Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prolad


prolad
őstag

Én játszottam a játékokkal, szerettem mind a kettőt, az első részt tervezem újrajátszani,ha jön PC-re. Viszont a sorozat nem érdekel. Egyszerűen se a játékok világa, se a történet nem volt olyan, hogy aköré egy rendes sorozatot lehessen építeni. Jók voltak a karakterek, izgalmas helyzetek, tetszett a játékmenet, szép volt a grafika, de egyszerűen üres és sivár. Mivel egy csőjáték, bőven elég a körítés, de már egy nyílt világhoz kevés lenne.
Feleslegesnek tartom, ahogy pl az Uncharted filmet is, hiába remek széria, ha csak játszani jó, a film csak elvett és nem adott hozzá.

Amúgy ha lenne Last of Us film, akkor olyasmit képzelnék el, mint amit a The Road
csinált (főleg az első részre visszatekintve, a második lehetett volna egy korrekt bosszútörténet, de elvitték egy nagyon furcsa irányba).

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

Tényleg nehéz lehet úgy, hogy nem játszottál a játékkal - nekem a top3-ban simán benne van mindkét rész, egyszerűen zseniális mindkettő. Ha van rá lehetőséged pótold be :)

Sorozatra tényleg elég nehéz átvinni. Egyelőre nekem tetszik, de közel sem olyan élmény, mint a játék volt.
A látványt nagyon jól átadja, de az érzést nem annyira.
A játékban sokat kell lopakodni, spórolni a lőszerrel, bujkálni, gyűjtögetni, stb. Ez baromi unalmas lenne sorozatként :) Nem hordaként jönnek a zombik, akiket lehet abálni, mint más zombis filmekben.

A story -spoiler nélkül- nagyjából annyi, hogy el kell vinni Ellie-t A-ból B-be.
Eközben történnek az események, megismered a karaktereket és azt, hogy hogyan élnek emberek egy ilyen korban.

A 3. rész elhiszem, hogy ha kicsit sok volt - a játékban kicsit máshogy volt ez a vonal, de utalás ott is volt rá... Ez a rész -szerintem- szimplán egy bemutatása volt annak, amit fentebb írtam: hogy egy ilyen világban hogyan élnek az emberek.

(#3) Samus


Samus
addikt

Lehet az a baj, hogy az utolsó zombis élményem a Days Gone volt, ami szerintem egy mestermű volt, remek, izgalmas, fordulatos sztori, millió zombi, nagyon eltalált játékmenet, nagybetűs hangulatot árasztott a játék. Nem nagyon szeretem a nyílt világú cuccokat, de azonnal beszippantott, és megvett kilóra.

Na ahhoz képest ez nem olyan...kipróbálni biztos, hogy nem lesz lehetőségem a közeljövőben, hacsak nem a PC-s remastered verzió elfut a mára krumpli gépemen.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) b.


b.
félisten

Én játszottam többször is végig tolva mindkét részt., Szerintem az első rész mérföldkő a játéktörténelemben, úgy általánosan, nem csak kategóriában.
A második pedig egyedülálló és zseniális ötletet hoz be, remek megvalósítással és megosztó történet vezetéssel, az ember belső értékrendjét megosztva.( Nagyon várom hogy hozzák be Abby-t és hogy sikerült ezt megvalósítani amúgy a következő évadban..)
A film :
sorban a problémáim és néhány előny :
- A játékbeli Ellie egy kedves, serdülő karakter. A szemei tele érzelemmel és rengeteg érzelmet sugároz az arca a kifejezése, az animációk alatt. A a viselkedése érzelemdús, néhol trágárkodik de nem erre épül fel a "kemény csaj aki érez" karakter.
Érződik rajt az hogy a háttérben több van. Tudja, hogy ő kicsoda valójában és miért különleges. Sajnos nem tudok és akarok belemenni spoilerbe, pedig úgy tudnám kifejteni a végkifejlet fényében hogy milyen ember is ő valójában.
Na most ez a karakter aki őt játssza a Trónok harca hercegnője,Bella Ramsey azon kívül hogy semmiben nem emlékeztet a játékbeli karakterre( Miközben a ruházatok , a színek Joelnél a fizimiska minden stimmel) egyszerűen pocsék , rossz, szar színész. Nem tudom elképzelni hogy tudták őt betenni erre a szerepre. Kifejezetten rosszul vagyok miközben közeliket mutatnak róla, ahogy kifejezéstelen kissé buta arccal, előreugrott álkapcsokkal, érzelemmentes fejjel próbálja vissza adni Ellie karakterét. A külsőtől eltekintve is sajnos az egyik legrosszabb színész akit mostanában ilyen kaliberű produkcióban láttam.

- A filmben már 4 rész végignéztünk és nem jött át a fertőzöttek félelmetessége, az, hogy mire is képesek valójában.
Mennyire kifejlett ragadozók és hogy mennyire félelmetes is volt a játékban néhány jelenet, miközben lopkodtál egy elhagyott pincében vagy halottad ahogy magukban motyognak vagy megszólal egy csettegő kerregő hang a sötétben és görcsbe rándult a gyomrod, hogy úr isten csak pisztoly van nálam pengét sem tudtam kraftolni, most megdöglök itt a sötétben és nem tudom mi zabál fel... Ez így nagyon lájtos, gyenge egy posztapokaliptikus, pokoli lényekkel teli világban.

Ennek fényében számomra a filmben a 3. részben felvázolt meleg szerelem ( még ha a játékban utalnak is rá) szintén elvitte az egész filmet egy rózsaszín álomvilágban amiből nem jön át kegyetlenség a világvége és hogy ez 20 évig apokol közepén ment végig..
Könyörgőm, a világvége szabadult el.
Én szeretem a romantikus filmeket is ha jók. ( lásd : Őrült , Dilis Szerelem)de ez egy förtelmes giccshalmaz volt.
Annyira " gay" volt hogy lecsurgott a képernyőről. Konkrétan azzal próbált hatást elérni ,hogy 2 szőrös meleg csókolózott az ágyban( de ezzel azon kívül, hogy hányingert okoztak nekem) érzelmileg zéró hatást tettek rám.Sőt mikor az egész egy csöpögős nyálgiccs tenger lett a szánalmas befejezéssel, azt gondoltam hogy ez a film félrecsúszott és hogy a gyönyörű díszletek és világ megvalósítás is a giccs miatt működik ilyen jól ,de még pár rész és kifullad a kezdeti fellángolás ami jellemzi a sorozatot és növekedni fog a kritikus értékelések száma.( Már ha lehet így nevezni egy romos ,félig összenőt növényekkel benőtt toronyházat például de úgy érzem lehet) és a 3. rész után már szintén más megvilágításba került Tess a csókos haláljelenete, mert így már azt is erőltetett parádénak gondolom.

A 4. rész némileg javított, de ez is súlytalan.
Úgy érzem a játék sokkal komorabb, keményebb és átütőbb volt jobb karakterekkel. Joel érzelmei a lánya elvesztése keserűsége szinte rendszeres érződik, míg a játékban ebből már a 2.-3.. részben semmire nem emlékszel, mert nincsenek utalások, nem jön át hogy őt Ellie emlékezteti a lányára, satöbbi...
Nincs jó karakterfejlődés és világfejlődés, nincsenek a karakterek bemutatva ,felvezetve a világ nincs bemutatva csak minden van és amúgy külsőre jól meg van valósítva aztán kb ennyi. Átlagos - gyenge színészi játék gyönyörű megvalósítás és hibátlan hangzás stream viszonylatban. Ennyit jelent nekem eddig ez a film kihagyva a játék és a világ hangulatát súlyát, karaktereinek a kidolgozottságát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) waccamár


waccamár
senior tag

Ez egy szepen osszeszedett review :)

(#6) djherby


djherby
tag

De jó, itt végre én is leírhatom a véleményem. Az elsőt végig vittem, most a kettővel haladok. Az 1. részből nem emlékszem mindenre pontosan, de majd beugranak a sorozatből. Nem lenne rossz, de a 3. résszel kb. kinyírták az egészet. Szinte az egészet áttekertem. Tudom most ez a menő, de köszönöm szépen én konzervatív vagyok. A másik a szereplők: Nekem se a csaj se Joel nem tetszik. A játékban Ellie egy bájos helyes kis csaj. A filmbéli már bocsi de kicsit csúnyácska. Joel pedig teljes arcszőrzetet visel. Talán Ben Affleck felelt volna meg, aki már látta szőrösen. A film hangulata viszont kiváló. A helyszínek, a díszlet.

(#7) DrDoktor


DrDoktor
tag

Unalmas kliséhalmaz de nézem tovább mert kellemes és szép.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#8) UnA válasza djherby (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

"Szinte az egészet áttekertem."

Csak kíváncsiságból, ennek mi az értelme? Ha egy film rossz, akkor ki szoktam kapcsolni - és kész. ;)

(#9) totron


totron
addikt

Nehezen nyert meg magának, az 1. rész harmadánál való bealvás után el is felejtettem visszatérni hozzá. Majd mégis tettem egy próbát és tulajdonképpen egy nem szarul kivitelezett disztópia-sztori, azt kedvelem, még ha érződött is a sokadik rókabőr. De amikor a középen szétválasztott gombafrizurák megjelentek, csak kiugrott, hogy ez egy tinédzsereket célzó kreálmány. Mellé 40 éve nem tud változni - de jottányit sem - az aktuális szörny nyekergő, hatásfokozónak szánt hangja. Alien, dínó, gombaarc, mind rokonok.

(#10) Samus


Samus
addikt

Mivel nem ezzel indult a rész, gondoltam, hogy nem tart örökké. Meg lehetett volna ezt másképp is csinálni, nem kellett volna close-up csókjelenet, meg ágy sem. A vége amúgy szép volt, hiába köze sem volt az eredeti sztorihoz. De így, hogy az ember arcába tolják...

Szóval ezért folytattam, mert kíváncsiság, tudod.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) b.


b.
félisten

Az 5. rész kifejezetten tetszett, jól sikerült. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) diablo1984 válasza b. (#11) üzenetére


diablo1984
veterán

De ez a rész is követte a koncepciót, hogy mellékszereplők jönnek és 1-2rész és meghalnak. Nem túl komplikált az eseményszál, mennek, körülöttük mindenki meghal, de ez súlytalan, így a történetszál miatt nem annyira lényeg...

(#13) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Én játszottam a játékkal és így nem egy nagy kaland a sorozat. A főbb történések ugyanazok, nagyjából emlékszem a szálra. Mondjuk bírom benne a színészeket meg heti 45 perc nem vág földhöz, így már be fogom fejezni, de nyilván sokkal izgalmasabb annak, aki nem ismeri a sztorit. Ez már olyan, mintha spoilerezve néznéd kvázi.

(#14) b. válasza diablo1984 (#12) üzenetére


b.
félisten

Ez a játék története nagyjából, apróbb változtatásokkal, de a főszálat követik. Ez igazából Joel és Ellie utazása.
Szerintem ennek a résznek és az elsőnek volt súlya eddig. Engem ez megfogott és nagyon jól változtattak a sztorin egy kicsit, hogy hihetőbb legyen.
Negatívum, hogy az a bunkerben lévő iskola/ óvoda és a helyszínek sokkal komorabbak a játékban ennél atmoszférában. Kicsit azt tudom felróni csak negatívumként hogy nem elég durva és kemény, de godolom a Sony( Stream) is ráhatással volt erre.
Viszont a Püffedt gombafej megjelent végre és a kislány zombi nagyon ült.. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A 4. rész nálam már-már zavaróan ugyanaz volt, mint a játék, a garázsos jelenet konkrétan 100% copy. A többi résznél nem éreztem ezt.

(#16) Samus


Samus
addikt

Megvolt a negyedik, ötödik rész is. Lehet velem van a baj, de borzasztóan unom. Úgy nyújtják at egészet, mint a rétestésztát. Akció alig, lopakodás alig, egy újabb csapat ember, akik emberekre vadásznak. A Walking Dead-ben is az verte ki a biztosítékot, hogy a rohadt apokalipszisben is az a fontos bizonyos embereknek, hogy legyilkolja a másikat, uralkodjon felettük...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) diablo1984 válasza Samus (#16) üzenetére


diablo1984
veterán

Akkor a 6. rész sem fog tetszeni, ugyanúgy nem történik benne semmi, várnám az áttörést mindig a következő résztől, de nem jön, ha akció van benne, azt összecsapják, de cserébe nézhetjök hogy a 2 főhősünk utazik és mindenki meghal körülöttük, aminek nincs nagyon hatása a jövőre nézve(pl:Billék is egy teljes részen át nyalogatták egymást aminek hatására Joeléknek lett egy autója amit a következő rész elején összetörtek és annyi, vagy a flúgos csaj a 2 pasi és 1 kicsiből is húdegonosz volt 2 részen át, de a bandájával mind meghalt, csakúgy mint akiket üldöztek, tehát ugyanúgy Joelék maradtak csak).
Unalmas, a The Walking Dead első évadjaiban legalább történtek dolgok, vagy a Trónok harcában fordulatok, de itt mint a gyűrűhordozók mennek egy cél felé, közben súlytalan szereplők hullanak körülöttük amik a történethet lényegében nem adnak hozzá semmit, mellékszál, amivel az időt lehet tölteni kifelé.

(#18) b. válasza diablo1984 (#17) üzenetére


b.
félisten

Abszolút egyetértek.Unalmas.Ráadásul Ellie viselkedése a filmben több mint nevetséges.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) djherby


djherby
tag

Így a 6. után nekem is az jutott eszembe, hogy ha vki nem Last of Us fun, akkor annak mint egyszerű sorozat elég szar. És egyébként tegnap bealudtam rajta.

(#20) diablo1984 válasza djherby (#19) üzenetére


diablo1984
veterán

Az, én nem ismerem a játékot, de ha ilyen lenne a játékmenete, akkor veszett unalmas lenne az is, nem lehhe rommá dícsért játék. Filmben még várom a hűha érzést, de lassan indult, igazából nagyon akciódús egyik rész sem volt és lassan vége az első évadnak....

(#21) diablo1984


diablo1984
veterán

Hmm, 7. rész is megvolt, ez a rész sem okozott függőséget bennem, unalmasabb volt a többitől is, lényegében a kiscsaj karján a harapást magyarázta kegyetlen hosszan, de a fő történet szállal nem kerültünk előrébb kicsit sem. Lassan véget ér az első évad, de számomra aki nem ismeri a játékot, hát brutálisan unalmas, noname netflixes sorozatok szjntjét sem igazán hozza számomra. :(

(#22) Samus válasza diablo1984 (#21) üzenetére


Samus
addikt

Én megvárom a végét, és úgy szenvedem majd át magam rajta, vagy lehet úgy sem, ha marad a színvonal. A 6-7-be bele sem kezdtem. Túl nagy volt a hype, én meg túl sokat vártam tőle. Pedig azt hittem a Witcher után összekapták magukat (ott sem játszottam a játékokkal, könyvet sem olvastam, de a sorozatot imádtam, akármennyi közé is van az alapokhoz).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) b. válasza diablo1984 (#21) üzenetére


b.
félisten

Egyetértek. Ez a plázás-csókos-harapásos jelenet egy pár perces CGI videóbetét volt a játékban is amúgy.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) diablo1984 válasza Samus (#22) üzenetére


diablo1984
veterán

a Witcher az teljesen más, összehasonlíthatatlanul jobb, mondhatni izgalmasabb, de ebben semmi izgalom nincs, ha 1-1 rész neadjisten felpörögne, na ott vége is lesz az akciónak és a következő rész még dögunalmasabb. Szerintem ha a játék is ilyen lett volna, akkor nem hype-olták volna ennyire fel, de ez így kevés, egyszerűen lassan vége az évadnak és nem történt semmi, már előre várom, hogy a 2. évad vajon miről nem fog szólni.... :))

(#25) diablo1984


diablo1984
veterán

Újabb rész is kijött, szám szerint a 8. Amiben ez más mint a többi(szerintem), van benne akció, van benne "főgonosz" ez talán játékszerűbb minden eddigi résznél, izgalmas volt, de ahhoz meg a rész túl rövid, ezt el lehetett volna nézni hosszabban is, mert így kicsit összecsapottnak érződött(de hisz elfogytak az ellenfelek). Kicsit amolyan hentelős the walking dead-re hasonlított.
Jövő héten jön az évad záró epizódja, remélem, hogy azt nem cseszték el mint az évad nagy részét, mert 9 rész nem a világ vége, de még mindig egy összecsapott műnek tűnik nekem, a 2 főszereplőn kívül nem bontakoznak ki a mellékszereplők(minek is úgyis még abban a részben meghalnak), a motivációjuk, a miért ilyenekre is gyorstalpalókban kapjuk a választ és még sorolhatnám. Mindenre műsoridőt kellett volna szánni és nem 10-20 perc alatt bemutatni valakit, majd lekaszabolni és megyünk tovább.....szerintem.
Másnak is ez a véleménye?

(#26) Gubu0101


Gubu0101
veterán

9. is lement.Nekem tetszett minden resz.Most lehet varni ~2 evet a kovetkezo evadra :(((
Keresgettem info utan es ez jelent meg a bongeszoben :D A gombat nyomkodva szepen beteriti a bongeszot :D



[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#27) Samus


Samus
addikt

Ahogy látom eléggé megoszlanak a vélemények (főképp a Facebookos HBO Max reklám alatti kommentekben). Arany középút nincs, valakinek vagy tetszik, vagy mocsok unalmasnak találja...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#28) Alex91


Alex91
félisten

Jo volt ez. Legalabb nem egy hulye hentelos sorozatot csinaltak belole. (Bar az utolso reszen nagyon erzodott, hogy video jatek az alapja :D .)
A Joker filmhez tudnam hasonlitani, mindjuk azert azt nem veri :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29) diablo1984 válasza Gubu0101 (#26) üzenetére


diablo1984
veterán

Lement, volt egy kis eredettörténet(magyarázat), ztána lehentelt Joel mindenkit oszt' csá! Légyegében egy az akciódúsabb részek közül, de most sem mentek bele mélyebben a történetbe, de legalább ez a szál is el van varrva.
Hát nem tudom, a mozgalmasabb részek 1x nézősek, a lapos részek(mint a meleg sztiry( az betétnek elmegy, ha húzni akarják a játékidőt, de lényegében akkor még be sem indult semmi, meg minek húzni valamit, ami amúgy gyorsvonat sebességével átszalad mindenen....
TWD-hez hasonlítják, ami megélt feleslegesen sok évadot, de abban voltak karakterek, azok kidolgozottak voltak és nem egy részben feltúntés abban a részben ki is nyírták karakterek voltak.
Szerintem ez egy túlhype-olt, elbaltázott kivitelezése volt egy jó alapanyagnak.

(#30) Alex91 válasza diablo1984 (#29) üzenetére


Alex91
félisten

NPK karakterektol mit varsz? ;)

Itt Elllie es Joel kapcsolata volt a lenyeg alapvetoen, a tobbiek csak biodiszletnek lettek kvazi berakva. (Mondjuk ez igy tulzas, nekik is megvolt a szerepuk.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.