Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Peterson_ válasza Polllen (#100) üzenetére


Peterson_
addikt

Ja, ez sajnos minden verziónál megvolt, de ha jól tudom, lollipopnál már le lehet tiltani pár gyári alkalmazást.
De az lenne az igazi, ha mindenféle belepiszkálás nélkül lehetne törölni is bármit ami nem kell és persze biztonságos.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#102) Carasc0 válasza Peterson_ (#101) üzenetére


Carasc0
őstag

Ezt sajnos még az Apple-nél sem lehet megcsinálni, pedig szívesen törölnék 1-2 számomra felesleges alkalmazsát. Mondjuk ez nagyon nem fer, hogy a gyári alkalmazásokat nem lehet kibányászni az iOS-ből. Hát igen, a zárt világ.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#103) Klaus Duran válasza Carasc0 (#102) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ilyet még nem hallottam. Mit kell a szifonból kibányászni? Tőzsde app. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#104) janeszgol


janeszgol
félisten

Tetszett a cikk. Emlékszem mikor kijött az S5, mekkora fikát kapott. Hogy nem jobb, mint az S4, nincs fejlődés, az IP védelem kit érdekel (annyira nem is fontos mondjuk), a kijelző ugyan az, nem is erősebb stb. Mondjuk az is igaz, hogy látszólag kevés fejlődés volt az S4 és S5 között. Az S3 és S4 váltás látszatra is grandiózus volt.

Elfogult vagyok és én a Samsungot választanám e kettő közül.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#105) Carasc0 válasza Klaus Duran (#103) üzenetére


Carasc0
őstag

Pl. igen. Én szeretek olyan rendszert használni, amelyre csak az általam használt telepített alkalmazások vannak. Androidnál ez megtehető igaz moddinggal, de megtehető. Applne-nek emiatt fekete pötty. :K

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#106) Ciccuka válasza tothmaxy182 (#15) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem tetszik mindkettő, de formailag nem sokat léptek előre a gyártók az elmúlt években.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#107) doooo válasza janeszgol (#104) üzenetére


doooo
veterán

Csak az mond ilyet, hogy S4-S5 ugyanaz, aki nem használt egyiket másikat, vagy csak trollkodik. Ég és föld a kettő, a rendszer, a plusz funkciók, a kamera, még a kinézet is, és az anyaghasználat, mindből az S5 jön ki győztesen. Mindenben javítottak, mindenféle újdonságot raktak bele, tehát szó sem lehet arról, hogy egyformák. Ja és a kijelző sem ugyanaz, az az egyik olyan része a telefonoknak, amit a Samsung minden évben jobbá és jobbá tesz. :)

(#108) PrometheusX válasza Carasc0 (#105) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Megtehető modding nélkül is, legegyszerűbben egy Nexus készülékkel (pl. egy régebbi generációs Nexus 5 vagy Nexus 4-el is, ha újszerű a telefon). :)

[ Szerkesztve ]

(#109) Valaki87 válasza doooo (#107) üzenetére


Valaki87
senior tag

bár már az akkut tennék jobbá és jobbá.....

(#110) Romvr válasza Valaki87 (#109) üzenetére


Romvr
őstag

Na igen, az energiafelvételt nem lehet a végtelenségig csökkenteni. Ráadásul az a hülye divat hogy "ultra thin" már lassan minden, ezért egyre kisebb és kisebb az akkumulátor, ezért az üzemidők még csökkenni is szoktak néhány esetben. Igazán elkezdhetnék növelni az akkumulátorok tárolókapacitását, hogy elérjük a 8-10-12 órás kijelzőidőkhöz telefonoknál és 20-24 órás kijelzőidőkhöz a tabletek terén (a laptopokról már nem is beszélek).

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#111) Valaki87 válasza Romvr (#110) üzenetére


Valaki87
senior tag

8-10 ?? :Y a mai csucstelefonok 95%-a maximum 3,5 ora ! Vegyuk peldaul galaxy s6 vagy lg g4.... es ezek 12 oras keszenlettel..... legutobb sony z3c volt nekem az tudott 4-5 orat 30 ora keszenlettel kb....ez mar jonak szamit !! Ha egy telefon tudna 6 orat 48 keszenlettel az mar nagy elore lepes lenne... 8-10 szep almodozas :))

[ Szerkesztve ]

(#112) Syl válasza Valaki87 (#111) üzenetére


Syl
nagyúr

Ööö, az én telefonom 4-4,5 óra kijelzőidő mellett elmegy 6-7 napot :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#113) Valaki87 válasza Syl (#112) üzenetére


Valaki87
senior tag

folyamatos 4g meg wifi , helymeghatározással (gps on ) ? és van benne mondjuk 40 perc real racing 3, meg 30 perc waze ? illetve 1,5 óra telefonálás, és fényerő maximumon... én így használtam a z3c-t.. 1 gmail frissítés.

kíváncsi vagyok milyen telefon az ,mert én az akku miatt vettem a Z3c-t... ( kínai csodákat nem ismerem )

[ Szerkesztve ]

(#114) Integrale válasza Valaki87 (#113) üzenetére


Integrale
veterán

4 ora kepernyoidot tud a HTC M7-em is.
2 e-mail push szinkron, 0-24-ben megy a wifi, gps es az adatkommunikacio, ebben van nem keves net, doulingo, chat stb, 1 ora telefonalas es zenehallgatas.

"Bad reklám is reklám too"

(#115) Syl válasza Valaki87 (#113) üzenetére


Syl
nagyúr

Folyamatos 4G meg Wifi igen. Nem játszom, nem navigálok, keveset telefonálok. Cserébe van 3 e-mail (3 külön programmal!), whatsapp (nagyon sok), fb messenger, dropbox, poweramp zene. [link] Éjjel airplane mód.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#116) doooo válasza Valaki87 (#109) üzenetére


doooo
veterán

Az S6 páros esetében eléggé elrontották a dolgot (S5 jobban bírja), de az S7 Edge már jól szerepel (Note 6 elvileg még jobb lesz). Egyébként meg amíg nem alkalmaznak valami újabb akku fajtát, addig csak optimalizálással és az akku kapacitás növelésével lehet javítani az üzemidőn.

(#117) Klaus Duran válasza Syl (#115) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Valamit nagyon jól csinálhatsz. M7 nekem általában kibirt egy napot, a 950 jó ha kibírja az esti műszak végét.. :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#118) Integrale válasza Klaus Duran (#117) üzenetére


Integrale
veterán

930 nálam is ilyen volt. Egy óra alatt nem volt ritka a 35-40 % elhasználása sem, mindezt folyamatos böngészéssel, mobilhálózatról.

"Bad reklám is reklám too"

(#119) beefjeez válasza Carasc0 (#105) üzenetére


beefjeez
senior tag

Jobb venni egy telefont valóban, amin romot cserélsz, törölgetsz, és úgyis szenvedni fog az egész

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.