Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KennyONE


KennyONE
aktív tag

Végree!:) Imádom a strapatelefonos teszteket!:)

Csak kár a kijelző minőségéért... :(

[ Szerkesztve ]

(#2) amanoba


amanoba
őstag

ha választanom kellene a strapatelefonok közül, vagy az ettől olcsóbb b2100 samut, vagy egy kicsit komolyabb tudású, de drágább készüléket vennék, ez valahogy nem jön be.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3) pite4


pite4
tag

Aztán nehogy ez is megegye a sonimot ;] :DDD

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#4) nord_


nord_
veterán

dr Kind,

Akiket hívtál, nem panaszkodtak visszhangra? Azért kérdem, mert egyik ismerősöm ilyet használ, és nála ez elég gyakran előfordul...

(#5) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Egész jónak tűnik :)) , Külsőre is egész szép, mondjuk nincs strapatelós hatása. A kijelzőn még egy kicsit tényleg lehetne javítani

(#6) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo keszuleknek nez ki, dicseretes, hogy van benne GPS is.

"There is nothing permanent except change"

(#7) Gabor1985


Gabor1985
tag

Én is ilyen telefont használok és soha nem vettem észre beszélgetés közbe ezt a viszhangot amit mondtál. Kristály tisztán hallok vele mindenkit akivel eddig beszéltem rajta. Meg akivel beszélek az is tisztán hall engem, megkérdeztem tőlük

lumia 930, xbox 360, xbox one vhite ! xbox gamertag: SzGabor8528

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

majd 1 honapo hasznalt utan nekem nagyion bejon a teflon, majdnem tokeltetes /egy mono kijelz sokat dobna azugyon/:- ) /pedig nagyon tarottam tole a hasznalhatalan sz.r m110 utan/
az akku kijelzes sajnso nemlinearis:- ( 2-rol gyrosan 1 majd dogles. enek ellenre elmegy majd 1 hetet, a multnokiamhoz kepest a totles nagyon sokaig tart, nem minth akulonosebben zavarna.
Kiel kis kompromisszumokat elvar az embertol de vegul is hanzlhato.
hangminoseg azert lehetne valamivel jobb az kecsegtelen.
De azt kel mondjam elegedett vagyok vele, mar csak egy normalsi tok kene az ovre

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) dr. Kind válasza nord_ (#4) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Mi nem tapasztaltunk visszhangot.

(#10) grc999 válasza dr. Kind (#9) üzenetére


grc999
tag

"....a tartózkodási hely bemérése is pontos, ráadásul útvonaltervezésre is képes a szoftver; ennél sokkal többre Bear Grylls-nek sincs szüksége."

Áh, neki ott a stáb:D:D

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#11) bepe79


bepe79
addikt

Végre itt a teszt, amelyet régóta várok / várunk! Én nagyon nem bántam meg, hogy B2710-et vettem magamnak a B2700 után, nagyon szeretem! Ez egy jól sikerült strapa-modell lett! :R

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#12) HPAA válasza bepe79 (#11) üzenetére


HPAA
őstag

anno 2100-am volt , azóta megtanultam vigyázni a telefonomra / zte blade :) / , de a fiamnak lehet ilyet veszek :DD

************* censored

(#13) Saccco


Saccco
nagyúr

Lassan élénkülnek a dolgok. Ez a szegmens nem nagyon nyomult eddig. :)
Csinálhatnának még 1-2 strapadroidot is. :)

Kijelző:
Aki ilyet vesz annak szerintem nem pont a kijelző a fő szempont. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#14) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Az ígért nagy strapa teszt az mikorra várható? :U

(#15) blattida válasza pite4 (#3) üzenetére


blattida
nagyúr

Pedig meg fogja.
Az én öreg b2100-m is megette. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16) dr. Kind válasza Lotusomega (#14) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

pontos időpontot nem tudok mondani, de nincs messze :)

(#17) albiosz válasza dr. Kind (#16) üzenetére


albiosz
őstag

Túlélőtúrán elképzelem, ahogy a srácok pihenésképpen megnyitnak pár pdf fájlt. :D
Viccet félretéve dicséretes, hogy ezt is tudja, pedig nem okostelefon. :)

Szerk.: Bocs, nem válasz, de mindig mellényúlok...

[ Szerkesztve ]

(#18) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis cuccos. Köszönöm a tesztet! :R

(#19) Archer


Archer
őstag

Kicsit lejjebb megy az ára és nagyon szimpatikus lesz.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#20) perempe válasza dr. Kind (#16) üzenetére


perempe
addikt

Szerepel-e majd érintős csodatelefon? Blade, Iphone, Blackberry, Samsung Wave, Galaxy S, Galaxy Tab?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#21) Edge válasza perempe (#20) üzenetére


Edge
veterán

+ Motorola Defy, ez legalább strapához közelebb van mint amiket felsoroltál + "érintős csodatelefon" ez is ;)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#22) dr. Kind válasza perempe (#20) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Nem, csak strapatelefonok lesznek. Jól is nézne ki, amint a galaxy tabon áthajtunk egy autóval :))

(#23) xdx@


xdx@
aktív tag

Jó ki strapatelefon egy kicsit lejjebb megy az ára és jó kis vétel lesz.

(#24) perempe válasza dr. Kind (#22) üzenetére


perempe
addikt

:O

Kéne ezeknek egy "törésteszt light".

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#25) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó telefonnak tűnik. Nálunk most B2100-at használnak (de ez már nem beszerezhető a szolgálatoknál, elég sokat küzdöttünk mi is nyáron, hogy 35 db-ot összekaparjanak)a kollégák, de folyamatosan panaszkodnak rá, hogy nem lehet érteni a másik felet. Ez furcsa, mert nem nagyon olvastam róla eddig panaszt. A lámpa nagyon praktikus tud lenni. A Sonim marha drága, és nem is valószínű, hogy egy átlagembernek szüksége lenne az extrém strapabíróságára. Arra tökéletes a Samsung strapavonala.

Laci

(#26) superecneB


superecneB
őstag

A Weedsben is ilyennel tolják mikor a mexikói maffia ellen bújkálnak új személyazonosággal úgyhogy biztos jó kis teló :D

(#27) gybazsi válasza dr. Kind (#22) üzenetére


gybazsi
senior tag

Pedig arra azért kíváncsi lennék :DD

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#28) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Samuéknál nem igazán erőltették meg magukat: fogták a két éves B2700-at, hozzáadtak egy szabvány mUSB csatlakozót (még a B2100-nál sem sikerült ezt a "komoly" fejlesztést megcsinálni), meg egy GPS-t de normális offline térkép nélkül, kicsit kalapáltak még rajta itt-ott és kiadták újdonságként..

Kíváncsi leszek kihoznak-e (egy éven belül) valamit a Defy kategóriájában, az összetevők simán meglennének hozzá a meglévő modelljeikből, csak akarat kéne hozzá.

(#29) Tristis


Tristis
őstag

Ha a kijelző karcálló akkor tökéletes, ha nem akkor nem való semmire. Régieknél is ez volt az achilles...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#30) Kloden válasza Tristis (#29) üzenetére


Kloden
senior tag

...teszt szerint karcálló.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#31) nightmare13


nightmare13
senior tag

Ha jól értelmeztem, akkor porálló... És akkor a vaspor se tudna benne kárt tenni, ugye? Faterom telefonjaiban mindig az nyírja ki a hangszórót, hiába van tokban...

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#32) vtechun


vtechun
veterán

hmm, tesómnak van egy ilyen, nem is gondoltam volna, hogy tényleg van benne gps.

(#33) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

nem egy B2100 de egész jó...viszonylag elegáns, de mindenképpen vállalható...
:C

(#34) bepe79


bepe79
addikt

Pár nagyon durva stress-test / túlélővidi:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

:Y

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#35) garaboncia


garaboncia
csendes tag

Eddig siemens 35/45/65/75 használó voltam, tegnap óta van a kezemben egy. Gombok, kijelző már csak az eltelt évek miatt is veri a siemens-t, a testre szabhatóság viszont sajnos nem. Gyors gombnak csak telefonszám, alkalmazás , vagy ne adj isten saját összeállított menü nem állítható be. A billzár ideje külön nem szabályozható, ami néha a java alkalmazások életét is meg tudja keseríteni. Címjegyzék kezelése példás, viszont elgondolkodhatnának a gyártók a figyelmeztető üzenetek régen oly divatos ledes villogtatásán. Én nagyon szerettem azt, ha sms-em jött és le volt téve a telefon akkor is láttam már messziről ha később csak odanéztem, mert az bizony villogott. Talán valami bill világítás villogtató progit találok erre a problémára.

Mindenki magától szenved a legtöbbet.

(#36) L zeppelin


L zeppelin
csendes tag

Hali! Tudja valaki ,h a T-és szolgáltató által forgalmazott telók alkalmasak-e off line navigációra? Előre köszi! A siemens messze a világ előtt járt az M-es sorozatával.

(#37) Plissken válasza Telomanikus (#33) üzenetére


Plissken
tag

Persze hogy nem, jobb attól! ;)

(#38) nemtommi válasza garaboncia (#35) üzenetére


nemtommi
senior tag

Nálam Settings-Display-Backlight menűponttal lehet beállítani a billentyűzár idejét is.

(#39) bepe79 válasza nemtommi (#38) üzenetére


bepe79
addikt

Ott a pont, pontosan így van nálam is, LEHET állítani a bill. zár idejét! :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#40) L zeppelin


L zeppelin
csendes tag

Remélem a túlélő tesztbe a Defy is részt vesz! Esetleg a B-2100 csak ,h lássuk fejlődött-e a világ :)

(#41) Plissken válasza bepe79 (#39) üzenetére


Plissken
tag

Igen, picit fura, hogy összekapcsolták a háttérvilágítással, bár azért van benne logika, csak nem reklámozzák :)

(#42) garaboncia válasza bepe79 (#39) üzenetére


garaboncia
csendes tag

Azt én is észrevettem azonnal, de az nem állítás, ha a világítással szívatom az aksit. +Ha lezárom, és hívnak felold, és nem zár vissza azonnal, csak az eltelt idő után, vagy manuálisan. Ébresztéskor szintén. Ha lenyomom az ébresztést, feloldva marad a telefon. És ügye automatán addig világít ameddig én a kényelem miatt meghosszabbítom a világítást. (10sec, 30 sec, 1 perc, 10 perc)
+hiányzik a hívás szűrés csoportokra.
Bluetooth adatcserekor amíg nem másolja fel a fájlt feleslegesen világít a képernyő. Szóval lenne néhány életképes ötletem a mérnököknek.
Mindazonáltal, valóban jó telefon. Elégedett vagyok vele.
Offline navigáció, van hozzá.
A program oldala
Egy cikk róla
Nekem működik, de a cikk oldaláról letöltött változat nem ment, csak a készítők honlapjáról letöltött verziót tudtam beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki magától szenved a legtöbbet.

(#43) SZTÉSZI válasza garaboncia (#42) üzenetére


SZTÉSZI
csendes tag

Helló!

Ha van egy kis időd,akkor"szájbarágósan"leírhatnád az offline navigáció letöltését és telepítését,mert nekem nem sikerült. :F Előre is köszi :C

(#44) garaboncia válasza SZTÉSZI (#43) üzenetére


garaboncia
csendes tag

1. fájlok letöltése:
program
térkép
Ha magyar hangot is akarsz akkor a cikk alapján letöltött verzióból a (én nem találtam meg a magyar fájlt a fejlesztők honlapján) Voices mappából másold át a "magyarcsaj" mappát az eredeti prog.fájl Voices mappájába. A letöltött magyar térképet be kell másolni "Mapps" mappába. (okosság. ha már úgy is le kell tölteni a magyar oldalról a progit, akkor a térképet is kiszedheted a hanggal együtt onnan és nem kell bénázni a fejlesztői honlap letöltés rendszerével.) Ha előkészítetted a telepítendő könyvtárat, akkor azt másold fel a kártyára, majd a telefon fájlkezelőjével (saját fájlok) megkeresed a mappát (javaslom nevezd át a másolás előtt, úgy, hogy abban ne legyen szóköz, és egyéb nem szokványos karakter) majd a WeTravel.jar fájlt telepítsd. telepítés során amikor rákérdez a root könyvtárra (szektorra) válaszd a későbbet.
Elindulás után nagyon puritán felület fogad, de ne ess kétségbe.
Gps beállítása: Menu -> Settings -> Gps Internal Gps.
Majd, a Menu -> Settings -> communication -> Allow Network, itt ki kell venni a pipát különben csatlakozni fog a netre.
majd, Menu -> settings -> advanced -> files. itt megkeresed a kártyán (Mmc) a program könyvtárát, és azt megnyitva a bal oldali menu opcióból a beállítás root (setup root) opciót. ezután már majd működnek a beállítások, tehát, a map(térkép) és a nyelv (language) is. és persze az összes többi is.
kérdésed van tedd fel nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Mindenki magától szenved a legtöbbet.

(#45) garaboncia


garaboncia
csendes tag

Hasznosságok:
1
2
Ajánlani tudom a gpsed
progit, nagyon jó kis utólagos illetve azonnali gps adatokhoz. Eltévedni el lehet vele, de legalább tudod milyen sebességgel, és milyen távolságra. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki magától szenved a legtöbbet.

(#46) bepe79


bepe79
addikt

Én az egybe csomagot szedtem le, az is települ, be tudom állítani, de a navigálásnál csak a nyilat mutatja, a térképet nem. Neked is ez volt a baj? Ha az általad beírt linkekről szedem le, és azt állítom be, akkor a térkép és az utcák is látszódni fognak?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#47) rep3at válasza bepe79 (#46) üzenetére


rep3at
őstag

A telefont két hónapja használom, meg vagyok vele elégedve. Észrevétel a tesztről: A három (széles, dinamikus, surround) hangzáskép csak a fülhallgatóra van hatással, ha nem erről hallgatjuk, akkor a Normál állásban van (ilyenkor a fenti hangzásképek ikonja szürke). Továbbá a telefonhoz nem alaptartozék az USB-kábel. A telefont a Trekbuddy GPS programmal használom, főleg kerékpáros kilométeróraként használható ezzel a programmal (3D-nézet támogatás nem lévén). A telefont eBook olvasásra is használom (Mobipocket Reader). Könyvolvasás közben problémát jelent a telefon szűk határok között levő látószöge (mivel általában fekete háttér előtt okker betűkkel olvasok) és (csupán) öt fokozatban állítható fényereje (Erre később megtaláltam a megoldást, az írás végén leírom). Nem volt problémám eddig a hívások hangminőségével és az általam hívott emberek sem panaszkodtak (Egy esetben volt csak rossz a hangminőség hívás közben: Mikor egy Nokia 5140-et használó telefontulajdonossal beszéltem). A telefon hangereje hangszórón, zenehallgatás közben megfelelő, minősége úgyszintén (Bár például egy Sony Ericsson Xperia X8-al nem veszi fel a versenyt mélyhangokban). A kamerát főleg Panoráma készítésére használom (bár az így készített képek mérete kicsi). A telefony anyagai nagyon rendben vannak, a led fénye valóban meglepően erős. A kijelzőn gyárilag egy igen jó minőségű fólia van pontosan felragasztva, ennek még semmi baja. A GPS relatíve elég gyorsan talál jelet és ezt stabilan tartja. Na a megoldás: Készenlétbe kell tenni a telefont (a főképernyőre ugrani) és beütni a *#7092463*# parancsot ez után megjelenik a gyári menü (Ebben olyan beállításokat lehet finom hangolni, mint például a telefon hangzásképeinek aprólékos módosítása - újat létrehozni nem lehet, csak a gyáriakat módosítani - ,a JAVA programok szünetetési módjának megváltoztatása (Elrejtés, Szünet, Elrejtés+Szünet - alapértelmezésként Szünet) a háttérvilágitás fényerejének 31 szintű módosítása (ebbe a menübe az alábbi gombkombinációval lehet eljutni: 3-7-2-3. Itt kell beütni az egy és harmincegy közötti számot - a harmincegy a legsötétebb - majd megnyomni az Ok-ot. Sajnos ez az opció a telefon kikapcsolásával visszaáll a gyári öt lépés közül beállított szintre).

Forward thinking. كرر

(#48) Herjan


Herjan
tag

A navigomb alatt található a wap?

(#49) SZTÉSZI válasza garaboncia (#44) üzenetére


SZTÉSZI
csendes tag

Köszi este megpróbálkozok vele. : :C :R

(#50) SZTÉSZI válasza garaboncia (#44) üzenetére


SZTÉSZI
csendes tag

Helló!

Nekem nem működik.Sem a nyelv sem a térkép,pedig ha minden igaz mindent úgy csináltam ahogy írtad(nem biztos).
Az utolsólépésnél nekem ezek a lehetőségek:
1.Browse
2.Set We-Travel root
3.Set log Root
4.Load .GPX
Ahol a "pipát"ki kell venni,ott esetleg nem kell valamit beállítanom?
Előre is kösz! :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.