Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) foregister válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


foregister
tag

Az az érdekes, hogy hiába van az ASUS Tranfromer Book dokkolóban akkumulátor, az elmegy a billentyűzet világítással és a belső winyó meghajtásával - a Samsung kb. ugyanannyit bír (akár tábla, akár dokkoló), mint az ASUS a dokkolóval.

Viszont az ASUS-ból pedig hiányzik az aktív stylus (~1024 nyomásérzékeny wacom toll), ami egy teljes oprendszeres tábla PC-nél, ha elsőre nem is tűnik fel, de később rájön az ember, hogy mennyire jó. Ez pedig a Samsungok és Microsoft (+Wacom) termékek előnye, ami egy grafikusnak elsődleges.

A 3G-s modulról nem is beszélek (ez hiányzik az ASUS-ból) - járművön nagy előny, hogy nem a mobilom netjét és akkuját kell leszipkáznom, hanem minden saját, még az előfizetés is (nekem 2000 Ft-ot megér havonta egy 2 gigás csomag). A 3G használat esetén egyébként okosan lehet korlátozni, hogy a rendszer ne frissítsen és minél kevesebb netet használjon önállóan a háttérben.

Ha már az akksi is szóba került: Samsungnál sikerült 5,5 órát kihoznom 3G / wifit váltakozással, 30-50%-os fénnyel netezéssel, PS munkával, jegyzeteléssel és zenehallgatással, tehát kb. átlagos munkával. Ha nem figyelsz oda és mindent maxon hagysz videót nézel, videót vágsz (tehát ami pörgeti a procit), akkor ez csökken kb. 4-4,5 órára. Ha csak néha, pl. email írásra/olvasásra (telefon pittyen, megnézem ha válaszolni kell veszem fel a táblát), megnézni egy-két dolgot lefekvéskor vagy ébredéskor, akkor kibír kb. 6 órát + sleep mód 3 napig. Egyébként nem is érdemes sleep módba rakni, mert hideg indításból 5 mp alatt használható a rendszer és a programok is azonnal indulnak (PS 5-6 mp, MS office 2-3 mp, egyszerűbb alkalmazások azonnal).

Érdekes, hogy mennyivel könnyebben kezelhető egy ARM alapú (Android, iOS) tábla PC egy teljes értékű hibrid tábla-laptopnál és itt az alkalmazásokra gondolok. Egyszerűen az egér egy ilyen eszköznél továbbra is hiányzik hiába van ölben a kijelző, szövegszerkesztésnél vagy böngésző címbeírásakor is akadnak nehézségek, hogy pontosan eltaláld a megfelelő helyet. A win 8 tablet alkalmazások száma szinte a vicc kategória, sőt egy csomó alkalmazást csak a fejlesztők honlapjáról linkelve érek el, az "Áruházban" rákeresve ki sem adja. Továbbá az ARM alapúak előnye, hogy pittyegnek ha jön egy notify / levél / üzenet sleep módban - ez hiányzik, de arra meg ott a telefonom.

Ugyanakkor öröm egy "teljes táblánál", hogy nem vagy korlátok közé szorítva: ha 5 böngészőfül meg van nyitva akkor visszatérve a fél órával ezelőtti fülre, nem töltődik újra az oldal, nem omlik össze az alkalmazás a bonyolultabb oldalaknál, nem gond a flash, tudsz normálisan szöveget szerkeszteni, tudsz excel táblákat szerkeszteni teljes értékű formulákkal, ha kell kis photoshop vagy videóvágás akkor sem vagyok gondban... egyedül azt kell elfogadni, hogy a windows desktop és a hagyományos alkalmazásokat nem tábla PC-re tervezték. Ami meg külön vicc, hogy az Interent Explorer jobban kezelhető, mint a Chrome, a Firefox vagy az Opera - egyikben sem működik úgy a pinch zoom ahogy IE-ben és valahogy IE-ből minden oldalt könnyebb használni - csak ott meg nincsenek meg a jól megszokott pluginek. Remélem, hogy azért idén ez már változni fog.

Jó cucc ez, csak még van mit beérnie, ettől függetlenül remekül kiváltja a laptopomat és közben a tábla PC előnyeit is élvezem.

Az igen az nem nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.