Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen az alapos kis tesztet, szép munka! :C

A konklúzióban olvasható egyik megjegyzéssel (...egy-két generációval korábbi termékről nem igazán éri meg váltani...) nem értek egyet. Pont, hogy az elemzésed is arra mutat rá, hogy még 5 generáció után sem érdemes váltani, ha legalább egy jobb i3-as procid van! Vagy ha váltasz, akkor egyel feljebb is kell menned (i3 -> i5 ill. i5 -> i7), hogy a változás valóban észrevehető legyen, és persze kellően erős VGA kell mellé, hogy ennek értelme is legyen...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó írás, nekem gyorsan átfutható egyértelmű, hogy a régi platformról nem érdemes váltani, ha vki viszont most csöppen bele egy PC vásárlásba, akkor érdemes az új platformba fektetni.

Én maradok a köztes, 1150-en, az kiszolgál G3258-assal, 4,4GHz-en :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) hupisom1


hupisom1
tag

Szintén g3258 elég mindenre , de gratula a cikkhez :)

(#4) QG


QG
tag

Helló!

Az IGPk feljlődéséről mi a véleményed?
Ha nem túl nagy macera, azokra a tesztekre is kíváncsi lennék.

Üdv,
András

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#5) Csupingo


Csupingo
veterán

Már vártam én is egy ilyen tesztet, mert sokak szerint i3-al nem is lehet játszani.
Ezekben a tesztekben az i3 6100 eléggé pariba van az i5 4460-al. Sokan a microlagot szokták felhozni érvként az i3 ellen. Ebből mi lehet az igazság szerintetek, tényleg nagyon microlagos minden játék egy i3-al?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

Köszi a tesztet, szép munka volt! :R

Bizony a régi i5 nagyon befért volna a tesztbe, mint ahogy a 3258Pentium is - főleg tuningolva. De sajnos az is igaz, hogy egyre inkább tendencia lesz a programok (játékok) 4mag-igénye, ilyen szempontból a budget gaming kategória nem sok jó elé néz. (És ilyen alapon a Pentium-Celeron vonal fajlagosan még túlárazottabb lesz, mint azi3/i5. Ez van.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) Mans20 válasza Graphics (#2) üzenetére


Mans20
addikt

Hiába elég Nálam az i5 2400 már rég váltani kellene,amíg nem filléreket kapok érte,csak épp el van szállva az i5 skylake ára. A +500Mhz tuningot eddig egy játékba se éreztem.

(#8) Cifu válasza QG (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jobb választ nem kapsz, nézd meg ezt a tesztet.

IGP terén az AMD továbbra is sokkal jobban áll. Ha játékra szánod, egy A10-7870K messze jobb választás, mint bármilyen, hasonló árú Skylake.

@Mans20: Miért kellene lecserélni az i5-2400-at? Mi indolkolja? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) kenwood


kenwood
veterán

"Ezért aztán a "kihajcsa-e" kérdés általánosan feltéve értelmetlen -"

Ez igy van, de az emberek tobbseget (tematol fuggetlenul) ritkan erdeklik az egy mondatnal hosszabb valaszok. :)

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#10) Amacs


Amacs
aktív tag

Azta mit megy a G4400!
Nemsemmi, köszi a tesztet!

(#11) Graphics válasza Mans20 (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

i5-2400-as az egyik legjobb procim volt :)

Maradhat az, nem ereznek kesztetest a valtasra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) Mans20 válasza Cifu (#8) üzenetére


Mans20
addikt

Amit kb írtam,az elértéktelenedés,teljesítménnyel nincs gond,gtx 950-hez remélem még pont jó lesz.

(#13) Graphics válasza Mans20 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

950-eshez? Mêg sok is :)

970-essel is gond nelkul boldogulna :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Gyuri27


Gyuri27
félisten

"Kedves AMD, tessék már felébredni!"
Kedves programozók, fejlesztők tessék felébredni. Mert remek dolog, hogy 2016-ban elég sok minden 1-2 magot használ. Ott ahol a 4 magot kihasznál a cucc semmi gond nincs.
Amúgy meg ez a jövö. Intel bácsi nyeregben és fullba tolja a kretént. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jó kis alapos teszt lett. :R
Jó lett volna még egy clock-to-clock eredmény is, azonos frekvencián járatva az egyes CPU-kat, mert így az architektúrák közötti különbséget nagyban befolyásolják a különböző órajelek is. Szerintem sokkal jobban csökkenne a különbség.

(#11) Duliee

Az i5-2500 is jó cucc, amit Tőled vettem pár éve. A mai napig duruzsol a gépben az Asetek vízhűtővel. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#16) Aron1988


Aron1988
tag

Kár, hogy ennyire VGA limites környezetben készült a teszt. I3 esetében eléggé nem tudtam hovatenni a kapott eredményeket. 1280-as Crysis 3-nál is csak 16%-ot hozott átlag FPS-ben, ami azért édes kevés. Dying Light 0%, Witcher 4%.. Az összefoglalóban meg 40%-ról ír az ürge.... Pedig direkt az alacsonyabb grafikájú átlag FPS-eket hoztam.. hát nem tudom.. vagy nagyon rossz az új Skylake, vagy pedig teljesen hasztalan volt a VGA limit miatt az I3-ra vonatkozó tesztek..

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#17) Romvr válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


Romvr
őstag

Na igen. Úgy már lenne értelme a 4 - 6 - 8 - "ku*vasok" magos gépeknek ha lennének olyan alkalmazások amik képesek kihasználni. Addig e-pénisz méregetés hogy "nekem 12 magos Xeon-om van míg neked csak egy 8 magos FX-ed!" mert mind a két esetben max 4 mag van effektív használva... jó esetben.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#18) RyanGiggs válasza Graphics (#11) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Milyen késztetés vitt rá, hogy lecserélj egy i5-2400ast egy G3258ra?

Amúgy a teszt jó lett. De én 2016-ban már semmiképp nem vásárolnék két magos procit, HT ide vagy oda! 2008-ban vettem utoljára a gépembe két magost, egy E6750 személyében. 2010-ben váltottam Q9400-ra, és 2012-ben vettem a jelenleg is használatban lévő 3570K-mat. Na ez az amiről még fogalmam sincs, hogy mikor váltok tovább... talán ha beszarik a deszka alatta, vagy ha nem hatja ki a következő vgá-mat! :D

(#19) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, alapos és érdekes iromány!

Magam is elgondolkodtam, hogy haladok a korral, és lecserélem a mostani konfigot egy i3-6100-as, DDR4-es vasra, de rá kellett jönnöm, hogy előbbre vagyok, ha apróról veszek egy 65W-os i5-öt. És nincs hercehurca a platformváltással.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#20) kenwood


kenwood
veterán

g620 helyett jo lett vonla egy 860

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21) szinesz.bob


szinesz.bob
senior tag

Köszi a cikket! :R :R :R
Az AMD-nek nem most hanem már évekkel ezelőtt ébredni kellett volna! De talán majd jövőre véget ér a sötét korszak...

(#22) KisDre


KisDre
senior tag

Ha én a saját múltbéli példámból indulok ki:
Athlon 1,7ghz (1magos) -ról váltva Athlon II x3 2,7ghz -re (4. mag feloldva ráadásul), technológiailag 4 év különbség, és legrosszabb esetben is minimum 100%-al nagyobb teljesítmény, a nagyobb fogyasztást is beleszámítva (persze én inkább éreztem úgy 800%-nak, főleg mert akkortájt kezdtem renderelgetni Maxban :D).
Bele-bele nézegettem ebbe a cikkbe, és csak erősíti bennem a gondolatot hogy fölös váltanom ma még, hiába számít gyengének a gépem.

2007-2009 környékén joggal hitte mindenki azt, hogy napjainkra 16 magos proci lesz minden gépezetben mert az órajelen már nem tudnak javítani így ebbe az irányba halad a technológia (s remélhetőleg a szoftverek is...). Az AMD baklövései és gazdasági hanyatlása okozta volna ezt a bőven érzékelhető technológiai fejlődésbeli visszaesést?

KisDre.artstation.com

(#23) Zotya84 válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt mondanám: is-is.

Most épp rákattantam egy tycoon jellegű játékra, ahol minden emberke egyedileg van szimulálva. Megy tök jól maxon WQHD-n. Azonban, ahogy nőnek a települések, és lakosságuk, úgy lesz egyre játszhatatlanabb a játék, mert a 8 szálból egyetlen egyet használ a teljes játék. Oda meg 3,5GHz+turbóval is kevés a 8320-as IPC-je, hogy élvezhető maradjon. Ha csak két szálra sikerülne módosítani, már jó volna. És hiába van rajta a víz, nem akarom megpöccinteni, pedig kipróbáltam és bírná is. Váltani meg nem akarok, most már megvárom Zen-t, hátha lesz belőle valami jó...

#22 KisDre: A bakoknak rendkívül nagy eséllyel elég sok közük van hozzá: ha nincs ki miatt hajtani, akkor nem hajtunk úgy.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#24) -KP-


-KP-
addikt

gratulálok szép teszt. az egész csak ott hibázik, hogy onnantól hogy valaki multiplayer játékokat kezd el játszani, igencsak kevésnek fognak bizonyulni a kétmagos példányok.

(#25) Gyuri27 válasza Zotya84 (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hots 1 szál, wot 1 szál. Még intel procik is szenvednek. Ez csak 2 példa.
Ráadásul 2 nem kis cég ahol van lóvé. Ha 4 magot használna semmi gond nem lenne. Hasítana mint kés a vajban. Ilyen szempontból az intel se ludas. Annó azt hittük jön a szép új világ. 64 bit meg min 2 de inkább 4 vagy több magos támogatás. Aztán nem lett.
Márpedig a gyártás technológiát a végtelenségig nem lehet zsugorítani és egyre drágább is. Az órajeleket nem lehet a végtelenségig felfele tornázni. De ez senkit nem érdekel. Kijön a cucc és 100k-s procin meg 8+ giga ramon csúcs vga-l örülsz ha nem szaggat. Mert jóvanazúgy. Hiszen ha + 10 programozó melózna a terméken. A haszon 1-2%-al kevesebb lenne.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Nagyon köszönöm, pont egy ilyen írásra voltam kiéhezve :R

Viszont ennek a mondatnak többször neki kellett futnom: "és most jutottunk el odáig, hogy a sokkal újabb megoldás egy bizonyos lépcsője már versenyképes a régebbi megoldás eggyel magasabb lépcsőjével."
De végsősoron nincs vele gond, aki ezt nem érti annak újra végig kell olvasni a cikket, haha.

(#27) gtamate2


gtamate2
veterán

Az a helyzet hogy nincs az 40% szerintem nem tudom honnan vetted. A haswellhez képest alig történt előre lépés. Azonos órajelen elég lesz az 25%-nak is.

Vagy az hogy a 2.6 ghz-es sandynél erősebb a 3.3 ghz-es skylate nem hiszem hogy ne lenne triviális. Hiszen eleve már 26%-kal nagyobb az órajele.
Egy 860/70-el már érdekesebb lett volna szerintem, vagy esetleg egy Z-s /P-s lapban dobhattál volna rá +4 szorzót.

Az elméleti i3 6100 vs i5 2400 összehasonlítást pedig szerintem felesleges, mert ahol rendesen használja az alkalmazás a 4 magot (főleg multiban) oda kevés lesz az i3, és nem annyival mint a best-case scenariod.

És őszintén én ilyet hogy 50%-kal erősebb a skylate a sandynél még nem nagyon olvastam/hallottam.

A végeredmény eléggé meglepett azért hogy a 620 nem is szerepelt annyira rosszul az alapórajelen. Azonos órajelen nagyon kíváncsi lettem volna mit tudnak.

Az intel végre rájött az évek során hogy nyugodtan feljebb húzhatja az órajeleket mert stabilan mennek még alap hűtővel is a cpu-k, szerintem a sandy esetében is simán nyomhatták volna őket ilyen órajelen.

*Sn0w

(#28) Graphics válasza RyanGiggs (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem volt kesztetes.

3eve volt utoljara PC, utana jodarabig nem, majd tavaly ev vegen ismet.

Tehat nem egybol valtottam le :)

Jelenleg meg eleg ez a proci, sose jatszok, de azert van egy GTX650 vagy 7790 ez meg eladas targya

@tibcsi0407: remlik, nagyon jo vetel volt az ugy :) 1db nekem is maradt a hutobol :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) tibcsi0407 válasza Graphics (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hibátlanul működik, nem szörcsög, meg is lepődtem, pedig sok helyen nem dícsérték.

https://utdetailing.hu/

(#30) Graphics válasza tibcsi0407 (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az amit szidtak az nem Asetek, hanem CoolIT volt, es egyes Corsair cuccoknal volt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) tibcsi0407 válasza Graphics (#30) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor rosszul emlékeztem. :) Mindenesetre én maximálisan elégedett vagyok vele. :)

https://utdetailing.hu/

(#32) Pete55555 válasza Graphics (#2) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is vaciláltam G3258-on, de mivel H97 lapom van, így inkább vettem egy használt i3-4160-at, a G-3420 után.

Egyelőre mindenre elég, 7850-et kihajcsa' Egyedül Project Cars-ban kezd kevés lenni, de ott nem is csodálkozom ;]

Ha meg kevés lesz, jöhet bele i5, i7 haswell, úgy érzem ez a platform bőven ki fog szolgálni még 3-4 évig.

Hacsak az AMD nem szakít nagyot a ZEN-el ;]

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#33) Graphics válasza Pete55555 (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jaja, kb mindenre eleg mar lassan.

/ Te meg Enermaxot vettel tolem anno :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) gbors


gbors
nagyúr

Köszi az elismerő szavakat :R

(#1) Cifu: a Sandy i3 azért egy 960 mellé már igen soványka lenne, azt bőven érdemes cserélni. A "gond" akkor van, ha valakinek i5-je van, mert annak a leváltása még mindig nehezen támasztható alá.

(#4) QG: anno csináltam IGP tesztet a G2020-szal, abban a 6 EU-s IGP nemigen vitézkedett. A 6100-ban 24 EU van, meg egy kicsit jobb az architektúra. Egy ránézést megér, ha lesz rá időm, abból is kanyarítok egy cikket.
Amúgy amit Cifu linkelt, az egy kifejezetten jó teszt.

(#5) Csupingo: multi egyes esetekben lehet (a Borderlands-ben nem volt, mással nem multizom), single-ben semmi gond nem volt egyik i3-mal sem. A Witcher 3-at leszámítva még a Pentiumokkal sem.

(#6) Taranti: ez az ideológia (sztem az Intel szponzorálja ;] ), a gyakorlat viszont nem ezt mutatja. Nézd meg, a Dying Light milyen szépen elketyeg a G4400-zal. Jó, kellett hozzá vagy fél tucat patch, de Pentiummal amúgy sem olyan sietős :)

(#9) kenwood: ez így van - viszont aki csak rövid válaszokat hajlandó elfogadni, az eleve rosszul teszi, ha ezt a cikket olvassa :)

(#14) Gyuri27: a tesztben mindegyik játék használ több magot, világosan látszik, hogy az i3-ak nem csak az órajelükkel gyorsabbak a Pentiumoknál.

(#15) tibcsi0407: nem az architektúrákat akartam összevetni, hanem a boltban megvehető termékeket. Az órajel lassú emelése amúgy része az Intel termékstratégiájának.

(#16) Aron1988: az ürge platform limitált esetekben ír 40%-ról, ami valóban nem volt sok a 6100-zal. Adj kölcsön egy GTX970-et, mindjárt lesz ;)

(#18) RyanGiggs: így igaz, viszont ennek vannak súlyos anyagi következményei. Én anno azért adtam el a 2500K-t, mert nem használtam ki - ha ilyen veszély Téged nem fenyeget, akkor a 3570K nem mostanában lesz cserés.

(#24) -KP-: ... amit le is írtam a cikkben.

(#27) gtamate2: onnan vettem, hogy azt mutatták a mérések. Szó nem volt azonos órajelekről, termékeket mértem össze. A többi fejtegetést nem is nagyon értem, minek dobtam volna rá + szorzót? :F
Az i5-2400 vs i3-6100 teoretikus összehasonlítás az i5 javára "csal", és ez multiban sem lenne másképp. Szerinted amúgy mitől lenne sokkal gyorsabb a 2400, amikor a 6100 (játékspecifikus) IPC-ben kb. 20%-kal előrébb tart, majdnem 20%-kal magasabb az órajele, és játékokban a HT hoz 20-50%-ot?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) gtamate2 válasza gbors (#34) üzenetére


gtamate2
veterán

Hogy kicsit közelebb legyen órajelben, mert a 2.6 nevetségesen alacsony.
Mondjuk a 6100-nak is lehet adni megfelelő lappal megfelelő verziójú biossal rendesen az ívet ugye.

Lehet hogy van olyan alkalmazás ahol jól jön a HT, de ahova kell a 4 mag oda kevés lesz. Persze ez nem egy 660 mellett fog előjönni. De ilyen pl a witcher is.

*Sn0w

(#36) Graphics válasza gtamate2 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehetett adni, mert ugye ez megszűnt ... De igen, sztem az i3-6100 regi biossal, megfelelo lappal untig eleg lehet akár :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

ez is csak megerősít, hogy semmi értelme cserélnem az i5-3470-et, amíg ki nem hal alóla az alaplap.

...csak én vagyok helikopter?

(#38) Zotya84 válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

Hát ja. A nyolc szálat én is csak nagyobb munkáknál tudom kihasználni, mert egyébként szinte semmi sem hajt meg annyit. És akkor a 64bitről még nem is beszéltem... :(

A zintelt meg csak annyiban említettem, hogy mert, bár látszik a technológia határa, azért nem kicsit elkényelmesedtek, és ehhez kellet a konkurencia bénázása is - szerintem.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#39) Mans20 válasza Graphics (#13) üzenetére


Mans20
addikt

970-hez.. topikban meg azt írták hogy még pont jó a 950-hez,másnál meg a 660-ba hagyott egy kicsit..de Én elhiszem,úgy is csak 19" a monitorom :)

(#40) Graphics válasza Mans20 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felbontás a lenyeg :) nem az inch :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) gbors válasza gtamate2 (#35) üzenetére


gbors
nagyúr

A legalsó Sandy Bridge-et hasonlítottam össze a legalsó Skylake-kel, szerintem fair az összevetés.

de ahova kell a 4 mag oda kevés lesz

Ez egy sokat hajtogatott hiedelem, ami mögé nem tudsz racionális indoklást tenni. Az idézett tesztben is kitűnően látszik, hogy az i3-4370 ott van az i5-4430 nyakán, pedig ott még arch különbség sincs.

Amúgy ez a Witcher teszt egy jóval korábbi verzióval készült, ma tök más képet mutatna - akárcsak a Dying Light. Érdekes trend...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) RyanGiggs válasza Sethdobaloah (#37) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Főleg ha a szorzót picit feltornázod 38-ra!! Én is azt tettem.
Bátyámnak pont 3470-e van, neki is ennyit emeltem.

(#43) kenwood válasza gbors (#41) üzenetére


kenwood
veterán

Sajnos ez teljesen teves.
A G4400 feljebb van pozicionalva ,mint a g620 volt.

Azzal,hogy 2.6 ghzes sandyt raktal be a tesztbe,a sandy-cerka vonallal kapcsolatos osszes kovekteztetesed hibas,felrevezeto lett.
Becsuletere szoljon,meg igy is megallta a helyet,de a teljes kephez baromira hianyzik az a kb. 500mhz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#44) Cifu válasza kenwood (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért lenne feljebb pozicionálva?

Anno a G620 volt a Pentium vonal alja (alatta már csak a T végű 35W-os pentiumok voltak, meg a celeronok).
Most a G4400 a legalja sima Pentium vonalnak (alatta már csak a T és TE végű változata van).

Szóval érdekelne, hogy akkor mégis mi szerinted a G620 párja a Skylake családban... :F

Azt ne kezd el, hogy a Ghz-ek számítanak csak neked, és csakis azonos frekiken kellett volna összehasonlítani, mert akkor lekaparom a falat... :W

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) Graphics válasza kenwood (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miota ennyire mervado az orajel?

Nem nagyon ertem, a Pentium alja a G620 volt, jelenleg meg a G4400-as.

Ez a paletta alja jelenleg.

Akkor nem mast szedunk elo, laikusoknak esetleg az orajel.... De hat ez feligmeddig szakmai oldal...nem?

Inkabb a G4500 vs G840-es az ami egymasnak engedheto. Ha fentebb nezzuk. De hogy az orajel? Az alapjan nezzuk?

Az, hogy az Intel mit ad a piacon belepo Pentiumkent es mit adott, ez volt tesztelve.

Hol volt Sandy Celeron? :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) gbors válasza kenwood (#43) üzenetére


gbors
nagyúr

A G620 és a G4400 MSRP-je 64 USD, a G860-é 86 USD. A G620 4 hónappal az első Sandy CPU után jelent meg, a G860 8 hónappal, a G4400 pedig 2 hónappal az első Skylake után. A G620 órajele az i3-2100 órajelének 84%-a, a G860-é 97%-a, a G4400 pedig az i3-6100 89%-a.

Ezek után magyarázd már meg, hogy mitől lenne magasabbra pozícionálva a G4400, mint a G620? És főleg hogyan lenne reálisabb a G860 szerepeltetése?
(Sandy cerkáról amúgy egyetlen szó sem esett a tesztben)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#47) kenwood


kenwood
veterán

Igen,a 860 tulzas lenne,a 840 valosabb kepet adna.
Az is 90%,mint a 4400.
Most nincs olyan pentiumja az intelnek,ami annyival gyengebb a legkisebb i3-nal,mint a 620 volt.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48) dragonfx


dragonfx
veterán

ez a 4400 nem rossz de sajnos 4 mag kell már a játékokhoz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#49) Graphics válasza dragonfx (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Helyesen: van olyan játék , amihez kellhet 4mag, de van akinek a G440-as is bőven elegendő.

Saját igenyeink nem mindig fedik le a valos felhasznalast, max annak egy reszet. Ez is szempont

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Mondjuk ez is egy jó összehasonlítás: Core i3 6100 vs Core i5 2500K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.