Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mrlujoak válasza tjb007 (#44) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nagy poén, pont most nézem a forrás linkjét, és ott már Update is fenn van, áthúzva, hogy világelső, meg miegymás, és a Defy megemlítésre kerül...

"Samsung's hoping to fill that gaping hole by announcing the Galaxy Xcover, the world's first Android device with IP67 certification -- which means it can be submerged in water up to 1 meter deep and can hold its own against a continual onslaught of dirt and dust."

"Update: The Galaxy Xcover isn't actually the world's first Android device with IP67 certification; that honor belongs to the Motorola Defy instead."

Persze ha ragaszkodunk a világelső 2.3-as verzihoz, akkor meg az active nyerne... :P

Mert ugyebár az eredeti forrásban nem a 2.3-ra, csak a világelsőségre fektették a hangsúlyt... :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#52) amanoba


amanoba
őstag

Infok még:

Marwell mg2 800-as proci(ha jól értelmezem)
150 mega belső mem, 1500-as akksi, BT3.0, talán 2.3.4 android, abgn wifi, 320 x 480 felbontás, 116 Gramm,122 x 66 x 11,95 mm

Forrás: http://www.golem.de/1108/85614.html

Ha ezek igazak, olcsóbbnak kell lennie tényleg, mint a defynek..

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#53) GALARDO válasza amanoba (#52) üzenetére


GALARDO
addikt

Hát akkor ez nem nagy szám.Ennél még az 1 éves Defy is jobb, leszámítva a 2.3-at, de az megoldható.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#54) mrlujoak válasza tjb007 (#50) üzenetére


mrlujoak
veterán

Poén, mert szintén a forrásban megint csak felhozzák, amit én is írtam már, hogy a Motorola hivatalosan nem adta a Defy az IP67-et...

Ezt először (2.3 ide vagy oda) a Sony Ericsson adta az Xperia active mobiljához, előrébb már linkeltem is a bejelentés hírét, illetve az active white paper-jét...

Szóval... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#55) Tomi_Sci válasza Matada2.3 (#28) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A Defy-on a cm7 még 2.2 kernelt használ, ha jól emlékszem. Nem mintha ez hátrány lenne.

Szerk.: Mellesleg amikor volt ez a mizéria, hogy most ip67-e a Defy vagy nem, akkor írtam a Moto Supportnak, és a válaszban az volt, hogy igenis az. Persze garanciát nem tudnak rá vállalni.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#56) korpicschess válasza mrlujoak (#54) üzenetére


korpicschess
veterán

Egyébként amint olvastam, tudtam, hogy szóvá fogod tenni, nekem is a fejemben volt az Active. :P

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#57) GALARDO


GALARDO
addikt

Akkor most úgy néz ki a jelenlegi állás hogy a csúcsmodell az SE Active, középen a Defy, és alatta kicsivel ez.Kíváncsi leszek a Defy+ leveri-e az SE-t.Mondjuk nálam biztos, mert nekem az a kijelző már nagyon pici. :B

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#58) mrlujoak válasza Tomi_Sci (#55) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez még mindig kérdés, ráadásul a Vodafone is - ma már - hivatalosan "csak" cseppállónak hirdeti...
Anno pont a Vodafone oldalán volt fenn, hogy IP67, de pl. a Motorola hivatalosan nem erősítette meg, hogy de tényleg...

Természetesen, ha van valakinek hivatalos cáfolata, én lennék (az egyik) legboldogabb, ha linkelné.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#59) tjb007 válasza mrlujoak (#54) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az IP67 csak zárójelben szerepel és az is le van írva, hogy a védelme ennek felel meg, nem az, hogy azzal rendelkezik :)

"Compact, resistant and adaptable
Dust resistant, water resistant (IP67)**, and protected with an aluminium frame, Xperia™ active is
optimized for your active lifestyle...

**It is according to International Protection Rating. IP67, implies that when the phone is correctly mounted
to maintain its dust and water resistant qualities, there is no ingress of dust (digit 6) and that ingress of
water (digit 7) in harmful quantity shall not be possible if the device is dropped in fresh water under up to 1
m of submersion for a duration of maximum 30 minutes."

Amúgy meg olyan mindegy, rohadtul nem érdekli az embereket, hogy milyen minősítése van, az a lényeg, hogy tényleg víz/csepp- por- és ütésálló e a gyakorlatban is.

[ Szerkesztve ]

(#60) mrlujoak válasza tjb007 (#59) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mondom, írtam már, hogy igen, felfogtam mire gondolsz, és mi a gondolatmeneted.
DE.
Mivel a forrás sem, és a cikk sem tér ki arra, hogy azt a minősítést egy x szervezet hivatalosan adta a samunak - nem "csak" megfelel neki - addig ez az állás marad.

Ráadásul a forrás is javította már a "világelső" dolgot, így marad a mi álláspontunk, miszerint az első - de vitatott - IP67-es droid a Defy
az első gingerbread IP67-es pedig az Xperia active...

Egyébként meg arra a Sony Ericsson sem tér ki, hogy az IP67 megfeleltetés szervezet általi megfeleltetés-e, vagy nem.

Ergo ne menjünk parttalan vitába, tudom mire gondolsz, csak sem a forrásból, sem az itteni cikkből nem az jön le! ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#61) amanoba válasza GALARDO (#57) üzenetére


amanoba
őstag

Mivel az se kijelzője nekem is pici, és mert nem is tetszik annyira, nálam a defy van felül. :P (eddig)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#62) Tomi_Sci válasza amanoba (#61) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem a Defy kijelzője is kicsi, de legalább normális a felbontása.

Mellesleg, ha kukacoskodni akarunk, akkor a Defy az első Gingerbread-es :P
Ha azt vesszük, hogy a rá készült gyári romok nagy része milyen minőségű, akkor szerintem még jól is jártunk azzal, hogy csak custom van. (használható)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#63) Rosep


Rosep
senior tag

Nekem tetszene, de ez a 320x480 kicsit elszomorított. Most a 3,2"-osom ilyen és bizony nem túl szép. Akkor milyen lehet 3,65"-on...

(#64) morfondőr


morfondőr
őstag

Szerintem ennek a dobozában is benne lesz "a készülék nem vízálló" cetli! Senki nem fog garanciát vállalni rá, ha beázik, mert akkor minden másodikat vinnék vissza. Főleg olyanok, akik a Defy-t mosógépben is kipróbálták, aztán "valahogyan" beázott. Nekem Defy-m van és nem fürdettem még meg, de ad egy plusz biztonságérzetet, ha leesik, ráborítok valamit stb. nem lesz baja. Mellesleg tok nélkül használom, zsebben hordom és akár újnak is mondhatnám, mert fél év alatt nem sikerült megkarcolódnia sehol.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#65) GALARDO válasza morfondőr (#64) üzenetére


GALARDO
addikt

Ezért kéne a 3 éves gari, csak ugye az meg az árát vinné fel.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#66) robertel válasza morfondőr (#64) üzenetére


robertel
senior tag

Ennyiből irigylem a telefonodat:)
Nekem fóliázva és tokban van, d eigy is vigyázok rá, hova teszem..

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#67) Ricardo válasza amanoba (#52) üzenetére


Ricardo
félisten

A felbontásról mennyire lehet megbízható az infó? Valóban kevésnek tűnik.

Csak azért kérdezem, mert érdekes hogy se itt, se máshol nem nagyon van róla adat, tehát nem lehet hivatalos.

Lassan jöhet az új strapateszt: Defy, Xcover, Active :K

[ Szerkesztve ]

(#68) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Egy kicsit részletesebb, olvasmányosabb, és világelsőségektől mentes cikk a modellel kapcsolatban itt olvasható...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#69) GALARDO válasza mrlujoak (#68) üzenetére


GALARDO
addikt

Most akartam írni gúnyosan hogy, Én a világon először linkeltem be ezt a mp-s cikket ide (mobilaréna), erre nem elfelejtem odarakni a linket? :DDD :C :W [link]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#70) Ricardo válasza mrlujoak (#68) üzenetére


Ricardo
félisten

Mindezen képességeiből ítélve legfeljebb egy alsó-középkategóriás modellel lehet dolgunk, így talán 800 MHz körüli, vagy esetleg 1 GHz-es.

Bízom benne, hogy az utóbbi. A felbontásról itt sem esik szó.

(#71) mrlujoak válasza Ricardo (#70) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jah, azt még homály fedi...
Az Xperia active minden lényegi - és még annál is több - adatát ismerjük, így a Defy-hez képest a kijelző méretben és felbontásban marad el.
Ez a modell meg valahol a kettő között lesz talán... (active 5mpx HD felvétel)

GALARDO:

Ezt hívják (nemíromle)-nak :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#72) GALARDO válasza mrlujoak (#71) üzenetére


GALARDO
addikt

Vagy a Defy alatt (mellet)........ :U

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#73) mrlujoak válasza GALARDO (#72) üzenetére


mrlujoak
veterán

Kamerában biztosan alatta, kijelzőben mellette (kerekítés szabályai :) ) prociban meg csak nem lesz a Defy alatt... :P

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#74) dz1989


dz1989
senior tag

A Dafy meg a Aktive is jobbnak tünik. De majd elválik. Az biztos hogy a kamera már gyenge a többihez képest.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#75) Rotate


Rotate
veterán

most olvastam PhoneArena-n, hogy hamarosan érkezik a Defy+ is (Szeptember közepe-vége), és 300€ körüli árra számítanak... Egy újabb játékos a pályán :)

"The other phone that is expected to appear in Germany next month, is an updated version of the rugged Motorola DEFY. The Motorola DEFY+ is to have the same 3.7" display and 5MP camera, but a faster processor at 1GHz (the original sports 800MHz), and Android 2.3 Gingerbread, whereas the first DEFY is still stuck with Froyo.

A German site listed the phone as heading to O2 in the third week of September. Price is expected to be $430 (EUR 300) for the Motorola DEFY +, and this is without a contract."

[link]

na most nem tudom, hogy ez a Samsung mibe fog kerülni, de ha csak egy 10000-el lesz olcsóbb, akkor a Defy+ simán jobb választás... viszont kérdés, hogy milyen típusú lesz az az 1Ghz-es proci...

[ Szerkesztve ]

(#76) hurrikan válasza Rotate (#75) üzenetére


hurrikan
addikt

Még nagy homály Fedi de elvileg Aktív+is lesz. Ugyan azon specifikációkkal, csak nagyobb kijelzővel (3,5 vagy 3,7) és 8megapixeles kamerával, nagyobb aksival és neo-ra hajazó design-al.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#77) Ricardo válasza hurrikan (#76) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ütne. A neo nagyon szép. Olyan kinézettel strapaként egy jó árcédulával megfűszerezve nagyot szólna.

(#78) Czibor10


Czibor10
tag

Kicsit megsikálhatták volna, mielőtt lencsevégre kapják, vagy használhattak volna több vizet, mert az a pár csepp úgy látom nem sokat segített :DDD .

(#79) imisomogyi


imisomogyi
aktív tag

Sár nélkül mennyibe kerül?

(#80) vétó


vétó
aktív tag

ha a Motorolának van egy kis üzleti érzéke, akkor az SE és a Samu strapák megjelenése előtt kiadja a gyári 2.3-at Defy-ra. Aztán nesze neked világelsőség.

Azt meg egyáltalán nem tartom valószínűleg, hogy akár az SE, akár a Samu felvállalná azt, amit a Moto sem mert megtenni; azaz, hogy beázott készüléket garanciában javítson. Úgyhogy bár most qrva jól hangzik az IP67, ugyanúgy, mint annak idején a Defy-nál, de azt, hogy ez milyen vállalással jár a végén a gyártó részéről, csak akkor fog kiderülni, ha tényleg piacra dobják. Addig meg lehet, de fölösleges ezen vitázni, hogy a 3 készülék közül melyik jobb strapa téren.

Az IP67-et meg a Defy-nál nem a firkászok találták ki. Be lett vizsgálva, megkapta a hivatalos(!) IP67 minősítést, de a Moto nem vállalta fel, hogy így árulja.

- Nézd egy stoppos! - Á, biztos csak lájkol minket.

(#81) mrlujoak válasza vétó (#80) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mivel a SE Xperia active White paperjében benne van, így "fel merte vállalni"...

A beázott készülékek javítását is azért utasítja el a gyártó, mert ha nem rendeltetésszerűen használod a készüléket - ergo elfelejtesz bezárni egy kis ajtót, vagy rosszul illeszted a hátlapot - akkor a Te hibádból ered a beázás, ami nem az IP67-es védelem hibája!

Akkor és csakis akkor van/lenne esélyed, ha szakértő által tudod bizonyítani, hogy gyári vagy konstrukciós hibás a készülék, és amiatt ázott be.
Magyarul nem csukható be a kisajtó, hogy ne endeje a vizet, vagy eleve láthatóan sérrült, mondjuk a gyári tömítés...
Ezt viszont nagyon nehéz bizonyítani, pláne itthon... :U

Így minden bizonnyal - jogosan - sem a SE, sem a Samsung nem fog szó nélkül javítgatni beázott készülékeket, maximum méltányosságból megteszi, ha nem lesznek olyan sokan, akik mondjuk a mosógépben próbálták ki...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#82) amanoba


amanoba
őstag

itt az első teszt-szerűség.: gsmarena
igaz hogy prerelease a cucc, de ha jól látom az ip67 ciki, kamera ratyi, kijelző gyenge, előlről élőképeken pedig esetlen, sárosan jobban nézett ki. :P
ennyit a defy verésről, még csak szorongatás se lesz ezek szerint..kivéve ha 45-50től nem lesz több a kezdőára.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#83) próbakocka


próbakocka
senior tag

Az ütésállóságot leszámítva, csak az ára mentheti meg a cuccot;

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=2573&id2=3069&id3=3105

(Graphical Controller: Not supported)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#84) lovagisas


lovagisas
csendes tag

Tárgyal a SONIM a szolgáltatókkal !!! Strapában - ha lemegy az ára -
az lesz a nagy durrr! :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.