Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gbors válasza [Prolixus] (#100) üzenetére


gbors
nagyúr

Az i3-6100-at most vettem, úgyhogy az egyértelmű. Gondolkodtam, hogy elég lesz a G4400 is, de egyrészt a múltkori Pentiumos kísérlet óvatossá tett, másrészt a Witcher 3 igazolta is, hogy a két mag necces, és ugyan elvileg van rá megoldás, de nincs már türelmem ilyenekkel tökölni.
VGA-ban az AMD oldal most nem tetszik, onnan a kis Polaris érkezéséig semmit nem vennék. nVidiában a 750Ti - 950SE - 950 vonalon lenne valami, ha nyárig nem jönne új cucc.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#102) dragonfx válasza joysefke (#80) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem jo volt specko fc3at azzal toltam végig.teljesen okés volt.
at nfs rivals néha röcögött de végigtoltam vele.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#103) joysefke válasza dragonfx (#102) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na igen, én egy szóval nem mondtam, hogy nem lehetett vele játékokat "végigtolni", a kérdés az inkább a hogyanon volt. Egy idő után eljutottam oda, hogy ha én kiszemelek egy játékot amivel játszani akarok, akkor az ugyan már fusson vajsimán. Na ebben a G850 nem igen akart együttműködni. Főleg úgy, hogy a SC2:Hots-szal illetve a valamelyik Crysis-szal, azt hiszem a Crysis Warheaddel próbáltami ki először. A kártya még bőven bírt volna többet, a procinak meg a fele is sok volt...

(#104) dragonfx válasza joysefke (#103) üzenetére


dragonfx
veterán

jo crysis warhead az tuti megette... :C én a crysis3at probáltam vele nem tudom ugyanarról beszélünk.
most majd az nfsre mega primalra vok kivi.oda mega vga.mat irják kevésnek. jo volt már ilyen sokszor aztán ment simán....csak várom az újratöltést. ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#105) joysefke válasza dragonfx (#104) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Crysis Warhead az első Crysisnak volt a spinoffja. Régi játék, de akkoriban (a sima Crysis mellett) forradalmi volt a grafikája, és az elcseszett gépigénye. Emlékeim szerint a procit csak egyetlen magon terhelte, de ott nagyon...

Ha még nem játszottál vele, érdemes lehet végigtolni.

A Crysis 3 pedig a legutolsó Crysis. Szintén kiemelkedő grafikával és gépigénnyel. Még ma is képes kis túlzással bármilyen gépet megenni, de ennek legalább szépen skálázható a grafikája és ezzel párhuzamosan a gépigénye.

A Crysis szériát divat fikázni, mondván, hogy "techdemó tartalom nélkül" etc, de szvsz ez távol áll a valóságtól. Bármely részét tudom ajánlani (Crysis 1-Warhead-2-3) .

Totál más játék (RPG-shooter), de ha nem játszottál még vele, tudom ajánlani a "Deus Ex Human Revolution"-t. Nem friss játék, de ettől még modern, jól játszható és nagyon szépen fug futni a gépeden, jó grafikával. Shooter témában az egyik legnagyobb játékélményem.
Utána kell olvasni, hogy a directors cut vagy a sima verzió a jobb belőle, asszem a sima (directors cut-ban hagytak egy csomó bugot emlékeim szerint)

Shooter témában még érdemes lehet a két Metro-t végigtolni: Metro 2033 és Metro 2034. Ha bejött a Ruszki téma, akkor érdemes lehet még a "Singularity" -ra is ránézni. Az egy szvsz érdemtelenül hanyagolt játék.

J.

(#106) Chaser válasza gbors (#101) üzenetére


Chaser
titán

azzal csináltál igp-s tesztet? kíváncsi lennék mit tud, haswellre mennyit ver rá
én is 6100-ban gondolkodom, kivéve ha nem találok bolti árnál jóval olcsóbban haswell i5-öt
ezek mellé meg majd max egy 970 4gb ősszel, addig már sztem nem, de pl memória eléggé megy le, gyanítom nem sokáig lesz így, most kéne bevásárolni az alapot, de lehet csak ramot veszem meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) gbors válasza Chaser (#106) üzenetére


gbors
nagyúr

Még nem, most elég szűkében vagyok az időnek. Másrészt ha meg is mérem a GT530-at, akkor is gondban leszek az összehasonlítási alappal - mellé tudom tenni a régi G2020-as és A10-5800K-s méréseket, relevánsak is lesznek, csak attól tartok, a két éves mérési eredmények felhasználása miatt annyi lenne a hiszti, hogy elsikkadna a lényeg :)

(#105) joysefke: nekem az a tapasztalatom, hogy a Crysis (és a Warhead) nagyjából 3 magot használ. Kettőt a renderer (nem kizárt, hogy tud többet is, de a mérések kettőre mutatnak), egyet pedig a fizika. Utóbbi nem éppen takarékos, ezért bizonyos jeleneteknél tényleg az az érzése az embernek, hogy csak egy CPU-magot használ a játék.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#108) joysefke válasza gbors (#107) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Rosszul tudtam...

(#109) Chaser válasza gbors (#107) üzenetére


Chaser
titán

sztem nem kell mellé tenni semmit, néhány game és mit tud a drága, persze ez így nem egy mindent átfogó teszt, de időben is kevesebb és a lényeget megmutatja, mire elég és mire nem
komolyabb intel igp milyen cpu-ban lesz, arról tudsz valamit? sok csodát beharangoztak már, de mikor és miben lesznek az passz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#110) [Prolixus] válasza Chaser (#106) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hogy a cikkben említett, általánosítva értelmetlen kérdést tegyek fel: 970-t az i3 6100 kihajcsa? :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#111) Chaser válasza [Prolixus] (#110) üzenetére


Chaser
titán

nem kell senkinek semmit kihajtani:) biztos lenne gametől függően cpu limit, esetek zömében viszont elég lenne, fhd a cél 1 monitorral, 970 nagyon max amit vennék, lehet csak 960 4gb lesz, aktuális ár függvénye...aztán az is lehet skylake i5 lesz, majd elválik hogy alakulnak az árak, aktuálisaknak majd nekiesek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#112) joysefke válasza [Prolixus] (#110) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 94-es hsz-ben alapvetően már megkaptad a választ, sőt...

Ha rám halgatsz:

1,
Ha nem tuningolsz, akkor egyszerűen veszel egy alaplapot, ami kielégíti az igényeidet, abba meg ugyanúgy belemegy az i5-is mint az i3.

Ha a neked tetsző játékoknak elegendő az i3, akkor olyat veszel, ha esetleg nem, akkor veszel i5-t.
Ha menet közben derül ki, hogy mégsem elég az i3, akkor még mindig el lehet adni használtan, majd venni helyette egy i5-t. (lehetőleg olyat amely végén semmilyen típusmegjelölés /kézifék/ nincsen...)

2,
Az újgenerációs VGA-kártyák megjelenése előtt nem sokkal nem túl bölcs dolog közép vagy felső közép kategóriából bolti bruttó áron áron vásárolni. Minden valószínűség szerint oda fog csapni az újabb generáció a réginek mind teljesítmény, mind fogyasztás/teljesítmény terén. -> masszív árcsökkenés

Én laikusként kb arra számítok, mint ami volt az nV 7xx és 9xx széria váltásánál, de ez csak tipp az eddigi tapasztalatok alapján. Nincs egyéb rálátásom arra, hogy mit hozhat a jövő.

3,
Ha mersz használtan vásárolni, akkor megérheti az én példámat követni:
-Alaplapot csak újonnan
-Procit használtan (előny, ha van gari, de nem szükséges) // amennyiben az az árelőny indokolja
-VGA-t használtan (sok sok BPi kiskergarival, jó bolthoz) eladó gépében kipróbálással // amennyiben az az árelőny indokolja
-használt cuccot természetesen csak megbízható eladótól

így hacsak nem féltéglát veszel "videókártya" címszóval nem fogsz nagyot bukni, akkor sem ha megjelenik az új széria és akkor sem, ha feljebb akarsz váltani.

J.

[ Szerkesztve ]

(#113) gbors válasza Chaser (#109) üzenetére


gbors
nagyúr

Olvasóként sem szeretem az olyan teszteket, ahol nincs semmilyen referenciapont, mert csak lógnak az eredmények a levegőben. Valamikor a tavasz folyamán megjáratom majd a kis IGP-t, aztán meglátom, hogyan lesz értelmes közzétenni az eredményeket.

A Skylake-ről csak annyit tudok, amit a Wikipedia elárul - desktop vonalon nincs tervben erősebb IGP a HD530-nál, mobilban az i5-6260U már létezik (az volt az idézett tesztben), a többit passzolom. Sokáig dilemmáztam, hogy asztali gép legyen még 2-3 évig vagy NUC, de egyelőre az asztali nyert, úgyhogy most a mobil CPU-kat nem nagyon követem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#114) [Prolixus] válasza joysefke (#112) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Az újgenerációs VGA-kártyák megjelenése előtt nem sokkal nem túl bölcs dolog közép vagy felső közép kategóriából bolti bruttó áron áron vásárolni."

Racionálisan persze, de ezt magyarázd meg a személyiségem irracionális oldalának, amelyik már 4 éve kotlik ugyanazon kari felett, ami már vételkor is alulról súrolta az érdemi játékra alkalmas kártyák listáját. :) És ennek az énnek most van pénze, és nagyon türelmetlenkedik. :)

"-VGA-t használtan (sok sok BPi kiskergarival, jó bolthoz) eladó gépében kipróbálással // amennyiben az az árelőny indokolja"

Nem vagyok pesti, de még a közelében sem lakom, hogy ezt kivitelezhessem, úgyhogy ez a lehetőség alapból ugrott. Használt procin már gondolkodtam viszont, állítólag extrém ritkán romlanak el.

Hát egyébként én is azon az állásponton vagyok most, hogy inkább veszek egy cirka 60k-s VGA-t (gtx 960 vagy R9 380), aztán max cserélek. Ha urambocsá vásárlás után egy évvel ugyanazt a teljesítményt megkapom 35 rugóért, akkor valszeg kisebb a bukta (arányaiban és abszolút érelemben is), mint egy 80k-s kártyával.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#115) AxBattler válasza [Prolixus] (#114) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz apróról vadássz egy jóárasított GTX 750Ti-t, 950-et, 960-at, aztán ha ősszel beáll az új karik ára, akkor cserélj. Addig már én is kihúzom 750Ti-vel, hiába vannak olyan jó kis 950-esek...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#116) Chaser válasza gbors (#113) üzenetére


Chaser
titán

én se, de jobb mint a semmi:)

AxBattler itt jóárasított? sok éve volt olyan, most 90%-ban bolti ár -10-20% sokszor papír nélkül, múltkor nézegettem a felhozatalt, erősen elment tőle a kedvem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) Sethdobaloah válasza [Prolixus] (#114) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ha csak annyi lesz a váltás, mint az előző 3 generációnál, akkor nem kell félni kártyát venni :)
3 éve ugyanazt a teljesítményt kapod ugyanannyiért kb...
Legalábbis az r9 380-hoz teljesítményben közel álló 7950-et még mindig 40k felett adják... szarrá használva 0 garival.
750ti-t el tudsz adni bolti ár -10%-on.

Nem hülye az AMD se. Ha tudnak 2x olyan jó kártyát csinálni, az 2x annyiba fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#118) Gyuri27 válasza Sethdobaloah (#117) üzenetére


Gyuri27
félisten

-10%-t csak a hülyéknek adsz el bármit.
Arra meg nem lehet bazirozni, hogy mindig lesz hülye. 2GB-s ti 34k-ról indul. 3400 forint spórért ki vesz használtan bármit? Még a 4 gigás 50k-s áránál is csak 5k a spór.
Tekintve, hogy itthon a boltok nagy többsége 12 hó teljes garit ad. Meg + 12-24 szárított teveszart (már elnézést) nemigen éri meg az 5k-t.
Szóval óvatosan a tanácsokkal.

Amd - Radeon - Ryzen

(#119) Sethdobaloah válasza Gyuri27 (#118) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nem azt mondtam, hogy vegyen olyat (én se tenném). Csak annyit, ha boltban vesz most újat, akkor az elmúlt időszak hardveraprós hirdetéseit látva, nem lesz gond kis bukóval szabadulni tőle.
Persze nem kizárt, hogy hirtelen felére leesik az 960-as teljesítményszint ára, csak kevéssé tűnik valószínűnek.

...csak én vagyok helikopter?

(#120) Chaser válasza Sethdobaloah (#119) üzenetére


Chaser
titán

én nem értem az embereket, ha használnak valamit akkor nyilván veszít az értékéből
adott egy 50k-s vga, ha bérelni kellene min. 10k havonta
de nem, két évesen jelenlegi bolti ár -10k-ért akarják eladni :))
autó ott áll a garázsban, sehova nem megy akkor is zseton, nem is kevés, ha meg megy akkor mennyire, ha meg elromlik valami benne akkor főleg...
gondolkoztam is nyitok egy vga kölcsönző boltot :DD

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

AxBattler itt jóárasított? sok éve volt olyan, most 90%-ban bolti ár -10-20% sokszor papír nélkül, múltkor nézegettem a felhozatalt, erősen elment tőle a kedvem

Érdekes, nekem mindig sikerül, persze nem irreális elvárásokkal indulok neki a keresésnek. Az hogy felraknak 100 túlárazott hulladékot, még nem jelenti, hogy nem lesz, aki értelmes kártyát akar eladni, és ezek is csak annyiért mennek el, amit valaki ki is fizet értük...

Persze oda kell figyelni, a szemetet újra és újra felrakják, árulgatják, a jó termék jó áron 1-2 nap alatt megy el...

Szvsz videokártyát csak (sok) bolti kisker garival szabad venni. Használtan, gari nélkül 7950-et csak hülyék "felelőtlen" emberek vesznek.

A Bolti bruttó -20% pedig nekem elég fairnek tűnik egy mondjuk 1/2 éves kártyáért, aminek rendben vannak a papírjai. Az a -20% amit spórolsz az pont arra lesz elég, hogy ha nem tartod meg túl sokáig a kártyát gyakorlatilag bukó nélkül adod tovább...

J.

[ Szerkesztve ]

(#122) AxBattler válasza joysefke (#121) üzenetére


AxBattler
félisten

+1 :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#123) Chaser válasza joysefke (#121) üzenetére


Chaser
titán

ha a ráfordított időt beleszámolom akkor nem, mert besétálok az első boltba és még meg is köszönik, nem nettó idiótákkal kell diskurálni, meg napokat várni válaszra sokszor, és legalább tudom nem egy nyomi táppal használták meg nem húzták szét
nem mellesleg pedig abba a boltba szól a gari ahova én akarom és tudom hogy ott lesz 5 év múlva is, na meg gyalog is max 20 percre van nem valahol az országban
gar nélkül is teljesen oké, ha tükrözi az ár és megbízható tagtól van, ez 100k-s kártya esetén max 50k részemről, ezer éve kifutott kártyát meg nem vennék csak apróért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124) joysefke válasza Chaser (#123) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

ha a ráfordított időt beleszámolom akkor nem...

Prioritások, lehetőségek...

Itt BP-en azért elég könnyű helyben lévő kártyát találni aminek a garija jónevű kiskerhez szól, vidéken gondolom lényegesen rosszabb a helyzet. Hardveraprón van értékelési rendszer, és szubjektív tapasztalatom szerint az 50+E-es kategóriában kevés a hülye eladó..

gar nélkül is teljesen oké, ha tükrözi az ár és megbízható tagtól van, ez 100k-s kártya esetén max 50k részemről, ezer éve kifutott kártyát meg nem vennék csak apróért

Ez lehet hogy máshol működik, de itt nem realitás.

A régebb óta kifutott kártyák kínálati ára itt erősen korrelál a relatív teljesítményükkel. A kártya életkora és fogyasztása, hűtése sőt még a gari megléte is csak kisebb szerepet játszik a teljesítményhez képest. Olyan kártyát ami boltban 100k-t ér (és nem csak az árúkeresőben ragadt be) nem fogsz itt jóhiszemű eladótól megkapni 50K-ért. Én meg sem nézem az ilyen hirdetéseket, fölösleges.

Ugyanígy egy "ezer éve kifutott" kártyát is csak akkor kapsz meg aprópénzért, ha a teljesítménye is csak "aprójátékra" való.

Ezek persze lelombozóan hatnak, de mivel minden rosszban van valami jó, ezért itt ezekkel a nem elhanyagolható előnyökkel szembesül aki használtan vesz:
-(1) Újonnan elég nagy különbségek vannak a prémium hűtős és a porszívó-kártyák között, használtan lényegesen kisebb az árkülönbség. -> kevesebbet kell ráfizetni kategórián belül a prémium modellre.
-(2) Gari nélküli kártyához képest kis felárral kapsz ugyanazon a szérián belül olyan kártyát, amire van még egy kis gari (mondjuk 1 év) -> Megint minimális felárért kapod a jobbat, biztosabbat. (én mondjuk csak majdnem új, egy évnél fiatalabb kártyát vennék)
-(3) Mivel talált pénz itt sem nagyon van (lsd fönt), sokkal kiszámíthatóbban esik a használt kártya ára mit egy olyané amit most vettél meg a boltban, de már láthatáron van az új széria.. Nem te fizeted ki az első és legnagyobb bukót.

J.

(#125) Chaser válasza joysefke (#124) üzenetére


Chaser
titán

Ez lehet hogy máshol működik, de itt nem realitás. - realitás volt...
hadd ne vezessem le mi mennyit mért ér, régen itt más rendszer volt, csak beestünk vakera szintre, ha a bolti áron akarok vásárolni ott van a bolt, 100k-s új cuccot már másnap örülnék ha 90-ért elviszik, akkor is ha adott kínálatból legjobb vétel volt, de sokszor eleve olyan 100k-s vga-k vannak pár hónaposan 95-ért több hónaposan, amik elve rakás sz@r kategória mert béna a hűtésük, hullanak mint a legyek...hagyjuk a hülyeséget
most adtam el egy 6 magos xeont 40k-ért, az ember rosszul volt hogy de biztos nincs baja? mondom eladni akarom, nem árulgatni, tudom hogy meglepő a mai aprós trendeket nézve, de én soha nem követtem a trendeket:) ha vennék valamit én is hasonlót várnék, de itt nem veszek pár ezer ft-os különbségekért, és még én érezzem megtisztelve magam hogy megvehettem :F :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) Sethdobaloah válasza Chaser (#120) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

én azt számoltam, hogy havi 8k körül van a komplett gépem, játékokkal együtt (OK, nem játszom új címekkel). Ha ennyiért lehetne felhős szolgáltatást bérelni, ugyanilyen élménnyel. Csinálnám.

...csak én vagyok helikopter?

(#127) Chaser válasza Sethdobaloah (#126) üzenetére


Chaser
titán

én is úgy számolom hogy használtam x ideig, éves szinten mondjuk volt y k "bukta", ami azért nem bukta mert használtam, ha valaki edzőterembe jár mondjuk 8k havonta, ott nem veri a tamtamot hogy adjanak vissza 6k-t belőle hónap végén:) tényleg elgondolkodtam vga kölcsönzésen/komplett gépeken, csak akkor rosszul lennének hogy ki kell fizetni a kauciót is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#128) joczo1337


joczo1337
tag

Jó kis teszt.
Egyetlen dolog miatt fogok nemsoká G4400-et venni,az pedig a tuning.Szépen megrángatva elég lesz bőven,amíg összegyűlik majd i5-re.

(#129) dragonfx válasza joczo1337 (#128) üzenetére


dragonfx
veterán

Minek a tuning ha ahhoz olyan alaplap is kell es egy i5 cicoma nelkul megeszi?💻☝

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#130) joczo1337 válasza dragonfx (#129) üzenetére


joczo1337
tag

hát azért egy szénné rángatott Skylake sokmindenben megfogja a régi i5-ket,még ha 2magos is.
meg lapból én egyébként is csak normálisat veszek,és egy G4400-et meg kapok már 18ezerért.

(#131) dragonfx válasza joczo1337 (#130) üzenetére


dragonfx
veterán

régi i5öt meg 30ért és nem kell tuning.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#132) Chaser válasza joczo1337 (#130) üzenetére


Chaser
titán

persze, ahol max 2 mag számít, ahol már több ott nem feltétlen
de pl a beugró alap 2,7ghz-es i5 skylake száját a 6100-as i3 valszeg csúnyán elkeni kb mindenben, 3,7Ghz-es alapórajellel ráadásul olcsóbban 30-40%-kal
egy 15k-s lap is normális attól hogy nem lehet vele tuningolni...
anno 10k-s beugró 775-ös lappal wr10-be való eredményt hoztam össze, és minden kommersz filléres cucc volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#133) gbors válasza dragonfx (#131) üzenetére


gbors
nagyúr

Csak ugye itt nem csak a processzorról van szó. A régi i5-höz jár egy 1155-ös lap meg DDR3 memória is, amiből az első pár év múlva kacat kategória lesz, a másodiknak meg fel-alá fog ugrálni az értéke a várhatóan igencsak kihúzott életciklus vége felé.
Amúgy a CPU-nál is van egy korlát, ami után már nemigen lehet eladni, hiába teljesen működőképes.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#134) joysefke válasza Chaser (#132) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

de pl a beugró alap 2,7ghz-es i5 skylake száját a 6100-as i3 valszeg csúnyán elkeni kb mindenben, 3,7Ghz-es alapórajellel ráadásul olcsóbban 30-40%-kal

Persze, termékcsaládok meg differenciált árazás nyilván viccnek van.

Ha az i3 mindenben "csúnyán elkenné" a legkisebb i5-t akkor ez utóbbinak nem lenne értelme. Mellesleg az a 2.7GHz-es órajel, az max turbóval 3.3GHz, ami ugye már csak 10% különbség az i3 6100 3,7GHz-hez képest.

J.

(#135) Chaser válasza joysefke (#134) üzenetére


Chaser
titán

persze, azt úgy sokan elfelejtik, a turbo magonként van megadva, nem fog az felcsűrni minden magot és nem mindig, és nem mindig 3,3-ra, az i3 meg mindig 3,7ghz lesz - hogy lehet több-e az passz, nézzük úgy hogy nem lehet -
dehogy nincs értelme, jó lóvé intelnek:) aki nem nézi csak azt hogy i5 meg húú meg hááá az egyből azt veszi kérdőjelek nélkül, lásd pentium és celeronok esete, mekkoramocsdékok azok, kinek kell?:) ;]
azt mondtam valszeg....értelmezzük amit a másik mond
ha lesz lehetőségem tesztelem is őket
személy szerint kíváncsi vagyok real körülmények közt mennyi a kettő közti különbség

szerk: és tegyük mellé az árdifit, ha csak hozza a 6100 a beugró i5 tudását, vagy 10%-kal elmarad tőle átlag, viszont 30-40%-kal olcsóbb miről is beszélünk?:) viszont ha összességében egálban van vele, néhol meg rá is pirít, akkor meg pláne miről beszélünk

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) gtamate2 válasza Chaser (#132) üzenetére


gtamate2
veterán

Megj. Az i5 -6400 4 magon 3.1 ghz-en megy, nem 2.7-en.

*Sn0w

(#137) Chaser válasza gtamate2 (#136) üzenetére


Chaser
titán

turboval...ameddig engedi a tdp keret és hőmérséklet..most néztem, az a 30-40% árdifi inkább 50 lesz, egy 6100-as konfit úgyis terveztem, majd levadászok mellé egy ilyen kis i5-öt és meglássuk real mit produkál játékban, konvertálásban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138) Chaser


Chaser
titán

cpu world mini test

megnéztem pár game vidit is

összegezve ahol 4 magot kihasznál a sw valamivel gyorsabb, egyébként nem
de megnéznék mondjuk egy két órás konvertálást hogy tartja az órajeleket, mert 5-10 perc turboval nem nagy varázslat
játékokban ami használ legalább 3 magot ott stabilabb a min. fps szint mint az i3-nál

50% felárért kb ua. tudja összegezve, hát huh:) a következő i5-ös ami alap 3,2-es, abban már érdemes gondolkodni, ebben a beugró csodában nem, az i5 6500 nem sokkal drágább de ott már elgondolkoztató a felár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139) gtamate2 válasza Chaser (#138) üzenetére


gtamate2
veterán

Pclab teszt illetve találtam egy 380x-el készített videótesztet is

*Sn0w

(#140) Chaser válasza gtamate2 (#139) üzenetére


Chaser
titán

nem mondja ellenkezőjét annak amit én vagy a másik teszt
a két cpu közti teljesítmény nem szignifikáns
az áruk közt levő különbség annál inkább
aki komolyabban gamel - főleg ha multizik is - kevés lehet a beugró i5, munkára is, a 6500-ös viszont már jóval életképesebb és %-os illetve nettó arányban sem sokkal drágább
a beugró i5 azoknak jó, akiknek az intel szánta, akik addig látnak el hogy i5, meglepő hogy itt is előfordul
intel marketingben mindig jó volt, hadd ne mondjam hány pro "hozzáértő" gondolja/gondolta hogy a notebook i5 is 4 magos, nem pedig egy i3 turboval:) skylake gent kivéve, itt már tényleg van 4 magos mobil i5

ha lesz rá lehetőségem mindenképp futtatok azért saját teszteket is, utóbbi években komolyabban úgysem teszteltem semmit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#141) gtamate2 válasza Chaser (#140) üzenetére


gtamate2
veterán

Az árak nagyon rosszak most. a 6400 és 6500 közti 5-6k még reális is, de a 6500 és 6600 közötti 10k-s árrés nagyon sok.
Szerintem jó a 6400, a 6500 sem hoz sokkal többet, a 6400 pedig szvsz stabilan tudja tartani a 3.1 ghz-et, nem hinném hogy tdp limitbe valaha is ütközne, mivel ugyan úgy 65W a limit mint a 6600-é.

Esetleg a hő miatt limitálhatja, de ezt se nagyon hinném, kivéve ha extrémen szarul szellőzik a ház.

De egy 6500 62k most, szerintem valahol 50 környékén lenne a reális, mivel a 2500k anno 50k volt..

A notebookokban én is nemrég vagyok képben (~1-1.5 éve), "elég" megtévesztő hogy az i3 és az i7 is ugyan úgy 2 mag, csak az órajel ill. a cache ritkán más. De a mobilcuccok annyira nem izgatnak, a vga-kban pl soha nem leszek otthon szerintem annyi átnevezés van. De nem is akarok igazából, úgysem az én világom, ha pedig kellene a tudás utána tudok nézni.

*Sn0w

(#142) Chaser válasza gtamate2 (#141) üzenetére


Chaser
titán

+500mhz van alapon is a 6500 javára, %-osan +19-20%
a lényeg itt pont ez, mert stabilan az már tudja tartani, hogy a min fps ne guruljon le 30 alá, akár multiban sem, és persze ha ott is van stabil turbo akár csak 3,5ghz-ig már korrekt minden
az árak sz@rok, $ is az, hát ez van:) abból főzünk ami van, részemről biztos 6100 vagy 6500, 6400 nesze semmi fogd meg jól
notebookban is van 4 magos i7, de 2 magos is:)
intelnek teljese igaza van, az emberek lusták/buták sokan, ők csak kihasználják

tuning nélkül lehet a tdp órajelet fixre állítani? értem ezalatt bármilyen fapados belépő lapban? sok értelme úgy sincs a 6400-nek, úgy már talán so-so, 6500-nél viszont annál inkább

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#143) gbors válasza gtamate2 (#141) üzenetére


gbors
nagyúr

Bár erről hivatalos információ nincs, valószínűnek tartom, hogy a leginkább feszültség-éhes chipekből lesz 6400, ezért könnyen lehet, hogy azonos TDP-keretbe kevesebb MHz fér bele.
Ill. a 6400-asból pár feature is hiányzik, ami vagy jelent gondot, vagy nem, de eladáskor szintén nem előny.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#144) Chaser válasza gbors (#143) üzenetére


Chaser
titán

sztem is ilyesmi van a hátterében,gyanúsan kicsi az a 2700mhz desktop vonalra, de sokaknakjóaz':) így is, kidobni meg nem kell semmit
látom van 6100t, gyanítom bármelyik 6100-ból lehet hasonló ee megoldást "gyártani":) win energiagazdálkodásal csupán, gyanús is a 6400, mért nem adták ki 6500t-ként pl, ha csak nem azért mert a feszültsége kb annyi mint a 6500-nek ami sok minden megmagyaráz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#145) gtamate2 válasza gbors (#143) üzenetére


gtamate2
veterán

Van esély rá, persze nem tudják ezt sem kontrollálni, de maximum meg lehet piszkálni a feszt hogy ne essen 3.1 alá soha, de mint utána néztem nem nagyon dobja lejjebb értelmes hűtés esetén.

(#142) Chaser: De a gyakorlatban csak 100 Mhz. Értem hogy elméletileg 2.7 csak a 6400, de gyakorlatilag azért mégsem. Ha pedig így nézed 100 mhz-ért 5-6k pedig már annyira nem best buy. (Főleg ha valakinek nincs nagy kerete)

Az adu pedig a régebbi biosos Z-s lapoknál vannak, na ott aztán jó kis ár/érték arányt képvisel egyből a 6400, hiszen addig lehet húzni azt is szinte mint a nagyobb tesókat.

A HK/HQ-s i5/i7-ek tudom hogy 4 magosak, de azért az egészen más árkategória.

A feszt pedig minden lapban lehet állítani. A finomhangolást (loadnál plusz minimális vcore pl.) nem lehet annyira részletesen, meg ugye kevesebb beállítás.

*Sn0w

(#146) Chaser válasza gtamate2 (#145) üzenetére


Chaser
titán

ha 6400-nél számolunk turboval akkor 6500-nél is, és megint nem 100mhz a difi

fesz állítás oké, de lehet adni nagyobb szorzót kommersz lapban, vagy akármit amivel lehet fixálni a turbo órajelet stabilan?

tuning laptól meg tekintsünk el, vagy van még vagy nincs kategória

ár lényegtelen mobil szegmensnél abban a tekintetben, hogy már tényleg van 4 magos i5, eddig egyáltalán nem volt ártól függetlenül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#147) gtamate2 válasza Chaser (#146) üzenetére


gtamate2
veterán

De más a turbó stratégiája a 6400 és a 6500-nak. A 6500 4 magon 3.2 ghz-en megy, míg a 6400 3.1-en. Ezt nem tudom jobban megmagyarázni, nézz utána a Skylate topicba.

*Sn0w

(#148) Chaser válasza gtamate2 (#147) üzenetére


Chaser
titán

az úgy érdekes:) innentől a kérdés az, hogy a turbo órajelet lehet-e fixálni bármilyen lapban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#149) gtamate2 válasza Chaser (#148) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem lehet, a gyártó állítja be. Anno az 1155-nél lehetett utoljára.

*Sn0w

(#150) Chaser válasza gtamate2 (#149) üzenetére


Chaser
titán

akkor megint ott vagyunk vagy megy vagy nem, 6500-nél biztos alap a 3,2g

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.