Hirdetés

2020. január 18., szombat

Gyorskeresés

(#1) CounterBoci

CounterBoci
(senior tag)

Szia!

Valami nem kerek. Sosem volt semmi gondom eu roaminggal, úgy működött a net mint itthon. Környékbeli országok, plusz Németország a tapasztalat. Annyit mondott a szolgáltató, hogy ne használjak több adatot, mintha itthon lennék

(#2) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Idéntől vagy tavalytól van egy EU-s törvény, hogy a mobilnetedet az EU-n belül ugyanúgy használhasd ahogy az anyaországban.
Bár nem lennék meglepve ha a te eseted valamilyen telenor által elkövetett disznóság lenne, de biztos hogy jól volt beállítva az okostelefonod roaming esetén?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

A Telenyomorral én is így jártan, a Vodafone és a Telekom lényegesen jobb volt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) Samus válasza Apollyon (#2) üzenetére

Samus
(addikt)
LOGOUT blog (1)

Túl sok opció nincs a roamingra. Van adatroaming ki és be opció, és ennyi. Azért is piszkálja a csőröm, mert elvileg 4G hálózaton (O2 CZ) voltam végig a kis piktogram szerint.

Egyébként is érik, hogy újra elvándorolok, vissza a Telekomhoz (onnan hoztam át a számom öt éve), ha jó lesz a Magentás ajánlatuk.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Hieronymus válasza Samus (#4) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A cseh partnernek is lehetnek gondjai. Túl sokan lógnak a hálózaton és vagy nagyon zavart a kommunikáció.

Van demo kártyán havi 100MB gyors adatforgalommal. Az első roaming évben teljes sebességgel működött külföldön. Azóta faragtak valamit, mert 100MB után miden országban csökken az adatsebesség. Közel nullára.

Donki Hóte: "... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#6) Gigi01 válasza Samus (#4) üzenetére

Gigi01
(őstag)

Nekem is gond volt a mobilnettel(telekom),ahogy kiléptem hazánkból.

(#7) razorbenke92

razorbenke92
(senior tag)

Május óta nem jártam Csehországban, de előtte havi rendszerességgel egy-egy heteket voltam kint. Telekom és Vodafone nagyon jól ment.

Asszony viszont a következőképpen járt a Telenorral:
Szülői házzal a határ mentén előfordult, hogy tinikorában szlovák háló volt csak. Annyira már nem volt vész a roaming, de a net kisebb katasztrófát tudott okozni, ezért akkoriban az lett a megoldás, hogy korlátozták az adatbarangolást. Sok-sok évvel, és tarifacsomag váltással később pedig volt képe azt mondani a telenornak, hogy ezt ki kell kapcsolni, ha netezni akarsz külföldön.

Emellett van olyan az apróbetűsökben, hogy "A méltányos használat erejéig" ami mást-mást takar, néha idő alapú, néha mennyiség alapú. Lehet, hogy ezt a countert kéne megnézetni velük.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#8) Syl

Syl
(nagyúr)

Nyáron ettől volt hangos a telenor topik. Valami olyan van, hogy a telenornak külön vonala van a roamingra, ezért a teljes forgalmad Mo.-on keresztül zajlik (ezért kapsz roaming alatt is hazai IP-címet). És ez a "csatorna" nem túl széles, könnyen eldugul...

Words cannot express how much i don't care

(#9) menledge

menledge
(senior tag)

Nekem telenorral sehol nem volt gondom, mondjuk tmobilal és vodafone-al sem. Annyi, hogy míg előbbi magától ment rögtön, utóbbit így úgy engedélyeztetni kellett.

(#10) t72killer válasza Samus (#4) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog (1)

Megpróbáltál esetleg másik cseh szolgáltatóra kapcsolódni? Roamingolva válogathat az ember, bár nem teljesen szabadon.

Valami nem kerek, technikai problémának tűnik nekem - esetleg az LTE-sávokban lehet a döglöttmacska elásva :F

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#11) Somatom válasza Syl (#8) üzenetére

Somatom
(senior tag)
LOGOUT blog

Pontosabban valami olyan volt. Ez egy Telenor által elismert technikai hiba volt, amit kissé nehézkesen, de kb. augusztus második felére elhárítottak.

razorbenke92:
A méltányos használat szabályai egységesek az EU -ban. Vannak egyéb kitételek, de a lényeg az, hogy négy hónapot vizsgálnak, azon belül 50% -nál rövidebb kinti tartózkodás méltányosnak minősül. A gyakorlati tapasztalat az, hogy a Telenor jelenlegi rendszere nem alkalmas a "méltánytalan" használat automatizált szűrésére.

Eladó 1 éves Teclast T10 tablet+tok. 30e, alku nincs. Átvétel Budapesten, személyesen.

(#12) joey04

joey04
(félisten)

Telenor szintén. Eddig nem volt gond soha az adatroaming szolgáltatással, Csehország, Németország, Ciprus, Luxemburg. Rendesen ment a 4G.

(#13) GreatL

GreatL
(aktív tag)

Alapvetően ez ilyen. Bejártam a környékbeli országokat, volt ahol adat nem volt, volt ahonnan kiszámláztak párszáz forintot... általában működik és jól működik, ahol meg nem ott ígyjárás van - igen, itt tartunk. Lehet másik szolgáltatót keresni meg sávokat vadászni, de tulajdonképpen mindegy.

Intel Core i7-9700K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Mi 9

(#14) UnA

UnA
(Korrektor)

Talán ez egy teszt volt, amit az élet dobott, hogy mit tudsz kezdeni magaddal mobil nélkül ;)

Térképre pedig javaslom a Here Mapset, offline térkép letölthető minden országhoz. Igen, még ha Timbuktuba mész, akkor is.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.