Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aginor


aginor
addikt

Sajnos nem objektív a teszt teljesen. A Z600 ritkább lamellái egyértelműen az alacsonyabb légszállításnak kedveznek, érdekes lett volna kipróbálni egy 700-1000 fordulatú ventilátorral is, valamint nem ártott volna egy kép a ház belsejéről sem.

Amúgy jó teszt lett, csak számomra ez így nem teljes. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2) zolyee


zolyee
tag

Jó kis teszt lett!
Sokáig használtam Z600-at és nagyon jó hűtő.
A széttuningolt Q6600-at 2 ventivel megtámogatva kényelmesen meghűtötte.

(#3) bul07 válasza aginor (#1) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerinted nem volt elfogulatlan, pártatlan("objektív"),de miért.
Ugyanaz a gépház, ugyanazok a körülmények, és ha kiveszed a képből a ventilátort, akkor is megmutatkozik a különbség, nézd meg a passzív módban mért eredményeket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4) mghltm


mghltm
addikt

egy hasznalt mugen2 ar/ertekben teljesen rendben van, szuper kis huto. koszonet a tesztert! ;) :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#5) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Pont ezt a két hűtőt néztem ki én is, gépfejlesztés után. Sokáig vacilláltam, de ezek szerint jól döntöttem.
Köszi a tesztet! :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#6) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Jó kis tesz-cikk, de hol vannak a képek?

(#7) ABee válasza mghltm (#4) üzenetére


ABee
tag

Még újonnan is ár/érték bajnok szerintem. Nem sok ilyen jó teljesítményű hűtőt kapni 12k -körül.

Köszönet a tésztért! Mostanában tervezem uj hűtő beszerzését és én is a mugen 2-t néztem ki. Bitang cucc!

(#8) graydragon


graydragon
csendes tag

Mugen 2 FTW :DDD
Nemhiába van nekem is az a procimon :C :C :C

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#9) bartucc válasza ABee (#7) üzenetére


bartucc
addikt

Nem, ez való igaz. Egy True jóval drágább, főleg a legjobb termékeik, inkább már a 17-18 ezret karistolják. Bár szerintem kicsit már a 12 ezer is sok egy hűtőért, de mondjuk ha egy 60-70 ezres processzorhoz vesszük, már nem annyira. Kisebb gépekhez meg bőven elég egy Freezer 13 pro (6 ezer köröl van, és van rajta hőcső rendesen, fele ár, de fele hatékonyság is minimum!)

De nem a reklám helye ez, jó kis hűtő, a Z600-at már nem is forgalmazzák, így kicsit retro érzést kelt a cikk, de Mugen 2-t láttam már 6 ezerért is apróban, ami igen jó ár érte. :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) graydragon válasza mghltm (#4) üzenetére


graydragon
csendes tag

:R :R :R
Na honnan is vagy te olyan ismerős ;)

Clevo P771ZM-G (i7-4770, 32GB Kingston 2133Mhz, GTX 980M 8GB, 500GB Samsung EVO)

(#11) aginor válasza bul07 (#3) üzenetére


aginor
addikt

Leírtam, hogy mi a "bajom" vele. Mondjuk azt sem lett volna rossz tudni, hogy a 4GHz-hez milyen feszt adott a procinak és úgy vajon mennyit fogyaszthatott.
Nálam egy min 95W-os Phenom FX-5000 procival Everes stabilitás teszje 20perc után 49°C, igaz, hogy ez a processzor hőmérséklete, nem konkrétan a magoké, de ha hozzá adsz egy tízest (mi elég merész azért) akkor is csak 59fok úgy, hogy a hűtőn egy kb 500-at forgó venti van, meg a ház levett oldallapja..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12) total90


total90
veterán

Mugen 2-m volt, Z600 lett... a proci maradt (Q6000). Egyik esetében sem raktam ventilátort a bordára, csak a gépházon (CM Scout) van elől egy befúvó és hátul egy kifúvó. Mindkettő 800-as fordulaton forog. Nálam a Mugen 2 jobban melegedett mint a Z600 :K Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Z600 lenne a jobb, csak azért függ az eredmény a háztól, a légszállítástól, esetedben a bordára rakott ventilátortól is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#13) megint én


megint én
őstag

Hali. A teszt tetszik, csak a grafikonok nehezen átláthatóak.
Nagyon nem előnyös ugyan azt a színt egyre sápadtabb árnyalattal használni.

(#14) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nagyon korrekt miniteszt, köszönjük :R

Volt anno Mugen2-m, de az akkori lapomnak olyan hűtés kellett ami a PWM-et is fújja, ezért váltottam. Egyébként nem voltam elájulva tőle, az akkori Gigabyte G-Power 2 Pro hűtésem teljesen pariban volt vele..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

A teszt jó. (Én is Mugen2-t használok) De nem én lennék, ha nem jegyzem meg azt, hogy nagyon elhibázott dolog volt a grafikonoknál mindkét hűtő esetén azonos szín árnyalatokat használni. Csak ránagyítással lehetett rendesen értelmezni.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#16) Gerisz


Gerisz
addikt

Nagyon nagy a különbség. Erre nem gondoltam volna.
Kíváncsi vagyok Öcsémnek mit fog mutatni a Z600 a 2500K-n ha megérkezik délután a lefogató. Nem akart tőle megválni, az e8400-at 4Ghz-en megette venti nélkül (csak a házban volt 3)

(#17) aginor válasza Gerisz (#16) üzenetére


aginor
addikt

Honnan szereztél 1155 lefogatót hozzá?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#18) PH-User válasza Motion_Blur (#14) üzenetére


PH-User
addikt

Gigabyte G-Power 2 Pro a Mugen 2-vel pariban?
Mondjuk az való igaz, hogy a PWM-re nem fújja a levegőt, ezt megerősítem.

aginor - Tudomásom szerint az 1156-os lefogató jó az 1155-ös alaplapokhoz.
Nekem is úgy van fenn a Mugen 2. LGA775-ös lyukakkal is fel tudtam volna rakni, mert az alaplapomon megvannak a furatok, de úgy kicsit ferdén állt volna, ezért az 1156-ös lefogató állást használtam.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#19) aginor válasza PH-User (#18) üzenetére


aginor
addikt

De nekem még az első kiadású Z600-am van, amiben csak 775 és am2/3 lefogató készlet van.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#20) Duree


Duree
veterán

Jó a teszt csak kevésnek érzem,szerettem volna látni fotókat a konfigról meg a házról is.De azért gratulálok hozzá

duree54

(#21) Kal-El


Kal-El
senior tag

Szerintem nem is volt kérdéses melyik a jobb, az csak érdekesség, hogy mennyivel jobb a Mugen.

(#22) Gerisz válasza aginor (#17) üzenetére


Gerisz
addikt

Egy kis boltból. Telefonálgatott Öcsém és tudtak hozni ilyen multi nyavalyát ami jó minden Intel-hez.

(#23) Zolás


Zolás
addikt

Ne haragudj, de nekem a tesztből az jött le hogy a Z600 pasztázását elrontottad. Az hogy tuning terén ekkora legyen az eltérés kizártnak tartom, miután én is ilyen processzorhűtőt használok, és tudom mire képes.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#24) PH-User válasza aginor (#19) üzenetére


PH-User
addikt

Ja, értem, akkor tárgytalan az okoskodásom. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#25) LFefe


LFefe
csendes tag

Halihó!
Jó kis írás/összehasonlítás de ebben a formában szerintem nem az igazi. A Z600-at a ritkább lamellák miatt inkább passzívan hátsó házhűtő ventivel megtámogatva használnám. Így akár egy gyengébb szellőzésű gépben is elmegy passzívan. A Mugen2 pedig a sűrűbb lamellák miatt kívánja, hogy rajta legyen a venti. Mert ugyebár nem tud úgy mozogni a levegő a sűrűbb lamellák között. Ha már össze kell hasonlítani valamivel a Z600-at akkor inkább a Ninja2/3 lehet az ellenfele.
Mondjuk ekkora procival, így tuningolva mindenképpen kell a venti mindegy melyikről van szó :)

(#26) sith7


sith7
nagyúr

Nekem Mugen2 - es van, szerintem is nagyon jó hűtő :R

(#27) Mukorka


Mukorka
addikt

Jól látszik hogy a súly nem minden egy hűtőnél.
Grat a teszthez :R

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#28) Balu972


Balu972
aktív tag

Nekem Scythe Mugenem van. Mivel zajérzékeny vagyok ezért a lehető leghalkabb ventikkel szereltem fel. 2 db scythe s-flex 800 teljesen jól lehűti.
Másik, szerintem jó megoldás, a coolink swif 1200 vagy 1201 5 voltos átalakítóval (pl. zalman).

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#29) Speed® válasza Zolás (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem akartam nagyon belepofátlankodni, de szerintem sem stimmel valami..
A Z600 egyébként inkább a Ninja ellenfele, alacsony légszállítással nyerőbb.
Nekem HR-01 Plus van, hasonló célzattal, elég a házventik huzata az X4el..

(#30) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

nekem is mugen 2 van az X4 945-ös phenom II-n. Néha meg is áll a venti, annyira jól leadja a hőt a cucc.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#31) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, dicséretet! Próbálok emlékezetből, ömlesztve válaszolni.

Tettem fel még képeket a coolerek beszerelt állapotáról. Első körben azért maradtak ki, mert egyrészt a minőségük zavart, másrészt sokalltam a képek számát a szöveghez. A Mugen 2-ről ebben a pillanatban csináltam a fotót, mert nem találtam az archívban lévőt, így senkit ne zavarjon meg, hogy a vga időközben átkerült alá.

Valaki tán említette a Scout házat. Kiegészítettem a cikket, mert ez tényleg lényeges tényező, nos konkrétan a tesztben is ez szerepelt.

Természetesen nem kizárt, hogy elrontottam a Z600 pasztázását, de az elmúlt bő 15 év alatt épp elég ilyet csináltam, így fenntartom a lehetőségét, hogy most sem ezzel volt a baj. Ellenben ennek a kapcsán eszembe jutott, hogy nem neveztem meg a használt pasztát, ami a Mugen 2-höz mellékelt volt.

Én is Phenom 2 X4-et használtam régen, és -ahogy írtam is- azt még egy CM Hyper TX3 hűtötte. Még az a 4000 forintos cooler is vígan elboldogult vele. Tehát, ha valaki úgy gondolja, hogy a Z600 nem vérezhet el máshol, csak mert az X4-nél jó volt, akkor egy tuningos i7 személyében meglepetések fogják majd érni. :)

A grafikon képekért elnézést kell kérnem. Az volt az alapötletem, hogy nem használok indexképet, ezért akkora méretűre csináltam őket (580 pixel), hogy egyben kiférjen. Ezért lehet, hogy minőségük némileg csorbát szenvedett. Ha időm engedi, felteszem őket eredeti méretben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32) Gabesz144


Gabesz144
senior tag

Szupi cikk lett ez is grat :R .
Elég nehezen jött létre a teszt de azért sikerült :C .
A tesztben szereplő Z600-as eladó.
Ha valakit érdekelne itt megtalálja.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#33) Zolás válasza aleister (#31) üzenetére


Zolás
addikt

Én is felszereltem már párszor a Z600at és volt hogy nem passzolt, olyankor jöttek ki ilyen érdekes eredmények. Felraktam újra és 15C fokot csökkentek az értékek.
Már alapból passzívan vernie kellene a másikat, mivel kimondottan passzív hűtő, arra lett gyártva. A tuning közbeni kiemelkedő hőfok pedig túl sok egy ilyen kaliberű hűtőnek.
Nem vonom kétségbe a szakértelmed, továbbmegyek, biztos hogy jobban értesz hozzá mint én, de ez biztos hogy fals érték.
A grafikonnal sincs semmi baj, csak használj más színeket és rögtön jó is lesz a kép. :R

Régebbi teszt szerintem helytállóbb eredménnyel:[link]

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#34) Gerisz válasza aleister (#31) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem csak az a bajom vele, hogy ha jobb is a Mugen 2 akkor sem lehet ennyivel jobb.
Láttam már olyan tesztet ahol mugen 2 és Z600 is szerepelt de ez a különbség túl nagy. A TX3-hoz képest lehet ekkora nem két egyforma teljesítményű hűtőnél.
Mindegy Te megcsináltad és láttad én meg nem.

(#35) aleister válasza Zolás (#33) üzenetére


aleister
veterán

Nos, ha lesz alkalmam visszakapni a hűtőt, lemérem még egyszer, végtére is az ördög sosem alszik. :)

Még a páratartalomra tudok gondolni, ami nálunk sajna szokatlanul magas (70% fölötti). Ez a biológiai hőérzetet erősen befolyásolja ugyan, de azt nem tudom, hogy ilyen esetben okozhat e magasabb mért eredményt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#36) jegenye77


jegenye77
addikt

Nekem is Mugen 2-es van.Nagyon jó "kis"hűtő! :K

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#37) Gabesz144 válasza aleister (#35) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ha gondolod kölcsönadom a Z600 mégegyszer biztos ami biztos :) .
Úgy is eladásra került úgyhogy bármikor odatudom adni megint. ;) .

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#38) aleister válasza Gabesz144 (#37) üzenetére


aleister
veterán

Oké. Köszi! Inkább lemérem még egyszer, minthogy tévesen kerüljön fel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#39) scope2007


scope2007
addikt

nálam a z600 passzívan így teszi a dolgát [haf 932 házban, oldallap nélkül]... i7 930 alap órajellel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#40) TeeBee73 válasza scope2007 (#39) üzenetére


TeeBee73
addikt

Terhelés nélkül nálam is 34°C-on tartja a procit a Mugen, 0 db. házhűtővel, levett oldallappal, álló ventivel. (Az oldallapot nem bírom felrakni, mert keskeny a házam.)
Prime alatt, ha eléri az 50°C-t beindul, felpörög 800-900-as fordulatra, miután visszahűlt ~40°-ig, újra leáll.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#41) Ari18 válasza Zolás (#23) üzenetére


Ari18
őstag

Így van, valószínű valamit elronthatott, mivel nálam az I5 750-et 3,8GHz-ra tuningolva (1,28V) egy 1200rpm-es ventivel gond nélkül hűvösen tartotta. Túl nagyok a különbségek.

(#42) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Én meg arra lennék kíváncsi hogy egy Noctua NH-D14 mennyivel lenne jobb mint egy scythe mugen 2??? Valakinek van konkrét tesztje vagy tapasztalata?

(#43) peeti03 válasza ZolikaE46 (#42) üzenetére


peeti03
csendes tag

Tudom ajánlani: [link]

Ezek alapján azt tudom mondani, kis árkülönbséggel megéri megvenni a Noctuát, naggyal nem. :R Viszont érdemes megnézni (nagy Ramhűtőkkel) hogy elfér-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Adott esetben őőő nyílván...

(#44) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A mugen 2 odabax! :)

(#45) Motion_Blur válasza ZolikaE46 (#42) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nocsak, szemezgetsz vele? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#46) ZolikaE46 válasza peeti03 (#43) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Köszönöm szépen! Így mindjárt könnyebb véleményt alkotnom!

Motion_Blur: Igazából csak érdekelt a különbség, hogy megéri e az árát, de ahogy elnézem annyira nem. Hogyha felrakom a scythe mugen 2-re a 2db coolink swif 2 120p-t akkor simán hozza szerintem ugyanazt az eredményt. Úgy hogy nem volt az olyan rossz választás! Igazából csak erről akartam megbizonyosodni....

(#47) mghltm válasza ZolikaE46 (#46) üzenetére


mghltm
addikt

apron lattam valamelyik nap 6500-ert mugen 2-ot, a d14 legalabb egy tizessel tobb meg hasznaltan is... ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#48) Addaminator


Addaminator
csendes tag

Köszi a tesztet. Ez alapján nem csak követeli a trónt. :R

"Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."(Albert Einstein)

(#49) aleister válasza ZolikaE46 (#46) üzenetére


aleister
veterán

Őszintén megvallva eddig engem nem győzött meg a 2 (vagy több) venti applikálása egyazon coolerre. 1-2 fokot lehet vele nyerni (amit általában egy minőségi pasztával is el lehet érni).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#50) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Látom megoszlik a vélemény, nemrégiben szereltem össze egy gépet, Mugen2-vel korrekt :)
A másik típust sajnos nem ismerem :(

Dave666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.