Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-26 09:21:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Ricsxx


Ricsxx
tag

Szép-szép,de inkább az edge :D

(#2) Legendd válasza Ricsxx (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Valóban, csak megéri-e a 50e Ft-os felárat? :D

Alea iacta est!

(#3) gutriqper


gutriqper
tag

Szinte hihetetlen, hogy ilyen pénzekért el lehet majd ezt, illetve az S6 Edge-t adni. Lassan fele ennyibe kerül az S5 pl. Szerintem az emberek 99,5%-ának bőven elég lenne a régebbi típus. A bővíthetőségről, vízállóságról pedig kár is szót ejteni. Ahogy egyre jobbak a középkategóriás telefonok, és a korábbi évek csúcstelefonjai pedig egyre olcsóbbak, szerintem egyre kevesebb érv szól az új csúcskészülék vásárlása mellett. Nincs olyan paraméter, amiben számottevően jobb lenne, sőt, őzemidő terén előrelépésről sem beszélhetünk.

(#4) babkukta


babkukta
senior tag

Ez tényleg csúcs. De az akksi hatalmas minusz. Nem pont abban kellett volna visszalépni

Üdvözlettel, Tibi

(#5) papi77 válasza gutriqper (#3) üzenetére


papi77
addikt

Szerintem mikor lecseng az újdonság varázsa,akkor feltűnik majd a bővíthetőség hiánya!
( Kicsit rímelt nem? ) ::))

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#6) hito válasza gutriqper (#3) üzenetére


hito
nagyúr

Azért ebben van valami. Két ponton nagyon súlyos visszalépés történt (micro-SD, IP szabvány), viszont az OIS veszett jó dolot, az az egy említésre méltó előrelépés számomra.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) Legendd válasza papi77 (#5) üzenetére


Legendd
senior tag

Csodás volt :D

(#3) gutriqper: itt az előfizetéses konstrukció nyomja majd meg, úgy sokkal olcsóbb lesz, teszem azt 130e-t már nagyon megéri, főleg annak, aki úgyis sokat telefonál és RED-es pl.

(#6) hito: jól is működik az OIS, én már a G3-ban is szerettem, amikor videókat készítettem.

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#8) Qwery válasza Legendd (#2) üzenetére


Qwery
tag

Szerény kis véleményem szerint, aki 230000.- Ft-ért vesz telefont, annak nem fog problémát okozni a plusz 50000.- . Legalábbis, ha én ott tartanék, nem érdekelne.

42

(#9) spawn21 válasza Qwery (#8) üzenetére


spawn21
veterán

Elég szomorú ha valakinek 50000 ft-ot megér a semmi.

Nem lett rosz, de ez a harmat aksi...... De sajnos még mindíg jobb mi t az m9.

iPhone 13p

(#10) gutriqper válasza papi77 (#5) üzenetére


gutriqper
tag

Rímfaragásból szuper vagy egyszerűen! :) (Remélem innentől nem kerül be a szabályzatba, hogy csak rímekbe foglalva mondhatod el a mondandódat:) )
(#6) hito: Hát, nem tudom. Szerintem összességében nem feltétlenül beszélhetünk előrelépésről. Jó, persze, most már kiírhatom a nevem mellé, hogy Samsung galaxy S6-om van. Szuper jó dolog. De érdemben nem gondolom, hogy ez a készülék jobban ki fog szolgálni, mint az imént említett kategória bármelyik tagja. Mindamellett pedig ez a nagy design forradalom a hülye vékonyításban és IPhone-osodásban merül ki? Háát. Akkor már inkább a cserélhető akksis, bővíthető Samsung Galaxy Ragtapasz.
(#7) Legendd: Jogos, ez valóban igaz.

(#11) stilo18 válasza gutriqper (#3) üzenetére


stilo18
addikt

Ahogy idősödök, látom be egyre jobban, hogy mindig a tavalyi csúcsot kell venni, úgy jár a legjobban az ember!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#12) Zolik válasza spawn21 (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

Láttad te mennyi a felár az iphone 6nál a nagyobb tárhely?? Tulajdonképpen a "semmire" fizetsz több tíz ezer ft-os felárakat. Persze az teljesen normális és elfogadható hisz az apple.
Jah hogy az i6-ban nincs sdk kártya hely? Hogy nem lehet kivenni az akksit? hogy ugyan úgy 1gb ram van benni mint az i5-ben?? Kit érdekel!? Világsiker!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#13) balintka válasza stilo18 (#11) üzenetére


balintka
addikt

Én is ugyanezt gondolom. Most S4-em van, ősszel veszek S5-öt, ha hivatalos garival 100 ezer körülre lemegy a független ára.

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Ez a telefon is csak azért kéne, hogy aztán eladhassam.

Kíváncsi leszek, milyen lesz majd a mini változat. Jó lenne egy vízálló, 4,3"-os készülék az S6 hardverével, de jobb akkuval.

(#15) barna70


barna70
csendes tag

A + 1 mm vastagság és 3000 mAh telep, több vásárlót vonzott volna. Ha már vennék egy ennyire jó mobilt ilyen sok pénzért, merjem használni is amikor szeretném, ne korlátozzon le a telep kicsinysége csak az idő jelzésére, És mi van ha 22h-ra érek haza? Akkor 18h-tól energiatakarékosba kell tenni? Ekkortól már csak egy élethű makett. Mostani mobilom 3400 mAh.

(#16) Legendd válasza barna70 (#15) üzenetére


Legendd
senior tag

Marad a külső akku. Nem csak a mAh-n múlik amúgy a dolog, mert pl. a G3-ban 3000-es telep van, mégsem bír egy napot nálam, sőt...csak ha már 2550-nel egy napot bír az S6, lehet 3200-vel majdnem kettőt is elért volna.

Alea iacta est!

(#17) kovgab válasza Legendd (#7) üzenetére


kovgab
aktív tag

lehet, hogy pont ezzel nem fogsz sokat beszélni...
vagy töltöd közben ... :C

Ká Úr

(#18) Cilindrik válasza Zolik (#12) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Esküszöm neked valami szifonos elszerette a nődet, vagy valami. Most ki a p*csömbeszélt az iphone-ról. :W :W :W

Amugy gondomom itt is közel ugyanannyi lesz a felár a 64 és a 128-asért.

[ Szerkesztve ]

(#19) jacis


jacis
nagyúr

Tetszik ez a teló, de az akksi tuti nem sokat birna nálam így szerintem kiesik.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#20) erahurka


erahurka
félisten

Jól néz ki, bár én nem szeretem az üveg hátlapot. Remélem vállalható ár/érték arányt kapnak a mini kiadások. Vagy azok helyett van az A széria?

(#21) bulikavagyok válasza Legendd (#2) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem lehet, hogy igen, bár még erősen gondolkodom rajta..:)
Nagyon tetszik a teszt egyébként, és meglepő módon nekem tudtál újat mondani Bone123 tesztjének olvasása után is. A Te stílusod egyébként is közelebb áll hozzám mint az övé. :R

(#22) Nigér


Nigér
őstag

Inkább az Edge... :K

(#23) Zolik válasza balintka (#13) üzenetére


Zolik
senior tag

Nagyon sokan (mint nekem is) előfizetéssel vesznek telefont. Sztem azoknak az aránya akik függetlenül vesznek bármilyen felső kategóriás telefont kb 10-20%.
Én pl tuti veszek s6-ot szeptemberbe ha lejár a hűségem.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#24) Fred23 válasza erahurka (#20) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem, biztosan lesz mini kiadás is, csak van egy olyan érzésem, megint meglépik azt a szokásukat, hogy a mini butább hardvert kap. Majd tesznek bele valamilyen Snapdragont... -ami egyébként lehet akár egy elfogadható változat is. Engem jobban zavar, hogy eltűnt a vízállóság, meg hogy mostanában a mini 4,5"-nál kezdődik.

Ps.: tesómnak Grand Prime-ja van, számomra az már tablet. :) Ideális méret nálam a 4-4,3" telefonban.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Érdekes, az edge előlapja jobban tetszik, mint ezé. Ez a korábbi s4-s5-öt idézi, ami többek között a semmilyen előlap miatt nem tetszett. A bele csúcs, de ha kívül nem jön be. Pl. a G3-S6-Edge képen a G3 és az Edge ad valamit, az S6 nem, az mint írtam, a "már ezerszer láttam ilyet" érzés. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26) Lirion


Lirion
addikt

Jó lett, hozott sok fejlődést, meg visszalépést is, anyaghasználatban pedig felnőtt a felső kategóriához. Csak azt nem értem, hogy miért kell két teszt, ráadásul egymás után lényegében egy telefonról? Ennél már csak az lenne jobb, ha mindkettőt ugyanaz tesztelte volna. :)

(#27) Zoona válasza Zolik (#12) üzenetére


Zoona
aktív tag

Ha jól van optimalizálva a készülék és az iOS és bőven elég neki az 1GB ram akkor minek legyen benne több?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#28) F.Z. válasza Legendd (#16) üzenetére


F.Z.
újonc

Manual Camera-val v más külsős alkalmazással lehet a záridőt 1s-re v afölé állítani?

(#29) Jeanne d'Arc válasza stilo18 (#11) üzenetére

+1 Azért hogy egy csomót bukjak rajta nincs értelme. Az Edge jobban bejon egyébként. Ezt a szifontol lopott csíkot meg nem tudom miért kellett erőltetni.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#30) pohár válasza Jeanne d'Arc (#29) üzenetére


pohár
félisten

az antennakivezetés, ha jól tudom, de az Alphában is már ott volt alul, mire kijött az IP6

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#31) Ricsxx válasza Legendd (#2) üzenetére


Ricsxx
tag

Na igen.Reálisan természetesen nem igazán ;)
Mondjuk az üzemidőre tényleg gyúrhattak volna még :)

[ Szerkesztve ]

(#32) erahurka válasza Fred23 (#24) üzenetére


erahurka
félisten

Legyen gyengébb a hardver, de azért egy Snapdragon 410 + 1.5 giga ram + 720p alá ne menjenek 4.5-4.7"-on.
Eleinte én is furán néztem mikor egyre nagyobbak lettek a minik, de ha ez kell hogy normális tudást - hardvert beletegyenek egy visszafogottabb árú telefonba, ám legyen.

(#33) Palika71


Palika71
őstag

A Galaxy Alpha is kicsi akkuval van. Lehet hozzá egy erősebbet kapni, ami kb 2-3mm-rel vastagítja meg a készüléket. Úgy nem egy napon bír, hanem kettőt, de SOKKAL durungabbnak hat.
Ott mondjuk meg van a lehetőséged, hogy mit szeretnél, de itt nincs.

A cikkben nem olvastam (vagy nem láttam), hogy milyen gyors a kezelő felület, ami elég fontos lenne.
A táblázatban láttam, hogy az LG Flex simán lenyomja az onscreen tesztben, de erre a cikkben már nem nagyon tértek ki.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#34) TTommi


TTommi
aktív tag

Szevasztok Srácok! Kössz a tesztért, jóllehet azt gondoltam nincs annyi különbség a sima és az edge verzió között, hogy külön teszteljétek ezt is, de a végén szép kis cikk lett belőle. Nekem nagyon tetszik a teló, jólehet én a Sony-t preferálom (mint látjátok is). A MicroSD hiánya annyira nem zavar, mivel bruttó 32 es a minimum tárhely kapacitás alapból, az Fm rádió és az üzemidő viszont fájó pontok és kár, hogy a gyári fülest nem tudtátok kipróbálni! Másrészről úgy tűnik a teló simán hozza üzemidő terén az Ip6 plussz szintjét, ugyanakkor jobb a kijelző, a kamera, a rendszer sebesség (gondolom jól optimalizált) van ujjlenyomat olvasó, infra (még ha nem is tanítható) egy rakat hasznos szoftver és végre prémium anyag használat. Szerintem nem véletlenül lőtte be a Samu az árat oda ahová, ha az Apple-t megveszik annyiért, ezt is meg fogják venni ennyiért. Biztosan sikeres lesz az aksi idő ellenére is. Remélem a Z4 is legalább ilyen jó lesz:), mert azért a szívem mégiscsak egy kicsit a Sony felé húz:)

SXZ2 és SXZ5c

(#35) spawn21 válasza Zolik (#12) üzenetére


spawn21
veterán

Hallod. Hó írtam én ájfont?

Juj, nyugodj meg. Mert hogy magad próbálod igazolni a semmiről. Elég érdekes. Nem érdekel engem az alma. Ez egy Samsung topik. Leirtam, hogy nem ér meg szerintem 50 ezer felárat a hajlított kijelző. Ennyi

iPhone 13p

(#36) keIdor


keIdor
titán

Nagyon tetszik a telefon, az Edge nekem nem is jön be, szóval én ezt venném. Még megvárom az M9-et.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#37) Halkow.


Halkow.
senior tag

Király lett a teszt!
én inkább ezt venném mint az edge-t, a kijelző idő eléggé szomorú hogy így lecsökkent. Jobb lett volna ha a kamerával egysíkba lenne az üveg hátlap akkor talán nagyobb aksi fért volna alá és akkor 5-6óra is lehetne a kijelző idő :)

(#38) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem lett rossz, csak kicsit magas lett az ár.

(#39) alkatraz3000 válasza TTommi (#34) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

A kamera amúgy általad elmondva jobb, vagy mások is ezt irjak különböző oldalakon? Rendszersebesseget nem értem hova kellene emelni, hiszen a 6+ kicsit sem lassú.

pár dolog, ami miatt nem fogja megutni az Apple szintjét vásárlásokban. 1: ez nem iPhone (vicces kívül ugye van sok ember, aki iPhone-t akar, ugy hogy az appleID miben letet sem ismeri), 2: a samsungnak nem az iPhone-t kell lenyomni, hanem a xiaomit es társait, márpedig ha nem tud negyedmillaert felmutatni annyival többet, mint egy 80.000-es xiaomi, addig nem lesz sikeres. 3: az android által nyújtott "szabadság" itt a knox által erősen korlátozott, márpedig egy negyedmillas telefon eseten inkább a gari, mint a Cyanogenmod.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#40) emre33 válasza Legendd (#2) üzenetére


emre33
addikt

Kamerája milyen iphone 6 plus képest?
Mindkettő stabis, kíváncsi lennék egy összehasonlításra.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#41) Bone123 válasza F.Z. (#28) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Manual Camerában 1/10-ig állítható a záridő, egyébként 1/7-ig választ az automata alacsony ISO érték mellett sötétben. Azt érdemes megjegyezni, hogy a lencse miatt jelentősen több fény jut a szenzorra, mint a Note 4 esetében ugyanilyen beállítások mellett, ám én is örültem volna hosszabb, akár több másodperces záridőopciónak.

(#42) Fall-N válasza Ricsxx (#1) üzenetére


Fall-N
veterán

Szép szép az Edge, de inkább ez. ☺

(#43) Fall-N válasza Jeanne d'Arc (#29) üzenetére


Fall-N
veterán

A Samsung Ativ is ugyanilyen keretet kapott és jóval előbb (2012-ben), mint a szifon. Nem tudom miért kell mindig arra gondolni, hogy azt másolja mindenki. De egyébként is Z4 is meg egy raklap új telefon is ugyanezt a kertet formát fogja kapni.

[ Szerkesztve ]

(#44) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Sajnos az a 4 óra kijelző idő nagyon kevés. Kár hogy ennyivel drágább az edge. Az Sd hiánya is negatívum.

(#45) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem rossz, de az akku lehetne izmosabb.

(#46) #24536576 válasza Fall-N (#43) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tudhatnánk már, hogy nagyon sok buta ember él Magyarországon, na és a nagyvilágban. Nem kell velük foglalkozni.

Egyébként remélem sokan fogják szidni az S6-ot az aksija miatt és a Note majd rendeset kap. Akkor nem fogom tudni türtőztetni magam és a Note3 családtagot vált.

[ Szerkesztve ]

(#47) Fall-N válasza #24536576 (#46) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy ahogy írod. Első hozzászólásba bele kellett volna rakni a képet, megelőzve az ájfonmásolásos kommenteket. Samsung saját modelljeihez nyúl vissza mostanában. S2 designt kapott az A sorozat és az Alpha, ez még egy kis Ativ S formát üveggel a hátlapján és fémmel körbe.

(#48) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Na, a Samsung megcsinálta a 180 fokos fordulatot, csak belátták, hogy a plasztik gáz, a húzogatós ujjlenyomat-olvasó gagyi, a júzerek többsége nem akarja leszedni a hátlapot meg cserélgetni az akkut, és a nagy és gyors memória jobb az SD kártyánál, nem véletlenül tűnt el a flopi vagy a cd rom sem a számítógépekből. Szép és jó lett, kábé az első Samsungt, amit megvennék,(ha nem Android lenne).

Az árát viszont túllőtték, itt már jön az "ennyiért már (majdnem) Apple-t adnak", és az nem segíti az eladást.

Nem a lényeg a fontos.

(#49) motoflug válasza gutriqper (#3) üzenetére


motoflug
őstag

Valóban elég lenne az S5, csak sajnos hazánkban nem kapható a QHD változat. Tudtommal.

Egyébként tényleg pofás telefon, kár lenne tokkal elcsúfítani.

(#50) TTommi válasza Fall-N (#43) üzenetére


TTommi
aktív tag

:) Sajnos nem védték le azonnal :)

SXZ2 és SXZ5c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.