Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Levelibéka válasza eketomy (#150) üzenetére


Levelibéka
csendes tag

Köszönöm! Azóta még nem próbáltam, de majd sort kerítek rá, és beszámolok az eredményről.

(#152) eketomy válasza Levelibéka (#151) üzenetére


eketomy
senior tag

Rendben! :R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#153) Glatius


Glatius
őstag

Céges telóként használom ezt a kisebbfajta csodát, a praktikum miatt mindent visz butafon létére. Csak a saját készülékemmel való együttműködéshez: tudja valaki hogy a Goggle fiókkal szinkronizáláshoz milyen beállítások szükségesek???

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#154) Dawersion1


Dawersion1
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja sikerült szert tennem egy B2710-es re. T-mobilnál vettem és csalódással vettem tudomásul hogy a GPS nem működik. A menüben ugyan úgy szerepel GPS mint másik hálozatnál de nem kap műhold jelet sem a helymeghatározásnál sem a google mapsnál. Szerintetek a telefonnal van a gond vagy a t mobil letiltotta a gps funkciót? Mit lehet vele csinálni hogy működjön?

(#155) Dawersion1


Dawersion1
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja sikerült szert tennem egy B2710-es re. T-mobilnál vettem és csalódással vettem tudomásul hogy a GPS nem működik. A menüben ugyan úgy szerepel GPS mint másik hálozatnál de nem kap műhold jelet sem a helymeghatározásnál sem a google mapsnál. Szerintetek a telefonnal van a gond vagy a t mobil letiltotta a gps funkciót? Mit lehet vele csinálni hogy működjön?

(#156) Glatius válasza Dawersion1 (#155) üzenetére


Glatius
őstag

A fatengelyes GPS-eknél amelyeknél nincs webes támogatás, az első beállás hosszú percekig tart. Ki kell várni.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#157) eketomy válasza Dawersion1 (#155) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem netkapcsolat nélkül elég sokáig fog tartani, ezek a GPS-ek netre lettek tervezve, anélkül elég silányak sajna! (spec én még nem is használtam a gps funkcióját a telónak)

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#158) ans válasza eketomy (#113) üzenetére


ans
aktív tag

Két kérdésem lenne hozzád, mint tulajhoz:
A betűtípus beállításnál van nagy méret, és ez a beállítás minden szöveget megnagyít?
A képernyő betekintési szöge, és a napsütésben olvashatóság milyen (főleg bejövő hívásnál olvasható-e a hívó neve)?
Előre is kösz.

(#159) eketomy válasza ans (#158) üzenetére


eketomy
senior tag

Nálam a betűtítpust csak a tárcsázási képernyőnél lehet változtatni!

Napsütésben ha rásüt izomból a nap akkor eléggé nehezen kivehetőek a feliratok, ha nem süt rá izomból akkor tűrhető (bár sztem ez minden telefonnál ilyen, mondjuk egy érintőképernyőshöz képest valamivel jobb)

Betekintési szög eléggé silány, szinte csak szemből lehet látni élesen mindent ill. kicsit döntve még elmegy.

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#160) ans válasza eketomy (#159) üzenetére


ans
aktív tag

Kösz!

(#161) eketomy válasza ans (#160) üzenetére


eketomy
senior tag

:R

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#162) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnek, hogy szerintetek melyik a legjobb gps online/offline útvonaltervezős progi a telefonhoz? Vagy esetleg maradjak a gyári google maps-nél?

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#163) eketomy válasza Sir Pocok (#162) üzenetére


eketomy
senior tag

Sztem ennél a telefonnál maradj a gyárinál, de lehet más tud valami okosabb ill. jobb megoldást. Sajnos ez a teló nem a navigálásáról híres!

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#164) Sir Pocok válasza eketomy (#163) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi a véleményt. Maradok szerintem a gyári lehetőségeknél.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#165) imihb


imihb
csendes tag

Sziasztok!

Van eg b2710-es telefonom és olyan problémám van vele,hogy a bluetoothos kihangosítóval csak egy ideig kommunikál.Próbáltam már hozzá,Nokiásat,Univerzálisat több fajtát,de mindegyikkel azonos hibajelenséget produkál.
Összekapcsolódik a kihangosítóval majd bontja a kettejük közötti kapcsolatot kb 5 perc múlva,majd ismét kapcsolódik,a szétkapcsolást követően 10-15 másodperc múlva.
Van valamilyen tippetek,hogy mi okozhatja ezt?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#166) eketomy válasza imihb (#165) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor nagy valószínűség szerint nem a kihangosítókkal hanem a telefonnal lesz valami probléma! Nézd meg, hogy nincs-e olyan beállítás ami valahány perc után bontja a bluetooth-os kapcsolatot, mert azt könnyen el tudom képzelni. (azt a funkciót kapcsold ki)

Egyébként az is még egy jó kérdés, hogy ezt csak kihangosítóval csinálja vagy esetleg más eszköz csatlakoztatásánál is!?

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#167) imihb válasza eketomy (#166) üzenetére


imihb
csendes tag

Csak és kizárólag bluetoothos kihangosítókkal csinálja,minden más eszközt elfogad,és normálisan kommunikál velük.Ezeket valahogy nagyon nem bírja:)

(#168) eketomy válasza imihb (#167) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor pedig valami nem stimmel a telefon és a kihangosítókkal, valszeg megvan hogy ez a teló melyik tipussal kompatibilis és csak azzal lehet akkor használni!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#169) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!
Akinek ilyen telója van meg tudná mondani, hogy netezésre mennyire használható? Notebookra dugva értem. Vagyis hogy mennyire stabilan fogja a 3G-t, illetve ha fogja akkor mennyire gyors, egyszerű szörfözésre jó-e?

(#170) konyu


konyu
csendes tag

Sziasztok!
Újonc vagyok, de friss 271 tulaj. 2 kérdésem is volna a régiekhez: 4--5 nap alatt leszívja valami az akksit, pedig nem netezem és keveset telózok, tehát vagy beállítási probléma, vagy öreg akksit kaptam :((
Van valami ötletetek?
A másik a GPS - a szervizben azt mondták, valszeg csak nettel használható, az ügyfélszolgálaton meg azt, hogy anélkül is. kinek van igaza? és hogy használhatom, mert ha bekapcsolom, csak keresgél pereken át, míg meg nem unom.
Előre is köszi, az akksi miatt nagyon le vagyok törve, egyik nap teljes feltöltöttséget mutat, reggelre meg lemerül. A billentyűvilágítás 17-től 9-ig volt beállítva - ez leszívhatja? Vagy a hálózatmód beállításánál lehet a gond? melyik hálózatbeállítás a jó a 4 közül? Automata, GSM 900/1800, GSM 850/1900 vagy a UMTS 900/2100?
Köszi, ha tudtok segíteni, eléggé le vagyok lombozva.
Üdv: Kónyu

(#171) meroly válasza konyu (#170) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem örülj hogy 4-5 napig bírja az akku, bár meglepő hogy ekkora kapacitás mellett is csak ennyi.
Azt a billentyű fényerőt nem értem. 17 órától reggel 9-ig folyamatosan világított vagy hogy érted?
GPS elvileg csak akkor megy fel hálóra ha az A-GPS is be van kapcsolva (az A betű jelenti hogy gsm cellabelövés által támogatott pozícionálás, tehát alapból nem az USA-ban kezd el keresni, hanem mondjuk Európában), meg akkor mehet még fel ha a térképeket onnan akarja leszedni.
A négy üzemmód:
1. automata - értelemszerű
2. GSM 900/1800 - ez minálunk a gsm frekvenciái
3. GSM 850/1900 - usa gsm frekvenciái
4. UMTS 900/2100 - nálunk a 3G

Érdemes automatán hagyni.

Impossible is nothing

(#172) konyu válasza meroly (#171) üzenetére


konyu
csendes tag

Van olyan beállítási lehettőség, hogy?
1. Fényerő mindig
2. Beállítható tól-ig, és az alapbeállításban 17-08-ig volt beállítva, ami a billentyűzet körül egy gyenge fényt jelent,

(#173) konyu válasza meroly (#171) üzenetére


konyu
csendes tag

Ja és köszi!

(#174) meroly válasza konyu (#172) üzenetére


meroly
veterán

Azt szerintem kapcsold ki, vagy nagyon kell?
Azért elég rendesen húzhatja az akkut.

Impossible is nothing

(#175) konyu válasza meroly (#174) üzenetére


konyu
csendes tag

Köszi, az volt ma az első, hogy 00-tól 00-ig állítottam, kikapcsolni nem lehet, csak időt állítani rajta :O

(#176) meroly válasza konyu (#175) üzenetére


meroly
veterán

Döbbenetes és mi világít? a billentyűzet csak halványan? mi értelme, hogy megtaláld?

Impossible is nothing

(#177) SZTÉSZI válasza konyu (#170) üzenetére


SZTÉSZI
csendes tag

Szerintem akksi baja lesz!Nekem is volt ilyen telóm és 2G-re állítva lazán kibírt 10-12 napot,volt mikor többet is,attól függöt mennyit telefonáltam.Most B2100-át használok,2.5 éves és így bír 4-5 napot.
Be kell vinni szervízbe,hogy mérjék be az akksit!

(#178) TOZ


TOZ
addikt

Nincs valami tippetek hol lehet ilyet venni normális garanciával, emberi áron? A sufnigsm-ek elég "érdekes" garanciával nyomják...

(#179) SZTÉSZI válasza TOZ (#178) üzenetére


SZTÉSZI
csendes tag

A gsm boltokban 30 E az ára és nincs benne magyar nyelv de független,szolgáltatóknál 33 E körül mozog feltöltősen,havidíjasan,hűséggel lényegesen olcsóbb.

(#180) konyu válasza meroly (#176) üzenetére


konyu
csendes tag

A billentyűzet közt világít, meg a feliratok a billentyűkön. Nem tudom minek!

(#181) konyu válasza meroly (#171) üzenetére


konyu
csendes tag

Ha automatikusra állítom a hálózatot, a 3G-re kapcsolja. Az miért jobb, mintha a 900/1800-ra állítom be? Mit tud a 3G? És miért eszi az akksit?

(#182) TOZ válasza SZTÉSZI (#179) üzenetére


TOZ
addikt

Sajnos függetlenül kell. Nem szeretem a sufnikat, de ebből az lesz... Aztán a bizadalom, hogy nem sz@rik be... Mert a sufni garancia, hát... :-\

(#183) meroly válasza konyu (#181) üzenetére


meroly
veterán

Ha nem netezel rajta, akkor nem feltétlenül eszi az akksit.

Impossible is nothing

(#184) konyu válasza meroly (#183) üzenetére


konyu
csendes tag

Nem netezem!

(#185) TOZ válasza SZTÉSZI (#179) üzenetére


TOZ
addikt

Telenor 30k. Aztán...

(#186) konyu válasza konyu (#184) üzenetére


konyu
csendes tag

A GPS-sel mi a helyzet, tudja esetleg itt valaki, hogy akkor most használható ezen a GPS net nélkül?

(#187) kts88 válasza konyu (#186) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!
GPS pozíciót fog lelni, de ha nincs a térkép letöltve akkor a nagy semmi közepére tesz le. Ahogy barangolsz az újabb térképrészleteket úgy tölti le a netről. Nekem itt budapesten már nem nagyon töltöget, menne offlineban is, de ha kimozdulok akkor leszedi az új részletet.
Lehet meg kellene próbálni a fentebb linkelt offline térképet.

(#188) Walacky válasza kts88 (#187) üzenetére


Walacky
csendes tag

Fél éve van ilyen telefonom, de valamit vagy elütöttem benne, vagy nem tudom, mi lehet az oka.

Amikor megvettem, a Gmaps menüjében volt "Saját helyzetem" menüpont, és könnyedén, másodpercek alatt megtalálta a pozíciómat a térképen.

Pár hete, amikor próbáltam, eltűnt a menüpont, és amikor a súgóban utána néztem, azt írta: ""Saját helyzetem (béta) - Sajnáljuk, a saját helyzetem funkció nem érhető el ezen az eszközön."

Mi okozhatja? A GPS megy rendesen (Trekbuddy), csak ez a saját helyzetem pont hiányzik.

Félrecsúszott szoftver frissítés lenne?

A válaszokat előre is köszönöm

(#189) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ezen a telon be lehet állítani az Exchange levelezést? Az alap E-mail-nél nem igazán sikerült :(

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#190) meroly válasza bugizozi (#189) üzenetére


meroly
veterán

Exchange-t csak okostelefon támogat, illetve az újabb S40-es nokiák.

Impossible is nothing

(#191) bugizozi válasza meroly (#190) üzenetére


bugizozi
őstag

Értem, sejtettem hogy ilyesmi választ kapok.
Pedig már azt is próbáltam, hogy az exchange-en elindítom az IMAP szolgáltatást, a routeren kinyitom a 143 portot és úgy csatlakozok, de úgy meg kiírta hogy rossz azonosító vagy jelszó... :O

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#192) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Sziasztok! Februárba vettünk egy ilyent kollégának, a probléma az, hogy újraindítás után a névjegyzékben nem jelennek meg a sim kártyán lévő nevek. Beállítások között sem találtam a megjelenítésre megoldást. :( Egy szoftverfrissítéssel ez a probléma megszűnne?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#193) bidongo


bidongo
csendes tag

Sziasztok,
B2710 telón szeretnék könyvet olvasni. Tud valaki segíteni, hogy milyen program tudja ezt. Elöre is köszi

(#194) bidongo


bidongo
csendes tag

1

[ Szerkesztve ]

(#195) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok! Nagyon láma vagyok ehhez a "telefonhoz"...Hol lehet beállítani, hogy az SMS üzeneteket ne a SIM kártyán tárolja? :B

(#196) alvaro


alvaro
senior tag

Közepesen hülye kérdésem van, hátha járt már valaki így (menüben 1 gombot félrenyomva, elég könnyű volt)... véletlenül sikerült a párom számáró letiltani az SMS-eket, hívni tud, de ha ír nekem, az nem jelenik meg :F

Van valakinek hirtelen ötlete, hogyan lehet ezt helyretenni? Már átállítottam angolra is, hátha félrefordítottak valamit, és azért nem találom, de nincs meg a megoldás.

(#197) alvaro válasza alvaro (#196) üzenetére


alvaro
senior tag

Megemnak válaszolok is. Google nem volt a barátom, de a menüből sikerült elővakarni a

Messages/Settings(11)/General settings(1)/Block Messages(3)

Pont alatt a listát. Most már tudom, miért nem kaptam egyenleg-sms-t hetek óta :D Yeah...

[ Szerkesztve ]

(#198) Filologus válasza alvaro (#196) üzenetére


Filologus
csendes tag

Sziasztok,

Nekem is pontosan ez lenne a kérdésem. Letiltottam két számot is, de egyszerűen nem találom, hogy hol lehetne feloldani a tiltást. Nincsenek rajt a tiltó listán és a hiába törlöm ki és írom be újra, akkor is letiltva marad. Már végig böngésztem a felhasználási utasítást, illetve a neten is megnéztem pár helyen.

(#199) Roxy8


Roxy8
csendes tag

Sziasztok!

Nálam lenne egy olyan probléma, hogy amikor a menüben elindítom a kamera menüt, akkor kiírja, hogy "Fényképező hiba!" Nem indítja el a kamerát.

Azt szeretném tudni, hogy valaki találkozott ilyen hibaüzenettel rajtam kívül?

Üdv: Roxy8

(#200) Hasaggymeg válasza Filologus (#198) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha nincs a tiltólistán és mégsem engedi,talán próbálkozz egy telefon újraindítással.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.