Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Most akkor többeknél jelentkezik a "hiba" vagy csak Paul barátunknál és azt fújta fel a világsajtó?

Én valahogy kételkedem benne, hogy ez típushiba lesz. A Sensationről sem kopik a festék valami könnyen pedig ott semmi hyperszuper eljárást nem alkalmaztak.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) vicze


vicze
félisten

"kerámiára emlékeztető fényű bevonata"

He? Ezt most csak én nem értem?

A dolog elég furcsa, főleg, hogy azért ez jóval vastagabb réteg kéne legyen, és pont hogy nagyon nehezen kopó.

(#3) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Miért nem vettél rá szilikon tokot?? ;]

Amúgy gáz :).

(#4) Sundesz válasza Xaels (#1) üzenetére


Sundesz
őstag

Várni kell, hogy kiderüljön mi is az igazság. Emlékszem az egyik első HTC Desire magyar tesztnél írták, hogy 1 hónap után elkezdett kopni a barna fémkeret, de nekem másfél év után sem kopott semmit.

Hörcsög Powa'

(#5) #19708160


#19708160
törölt tag

Ha ez tényleg igy van akkor elég gáz.

(#6) vicze válasza Xaels (#1) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy Paul-nál minden kopik, emlékszek SGS-én a középső gomb is szarrá kopott 1-2 hónap után, élőben meg még soha nem láttam. :P

Godlike79: A dömperek iPhonera valók...

[ Szerkesztve ]

(#7) Xaels válasza vicze (#6) üzenetére


Xaels
félisten

Lehet emberbőrbe bújt Xenomorph és az izzadsága lemar mindent ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) joey04


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) kriszpontaz válasza Xaels (#7) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Lehet gyárilag olyat izzad, nem kell ahhoz Xenomorphnak lenni. ;] Láttam már hasonlót!
Részegen a betonon fekve meg ne telefonáljon! Lehet műkörme van amúgy és azzal kaparta szét. :D

vicze1: Nekem is van, legalább karcmentes a teló.

[ Szerkesztve ]

(#10) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Paul O'Brien nem egy modaco fórumozó a sok közül, hanem a modaco alapítója.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#11) vicze válasza joey04 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Akkor erről ennyit. Cserélik és kalap kabát.

Godlike79: Karcmentes meg ronda. :P (Black az alapból még szép is. :) )

(#12) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

sokból 1 na bumm. így járt. ha nem focizott vele akkor biztos kicserélik.

(#13) Dunbar válasza joey04 (#8) üzenetére


Dunbar
senior tag

Korrekt.
HTC megint kezd szimpatikus lenni, előző évben nem volt az, nagyon rátámaszkodott arra, hogy ő már prémium. Az árképzése lehet az, csak akkor a termék is legyen az.

(#14) Tikakukac


Tikakukac
titán

A vízfestéket is lassabban koptatom el. Susmust érzek az erőben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#15) kriszpontaz válasza vicze (#11) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szép, csak a hátlap karcosodásra hajlamos. A gyári CCR-250 tokkal nem annyira gáz. Nem kínai tok van rajta...mert azzal biztos csicska lenne.

(#16) crhis86 válasza joey04 (#8) üzenetére


crhis86
tag

Gondoltam (nah jó, reméltem), hogy ez egyedi hiba, vagy cserélik az ilyen készülékeket, mert nagyon úgy tűnik, hogy egy ilyen fekete szépség lesz a Desire-m utóda.

Várom már a tesztet is és az árakat is.

(#17) helixP


helixP
nagyúr

Majd szoftveresen segítenek a dolgon egy frissítéssel ;]

(#18) jjc


jjc
aktív tag

bevonat-gate

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#19) V.T.CS. válasza helixP (#17) üzenetére


V.T.CS.
senior tag

muhaha. vagy küldenek egy tubus temperát hogy old meg.

(#20) Robertoq válasza vicze (#2) üzenetére


Robertoq
őstag

Ezt a mondatod én se értem :( Azt hiszem úgy van, hogy kapott egy kerámia védőréteget.
Ezek után kíváncsi vagyok az SGSIII tényleg megkapja a kerámiaburkolatot, bár ott az van, hogy abból készül és nem csak réteg lesz.

(#21) Tikakukac válasza helixP (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

A szoftveres frissítéssel megoldottak egy tervezési hibát is almáék, egy kis festés simán megoldható pár sor átírásával.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) vicze válasza Robertoq (#20) üzenetére


vicze
félisten

Semmi kerámia nincs rajta. Tapintásra kerámia érzetet keltő védő kezelést kapott az alumínium uniboby, ennyi. Alumínium az egész, minden nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#23) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Vérciki

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#24) gzbotii válasza kriszpontaz (#3) üzenetére


gzbotii
veterán

En, speciel utalom a tokokat. Meg a foliat sem szeretem. Es megis a legtobb telefonom hibatlan allapotban kerul ki a kezeim kozul es az utobbi evben megfordult par a kezeim kozt.

Amugy, szerintem a HTC reszerol, ha meg csak 3-20 eszkoznel jelentkezik, az mar gez..nem teszteltek elegge es akkor most nagy csirrel-durral nyomjak ezt ki, aztan meg olyan sincs mint a ZTE Skate...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25) Cindercone82


Cindercone82
tag

Úgy látszik annyira okos ez a telefon hogy még sört is lehet nyitogatni vele...csak nem annyira bírja :)
Ez így rendeltetésnek megfelelően használva nem hiszem hogy lekopik.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#26) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Eléggé éles az a szög, ahol kopik.

(#27) Brutális eb válasza kiskaktusz (#23) üzenetére


Brutális eb
addikt

Miért lenne vérciki?Bármelyik gyártónál előfordulhat hiba.
Kellemtlen ugyan de ugye nem minden gyártó cseréli a hibás cuccot van aki elöször nem ismeri el majd azután meg adja a tanácsot,hogy ragaszd le szigetelőszalaggal vagy dodoért vegyél kondomot rá......

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#28) #06658560 válasza vicze (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem vagyok kerámia expert, de mintha a müszaki kerámiák egy jelentös része alumínium-oxid alapú lenne, így a réteg lehet megfelel a kerámia definíciónak.

(#29) vicze válasza #06658560 (#28) üzenetére


vicze
félisten

Ezen nem fogok veszekedni. :)
Ez az eljárás, végső soron a felszínt kiégetik, szóval akár kerámiának is nevezhető akkor.
De akkor már legyen plazmával égetett műszaki kerámia bevonat, repülőgép készítéshez használható minőségű alumíniumon. :D (Többszöri olvasás után se tudom, hogy ez értelmes-e.)

(#30) blueMerle


blueMerle
veterán

Ha nem egyedi esetről van szó, akkor ez bizony nagyon nagy gáz. Persze, a HTC mi mást is mondhatna egyelőre. Nekem nagyon úgy tünik (ahogy előttem is említették) hogy az a perem nagyon élesre sikerült, és ezért kopik. Ez viszont gigantikus tervezési hiba lenne. :U

sőt, nagyon úgy tünik (egy másik tulajdonos):

Guys,

When I first read this I thought the same thing that the device had been dropped... however I have just looked closely at my own device and the same thing is happening on the sharp edge on the left hand side

My device has NOT been dropped or mistreated in any way.

Ha már HTC, én az EVO-mra vettem egy pót-hátlapot biztos-ami biztos alapon, mert nem tünik túl hosszú-életünek a gumibevonatos műanyag.

[ Szerkesztve ]

(#31) blueMerle


blueMerle
veterán

Tyűha, van itt jobb is, bár ez talán orvosolható szoftveresen :D
One X: [link] [link]

Van egy sejtésem hogy a HTC irdatlanul nagyot fog bukni, ha kiderül hogy ezek nem egyedi hibák. :U

Közben olvasgattam az xda fórumát, szinte mindenkinek kopik a One S :(

Ez csupán azért bosszant, mert az EVO mellé szerettem volna vásárolni egy One S-t, de így azt hiszem kihagyom. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04 válasza blueMerle (#31) üzenetére


joey04
titán

Az X hibához: a MA-nál most viszonylag hosszabb ideig (több, mint 1 hét) volt a tesztkészülék és nem jött elő ilyesmi, szóval talán egyedi eset.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) gzbotii válasza blueMerle (#31) üzenetére


gzbotii
veterán

huh, na ez mar tenyleg nagy szivas ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#34) #06658560 válasza joey04 (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

A javasolt videók között elég sokféle eset van felsorolva, elég sok felhasználótól, vagyis valami gyanúsan bugosra sikeredett.

#30 blueMerle: ez szerintem nem csoda, a kerámiák kemény, de rideg anyagok, az éles sarkokat nem túlságosan komálják. Ezen technológia mellett meg sanszos, hogy ilyen élnél nem biztosítható tökéletesen az alapanyag és a bevonat közötti kapcsolat minösége. S kis ütésre- akár ruhán keresztüli ütés, esetleg körömre is megadhatja magát.

#29 vicze1: maradhatunk szerintem a kerámia bevonatos alumíniumnál.

[ Szerkesztve ]

(#35) h3lios


h3lios
addikt

A Samsung szerintem az ilyenek miatt nem kapkod az S3 vagy éppenséggel más csúcskészüléke kiadásával. Komoly hasznot húzhat ezekből a szoftveres és tervezési hibákból. (személyes véleményem, hogy inkább veszek 1 jó minőségű műanyag telefont, mint 1 hiper szuper kerámia házasat ami 1-2 nap használat után lekopik).

B-tag: H3lios#2825

(#36) Zirowe válasza joey04 (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak a DOA időn belül cserélik a készüléket (gondolom ez vmi olyasmi, mint itthon a 3napon belüli meghibásodás és netes rendeléskor a 8 nap elállás), utána csak szervizelik, amikor gondolom csak a készülékházat cserélik.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37) h3lios válasza Zirowe (#36) üzenetére


h3lios
addikt

Ha ez így van az olyan, mint halottnak a csók.
Megint elkezd kopni, ezt a hibát úgy lehetne kiküszöbölni, hogy visszahívják az összes eddig eladott telefont és eldolgozzák az éles szegélyeket. :U

B-tag: H3lios#2825

(#38) Dunbar válasza h3lios (#35) üzenetére


Dunbar
senior tag

SGS2- képernyőbeégés, Galaxy Note- sötét, kásás kijelzők, Galaxy Nexus- bughalmaz. A Samsung pont nem az a gyártó, aki emiatt várna. Inkább az áll a háttérben, hogy jól fogy az SGS2 és ráérnek, vagy valamit nem sikerült megvalósítaniuk, szvsz.

(#39) Xaels válasza Dunbar (#38) üzenetére


Xaels
félisten

;] Vagy csak épp újratervezik, hogy 0,1"-el nagyobb legyen a kijelző... Vagy vékonyabb 0,1mm-el ;]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) h3lios válasza Dunbar (#38) üzenetére


h3lios
addikt

Persze sok ilyen hiba előfordul mint minden gyártónál aki tízmilliós nagyságrendben árul telefont. De a HTC már-már híresen sz*r a külső felépítésben.
Itt a keret kopik. Sensationnál sokan panaszkodnak, hogy pont a fém hátlap miatt gyatra a jelerősség, lötyög a hátlap, a por bejut a kijelző alá. Azért ilyen és ennyi fajta hiba nincs a Samsungoknál vagy legalábbis én nem hallottam róla.

Távol álljon tőlem a Samsung istenítése, mert pl. a Sony supportban a HTC pedig UI-ban fényévekkel előttük jár, de azért a fizika felépítésnél ne kövessenek már el ilyen hibákat a cég zászlóshajójánál.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#41) Tikakukac válasza h3lios (#40) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Nem hallottál róluk.
Szerintem ha most mindenki elkezdené benyomni a telefonok típushibáit, tele lenne a fél topik.
SGSII fogása után a HTC-m pölö tanknak érződik, és a kettő között van egy jó 80k-s árrés meg 2 év.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#42) Zirowe válasza h3lios (#37) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez eléggé esélytelen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#43) newclass


newclass
tag

Nem tudja valaki, hogy HTC One S teszt várható a közeljövőben itt a mobilarena-n?

[ Szerkesztve ]

(#44) blueMerle válasza Zirowe (#42) üzenetére


blueMerle
veterán

Márpedig ez nagyon úgy fest hogy tervezési, nem pedig szériahiba, ebben az esetben pedig valóban a visszahívás (a hibás alkatrész cseréjével vagy készülékcserével orvosolva) az egyetlen járható út. Abba bele sem merek gondolni, hogy a homokba fogják dugni a fejüket, ez azért mégiscsak egy kicsit epic lenne egy olyan telefonnál, amit úgy hirdetnek hogy kifejezetten karcálló burkolatot kapott...

(#45) zso79 válasza Zirowe (#36) üzenetére


zso79
őstag

Végülis végeredményben ez mind1, a lényeg, hogy olyat kapj, ami már tényleg jó :)

blueMerle a karcot bírja, csak azzal van gond, hogy lepattog itt-ott :DD Viccet félretéve, a nyilatkozatuk szerint minden érintettét cserélik, ha időben visszaviszi. Ez már majdnem visszahívás. :DDD

Legalábbis szerintem :)

"HTC has since issued a statement saying that they take “quality very seriously and are providing all customers with an immediate fix and we are implementing some small changes to ensure customers do not experience this issue in the future.” This immediate fix is to return the phone to the shop you bought it from within the DOA period. Looking past the typical 30 day term, HTC are happy to replace it under the standard warranty."

Bár azt nem értem, hogy miért veheted meg, ha tudják hogy sz@r és jön az új verzió :DDDD

[ Szerkesztve ]

(#46) zso79


zso79
őstag

Breaking news! Németországban már cserélik őket: [link]

(#47) h3lios válasza zso79 (#45) üzenetére


h3lios
addikt

Viszont itt van 1 probléma, mégpedig a "hamar visszaviszed".
Sok esetben (nem használod intenzíven), vagy ajándékba lesz a telefon és mondjuk 1 héttel előtte megveszed akkor buktad az egészet és van 1 gagyi minőségű telefonod.

B-tag: H3lios#2825

(#48) zso79 válasza h3lios (#47) üzenetére


zso79
őstag

Nem nem! Miután elolvastam kb az összes ezzel kapcsolatos cikket a következő a konklúzió: mindenképpen orvosolva lesz a hiba, pontosan úgy, ahogy Edenyke írta itt korábban. DOA period-on belül azonnali csere, utánna normál garanciális javítás keretein belül. Az még nem tiszta, hogy utóbbi esetben új készüléket adnak, vagy cserélik a házat.

[ Szerkesztve ]

(#49) blueMerle válasza zso79 (#48) üzenetére


blueMerle
veterán

Viszont az még mindig fennáll, hogyha ez tervezési hiba, akkor mégis mire cserélik? :F

Valószinüleg azért kopik mert az alu puhább mint a felső réteg és egyszerűen ezért lepattog a széleken -ezt már több helyen is írták. Ez viszont technológiai-tervezési hiba, kizártnak tartom hogy ilyen rövid időn belül orvosolni tudnák.

Egyedüli -ideiglenes- megoldásként azt tudnám elképzelni hogy amíg ezt valóban nem oldják meg addig kivonják a feketét a piacról.

(#50) hallerlaller válasza blueMerle (#49) üzenetére


hallerlaller
addikt

Másik telefonra cserélik: one x, one v..

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.