Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y
Mennnnnyiiiii?
Pedig a cikk olvasása közben azt gondoltam h igaz nincs htpc-m de milyen jó lenne egy ilyennel irányítani az ágyból az asztali pct...aztán megláttam az árát :O

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) Enton


Enton
addikt

Ezen az áron bukta sajnos.
Ennyiért már kapok normális gamepadot bill-t meg egeret is. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) atti_2010 válasza DaveJr (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Emberek ezért lehet kapni egész gépet nem egy távit, ennyiért inkább felkelek az ágyból.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) waverider


waverider
senior tag

és ennyiben ahogy látom még bill. háttérvilágítás sincs, márpedig egy htpc-s esti filmnézéshez elengedhetetlen :F

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#5) Youri


Youri
veterán

A HTPC-k legnagyobb hátránya egy dedikált asztali médialejátszóval szemben, hogy kontrollálásuk tisztességes megoldása sokszor drága

És itt egy tipikus példa :)

RTX ON

(#6) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Egyszer láttam ennek az árnak a feléért olyan billentyűzetet amin van tapipad és vezeték nélkül csatlakozik.
Szerintem annál nem is kell jobb!

(#7) banhammer


banhammer
veterán

Tablethez is idealis lenne, csak az ara... ...na igen, az tulzas.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Apika


Apika
Közösségépítő

Mellbevágó ára van. Pedig jó ötletnek tartom...

(#9) LackoMester


LackoMester
addikt

Azthittem, rosszul látok, 40 rugó, vicc. :N Egyébként érdekes, nemrossz megoldás, csak nem ilyen áron. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#10) MaUser válasza DaveJr (#1) üzenetére


MaUser
addikt

1) Nem a béke feneke alatti magyarországi nettó fizetésekhez készült. Szerencsésebb országokban az a 200$ nem pénz érte, ha már valaki házimozit épít.

2) Valószínűleg nem "Made in China/PRC".

3) Az 50$-s hasonló termékek tapasztalatom szerint semmit nem érnek. A legjobb talán a Lenovo mini billentyűzete, de kényelmes és gyors rendszertől az is fényévekre van.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) Istv@n válasza Apika (#8) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Van egy 1/2 távirányító méretű Bluetooth-os billentyűzetem.... 20 Úgy volt ebay- ról.... Igaz, nem ennyire extra, de árban "kicsit" kedvezőbb.

(#12) Youri válasza MaUser (#10) üzenetére


Youri
veterán

Valószínűleg nem "Made in China/PRC".

Ezt értékeld át...

RTX ON

(#13) Móci


Móci
addikt

Nem rossz ez, de ennyiért egyék meg sajttal.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Kenjék a hajukra ennyiért!
Még egy kis plusz pénz és 4GB Xbox -ot kapok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) MaUser válasza Youri (#12) üzenetére


MaUser
addikt

Jogos, közben észrevettem az adó-vevőn a feliratot...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#16) #56573440 válasza Youri (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha nem made in china akkor az pofátlan hamisítvány :K :DDD
én is ráizgultam hogy navégre navégre navéééégre, aztán megláttam az árát... ennyiért nem hogy felkelek az ágyból de odasétálok a tvhez és kézenállva fekvőtámasz közben gépelek 10 ujjal...

(#17) MZperX75


MZperX75
addikt

8.000-ért ide vele!

40.000-ért :Y japán?,veszek inkább egy jó másolt kínait ;) töredékért!

(#18) GeoPhoto


GeoPhoto
tag

2010 év végén nézegettem a pc-s távokat, már akkor láttam ezt a modellt az ebay-en, azt hiszem olyan 50 dollár körül volt. Végülis egy akciós rádiós kombo mellett döntöttem, ami egy kb notebook méretű billentyűzet és egy beépített trackballal rendelkező media távirányítóból áll, az 40 dollár volt. Itthon a teljesen ugyanúgy kinéző táv volt akkor 8-9e. tehát kb ingyen volt a billentyűzet.

LC-POWER RC1000MCE
[link]
Itt mondjuk 4e forint csak:
[link]

Ha valaki igazán játszani akar az szerintem vegyen 7-8 dollárért egy xbox-pc adaptert, meg egy Xbox kontrollert, mellé meg választhat akármilyen távot, a legolcsóbb 10 dolláros infrás is teljesen jól működik (olyanom is van :)

Akit érdekel a dolog meg is kerestem az ebayen, ha nem akar licitálni az ember akkor 45 dollárért megkaphatja. Még ha vámot meg áfát is kell rá fizetni akkor is messze van a 40 rugótól:
[link]

Ha valakinek kérdése van, megpróbálok válaszolni, sokat keresgéltem anno.

(#19) Youri válasza MaUser (#15) üzenetére


Youri
veterán

manapság amire nem azt írják, hogy made in china, azok hazudnak :)

RTX ON

(#20) slashing


slashing
senior tag

Akkor már inkább ez

vagy ez ami kb. ugyan az

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21) MaUser válasza slashing (#20) üzenetére


MaUser
addikt

Ezeken a rii-féle billentyűzeteken használhatatlan a tapipad rész. Már négy félét próbáltam, de egyik rosszabb, mint a másik. Van ebből is persze normális, de az már nem ezen billentyűzetek árkategóriája. Akkor már inkább egy trackball-os iogear vagy Lenovo.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) slashing válasza MaUser (#21) üzenetére


slashing
senior tag

csak ránézésre mondtam, nincs tapasztalatom de jó tudni, köszi az info-t!

(#23) XtremLor válasza DaveJr (#1) üzenetére


XtremLor
őstag

amikor megláttam az árát nem is olvastam tovább :DDD
200 $ már lehet venni Harmony 1100-at használtan inkább az!:D

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

És még aksi sincs benne ... ;]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#25) Silentfrog válasza MaUser (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Miért mi baja a tapipadnak?

(#26) Nudlee válasza Silentfrog (#25) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Nekem volt Rii minim...semmi bajom nem volt vele.

(#27) Silentfrog válasza Nudlee (#26) üzenetére


Silentfrog
veterán

MaUser azt irta használhatatlan volt,te meg azt hogy semmi baj nincs vele. :DDD

(#28) #95590400


#95590400
törölt tag

hadd kérdezzem már meg, egy htpc-hez minek qwerty billentyűzet? mert egy, a lejáccóprogramhoz belőtt 3-4k-s sima infra/usb távirnyákkal bőven jól lehet kezelni. ezt onnan tudom, h amióta kijöttek a konzumer tvoutos vga-k kb. 10 éve, azóta pc-ről nyomom a filmet ki.
kezdetben volt az SE telefonra telepített blútúszos mpc app meg egy usb-s kékfog a pc-be, aztán egyszer beruháztam egy távirnyákra pár éve.
persze ehhez támogatnia kell a a közkedvelt lejáccóprogikat. ez a 40k-s szutyok tud ilyesmit? mert ahogy nézem, wifiről autót távirányítani biztos tökéletes, de egy htpc közelébe nem engedném.

[ Szerkesztve ]

(#29) MaUser válasza Silentfrog (#25) üzenetére


MaUser
addikt

Vedd egy átlagos noti tapipadját és vonj belőle gyököt. Pontatlan és kicsi (főleg férfiember ujjaihoz), ami miatt vagy nagy érzékenységgel pontatlan lesz vagy 10x húzhatod rajta az ujjad, hogy elérj vele a képernyő másik oldalára, de netes linkre kattintani elég kihívás még így is. Lenovo trackball-ja megváltás utána, de az sem egy normál trackball minőség persze.

avman: pl mert TV-re kötött (ht)pc-n lehet netezni is és pl. ezt a hozzászólást elkövetni kényelmesebb a kanapé karfáján tárolt mini billentyűzetet használva, mint ehhez átsétálni a géphez.:)

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) #95590400 válasza MaUser (#29) üzenetére


#95590400
törölt tag

döntsük már el, h htpc, vagy vagy htpc funkciós desktop gép.
de ezt még mindig meg lehet oldani egy géppel, csak sokkal értelmesebb akkor már a távirányító mellé egy derótnélküli tapipados bill, ha épp olyanja van az embernek, h netezne (egyszerre a kettő, film plusz net egy tv-n azért nehezen menne a legtöbb embernek), amit mondjuk megvesz 8-10k-ból. legalábbis régebben lehetett ilyeneket ennyiből kapni.
ezek a mindenhez jó jószágok a gyakorlatban semmihez sem jók igazán.

[ Szerkesztve ]

(#31) Nudlee válasza Silentfrog (#27) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Minden funkciója megfelelően működött. A macska kifejezetten szerette a laserpointert :)
Azt mindenképp leszögezném, hogy nem "hardcore" webböngészésre és oldalas levelek megírására való. Nézel filmet, megnézed a leveleket, megnézel pár weboldalt...erre ok és simán "elvan" a távirányítók között.

Aki komolyabban netezik a HTPC -n inkább ezt / ilyet javasolnák.

[ Szerkesztve ]

(#32) MaUser válasza #95590400 (#30) üzenetére


MaUser
addikt

Drótnélküli billentyűzet az nagy és kényelmetlen (elfoglalja a fél asztalt, karfán nem fér, porosodik a billentyűk köze, stb.), ezek a kis vackok elvannak a karfán vagy a távirányítok között. Gépelni tudsz rajtuk, ha megy a gépírás és nézned sem kell (éljen a qwerty). Nyilván nem a legideálisabb eszközök, de amire kellenek arra bőven jók. (pl.: Filmnézés közben jön egy mail simán válaszolsz rá és nem kell a géphez odamenni. Megnézni pár weboldalt a tv-n a film után, itt neked válaszolni, stb.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#33) mepet


mepet
addikt

A legjobb HTPC "távirányító": Logitech Wireless Touch Keyboard K400

(#34) MaUser válasza mepet (#33) üzenetére


MaUser
addikt

Azért ez távirányítónak pöppet nagy, akkor már inkább dinovo mini, ha mindenképpen Logitech.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#35) mepet válasza MaUser (#34) üzenetére


mepet
addikt

Jogos, de a K400 meg pont azért jó, mert jó nagy, és kényelmes, ha az öledből használod. :)

(#36) @aMoRF


@aMoRF
tag

Mit szóltok ezekhez:
1. Trust Compact Wireless Entertainment Keyboard (14e MM-ben)
2.TrustWireless Entertainment Keyboard (11e eDigital)
3.TrustTocamy Wireless Entertainment Keyboard
4. Trust Handheld Wireless Keyboard & Touchpad

Menyire jók/használhatók ezek a termékek? Valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#37) Polemius


Polemius
aktív tag

Legjobb szerintem a tv távirányítója. :) (DLNA)
Filmnézésen túl, vagy hálózatos filmnézés lehetősége nélkül meg vagy Lenovo, vagy Boxee távirányító.

Ennyiért meg, amennyibe ez kerül, akár egy androidos telót is vehet az ember, netán iPod touch-ot. És akkor van tapis képernyő, meg a távirányításon túl is használható az eszköz.

(#38) bbrain válasza @aMoRF (#36) üzenetére


bbrain
tag

Most ezt használom:http://www.logitech.com/hu-hu/keyboards/keyboard/devices/8276

2.TrustWireless Entertainment Keyboard (11e eDigital) <- Ilyenem volt, de az egét miatt nem szerettem. Anyaghasználata jobb mint a logitech.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#39) DeFranco válasza Polemius (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Basszus pont ezt akartam irni. Ha htpc-t akarnek iranyitani (ami tenyleg pc alapu, esetleg android) akkor egyszeruen hasznalnam a telefonom taviranyitonak. Touchpad solved, qwertz solved, random user interface solved, hattervilagitas solved.

Amugy is integralni kell amit lehet, eggyel kevesebb kutyu az asztalon.

(#40) pzg


pzg
tag

Ez pl. 10000,- Ft.

(#41) mikej95


mikej95
aktív tag

Ennyiért kár volt megcsinálniuk.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#42) MaUser válasza DeFranco (#39) üzenetére


MaUser
addikt

Ez elméletben szép, de próbáltad már akár a Unified remote-ot vagy a PhoneMyPc-t? Nincs automatikus váltás a megnyitott alkalmazás szerint és nincs számos népszerű alkalmazáshoz support, nincs magyar bil, stb. (Mondjuk ezek ellenére néha használom a első progit.)
Aztán ott van, hogy a telefon távirányítóként/billentyűzetként használat során már napközben tölteni kell. (Arc s) Szóval szép és jó, de nem céleszköz és ez meg is látszik a lehetőségein. A legutolsó ultimate érv pedig a "távirányító reptetés": nem tudom számoltad-e hányszor ejtetted ki a kezedből a távirányítód/hányszor esett le a fotel karfájáról az évek során, de nálam kb. eddig 10-szer megtörtént ilyen. Ezt egy gyári távirányító simán túléli, egy telefon sajnos nagy eséllyel házcserés/kijelző cserés lesz.

Sajnos még mindig ott tartunk, hogy a leggyorsabb a szeparált távirányítók használata. Volt Harmony One-om, addig jó még nem valami ritka funkciót akarsz használni, mert akkor kiderült, hogy pont azt nem programozta be automatikusan. Sanwave messze jobb ilyen szempontból, de ott meg a fix grafikás gombok limitálnak. :( Szóval 10 év után visszakerült az összes eszköz saját távirányítója az asztalra...

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#43) havasa


havasa
aktív tag

Ez e gy sz@r.
Egy Logi Lx 710 és egy alap Logi Harmony megáll 30k-ból hozzá egy Asus 1015 Bx (70k) és kész is a HTPC (100k), én ezt a kombót nyűzöm, a használhatósági és kényelmi faktora nagyon jó így a netezés és a filmezés is kényelmes, hangtalan és képes megenni 15 Wattot is. :DDD

Egy eszközben lehetetlen megoldani a HTPC kényelmes irányítását, mert a távirányítókkal rossz netezni, a teljes bill. pedig filmezéshez kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#44) kovy79 válasza #95590400 (#30) üzenetére


kovy79
őstag

"ezek a mindenhez jó jószágok a gyakorlatban semmihez sem jók igazán."

Teljesen egyetértek.

(#32) MaUser:
"pl.: Filmnézés közben jön egy mail simán válaszolsz rá és nem kell a géphez odamenni."

Na, erre pl tökéletesen elég lenne a Rii. Nekem is volt és a htpc-hez teljesen elég a tapipad mérete és tudása. Ahogy avman írta, sok ember keveri a htpc-t és a htpc-ként használt desktop gépet.

Nekem egyébként a htpc-imhez, xbmckhez olcsó, kínai távok vannak + ilyen, ha youtube-ozunk néha xbmc alatt. Egyébként semmi másra nincsenek a htpc-k használva, csak arra, amire egy nappaliban/hálóban lévő htpc való. Film, zene, képek. Email htpc-n? Érdekes...
Különbözőek vagyunk. :)

Mod:
(#18) GeoPhoto, a pofám leszakad, hogy mennyiért akarja ez a Sanwa adni ugyanazt, ami nem is biztos, hogy saját fejlesztés...
Köszi a linket, ezt még nem is néztem.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#45) kovy79 válasza mepet (#33) üzenetére


kovy79
őstag

Jó az a Logitech, én is néztem már és majdnem meg is vettem, de nem távirányító, főleg nem htpc-hez! Tudom, hogy te is idézőjelbe tetted. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#46) Polllen válasza kovy79 (#44) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak a mailes részre reagálva, mert a kütyü írtó drága... Mondjuk a vicc kategória.:)
Változik a világ. Én pl egy olcsó 7"-s hdmi-s tablet használok htpc helyett is. Van rajta mini hdmi, usb host, szépen viszi a filmeket, de ugye már kaphatóak a kis droidos dobozkák is. Még ezekhez is távirányítót adnak, de idővel kevés lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) Pubszon


Pubszon
veterán

Hát igen, az ára mert Sanwa...

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#48) Gude


Gude
senior tag

Nem semmi az árcédula. :DDD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#49) jerry311


jerry311
nagyúr

Akkor már inkább a Rii Mini. Sokáig tartott mire rávettem magam, de nem bántam meg.

(#50) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

40 000Ft :C Ez még viccnek is rossz.

üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.