Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) b.


b.
félisten

Én játszottam többször is végig tolva mindkét részt., Szerintem az első rész mérföldkő a játéktörténelemben, úgy általánosan, nem csak kategóriában.
A második pedig egyedülálló és zseniális ötletet hoz be, remek megvalósítással és megosztó történet vezetéssel, az ember belső értékrendjét megosztva.( Nagyon várom hogy hozzák be Abby-t és hogy sikerült ezt megvalósítani amúgy a következő évadban..)
A film :
sorban a problémáim és néhány előny :
- A játékbeli Ellie egy kedves, serdülő karakter. A szemei tele érzelemmel és rengeteg érzelmet sugároz az arca a kifejezése, az animációk alatt. A a viselkedése érzelemdús, néhol trágárkodik de nem erre épül fel a "kemény csaj aki érez" karakter.
Érződik rajt az hogy a háttérben több van. Tudja, hogy ő kicsoda valójában és miért különleges. Sajnos nem tudok és akarok belemenni spoilerbe, pedig úgy tudnám kifejteni a végkifejlet fényében hogy milyen ember is ő valójában.
Na most ez a karakter aki őt játssza a Trónok harca hercegnője,Bella Ramsey azon kívül hogy semmiben nem emlékeztet a játékbeli karakterre( Miközben a ruházatok , a színek Joelnél a fizimiska minden stimmel) egyszerűen pocsék , rossz, szar színész. Nem tudom elképzelni hogy tudták őt betenni erre a szerepre. Kifejezetten rosszul vagyok miközben közeliket mutatnak róla, ahogy kifejezéstelen kissé buta arccal, előreugrott álkapcsokkal, érzelemmentes fejjel próbálja vissza adni Ellie karakterét. A külsőtől eltekintve is sajnos az egyik legrosszabb színész akit mostanában ilyen kaliberű produkcióban láttam.

- A filmben már 4 rész végignéztünk és nem jött át a fertőzöttek félelmetessége, az, hogy mire is képesek valójában.
Mennyire kifejlett ragadozók és hogy mennyire félelmetes is volt a játékban néhány jelenet, miközben lopkodtál egy elhagyott pincében vagy halottad ahogy magukban motyognak vagy megszólal egy csettegő kerregő hang a sötétben és görcsbe rándult a gyomrod, hogy úr isten csak pisztoly van nálam pengét sem tudtam kraftolni, most megdöglök itt a sötétben és nem tudom mi zabál fel... Ez így nagyon lájtos, gyenge egy posztapokaliptikus, pokoli lényekkel teli világban.

Ennek fényében számomra a filmben a 3. részben felvázolt meleg szerelem ( még ha a játékban utalnak is rá) szintén elvitte az egész filmet egy rózsaszín álomvilágban amiből nem jön át kegyetlenség a világvége és hogy ez 20 évig apokol közepén ment végig..
Könyörgőm, a világvége szabadult el.
Én szeretem a romantikus filmeket is ha jók. ( lásd : Őrült , Dilis Szerelem)de ez egy förtelmes giccshalmaz volt.
Annyira " gay" volt hogy lecsurgott a képernyőről. Konkrétan azzal próbált hatást elérni ,hogy 2 szőrös meleg csókolózott az ágyban( de ezzel azon kívül, hogy hányingert okoztak nekem) érzelmileg zéró hatást tettek rám.Sőt mikor az egész egy csöpögős nyálgiccs tenger lett a szánalmas befejezéssel, azt gondoltam hogy ez a film félrecsúszott és hogy a gyönyörű díszletek és világ megvalósítás is a giccs miatt működik ilyen jól ,de még pár rész és kifullad a kezdeti fellángolás ami jellemzi a sorozatot és növekedni fog a kritikus értékelések száma.( Már ha lehet így nevezni egy romos ,félig összenőt növényekkel benőtt toronyházat például de úgy érzem lehet) és a 3. rész után már szintén más megvilágításba került Tess a csókos haláljelenete, mert így már azt is erőltetett parádénak gondolom.

A 4. rész némileg javított, de ez is súlytalan.
Úgy érzem a játék sokkal komorabb, keményebb és átütőbb volt jobb karakterekkel. Joel érzelmei a lánya elvesztése keserűsége szinte rendszeres érződik, míg a játékban ebből már a 2.-3.. részben semmire nem emlékszel, mert nincsenek utalások, nem jön át hogy őt Ellie emlékezteti a lányára, satöbbi...
Nincs jó karakterfejlődés és világfejlődés, nincsenek a karakterek bemutatva ,felvezetve a világ nincs bemutatva csak minden van és amúgy külsőre jól meg van valósítva aztán kb ennyi. Átlagos - gyenge színészi játék gyönyörű megvalósítás és hibátlan hangzás stream viszonylatban. Ennyit jelent nekem eddig ez a film kihagyva a játék és a világ hangulatát súlyát, karaktereinek a kidolgozottságát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.