Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #40731136


#40731136
törölt tag

Gratulálok az első saját autódhoz! :)

A Suzuki igenis jó autó, ez a régi Swift is. Nekünk is volt, csak '99-es évjárat, GC, fehér. Első újautónk volt, ő volt a család szeme-fénye szó szerint. Szigorúan minden hétvégén mosva, waxolva (!) volt. Mikor eladtuk, olyan állaptban volt, mint újonnan.
A sok Suzuki fikázó meg elmehet a sunyiba. Rendben van, hogy biztonságilag nem volt a toppon, de jó a fogyasztása, és olajat meg benzint önt bele az ember aztán elrohangál vele élete végéig. :K

(#2) barnam_ válasza #40731136 (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Rendben van, hogy biztonságilag nem volt a toppon, de jó a fogyasztása, és olajat meg benzint önt bele az ember aztán elrohangál vele élete végéig.

Ha kötözködni akarnék, azt mondanám hogy a jó fogyasztás nem kárpótolhat a biztonsági hiányosságok miatt, amikor balesetre kerül sor... De nem teszem :)

Samus, grat hozzá!

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ne rohangássz vele ennyire. Jó autó, jó autó, de a 90-100 feletti sebesség az egyetlen parafaktor (biztonság).

Gratulálok, használd egészséggel.

(#4) Samus válasza DeFranco (#3) üzenetére


Samus
addikt

Tudom, tudom, de muszáj volt meghajtanom kicsit. Akkora öröm nekem. Egyébként a forgalom tempóját vettem fel (volt, aki még így is előzött...), mert bár az 57es út nem a legtutibb, valamiért mégis mindenki megy rajta. A nagy nyerges vontató sem szégyellte a százas tempót...

Viszont költeni sokat lehet rá. Téli gumik vannak rajta (egy szezont futottak, kiváló állapotúak), lemezfelnin. Nyárra tervben van a könnyűfém felni, mert kell a nyári gumi majdan. Esetleg kap egy szolidabb dobot, bár tényleg szolidabb kell, mert így szinte hangtalan, de Barátnőmék gépén van egy Remus sportdob, az brutális brummogást ad az 1.3as-nak, túl sok már. Ami most nagyon fontos "tuning" szempontból, az egy Suzuki jel a motorháztetőre, az eredeti helyére, mert az nincs ott...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) EczkE


EczkE
addikt

Grat hozzá! :R

Kép esetleg? :)

Asszem mindenféleképpen!

(#6) :-I


:-I
tag

elso sajat autonak a legjobb valasztas. :K

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#7) Samus válasza EczkE (#5) üzenetére


Samus
addikt

Lesz, teszek fel. Még ott tartok, hogy le sem fényképeztem. Vasárnap vettük (aznap már mentem is vele 220km-t...). Két hangszórót veszek a hétvégén bele hátulra, mert az első kettő gyengus, és nem szeretem a csendet hallgatni menet közben...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) :-I válasza Samus (#7) üzenetére


:-I
tag

akkor inkabb az elsoket csereld ki ujakra :)

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#9) Móci


Móci
addikt

Gratulálok hozzá!
Nekem szerintem első autónak marad a Samara vagy egy kettes Golf. Már ha összejön rá majd a pénz jövőre, no meg lesz még munka.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) samfishR


samfishR
senior tag

~152-nél (mutató szerint) megakadt a literes csapotthátúnk 2 fővel, kb 3/4 tankkal. Meglepett :B

[ Szerkesztve ]

(#11) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Egy ilyen öreg autón mindig lesz valami apró hiba, de meg lehet szokni. A fogyasztása várhatóan 6 liter körüli. A világításról van visszajelzés. El van fordítva a bajuszkapcsoló előre. Ha kinyitod az ajtót, folyamatosan sípol. Nem hiszem, hogy menet közben a csendet hallgatod, mert szerintem elég nagy a gördülési zaj, meg talán zörög is rajta ez-az. Az enyém '95-ös. Régebben gyorsabban jártam vele, de most már pályán is csak 110-115-öt megyek, mert ez még kellemes utazás. Alufelni , hifi, meg sportdob helyett inkább benzint vegyél bele. Első autónak szerintem is jó választás.

(#12) potyautas válasza Móci (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Móci! Samarát a javíthatatlan gyújtásgondok miatt nem vennék. A Golfot nem ismerem. Viszont ha találnál egy jó állapotú Opel Kadettet. Nem Astrát, Kadettet.

(#13) Gerisz


Gerisz
addikt

Sok sikert az Új autódhoz!

Mindig is felnéztem azokra akik "száguldanak" (mert ennek ez már az) a Suzukival.
Van, hogy pályán engem is lenyomnak, mondjuk én nem járok 140-től többel csak ha sietek, mikor meg esik akkor csak röhögök mert vissza kell előzni.
1.3 sedan-on tanultam 10 éve

Jah! Ne száguldozz vele csak ésszel! Nálunk az ügyeletes autóba (swift) 600.000 Km volt mikor eladták és nem kellett hozzányúlni a motorjához. A kereskedésben visszatekertek 100.000-re :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Móci válasza potyautas (#12) üzenetére


Móci
addikt

Rokonéknál annyiban merültek ki a gyújtásgondok, hogy nagy esőben nem akart menni az autó. Frankón beázott a gyújtáselosztó.
A Kadett se mai gyerek, de ha jó, akkor majd rendesen utánanézek annak is. Sokat nem akarok rászánni, azért is maradtam ennél a kategóriánál.
Köszönet a tippért!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) Samus


Samus
addikt

Képek feltöltve, rendszám egy része retusálva (Paint-el :D), kattintásra nőnek, 1600x1200ra, a minőségért elnézést kérek, Nokia N82 követte el, fénnyel sem álltam túl jól. Azért nézhetőek lettek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) máyköl


máyköl
veterán

Én is Swiftet tervezek első autónak.
Csak nem a Sedan-t, hanem a simát.

Igenis, jók a Swiftek! Azt hallom folyton, hogy szinte semmit nem kell rá költeni, szervizben meglepően ritkán vannak!
Első autónak teljesen ok!

A Suzukit is szeretem. Papírautó, de a mi autónk. :)

(#17) hdman


hdman
őstag

Gratulálok, használd egészséggel! :)

Sopron city :)

(#18) k.


k.
őstag

Gratula hozzá!
Én szerintem jövőre veszek kocsit-bevallom közösen a szülökkel- én első kocsinak egy Daewoo(vagy Chevrolet) Kalos-t néztem ki. Külsőre jól néz ki ahhoz képest hogy 650k egy jobb állapotú, könnyűfém felnivel meg mindennel elég klassz kis kocsi varázsolható belőle. :K

(#19) Samus válasza máyköl (#16) üzenetére


Samus
addikt

Ugyanezt hallottam, egy Suzuki szervizes kollégától, aki mellesleg az autószerelőnk (privátban is dolgozik), és jó barátunk is.

Én Sedan-t akartam, ha lehet, és lehetett is. Ezrest semmiképp nem szerettem volna, akármilyen jó is...1.6 meg túl nagy lett volna. Szerencsére az 1.3at mindenki dicsérte.

Lesz mit javítani, és venni rá, de már így is egy álom a Trabant után (ami persze más kategória). Ami nagyon idegesít, hogy a centrálzár nem jól működik (mondjuk azon is meglepődtem, hogy egyáltalán van benne ilyen). Belülről minden patent, úgy megy, ahogy kell, de kívülről semmi. Bal ajtó egyáltalán nem reagál (csak azt zárja, a másik hármat nem), a jobb néha nyitja az összeset, de zárni nem zár. Bezzeg belülről bármelyiket zárom vagy nyitom, mindegyik egyszerre megy. Kár, hogy a hátsó övek sima kétpontosak, és nem a hárompontos rendszer, ami a 97+ modellekben van már. Így a három öv hátul csak úgy van az üléseken...Hiányzik a fordulatszámmérő óra (ez könnyen pótolható majd' tízezerért.), új ablaktörlő lapátokat elviselne, mert nagyon kopottak a jelenlegiek (szétkenik a vizet, még rosszabb lesz a helyzet, ha csak picit esik). Bal fényszóró cserés (beázik, gyengén világít, és belül szét van esve, nem lehet jól beállítani, jobb visszapillantó belül el van törve. A kipufogódob a bemeneti résznél, a cső mellett (alatt) kilyukadt (milliméteres, nincs hangja, de látszik), bár a dobot úgyis cserélem, ha lesz rá pénz (majdan...). Ennyi a hibalista. Új hangszórók és fejegység is kell, majd szép sorjában minden. És persze nyáron gumik és felni.

De ennyiért ez megérte. Jól néz ki, és műszakilag is rendben (mármint motorikusan). Hétfőn megy a szükséges privát szervizbe (olaj és szűrőcserék, vezérmű és ékszíjak cseréje, biztos ami biztos).

k.: Daewoo-ból csak az ezres Matiz, ami bejövős, olyan aranyos hangja van.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#20) k. válasza Samus (#19) üzenetére


k.
őstag

Nagyapámnak van egy Kalos-4 ezer km van benne és 6 éves(nem irtam el :D).-
Namost ültem benne, bár jogsim még nincs igy csak egyhelyben a teret néztem, de nekem tökéletesen elég az ülései relative kényelmesek szóval tetszik. Belül hótronda de majd kitalálok valamit.

(#21) máyköl válasza k. (#20) üzenetére


máyköl
veterán

Daewoo-nk volt, többször már nem vennék.

Ami hasonló árkategóriában van, és nagyon bomba, az Skoda Fabia. 600k körül mennek, van is egy apámnak, ár/érték arányban szvsz egyik legjobb autó. :K

[ Szerkesztve ]

(#22) hNp88


hNp88
aktív tag

Grat hozzá! :)

amúgy, MK1-es Ford Mondeo-ról van vkinek véleménye/tapasztalata? én azzal szemezgetek, ha egyszer nekem sok pénzem lesz befektetem gépfegyverbe valszeg vennék 1 ilyet, 3-400ezrekért egész jó darabok vannak.

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#23) Ice!?


Ice!?
őstag

glhf

(#24) aXXon


aXXon
senior tag

Gratula hozzá és üdv a klubban!

A helyzetjelző és az index átalakítását én is régóta tervezem (93-as a kicsike), de nem esztétikai okokból, hanem mert úgy biztonságosabbnak gondolom az irányjelzést. Nekem a jobbos tükör adta meg magát, a fekete szigetelőszalag tökéletes a rögzítésére, annyira, hogy mindig el is felejtem, hogy baja van, így soha eszembe nem jutott még, hogy kezdjek vele bármit is :D

Nem tudom hova valósi vagy, itt Kecskemét mellett tudok egy arcot, akinek a kis ujjában van régi Swift és ha kell bontott alkatrészekkel is foglalkozik - fillérekért.

Legyen benne nagyon sok örömöd, ha esetleg tudok bármiben segíteni, akkor privátban keress nyugodtan!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#25) k. válasza máyköl (#21) üzenetére


k.
őstag

Klima van benne?
Annélkül nem szeretnék.
Egyébként nekünk is volt Daewoo Lanos még 10 éve, egy kalap fos. De ez már kicsit más Daewoo, úgymond az új korszak, ezekkel már nincs baj.

(#26) máyköl válasza k. (#25) üzenetére


máyköl
veterán

Valószínűleg van, nem tudom biztosra, majd megkérdezem.
Nem tudom menyire jók ezek az új Daewook...
Nekem nem szimpik, nem hiszem, hogy fogok még valaha Daewoo-ban gondolkodni. :(

(#27) kmisi99


kmisi99
addikt

Miért nem XDD a rendszámXD így nem tetszik :DDD

(#28) Samus válasza kmisi99 (#27) üzenetére


Samus
addikt

Barátnőmben is ez a gondolat fordult meg először. Egyébként a Trabant rendszáma AMD-### volt, szóval nem vagyok kocka, na :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29) máyköl válasza k. (#25) üzenetére


máyköl
veterán

Nincs benne klíma, megkérdeztem.

(#30) No-kia


No-kia
őstag

Gratula, én első autónak most vettem egy 20 éves ford sierrát, 2.0-ás, bár az én fogyim 13 liter környékén van, nagyon dinamikus :U vezetés mellett....

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#31) Samus


Samus
addikt

Tök poén: nyitni akarom a jobb első ajtót, dugnám be a kulcsot, erre beesik a zár (a pici kulcshely)...Most szívhatok a cetrálzárral, amit belülről nagy nehezen tudok zárni, így a bal elsőt nyitva hagyva bezárom a kocsit, utána meg a bal ajtót kulccsal. Cerélni kell az egész zárat, belül sem jó a pöcök, laza, becsukástól "kinyit"...Igen, régi az autó...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32) No-kia válasza Samus (#31) üzenetére


No-kia
őstag

nekem is szarakodott, 3 percig foolyton nyitott-záárt, jobb hátsót nem nyitotta, belefújtam eg ykis WD-t aztán 1 hónapja tökéletes, bár ha beesett neked azt már hiába fújod :D:D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#33) potyautas válasza No-kia (#32) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nekem a jobb oldali lakat van széthullva. A lemezek pillanatnyi helyzetétől függ, hogy tud-e nyitni-zárni. Lehet, hogy a Sierrádban is valami hasonló a gond? Vagy a rudazat van elállítódva. A fogyasztásod eszméletlenül sok. A teherautóm is jó étvágyú, de a 11 megállítja.

[ Szerkesztve ]

(#34) No-kia válasza potyautas (#33) üzenetére


No-kia
őstag

nem, márr semmi gond nincs a zárral, 1 napig volt, aztán kapott WD-t és tökéletes lett, a fogyasztás: természetesen városra értettem, (most ott használom sokaT) koliból megyünk suliba, meg vissza, ergo kocsi mindig tele 5 személlyel, 5km-es távokra megyek, mindig hidegmotorral plusz elég dinamikusan vezetek, :U és ilyen kis távokból jön össze 200km eg yhéten, úgy öszesen, vegyesben 9 körül lehet 2000km után

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#35) barnam_ válasza Samus (#31) üzenetére


barnam_
nagyúr

Valószínűleg csak eltört a pöcök ami tartja a zárat, elég a műanyag részt kicserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.