Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Jó cikk, de igencsak megkésett.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3) yolan


yolan
őstag

A rekesz, írisz, blende, apertúra f2.2, maga a szenzor merete 1/3", a lencse fókusz távja pedig 29mm. Lenne még hova pontosítani.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#4) Valaki87


Valaki87
senior tag

jó cikk, szépen ki elemezted. :)
nekem is volt mind a 2 készülék.

[ Szerkesztve ]

(#5) marositech


marositech
senior tag

Szóval Galaxy S5 Plus a pontos neve.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#6) Syl


Syl
nagyúr

Nagyon jó írás! :C

De.
Minden trollkodási szándék nélkül:
>Soha nem fagy, nem állnak le az alkalmazások hibaüzenettel

Muhahaha! Mondom ezt, mint volt iPhone és iPad tulaj.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) szegedilaci


szegedilaci
tag

Galaxy s5-öm van még garanciával, a valaha volt legjobb telefonom, nagyon szeretem, lassan eladó lesz mert váltanék s7-re majd kiderül az is ennyire megéri e az árát. Plusz pont megjelent a 6.0 így mai napig megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#8) x_o_n válasza Syl (#6) üzenetére


x_o_n
veterán

Mikor bementem a mobilszolgáltatóhoz elém rakták az éppen aktuális 3 ingyenes készüléküket,iphone 6s .z5 a harmadikat már nem is néztem,bár ugy indultam hogy a 6s lesz,gyors kiábrándulás után mégis inkább a z5 lett.

hasznos írás,de halkan megjegyzem ez a nem fagyás,sima futás..egy nagy humbug...röccen az meg fagy ahogy kell :)

(#9) Syl válasza x_o_n (#8) üzenetére


Syl
nagyúr

Több évnyi iPhone (3G, 4S, 5) és iPad "használat van bennem" és igaz nagyon ritkán, de ez is hajlamos megfagyni. Méghozzá úgy, hogy csak ezekkel a power+home kombókkal lehet életre kelteni.
Szintén van alkalmazás bezáródás, csak az iOS nem ad hibaüzenetet. Csak egyszerűen visszaugrik a főképernyőre, a júzer meg azt hiszi véletlen megnyomta a home gombot. Ügyes átverés :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Polllen


Polllen
nagyúr

Jó kis cikk lett, a poénok is ültek nálam. :DDD

Apropó a samu megoldotta már, hogy a telefonkönyv "hideg" indítással is azonnal megjelenítse a kontaktok fotóit? Galaxy note-n rühelltem. Az ottani és a galaxy S 8.4 tapasztalatok miatt kerülöm őket, bár szívesen visszatérnék, ha csak annyit röcögne a rendszer, mint az i6-n. Mert azért az is lassul ritkán.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) marositech válasza Syl (#9) üzenetére


marositech
senior tag

2008 óta nem tapasztaltam ilyen jellegű problémát az iOS rendszerekben, hogy csinálod?
Nálam a droid csinál olyat, hogy első indításra lefagy etc.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12) Polllen válasza marositech (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ipad 2 néhány hét alatt többször zárta be a safari-t a ph egyik oldalán, mint az akkori galaxy note-m 1 év alatt fagyott összesen... Szerintem ez 2008-2016 között volt valamikor.

Aweriot

A szó, amit keresel, az az eltérő felhasználói szokások.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Syl válasza #20749568 (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Van akinél az iOS fagy, van akinél az Android és van akinél a WP. Nekem "szerencsém" volt mindháromhoz.

(#11) marositech

Persze lehet jönni a szokásos szöveggel, hogy "nálam még soha nem volt ilyen", ám akinek már volt ilyen eszköze, az pontosan tudja, hogy ez nem így van. ;)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Az iPhone 6 rondaságánál csak a Galaxy S5-é nagyobb... :DDD

Minden szavam magánvélemény!

(#17) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Tetszetős cikk, jó részletesen végigelemezted a két készüléket, és az itt ott elrejtett apró poénok, szabadabb szóhasználat izgalmassá tette a cikk olvasását.
Kérünk még! :D

(#19) greyslay válasza NandorHUN (#2) üzenetére


greyslay
aktív tag

Azért még sokan lehet hogy épp most ruháznának be a kettő közül valamelyik készülékre, úgy hogy egyáltalán nem időt múlt.
Számomra egyébként sem az s6 sem az s7 nem tudna annyival többet adni, hogy a jelenlegi s5 öt lecseréljem valamelyikre. Elismerem, hogy a 6-os és 7-es kamerája mérföldekkel túl szárnyalja már, de számomra ennyi.

"embertelen ember munka"

(#20) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"Mielőtt még belemennék a tesztekbe, leírásokba, szeretném leszögezni, hogy nem kaptam csúszópénzt egyik nagy gyártótól sem"

Pedig amikor megláttam a cikket, rögtön azon kezdtem gondolkodni, hogy vajon melyik cégtől kaphattad a súlyos csúszópénzeket, hogy a tavalyelőtti modelljeikről írj egy összehasonlító cikket a Logoutra. :D
Amúgy tényleg jó készülékek, még ma is megállják a helyüket.

(#21) Polllen válasza #20749568 (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

Segítek akkor szélesíteni a látóköröd. Bizonyos userek mást és mást néznek meg egy weblapon, más appok futnak a háttérben és ezekből az eltérő szokásokból bizony néha kijön olyan kombináció, amitől összedől egy-egy szoftver.

A 2-3 éves saját történetemen kívül némi tőlünk független forrás: (Attól eltekintve, hogy szerintem az ipad 2 és/vagy ios topikban biztosan van nyoma a safari-s ph-s bugnak.)

Safari tavaszi crash

Ios 8 vs android 5.0 crash rate

Attól, hogy most nálam is jól működik az i6, még tudom, hogy nem hiba mentes a rendszer. Ma már sajnos egyik sem az. Legyél kicsit nyitottabb.

greyslay

Még az iphone 5s is fogy, uh még szerintem is bőven időben van az összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

A Galaxy S5 javára a videórögzítés terén még oda lehetne írni, hogy sztereóban veszi fel a hangot, míg az iPhone 6 csak monoban.

(#23) vigyori78


vigyori78
őstag

- Lassú frissítési ciklus (már lassan az Android N jön ki, de még csak az L-nél jár)
6.0.1 már kijött az S5-re, és jönnek a szolgáltatókhoz is.

(#24) xedos


xedos
addikt

Gratulálok! Szuper írás!
Én is hasonlót tapasztaltam. Különféle okok miatt Lumia 930 - iPhone 6 majd Galaxy S5-öt használtam. Igazából mindegyik jó volt - bár szerintem a win 8.1-es 930 volt a leggyorsabb. Mindegyik rendszernek megvan a maga hülyesége, akármelyik használható. Akksi idők is hasonló használat mellett hasonlóan alakultak.
Véleményem szerint ugyanakkor az Androidnál a programokból kilépés- belépés - váltás, lassabb...
Pl. telefonkönyv megnyitása! Vagy telefonálás után mire eltűnik a hívott fél, vagy a progi kilövő funkció betöltődése...

(#25) Syl válasza xedos (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

>telefonálás után mire eltűnik a hívott fél, vagy a progi kilövő funkció betöltődése...

Ezek Samsung specifikus dolgok. Az SIII ROMokból emlékszem, hogy volt direkt olyan opció, ami kikapcsolta a telefonálás utáni 3-4 másodperces várakozást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) doooo


doooo
veterán

A kijelzős résznél van egy apró hiba.. azt írja, hogy a "...kínai mérnökök..." a Samsungnál. Nos.. remélem világos a hiba. :U

(#27) 4264adam


4264adam
veterán

Köszönöm a cikket remek volt. Imádom az IOS vonal élességét a kamerában. De jó volt látni, hogy miben jobb az android megoldása "felső kategóriában".

(#28) megema válasza Syl (#14) üzenetére


megema
őstag

Ez a fagyás nagyon egyén és/vagy hardver függő. Vissza sem tudok emlékezni, hogy mikor volt olyan, hogy teljesen lefagyott volna az iPhone-om. Jelenleg 5s-em van, az szerintem sosem csinált ilyet ~2,5 év alatt.

6 éve használok iOS-t, 2 éve OS X-et. Rengeteg hibával, problémával találkoztam, de a rendszerek stabilitására tényleg nem lehet panaszom.

(#29) joey04


joey04
titán

Korrekt

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) #19708160


#19708160
törölt tag

nagyon jó cikk lett gratulálok hozzá.Volt iphone 6-om 1 hónapja attam el (szerencsére)az tény hogy az ios optimalizációja szuper,bár vannak benne bugok bőven,de nekem hiányzott az android,és nem bántam meg hogy váltottam.
Mondjuk nem samsungra hanem egy xiaomira,de egyenlőre nincs rá panasz :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Klaus Duran válasza #19708160 (#30) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Megérte Xiaomi-ra cserélni a szifont? Melyikre?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#32) Syl válasza megema (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint írtam, lehet itt jönni a magyarázkodással ;) csakhogy nekem is van pár éves tapasztalatom az Apple termékeivel...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33) macskea válasza Syl (#32) üzenetére


macskea
őstag

Mutathatja egy rendszer két-három embernek teljesen más arcát is. Az egyik munkatársamnak is BB10-es telefonja van(Q10), egy másik feleségének is(Q10), meg nekem (Q5). Utóbbi kettőnknek semmi baja, míg az első említettnek merő szopás az a telefon. Én legalábbis már biztos kidobtam volna a fenébe, de először keresztülvertem volna rajta pár szöget. Nem fagyasok, igaz, de minden más. Nem megy a térképalkalmazás, indokolatlanul kilép az alkalmazásboltból (ezzel használhatatlanná téve a fizetős appokat), vagy mondjuk nem látja a számítógép, ha rádugja USB-n. Meg ami még az eszetekbe jut, valószínűleg egyszer már megtörtént. :P Szóval az ő telefonja szar. Nem a BB10, mert az két másik (meg ki tudja még hány) embernek is pöpec, de nála valamiért mégis leszerepelt. Mi csak annyit szoktunk neki mondani, hogy vigye vissza, mire van a garancia, ha nem erre. Persze nem viszi, szenved, és majd levonja a konzekvenciát, hogy szar a BlackBerry. Hát... lehet ezt így is csinálni, csak az önsorsrontás. Szóval ha egy telefon rendszeresen fagy, a jó megoldás nem az, hogy hónapokig szenvedünk és szidjuk, hanem elvisszük a szervizbe. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#34) macskea


macskea
őstag

Egyébként tetszett az írás, kicsit viszont sajnálom, hogy az emberekből ez is csak azt tudta kihozi, hogy szarazalma, laggdroid. Pedig ahogy a konklúzióban is írod, nincs itt szakadék a két termék között, mindkét esetben van pro és kontra, a választás szabad, más választását tiszteletben tartani meg kötelező. :R

[ Szerkesztve ]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#35) Integrale


Integrale
veterán

Egymás mellett látva a két készüléket, az S6 megjelenés szempontjából egy nagy nudli az i6 mellett.

xedos: "Véleményem szerint ugyanakkor az Androidnál a programokból kilépés- belépés - váltás, lassabb.." 930-on szerintem jelentősen lassabb két app közötti váltás. Van amit pillanatok alatt megnyitott (ezek általában rendszer szintű alkalmazások), de van amivel "rengeteget" szöszölt, két, már megnyitott alkalmazás közötti váltás pedig sokszor rémálom, loading... vagy ki is dob, jobbik esetben csak újratölti.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#36) atike válasza Integrale (#35) üzenetére


atike
nagyúr

Finoman szólva sem csípem az almát, de ez a samu... Huh. Konkrétan csúnya.

(#37) Syl válasza macskea (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

Szép elmélet ;) csakhogy nekem három külön generációs iPhone-om (a lányom szintén most tart a harmadik generációnál) és két iPad-em volt, és végigvittem a teljes iOS2-iOS8 palettát. Volt benne JB verzió is, természetesen.
És ha megnézed, nem írtam hogy sz*r lenne az iOS. Csak az ellen szóltam, hogy atomstabil lenne meg atom megbízható.

BB10-et nem ismerem, nekem még a régi rendszeres (system6-7?) telefonom volt és az nagyon nagyon jó volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#38) Integrale válasza atike (#36) üzenetére


Integrale
veterán

:K

Persze ez szubjektív, de egy bumfordi, elnagyolt dizájnú telefon, Sony Ericsson C702 hátlappal.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#39) marositech válasza Polllen (#12) üzenetére


marositech
senior tag

Azzal én is találkozom 2 dolog lehetséges:
1. PH! oldala kicsit nem nem szereti a safarit./Safari kicsit nem szereti a PH! oldalt. (melyik-melyik)
2. Érdekes google chrome böngészővel minden rendben.

+ Eddig is mostoha kinézete van a PH! mobilos oldala, nem lehetne már normális PH! appot kreálni?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#40) Syl válasza marositech (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem nem fognak se a mobilos oldalba, se az appba energiát fektetni. Ott ugyanis nincs reklámbevétel, nem éri meg nekik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#41) marositech válasza Syl (#40) üzenetére


marositech
senior tag

Áh nemár, csak a felületet kell megcsinálni, a motor készen van...
Milyen fasza lenne, ha kapok értesítést egy üzenet után.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#42) davidsone


davidsone
addikt

szellemes írás :)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#43) Syl válasza marositech (#41) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet majd lesz egyszer, a prémium előfizetőknek :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44) megema válasza Syl (#32) üzenetére


megema
őstag

Ez nem magyarázkodás, hanem tapasztalat. Ha te mást tapasztalsz, arról nem tehetek.

Nem vagyok fanatikus Apple imádó, ha valami hibát tapasztalok, nem rejtegetem. Rengeteg dolgot tudnék mondani, amit meg gondolom te nem tapasztaltál (pl. sorozatosan gyári hibás hardverek, kisebb-nagyobb UI bakik, akadozó animációk - kizárólag iPad (4) és rMBP esetén, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#45) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Köszönjük a cikket, nagyon jó volt olvasni. :R

Én alapvetően azért váltottam Samsungról Nexusra (pontosabban Nexus 5X-re), mert egyszerűen meguntam azt a két nyomós érvet, amit felsoroltál az S5 kontra részénél:
>Lassú frissítési ciklus (már lassan az Android N jön ki, de még csak az L-nél jár)
>Samsung által telepakolt bloatware alkalmazások

Mindenesetre még szeretnék megjegyezni valamit: azért hogy a tiszta, Stock Android élményt megtapasztalhassam - és ne csak a Samsung által nyújtott, outdated/bloatware-es Androidot - Nexus telefont vettem magamnak. És nem kellett csalódjak! A Samsung által megvalósított Android a nyomába se ér a Stock Androidnak. Egy hónapja van meg a telefon, frissítések óta nem volt újraindítva (500 óra stabil uptime eddig). Minden alkalmazásom fel van rá telepítve, és ma is ugyanolyan gyorsan nyílnak meg az alkalmazások, mint első napon. Semmi bloatware, minden up-to-date, atomstabil a rendszer. Semmi sem fagy ki, tökéletesen működnek az alkalmazások.
Arra szeretnék célozni, hogy a Samsung Androidja nem egyenlő a Stock Androiddal, és vannak nagy különbségek a kettő között (így ilyen szempontból nem biztos hogy az S5 egyenértékű ellenfél az iPhone 6-tal szemben). A legjobb ilyen szempontból egy Stock Android - iOS összehasonlítás sajnos, és nem érdemes megítélni az Androidot a Samsung által módosított Androiddal. De az meg egy külön tesztet szükségeltetne... na mindegy, csak gondoltam megjegyzem hogy a Samsung-féle Android != a Stock Androiddal.

[ Szerkesztve ]

(#46) macskea válasza Syl (#37) üzenetére


macskea
őstag

Nem is arra gondoltam, hogy te mondtad, hogy szar, csak a neked kezdett válasz a végére általánosítás lett. :R Bocsi.

Amúgy a BB10-re azt mondanám, hogy már korántsem olyan betonbiztos valami, mint a régi OS-ek voltak, de ahhoz mérten, hogy mennyivel több lett, még mindig jól jön ki a mérleg. Más OS-ekkel nem szeretném összehasonlítani, abból biztosan flamewar lenne. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#47) macskea válasza Integrale (#35) üzenetére


macskea
őstag

S5 van a tesztben, össze ne zavarjon. :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#48) Integrale válasza macskea (#47) üzenetére


Integrale
veterán

Mellé ment a gomb. Gyorsan írtam mert hallottam a főnök lépteit a folyosón. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#49) adise


adise
őstag

Pedig napfényben az S5 használhatatlan az iPhonehoz képest (van mindkettő), ill üzemidőben is jobbnak tartom az iphonet, az a rész nagyon elfogultnak tunik pláne, hogy úgy indult hogy 15%-ra merül, de csak "mókolni" kellett.

(#50) Skynet258 válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


Skynet258
veterán

Háttő, igen, nekem is valami hasonló suhant át a fejemen... :U :DDD

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.