszinuleg jobban megeri.

(#8) rudi válasza Graphics (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Konkrétan kijelzőhajtásra (pl. reptéren, pályaudvaron - digital signage) és pénztárgép jellegű terminálnak ajánlják ezeket a kicsikéket. Annyi fémanyag van a házukban, amiből egy raklapnyi Gigabyte Brixet ki lehetne hozni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Graphics válasza rudi (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D akkor jólvan, nem szóltam.

Azért mondom, hogy árban kiváló, arra a piaci területre, ahova érkezni fog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Viktor81


Viktor81
senior tag

Borzalmasan csunya, de legalabb gyenge. Mentsegere legyen mondva, nem tulzottan draga. Bar elkepzelheto, hogy erre is van igeny, ennel alig tobb penzert sokkal jobb konfigot lehet osszerakni es jobban is nez ki. (szerintem)

(#11) Graphics válasza Viktor81 (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mint , ahogy fentebb is taglaltuk, ezek nem otthonra vannak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) joghurt válasza Viktor81 (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Ekkora méretben? A céges IT-sek órákig tartó legóztatása nélkül?

A tej élet, erő, egészség.

(#13) Viktor81 válasza Graphics (#11) üzenetére


Viktor81
senior tag

Termeszetesen tisztaban vagyok ezzel, de boven lehet igeny ilyen gepre otthoni kornyezetben is. (mint ahogyan a a cikk iroja is emliti: "de ettől függetlenül akár otthon, a nappaliban is megállhatja a helyét.") A szomoru az, hogy a "normalisabb" konfigok is ugyanilyen sz@rul neznek ki.

V.

(#12) joghurt
Igen.
Ha nem akarnak legozni az IT-sok, megvehetik innen garanciaval.

[ Szerkesztve ]

(#14) Whysperer válasza rudi (#8) üzenetére


Whysperer
addikt

"reptéren, pályaudvaron "

Konkrétan ennyiért összeraksz egy erősebb microt. Aztán az lekezel egyszerre több kijelzőt is ugyan ennyiből.. most képzeld el ebből 2-t veszel az már 200 ezer. 200 ezerből azért elég sok kijelzős passiv minit öszseraksz

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#15) YM


YM
senior tag

2x1,5GHz, ez valami vicc? :F

Baytrail tud 4x2.57GHz-et 7.5W-on!! :U

(#16) joghurt válasza Whysperer (#14) üzenetére


joghurt
addikt

Nem brókernek, 6-8 kijelzővel, hanem oda, ahol egy kijelző egy gép. Mint rudi is írta, pl. reptéren, pályaudvaron.
Mert ugye nem a videójelet akarod elvinni sokszáz méterre a géptől a sok különálló kijelzőig.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Whysperer válasza joghurt (#16) üzenetére


Whysperer
addikt

Egy ilyen gépbe ekkora SSD kell? Intel Compute Stick:

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#18) Oliverda válasza YM (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és szerinted melyik a gyorsabb?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) YM válasza Oliverda (#18) üzenetére


YM
senior tag

Tuti h nem ez a kétmagos bizgentyű. :U

(#20) joghurt válasza Whysperer (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Sok HDMI sticket kapni már, de azokra megnézem, hogyan dugsz rá soros (RS-232) perifériát pl.
2 GB forrasztott memória? :N

A tej élet, erő, egészség.

(#21) Cifu válasza joghurt (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amit én fejvakarással konstatálok, hogy nincs sima VGA kimenete, mert ha már van rajta soros port, akkor ez is indokolt lenne, vagy legalább DVI, mert azért az olcsóbb kijelzőknél még nagyon nem jellemző a Displayport vagy a HDMI... Oké, ha TV-t használnak kijelzőnek, szuper, de ha nem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Oliverda válasza YM (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Bizonyíték?

Garantálom, hogy egy szálon és IGP-ben jóval lassabb az Atom.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

i5-5200U procival 2x4GB RAM-al 1TB-os HDD+ 128-as mSATA SSD-vel én lazán elfogadnám otthonra letöltögetős gépnek. a mostani laptopom gyengébb ettől (2x4GB 1333 DDR3 + i3-380M + 1TB HDD + 64GB Samsung 830 SSD) és azon ugye van aktív hűtés.
mellé vágnék egy 22-24"-os fullHD monitort bepattintani a gigabit LAN-t és mehet a DIGI-n a töltögetés egész nap hangtalanul.
a dupla gigabit LAN helyett rakhattak volna bele legalább 2antennás 300-as N wifi-t
nekem tetszik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) Oliverda válasza TeeJay (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Letöltéshez minek az i5-5200U?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) TeeJay válasza Oliverda (#24) üzenetére


TeeJay
félisten

1000/200-as DIGI-nél ha mellette még akarsz mást is csinálni pörgősen azért nem árt ha van kraft
értelem szerűen letöltés HDD-re SSD-ről meg pörögne a rendszer gond nélkül
Celeronnal nem hiszem hogy szórakoznék

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) Whysperer válasza joghurt (#20) üzenetére


Whysperer
addikt

Figyelj repterekre nem , de máshova már raktunk ilyet és nem CRT kijelzők voltak hanem LCD-k és nem kellett rákötni Soros dolgokat.. mivel USB-n keresztül ment és Linux program volt.... UK-be Orvosi rendelőkbe... konkrétan 5-t raktunk össze és wifi-vel csatlakoztak a központi gépre. USB portba raktunk egy wifi-t még mielőtt azt írod,hogy nincs is wifi benne.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#27) Tikakukac válasza YM (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Te is az vagy aki megveszi a 100k-s Bay-trailes notit, mert azzal lenyomod az i7-eket 300k-ért is? Eléggé úgy tűnik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#28) YM válasza Oliverda (#22) üzenetére


YM
senior tag

Kit érdekel 1 szálon mi történik, minden szálat használ a gép.
IGP-t 3D-re nem használom. 2D-re meg tökmindegy.

Mondjatok teszt programokat és lefuttatom. Leszedtem Cinebenchet, mit futassak rajta?

Tikakukac Naná! ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) Oliverda válasza Tikakukac (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Sok mag legyen meg sok gigaherc'. A többi nem számít!!4

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Tikakukac válasza YM (#28) üzenetére


Tikakukac
titán

Örülök, csak akkor az ezen emberekre jellemző anyázást hagyjuk meg másnak miután kiderült, hogy nem hasít a vas. Mert elég fárasztó, hogy széttépem a számat, hogy megértse valaki, hogy ez egy tablet/telefon proci nem pedig notiba való, de nem gigáherc meg sok mag és erős és mi az, hogy architektúra hülyeség.
Ha nem érted akkor ne erőltessük, akkor nagyon sok az infóhiány.

Biztosan jobban értesz hozzá mint az ASUS mérnökei ;]
"Nem notiba való" LOL :DDD

Biztosan jobban értesz hozzá, mint az ASUS gazdasági és marketing osztálya, LOL :DDD

És lám, nálad működik is. Na ugye, hogy nem kellenek ide mérnökök elég ha látod a sok nagy számot, fel sem fogod mi és hogyan működik már vered a fórumot is. Na így működik a fogyasztói társadalom, érzed-e :K
De gondolom rengeteg noti megfordul nálad, Bay-Trail, AMD, i3, i5, i7 és egyebek. Jó tudni, hogy kollegák vagyunk.

Oliverda: Ha tudnád én ezt mennyit hallgatom...mindig abban reménykedem, hogy van egy kirakott gép ezzel és meg tudom mutatni mi a diffi az i3 1,8GHz és a 4 magos 2.5GHz csodaproci között, de ez sem mindig sikerül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#31) YM válasza Tikakukac (#30) üzenetére


YM
senior tag

Biztosan jobban értesz hozzá mint az ASUS mérnökei ;]

"Nem notiba való" LOL :DDD

(#32) #16939776 válasza Cifu (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Van rajta LVDS csatit, kis felbontást az is kiszolgálhat:[link]

(#33) YM válasza Tikakukac (#30) üzenetére


YM
senior tag

Ha nem vennéd észre nem én verem a nyálam :DDD

Mondjatok benchmarkokat, aztán lássuk az eredményeket :))

Nem 1 szál és nem IGP-vel tesztelve.

(#34) Tikakukac válasza YM (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha nem vennéd észre nem én verem a nyálam :DDD

Hát nem tudom, én csak azt látom, hogy valaki nagyon sötét.

Mondjatok benchmarkokat, aztán lássuk az eredményeket :))

Minek? Ott van notebookcheck, legalább 40 benchmarkkal és valós eredménnyel.

Én tök nyugodt vagyok, van kinek eladni ezt a sok vackot, a sok tudatlan hülye meg majd vesz i5-öt meg i7-et. Alacsonyabb órajelekkel. A hülyék ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz, de latszik a portokon es a varialhatosagan, hogy nem otthonra valo ez.
Ettol fuggetlenul otthon elferne. :)

(#36) Gdi válasza joghurt (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Soros portot nem csak az ipari környezetben használják.
Egészségügyben is :)
Pl. nálunk a kardiologián a cuccok nagy része még ilyen. (pl terheléses eszközök, bpm, stb...)

De ez a szutyerák szerintem indokolatlanul drága. Vékonykilensnek, asztali gépnek egyaránt.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#37) YM válasza Tikakukac (#34) üzenetére


YM
senior tag

Én meg azt látom h valaki nagyon okosnak képzeli magát :DDD

Notebookchecken nincs egy darab mérési eredmény Celeron 3205-el. Az i7-et meg ne keverd ide Mr Géniusz :))

(#38) Tikakukac válasza YM (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg azt látom h valaki nagyon okosnak képzeli magát :DDD

Nem mondtam, hogy okos lennék. De, hogy több ideje dolgozom a mobilplatformos piacon és több gépet láttam, mint te valaha fogsz az biztos.

Notebookchecken nincs egy darab mérési eredmény Celeron 3205-el. Az i7-et meg ne keverd ide Mr Géniusz :))

Hát akkor leméred és megnézed, ha neked ettől megváltozik a világ. Az i7 tök releváns. Minden releváns aminek órajele van, hiszen csak azt számít, ott írtad fentebb, bár tudtam a szakértő Urat békén kell hagyni. Legyen így, OFF END :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#39) caprine


caprine
aktív tag

Hiányoltam a Shuttle cikkeket ebben a kategóriában.

Én akkor is soknak találom a 2db COM portot és a 2db gigás LAN-t egy ilyen gépre.

Az USB elosztást se értem. Mit dug az ember USB 3-ba? Pendrive vagy külső HDD, ott van értelme. Mit dug az ember 2-esbe? Bill, egér, a lassabb cuccokat. Innentől kezdve nem úgy lenne értelme, hogy legalább 2 USB 2 hátul legyen a 2 3-as meg elől??? :W

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#40) YM válasza Oliverda (#22) üzenetére


YM
senior tag

3205U vs N3530

Ennyi....

(#41) Graphics válasza YM (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aze' mert valahol a neten ezt irjak? :U

Szalmabáb.... :DDD

Jobb ervelesed nincs?

Te figyi mar, ott melyik az atom? :U mert Te ket kulonbozo generacios Cerka-Pentiumot nezel egymas melle...

Lol... Megcsinaltad a napunkat :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Teljes terhelésnél jó lett volna házhőmérsékletet is mérni, mennyire melegszik fel kívül/belül (a Zotac passzívjainál nem volt túl megnyugtató, bár ott a ház nem volt közvetlen összeköttetésben)

[ Szerkesztve ]

(#43) YM válasza Graphics (#41) üzenetére


YM
senior tag

1. Hol írtam én azt h Atom? :DDD
2. Felajánlottam h csinálok tesztet
3. Egyikőtöknek azért nem kell teszt, mert van neten; a másikótoknak meg pont az a nem jó :DDD

A lényeg, hogy okosabbak vagytok ;]

(#44) Graphics válasza YM (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csinald a tesztet, jöhet!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) YM válasza Graphics (#44) üzenetére


YM
senior tag

Minek, már találtam neten, be is linkeltem ;]

(#46) lenox válasza Graphics (#41) üzenetére


lenox
veterán

De amugy azert is hivjak pentiumnak, mert egesz gyors, nem?

(#47) Graphics válasza YM (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bay-Trail-t irtal, de nem nevezted meg eloszor szerintem, hogy M vagy T..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) lenox válasza Graphics (#47) üzenetére


lenox
veterán

De a 7.5 watt az megmondja, hogy M.

(#49) YM válasza Graphics (#47) üzenetére


YM
senior tag

Tudsz olyan T-t mondani, ami megy "2.57GHz"-en? Szerintem se ;)

lenox az meg a másik :D

[ Szerkesztve ]

(#50) Normi™


Normi™
őstag

Teljesen rendben van,évek óta sodródom a minél kisebb méretek felé mióta nem játszom.Csak egy kérdés,olvastam,hogy különféle videóanyagok lejátszására alkalmas az igp-je...full hd-t is viheti vajon gond nélkül?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.