Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

A mai napig nem értem a Samsungnak azt az idióta döntését, hogy a dokkolóba miért nem pakolt bele egy szép nagy akkumulátort. Az Asus megoldotta a Book-nál :(

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#2) musculus válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


musculus
tag

Pont itt olvastam, h az asus korbevedte szabadalmakkal a dokkolos-akkus technológiát.
nem tudok rakeresni, de itt van valahol a cikk a ph-n

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#3) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Szerintem is hiba, hogy nincs aksi a dokkban. Nálam az ilyen eszközöknél az elsődleges kérdés mindig, hogy mennyit bír a cucc. Nem hiszem, hogy i5-ös processzorral és 4 cellás akkuval ez több lenne 4-5 óránál, pedig szerintem egy ilyen gépnél a 7-8 órának (WIFIvel, böngészéssel) kellene lennie a minimumnak. Akkor van értelme egy hordozható eszköznek.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#4) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm-Gm az "ÁRA??" hazánkvan Drága4 Tudása menö? teljesitménye nem nö.kevés az aksi!Nos mind amelllet Nagy teli pénztárcával-bank betéttel,lesznek Magyari vásárlok./Nem Rezsi Csökkentösek/ :R ;]

föolvaso

(#5) Ilidzser


Ilidzser
tag

Én próbálgattam egy ilyet. Full HD tök felesleges bele. Dokkoló az nagyon nehéz, de igazából tablet formában is elég macera megtartani kézben hosszú távon. Van hozzá S-pen, de igazából annak sem láttam gyakorlati hasznát. Látványos, de az akksi tényleg karcsú, ennyi pénzért kicsit többet várnék. Ráadásul full műanyag.
Acer w510 sokkal jobban bejött...
A tesztelés után maradtam a Macbook Air-nél.

(#6) saucelori


saucelori
tag

Elég drágán forgalmazzák :Y
De elfogadnám, tudnék vele mit kezdeni :))

(#7) Knight666


Knight666
aktív tag

Én egy AMD platformos hibridre várok, amihez lehetőleg van asztali dokkoló is (Gigabit LAN, digitális képkimenet, USB3). Ez sem rossz, de a HD Graphics hallatán mindig kiráz a hideg :D . A felbontással szerintem semmi baj, kell a FullHD. Akinek túl apró, butíthat rajta :P.

(#8) Borote válasza Knight666 (#7) üzenetére


Borote
addikt

"Ez sem rossz, de a HD Graphics hallatán mindig kiráz a hideg" - akkor olvass kicsit utána :)

Én is egy Temash alapú hasonló tablet-notebook koncepcióra lennék kíváncsi, bár a Win8 nem nyűgözött le... Viszont egy érintőképernyőre optimalizált linux nagyon érdekelne :D

(#9) hallador


hallador
addikt

En is szeretnek majd venni ilyen dokkolos, vagy nem dokkolos, de billenytuzet fogadasara alkalmas Windows gepet, mert tableten tettszik a Windows 8, de olyan elcseszett aron adjak, hogy nem eri meg. Gyakorlatilag 200 000 Ft alatt ilyen gep nincs.

Valamit amit nem ertek, ha mar ilyen idiota osszeget elkernek az ilyen x86-os Windows tabletekert, akkor legalabb y processzorokat tennenek ezekbe a tabletekbe.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) foregister válasza =WiNTeR= (#1) üzenetére


foregister
tag

Az az érdekes, hogy hiába van az ASUS Tranfromer Book dokkolóban akkumulátor, az elmegy a billentyűzet világítással és a belső winyó meghajtásával - a Samsung kb. ugyanannyit bír (akár tábla, akár dokkoló), mint az ASUS a dokkolóval.

Viszont az ASUS-ból pedig hiányzik az aktív stylus (~1024 nyomásérzékeny wacom toll), ami egy teljes oprendszeres tábla PC-nél, ha elsőre nem is tűnik fel, de később rájön az ember, hogy mennyire jó. Ez pedig a Samsungok és Microsoft (+Wacom) termékek előnye, ami egy grafikusnak elsődleges.

A 3G-s modulról nem is beszélek (ez hiányzik az ASUS-ból) - járművön nagy előny, hogy nem a mobilom netjét és akkuját kell leszipkáznom, hanem minden saját, még az előfizetés is (nekem 2000 Ft-ot megér havonta egy 2 gigás csomag). A 3G használat esetén egyébként okosan lehet korlátozni, hogy a rendszer ne frissítsen és minél kevesebb netet használjon önállóan a háttérben.

Ha már az akksi is szóba került: Samsungnál sikerült 5,5 órát kihoznom 3G / wifit váltakozással, 30-50%-os fénnyel netezéssel, PS munkával, jegyzeteléssel és zenehallgatással, tehát kb. átlagos munkával. Ha nem figyelsz oda és mindent maxon hagysz videót nézel, videót vágsz (tehát ami pörgeti a procit), akkor ez csökken kb. 4-4,5 órára. Ha csak néha, pl. email írásra/olvasásra (telefon pittyen, megnézem ha válaszolni kell veszem fel a táblát), megnézni egy-két dolgot lefekvéskor vagy ébredéskor, akkor kibír kb. 6 órát + sleep mód 3 napig. Egyébként nem is érdemes sleep módba rakni, mert hideg indításból 5 mp alatt használható a rendszer és a programok is azonnal indulnak (PS 5-6 mp, MS office 2-3 mp, egyszerűbb alkalmazások azonnal).

Érdekes, hogy mennyivel könnyebben kezelhető egy ARM alapú (Android, iOS) tábla PC egy teljes értékű hibrid tábla-laptopnál és itt az alkalmazásokra gondolok. Egyszerűen az egér egy ilyen eszköznél továbbra is hiányzik hiába van ölben a kijelző, szövegszerkesztésnél vagy böngésző címbeírásakor is akadnak nehézségek, hogy pontosan eltaláld a megfelelő helyet. A win 8 tablet alkalmazások száma szinte a vicc kategória, sőt egy csomó alkalmazást csak a fejlesztők honlapjáról linkelve érek el, az "Áruházban" rákeresve ki sem adja. Továbbá az ARM alapúak előnye, hogy pittyegnek ha jön egy notify / levél / üzenet sleep módban - ez hiányzik, de arra meg ott a telefonom.

Ugyanakkor öröm egy "teljes táblánál", hogy nem vagy korlátok közé szorítva: ha 5 böngészőfül meg van nyitva akkor visszatérve a fél órával ezelőtti fülre, nem töltődik újra az oldal, nem omlik össze az alkalmazás a bonyolultabb oldalaknál, nem gond a flash, tudsz normálisan szöveget szerkeszteni, tudsz excel táblákat szerkeszteni teljes értékű formulákkal, ha kell kis photoshop vagy videóvágás akkor sem vagyok gondban... egyedül azt kell elfogadni, hogy a windows desktop és a hagyományos alkalmazásokat nem tábla PC-re tervezték. Ami meg külön vicc, hogy az Interent Explorer jobban kezelhető, mint a Chrome, a Firefox vagy az Opera - egyikben sem működik úgy a pinch zoom ahogy IE-ben és valahogy IE-ből minden oldalt könnyebb használni - csak ott meg nincsenek meg a jól megszokott pluginek. Remélem, hogy azért idén ez már változni fog.

Jó cucc ez, csak még van mit beérnie, ettől függetlenül remekül kiváltja a laptopomat és közben a tábla PC előnyeit is élvezem.

Az igen az nem nem

(#11) kristof83


kristof83
aktív tag

Lehet már tudni, hogy mikorra várható a teszt?
Nagyon tettszik a gép, és a táblagép+notebook koncepció is. A kisebb testvér használhatatlannak tűnik, ez már a számok alapján úgy néz ki, hogy ki tud váltani egy MacBook Air plusz iPad kombót, amit én használok.
A teszt alapján fogom eldönteni mi legyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.