Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vottokar


vottokar
senior tag

Szóval a Samsungnak sikerült egy sz*r üzemidejű mibandot gyártania drágán. Pedig jó lenne konkurencia a Band4-nek. Essen csak lefelé az ára...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#2) novinyul válasza vottokar (#1) üzenetére


novinyul
veterán

Hova essen le az az ár :F MI Band 4 sem lesz itthon 15000ft-l több, az meg köröket ver erre a csodára.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#3) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

A kissé leharcolt MiBand3-at erre cseréltem hirtelenjében, de azt kell mondanom valahol hiba volt. Egyetlen előnye a FitE-nek a MiBand3-hoz képest, az a hozzá tartózó applikáció, mert a Samsung Health egy merőben kiforrottabb és részletesebb alkalmazás, ami amúgy valahol a lényegét adja az egésznek, de minden másban alulmarad ez a kütyü.

Kezdve azzal hogy én botor levettem a fóliát a FitE-ről és gyakorlatilag 2 hét használat után már napfény alatt olvashatatlan a kijelző, annyira leharcolt lett, amire fel voltam készülve, de nem ilyen gyorsan. A másik hogy maga a band irritálóan suta, még a MiBand3-an is több funkció volt mint ebben, pedig az se egy nagy varázsló. A szíjat nagyon nehezen szokta meg a csuklóm, az üzemidőn meg csak pislogtam mit hal a szatyorban. Az hogy kevesebb mint 2 nap alatt kifullad a kütyü, ilyen kijelzővel illene azért pár napot virítani, de gondolom közre játszik ebben az is, hogy a pulzusmérő folyamatosan aktív, ami gondolom nagyban rontja az egésznek a statisztikáját. Ráadásul bosszantóan könnyen elveszti a kapcsolatot a telefonnal, úszáshoz pl. nem is tudtam érdemben használni. Ja és arról nem is beszélve hogy sokszor mekkora ordas baromságokat ad meg hogy mennyi kalóriát égettem el aznap, illetve az is fura, hogy a MiBand-3al átlagosan olyan 10-11ezer lépést tettem meg egy átlagos munkanapot, ezzel meg volt hogy több mint 25ezret mutatott a cucc, amin csak ráncoltam a homlokom.

Egy szó mint száz, valahol megbántam hogy ezt vettem meg, de legalább megismerkedtem hogyan működik egy Samsung banddel a Helath app a Galaxy S10-emen, legalább tudom megéri e egy komolyabb kütyüre beáldozni házon belül.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#4) scyllarus


scyllarus
veterán

A Huawei/Honor 2 alkalmazással indult, abból is gyorsan egyet csináltak, ami mindent tud. De 4????!!!! Ez nem felhasználóbarát egyáltalán, jó döntés volt a HB4.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#5) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezt komolyan gondolta a Samsung? Mondjuk igazából mindegy,mert ez viccnek is rossz :(

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Drága és nagyon buta. Az aksi meg kB vicckategoria.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) satz18


satz18
őstag

Asszem én maradok a Xiaomi band 4-nél. 15k ért ajándék.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Gondolkodtam, hogy váltok Mi Band 3-ról, mert Samsung készülékkel talán jobban kommunikál, de ez így felejtős. A Mi Band-el 20-30 napokat kihúzok töltő nélkül, elég gáz lenne, ha 2-3 naponta ezt is etetni kéne.
Mi Band 4 jobban megéri, inkább azt fogom választani ehelyett, ha leváltom a mostanit.

(#9) M@cika


M@cika
őstag

Énnél még a felébe kerülő MiBand2 is jobb, simán 1 hónapot bír az aksija, pulzust meg alvást mér és bármilyen tevékenységre megtanítható a MiFit segítségével. Ha leesik a Band4 ára 10k alá, majd akkor azt veszem. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#10) moleculez


moleculez
veterán

No offense, de akik az akksiidőre panaszkodnak, órában fürdenek/zuhanyoznak? Mert mióta okos órám van (3 éve) sosem volt lemerülve, mikor tisztálkodni megyek felrakom tölteni, mire végzek általában kész, de minimum használható, mivel nem nulláról töltöm.
Tényleg érdekel, ki hogy oldja meg. ;)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) novinyul válasza moleculez (#10) üzenetére


novinyul
veterán

Itt arról van szó hogy, egy ilyen eszköznek legalább annyit kellene bírnia mint, a Band 2-nek vagy háromnak. Amúgy sokkal jobban szeretem én is 3 hetente tölteni, mint pár naponta nem elfelejteni feltölteni. Nekem a Xiaomi Pace van az meg kibírja a hetet, de a Band 3 húsz napja jobban bejön.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#12) szebe válasza moleculez (#10) üzenetére


szebe
őstag

Ha a konkurencia röhögve tud 20+ napot, akkor szerintem jogosan róható fel negatívumként.

Egyébként igen, vannak akik ebben fürdenek/zuhanyoznak. Ne kérdezd miért jó, még nem jöttem rá.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#13) moleculez válasza szebe (#12) üzenetére


moleculez
veterán

Persze, értem én, és jogos, ha olcsóbb kütyü jobban bírja, valami nem kerek.
Csak úgy általában, a viselhető eszközöknél nem szoktam ezt érteni. Dehát kinek mi...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) vendingo válasza szebe (#12) üzenetére


vendingo
veterán

Én csak töltéskor veszem le a band 3-at. Se strandon, se itthon, se fürdéshez, soha....

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15) nylontacsko


nylontacsko
senior tag

De legalább, jó bénán is néz ki :)

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#16) ates


ates
aktív tag

Szerintem közelebb lesz az MB4 ára a 10-hez mint a 15ezerhez. Nagy áresés nem várható amúgy sem az MB5 megjelenéséig, legalábbis az MB3-ból kiindulva.

(#17) D1Rect


D1Rect
félisten

Csináltak egy szar mibandet drágán.
gg no re

(#18) Noukoum


Noukoum
veterán

Egy mi band 4 mellett ennek a terméknek nem sok esélye van. Csak jöhetne már több boltba is a global verzió mert most még plafonon az ára. De aki meg olcsóbban akar most azonnal annak ott a mi band 3..

Igazából én is egyetlen előnyének a Samsung health alkalmazást látom. Meg nyilván hogy itthon elérhető, és elvileg biztosan nem 2 hónap az esetleges szervíz

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) vottokar válasza novinyul (#2) üzenetére


vottokar
senior tag

Mondjuk arra a 20$ körüli árra, amennyiért a Band2-esemet vettem másfél éve. Jó, realista vagyok, legyen 30$ a jobb kijelző és a garantált IP védelem miatt a Band4 ára. Addig bírja ki a kettesem kijelzője.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#20) PowerBuldog válasza moleculez (#10) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Igen. A Mi Band 3-al fürdök/zuhanyzok. Én csak akkor szoktam levenni ha tölteni kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#21) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Haha, kicsit gyászkeret az akksi....Mi Band 3 után fain válkasztás lesz a Mi Band 4.....

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#22) PowerBuldog válasza PowerBuldog (#20) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mellesleg pont most futott be a futár a Mi Band 4-el. 10400ft volt aliról.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#23) lohn


lohn
tag

A "nagytesóról" is lesz teszt?

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#24) .Szaki. válasza callmeakos (#3) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Egy szó mint száz, valahol megbántam hogy ezt vettem meg, de legalább megismerkedtem hogyan működik egy Samsung banddel a Helath app a Galaxy S10-emen, legalább tudom megéri e egy komolyabb kütyüre beáldozni házon belül."

Én most egy S9+/Gear Sport párost használok és nekem nagyon bevált, szóval szerintem érdemes beruházni egy komolyabb eszközre. :K

(#25) eliterob


eliterob
tag

Üdv! Van aki megvette és nem jön be neki? Asszonynak vennék egyet tesztelesre hogy jönnek be neki ezek az órák. Samu telefonja van és nem nagyon beszél angolul ezért nem is nézelődök más márkák között. Aztán ha tetszik neki majd kap egy komolyabbat az alapokat mint pulzus mérés és üzenetjelzes ez is tudja ahogy olvasom. Privátba lehet zaklatni :))

(#26) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Sziasztok.

Csaladba vettem 1et, szep, csinos, jo, de az elegetett kaloriak random szamokat mutatnak. Reggel 7kor 500 kcal stb. A megtett lepes az jo, az nullazodik.

Szerintetek mitol lehet?

(#27) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A Galaxy fit miért nincs teszt?

(#28) Jakesz


Jakesz
őstag

A sima Fit megéri a többletárat?

(#29) beni121


beni121
aktív tag

Sziasztok!

1 kérdés ami igazából 2. :Y

Ennek, illetve a sima Fit-nek cserélhető-e a karpántja? Illetve az értesítések szépen megjelennek? Honor Band5-t használtam kb 5 napig, hibátlan termék, de azért a Samu (főleg a sima Fit) nekem valahogy alapból szimpatikusabb!

Válaszokat előre is köszi
B!

:R :R :R

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#30) balazs_pro


balazs_pro
tag

Sziasztok!

Ez meg tudja jeleníteni a megtett távolságot a karkötőn (nem az appban), mint a honor band 5?

COD HC MP 3000 óra

(#31) benczeb válasza lohn (#23) üzenetére


benczeb
aktív tag

Egy teszt a Fit-ről engem is érdekelne. Mit tud 30k-ért?

(#32) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Ha valaki tud a sima Fithez fórumot, akár itthoni, akár külföldi írja meg. 3 napja vettem.

(#33) nagyj74


nagyj74
senior tag

Üdv!
Ennek a Fitnek tényleg ennyire gáz az üzemideje?

(#34) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Hello, olvasom, hogy se ebben, de a Fit-ben nincs assisted GPS. Ez akkor hogyan működik? Nálam van a telefon is, elindítom az S Health-ben a trackelést és utána mit fogok látni? Számít, hogy a telefonon, vagy a pánton indítom el a trackelést? Ugye normálisan a telefon viszonylag pontos GPS adatokat rögzít, van lehetőség, hogy azt használom továbbra is, csak a Fit-ről melléteszi a pulzusgrafikont?

(#35) nagyj74 válasza HThomas (#34) üzenetére


nagyj74
senior tag

Teljesen mindegy hol inditod el.
En a telefonom szoktam. A teló GPS-ét használja.

[ Szerkesztve ]

(#36) HThomas válasza nagyj74 (#35) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Vagyis akkor Samsung telefonnal effektíve mégis van assisted gps funkció? Talán itt a PH-s tesztben is azt írták, hogy egyébként a pánt elég pontatlanul méri a távolságokat, akkor is, ha nálad van a teló.

(#37) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Jó ez a teszt, nem jöttem volna rá, hogy ki kell kapcsolni a pulzusmérő widgetet, hogy ne merüljön iszonyat gyorsan. Alváshoz ez a karkötő nagyon kényelmes, nappal másik Samsung órát használok. Azért az "e" verziót vettem, mert az eladó szerint a drágább, sima Fit állítólag 2 napot se bír (feltételezem folyamatos pulzusméréssel).

(#38) nagyj74 válasza turbulencia8 (#37) üzenetére


nagyj74
senior tag

Tíz percenkénti méréssel kb 3-4 nap.

(#39) turbulencia8 válasza nagyj74 (#38) üzenetére


turbulencia8
őstag

A sima Fitet használsz? Azon pulzusmérés nélkül hány nap az üzemidő? (Ha jó, akkor lehet, hogy ezt lecserélem.)
És a sima Fit hogy méri az alvást? Van REM-mel bonyolítva a mérés?

(#40) nagyj74 válasza turbulencia8 (#39) üzenetére


nagyj74
senior tag

10 percenkénti méréssel kb 3-4 nap.
REM-t nem figyeltem, nem en használom az órát, hanem a párom. De megkérdezem tőle.

(#41) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nálam bevált ez az alvásméréshez használt karkötő, éjszakára sokkal kényelmesebb, mint a Galaxy Watch, és az S Health mindkettőt szépen kezeli. Pár hetes tapasztalatom szerint főleg a kijelző eszik sokat, ezért a karlendítéses ébresztés kikapcsoltam, csak két koppintásra kezd világítani az óra (késő estére ez egyébként is jobb beállítás). A pulzusmérés 10 percre állítottam, és csak éjszaka van kapcsolata a telefonommal, főleg DND módban, így egy hétig bírja az akku, ami elég jó. Valahol olvastam, hogy ki kell pattintani a töltéshez, ami nem igaz, simán tölthető szíjjal is. Pizsamához szeretem a sárga színt is, barátságos hatású.

(#42) kátú


kátú
őstag

Sziasztok!
Van aki ilyet használ GWA2 mellé? Én kifejezetten csak alvásfigyeléshez használnám, napközben az Active 2 adja a megfelelő társat, viszont így nem nagyon van meg amikor kéne tölteni, viszont alváshoz tökéletes lenne ez a kis mütyür. Mennyire tolerálják egymást? Hogyan jelennek meg az S health ben? Vagy ugan azona felületen találom majd az álltala mért alvást és amit napközben az Active 2 trackkel?

It still works!

(#43) turbulencia8 válasza kátú (#42) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szia!
Én sima GW mellé használom alvásfigyeléshez, szépen kezeli mindkettőt az S Health, teljesen baráti a rendszer. Mindkettővel mért alvást látom, akkor ha vegyes a mérés, pl. ha kora este elalszok GW-ben, és később váltok Fitre. A különböző mérési módszertől sem akad ki az app: a GW négy alvásszintet különböztet meg (ébrenlét, álomalvás, felületes és mély), a Fit hármat (nyugtalan, könnyű és mozdulatlan). Én a Fit méréseit sokkal jobban szeretem, a GW szerintem nagyon alulméri a mélyalvást.

(#44) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok, két amatőr kérdésem lenne:
1. Fit használatata esetén, ha a telefonon elindítok pl egy futás vagy biciklizés trackelést, amihez lesz pontos útvonalam, akkor ahhoz hozzárendeli az S-Health a Fit által mért pulzusadatokat és szépen fogom látni egyben az útvonalat, sebességet és a pulzusdiagramot? Azt tudom, hogy az órák ezt megcsinálják, de valahol olvastam, hogy a Fit nem tud assisted GPS-t, bármit is jelentsen ebben a kontextusban.

2. A feleségemnek van egy Galaxy Watch Active 2-je. Hosszabb túrákon belefutott, hogy GPS tracking mellett az óra 7-8 óra alatt lemerült, hiába töltötte fel teljesen a túra elején. Meg lehet azt csinálni, hogy a telefon GPS-t használja a trackeléshez, esetleg menet közben átváltni, ha már látja, hogy az óra nem fogja bírni? A telefonhoz egyszerűbb powerbanket vinni ilyen esetekben.

(#45) nagyj74 válasza HThomas (#44) üzenetére


nagyj74
senior tag

Szia, a második kérdéshez:
Hosszabb útvonalon en mindig a telefont használom, szükség esetén powerbankkal.
Igaz, nekem ilyenkor nem annyira szükséges a pulzus mérés.

(#46) HThomas válasza nagyj74 (#45) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

De ilyenkor neked az óra nem is mér semmit, ugye?

(#47) nagyj74 válasza HThomas (#46) üzenetére


nagyj74
senior tag

Nem.

(#48) turbulencia8 válasza HThomas (#44) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem a Fit eseten mindig a telefonrol megy a gps, mert a karkotoben nincs ilyen modul. Kiprobalom a heten.

(#49) HThomas válasza turbulencia8 (#48) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Köszi! Valamelyik tesztben olvastam, hogy nincs assisted GPS feature benne, és ha pl futást trackelsz akkor a távolság pontatlan lesz és útvonal adat sem lesz. Viszont másfelől meg ha a telefonon elindítok egy trackelést, akkor csak annyi kéne, hogy a Fitről húzza le hozzá a pulzusadatokat...

(#50) turbulencia8 válasza HThomas (#49) üzenetére


turbulencia8
őstag

Siman csak engedelyezni kell az S Health hozzafereset a helyadatokhoz (appon beluli beallitasok). Utana indithatod is a sportot, es a telo gps-et fogja hasznalni az app, a pulzusmerest pedig a pant vegzi.

(#51) HThomas válasza turbulencia8 (#50) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Áá, tök jó, hogy ez így működik, köszi! Lehet majd benevezek egy ilyen cuccra, olcsóbb, mint egy teljes értékű okosóra és ez így már elég lenne.

(#52) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A fit2 pántról nincs ph.tesz?

(#53) Bog válasza gyuri2008 (#52) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Holnap ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#54) gyuri2008 válasza Bog (#53) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nem találom.
Bocsi megvan :R

[ Szerkesztve ]

(#55) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Feltöltöm ide is, hogy a Fit e pánt szépen működik sportoknál úgy, hogy a telefon GPS-ét használja, csak ki kell kapcsolni a telón minden energiatakarékosságot, és S Health-ben engedélyezni kell a helyhez való hozzáférést a háttérben is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.