Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pincehely


pincehely
addikt

Várom a kritikát, a hibákat.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#2) sekli válasza pincehely (#1) üzenetére


sekli
addikt

[OFF]tetszik az írás, de szerintem tagold jobban, hogy ne legyen annyira áláthatatlan... , meg rakj be pár képet, egyrészt mert feldobja a cikket, másrészt könnyebb elképzelni...

plussz van egy elgépelés a harmadik bekezdés elején... ;)[/OFF]

(#3) davcse


davcse
csendes tag

Hát nekem lenne igényem azokra a képekre:)

check: myspace.com/crosstheriverband

(#4) Samus válasza pincehely (#1) üzenetére


Samus
addikt

Én is gondoltam arra, hogy gumival halkítsam a HDD-t, de közben átálltam noteszra, amiben csodás Hitachi HDD van, ami ugyan nem rázkódik (2.5"-től durva is lenne...), de atomtraktor hangja van, ha művelet történik (főleg olvasás, írás alatt -meglepően. halk). Az asztali gépemben WD 320 GB-s háttértár van, a SATA2-es Caviar, annak legalább mindkét művelet közben hangja van (érdekes módon halkabb...). Meglepő ötlet, radírra sohasem gondoltam (még vastagabb bőr is eszembe jutott, mint rezgés elnyelő anyag, és szilikon is...). Képek jöhetnek :-)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) pincehely


pincehely
addikt

Linkeltem pár képet, de sajnos telefonnal készültek, de lényeg azért szerintem kivehető

http://kefetemap.deviantart.com/

(#6) TheDragon007 válasza pincehely (#5) üzenetére


TheDragon007
senior tag

„Almázgatás” :)) Te őrült vagy... (pozitív értelemben)

A képeket beillesztheted képként is :DDD , a puszta linkek olyan sivárak :U
Töltsd fel őket imageshack.usre majd használd a képbeillesztést a cikkszerkesztőben.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#7) pincehely válasza TheDragon007 (#6) üzenetére


pincehely
addikt

Köszi az öteletet.
Képeket pótoltam, képként vannak beszúrva, nem linkként!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#8) Gerisz


Gerisz
addikt

Hát én is ráadom a fejem és kitalálok valamit a winyókra mert nekem is iszonyatos, hogy tényleg ütemesen búgatja az egész házat a Samu.
Az ötlet nagyon jó!

(#9) sagit


sagit
addikt

Remek írás :R

Sajna nekem nem jutott eszembe semmi a samu vinyóm elhallgattatására ezért mit tud az ember csinálni? Vettem egy kész terméket (ZM-2HC2). Rezgéseket 100%osan elnyeli, és még kicsit hűt is, igaz nem olcsó darab. Aki nem akar házilag barkácsolni annak csak ajánlani tudom, aki nem akar súlyos ezreseket kidobni mint én ;) annak a radír is megteszi!

(Ha most akarnám lehalkítani a HDD-t akkor "radíroznék" :P )

[link]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#10) vPhis


vPhis
aktív tag

pencil mod mellett megjelenik a rubber mod is (igaz közük nincs egymáshoz :))
nagyon ötletes

(#11) Dale


Dale
aktív tag

Nekem Samsung 2.5-ös lemez volt a gépemben (MicroATX ház a monitor mögött) és minden remek volt, amíg el nem kezdett kattogni... Azóta laptopban van és ott jól megy, fene se érti. Mindenesetre lecseréltem egy 320-as Samsung F1-re ami engem is letaglózott a rezonálásával, de még iziben beraktam ház aljába, buborékos fóliára, 2 rétegre asszem. Azóta nem zajong, szóval ez is lehet egy módszer. Lehet hogy majd én is upgradelek radírra... :)

https://enginedesigns.net

(#12) caleb


caleb
aktív tag

Én fürdőszivacsra raktam a 250-es F1-m :DDD

Az élet jó a világ nem!!!

(#13) Male válasza Dale (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Remélem azért nem az elektronikával lefelé tetted a bubis fóliára... mert akkor most szépen sülnek a dolgok :U

Nem rossz ötlet a radír :)

Amúgy ami még rugalmasabb: szilikon! Az, amit a fürdőszobákban is használnak szigetelni-ragasztani. Én most végül ezzel csináltam meg, és szintén teljes siker :)

(#14) _AnTi_


_AnTi_
tag

Jó ötlet, jó írás! Köszi! :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#15) Killing


Killing
addikt

Nem lett rossz az írás!
Én két éve nyúzok egy Maxtor Diamond Max 9-et és semmi hangja nincs,még leterhelve sem!Pedig van használva rendesen!Úgy hallottam Maxtorban ez ritkaság.Mivel rögzítetted a gépház aljához a winyót?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#16) Thunderzolee

Hajjajj, miért büntetsz a képfeltöltés.hu-val minket?

Am szép és jó írás. :C
De én nem vagyok ilyen mániákus.
Hallanátok a Raptoraim karistolását.. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) proof88


proof88
addikt

Nem akarom hallani, csendet akarok, határoztam el úgy hajnali 3 óra környékén, mikor barátnőmmel álomra hajtottuk fejünket. Köszönöm neki, hogy elnézi az informatika terén vívott ámokfutásaimat - és a winyó elnézi-e nektek, hogy hajnali 3-ig a ti ámokfutásotokat kell hallgatnia? ;]
Amúgy jó cikk lett, radírra én még nem is gondoltam, pedig régről van néhány kihasználatlan radír. :DDD
Amúgy hamarosan én is jelentkezek egy kis szösszenettel a Raptorokról, mert nem mind olyan hangos. :)

(#18) pincehely válasza proof88 (#17) üzenetére


pincehely
addikt

Miket tudsz te! :DD

Azért nem árt, ha ugyanolyanok a radírjaid, akkor nem dölöngél a cucc:)

http://kefetemap.deviantart.com/

(#19) pincehely válasza Killing (#15) üzenetére


pincehely
addikt

Helló!
Lehet kapni írószer boltban ezt a gyúrma szerű ragasztót.
Nálunk iskolában a tanárok szoktak vele képeket ragasztani a táblára, mert kellőképpen erős, hogy metartsa a dolgokat, de le is lehet venni, és nem mellesleg nem szárad be!
Pár száz ft, és vany benne vagy 40 db kis kockácska:)

http://kefetemap.deviantart.com/

(#20) Ijk


Ijk
nagyúr

Én egy darabig szilikongumit használtam, de ha éjszaka ment a gép, még akkor is hallottam a vinyót. Mondhatni a leghangosabb eleme volt a gépnek. Végül vettem egy Scythe quietdrive-ot, így egy nagyon halk búgást leszámítva kb. 2 méterről semmi seeket nem lehet hallani. Najó tudom, hogy maximalista vagyok:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) pincehely válasza Ijk (#20) üzenetére


pincehely
addikt

Ezzel a radiros megoldással, és ezzel a vinyóval ha leveszem a ház oldalát, és odateszem a fülem tőle 10 cm-re, akkor sem hallok semmit! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#22) maathe


maathe
senior tag

Nekem is ugyan ilyen winyóm van csak 750-es és azért nekem is hangos. Az előbb megnéztem és láttam hogy csavarokkal van fogva, azokat kicseréltem az alap műanyag fogókkal, hát egy kicsit jobb lett de nem az igazi. Ez a radíros dolog jó ötlet csak nekem nem nagyon van helyem a VGA és a kábelek miatt. Arra gondoltam hogy marad a helyén de vmit teszek alája és láttam hogy csak 2 fél centis fém bütyök tartja a winyót így semmi értelme nem lenne szerintem. A házam Gigabyte GZ-X2. Tudnátok adni pár ötletet hogy hogyan tudnám lehalkítani? :[
Előre is thx!

(#23) villamos


villamos
őstag

Na! Úgy tűnik, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, és most már nemcsak hugi gépe zúg, hanem az új merevlemeznek köszönhetően az enyém is. Tehát akkor nem a számítógépház, hanem ez az átkozott koreai csoda az oka...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#24) Takemoto


Takemoto
tag

Grat az ötlethez és a cikkhez! Olcsó és jó :) Nekem is duruzsol a Samu, de ez a megoldás sajna nem jöhet szóba... :(
Befekszem asszonykám mellé...hátha nekem is eszembe jut valami jó ötlet :DDD

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#25) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több önbizalmat, jó lett az írás! :K

Ilyen radíros módszert én is csináltam korábban, elég jól bevált. Aztán áttértem a befőttes gumis felrögzítésre, csak azok néha elpattantak, így végül eljutottam ehhez: [link] - teljes írásom, ha érdekel: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) Narancs


Narancs
őstag

Nekem csak elméleti problémám van ezekkel a rezgéscsillapításokkal. Én nagyon hasonló módszert használtam, a vinyó szilikonnal volt felfüggesztve. Vízhűtésem volt, és roppantul zavart a vinyó hangja. Abban az időben elég rövid idő alatt (fél év) haltak meg a vinyóim, szám szerint három. Senki nem tudta miért, higgyétek el minden lehetőséget kiveséztünk több fórumon & szakikkal. Egyetlen dolog maradt ugyanolyan, mégpedig a rezgés-csillapított felszerelés. A mostani vinyóm már hagyományos módon szereltem fel, két és fél éve kerreg hibátlanul (lekopogom).

Arra jutottam, hogy ha a vinyó a rezgési energiáját nem tudja átadni egy másik testnek (szóljatok ha hülyeséget írok) az káros lehet számára. Saját tapasztalatom ezt mutatja.

Üdv,
Narancs

Beauty is pain

(#27) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem alapból négy szivacstalpra helyeztem a 4 sarkánál. Bár ezek nélkül sem hangos az F1, a régebbi 160-as Hitachi HDD-m a szivacson is bőven hallatta a hangját.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) Male válasza Narancs (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Végülis nem lehetetlen, mert ha rugalmasan rögzíted, akkor remeg, míg ha fixen, akkor fogásra szinte meg se moccan... (persze cserébe berázza az egész házat).

Viszont nekem még semmi bajom nem volt ebből. Kb 5 évig voltak meg olyan vinyóim, amit rugalmasan rögzítve használtam, és semmi bajuk nem volt amikor eladtam... (azok régi lemezjátszó belső felfüggesztésére voltak szerelve... igencsak jól megoldották azt 30 éve :D )

(#29) CPT.Pirk válasza Narancs (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enyémek a levegőben lengedeznek már több, mint egy éve, nem tudják átadni a rezgést semminek, gond nélkül viselik.
Valszeg kifogtál egy hibás szériát, ismerősöm 6 maxtor vinyót vitt vissza egymás után gariba, már nem akarták elhinni neki a dolgot, aztán 7.-re elhozott egy Samsungot, az meg tökéletesen működött.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) Cthulhu Dawn válasza caleb (#12) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Én is valahogy így oldanám meg.:D

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#31) Jofi81


Jofi81
őstag

Jó ötlet a radír! :) Nekem is ugyanilyen vincseszterem van, vettem hozzá Cooltek Disk Silencer-t. Nem lett tökéletes, kicsit még így is hallani, bár sokkal jobb. Bár ebben az is közrejátszik, hogy a házam anyaga nem túl vastag, nagyon rezonál. Egy jobb minőségűvel - mint amilyen a tiéd is - biztosan jó lenne.

(#32) Narancs válasza CPT.Pirk (#29) üzenetére


Narancs
őstag

Az első maxtor volt, a második hitachi vagy seagate, már nem emlékszem, a harmadik samsung (erre gari sem volt :( )
Szóval rossz széria nem lehetett. Valószínű a módszeremben volt a hiba, a vinyók még minimálist rezgést sem adhattak át a felfüggesztésnek, pláne nem a háznak...

Beauty is pain

(#33) Gulumaci


Gulumaci
tag

:C Az ötlet érdekes, de tetszik. Én egyszerübben és "olcsóbban" oldottam ezt a problémát meg. Vettem csavar boltban sima gumi alátétet. A vinyó és a kerete közé beraktam, illetve a házban minden rezonanciára hajlamos helyre. Az eredmény elképesztő. :D

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#34) pincehely válasza Gulumaci (#33) üzenetére


pincehely
addikt

Helló!
Próbáltam a módszered.
Hatásos, ez tény, de nálam a radír sokkal hatékonyabb volt

http://kefetemap.deviantart.com/

(#35) pincehely


pincehely
addikt

Mondjuk én nem gyári csavaralátéteket használtam, mert az nem volt otthon kéznél, hanem apámnak voltak állványcsavari, és azokon van gumi.
Szépen körbevágtam késsel, és már ment is a vinyó csavarok alá.
Mondjuk az a WD vinyómmal volt, ami sokkal hangosabb volt alapból, mint ez a samsung, de szépen megfogta a rezonanciát. De közel sem eléggé, mert ugye a vinyó maga szorul a keretbe, és nem csak a csavarok keresztűl adja át a rezgést.
Legalábbis nálam így volt

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36) ^Clown


^Clown
veterán

Én mást csinálnék éjjel a barátnőmmel :U

Ötletes a radír-mod-ötleted! :R

(#37) pincehely válasza ^Clown (#36) üzenetére


pincehely
addikt

Hát arról nem szólt az írás.
Nem oszthatom meg veletek minden piszkos részletet.
A lényeg a RADÍR.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#38) Gulumaci válasza pincehely (#34) üzenetére


Gulumaci
tag

Ebben lehet valami, mert a behelyezés is kissé körülményessé vált. Sajnos, ha valaki igazán halk gépet akar, akkor az vagy noti vinyót vagy SSD-t kell inkább beszereznie, annak nincsenek ilyen gondjai. :(

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#39) Sub-S válasza pincehely (#21) üzenetére


Sub-S
senior tag

Akkor vagy a füleddel lehet baj, vagy elnyomják az egyéb zajok.

(#40) pincehely válasza Sub-S (#39) üzenetére


pincehely
addikt

Fülemmel éppen lehet baj, ha dj füles már szétcseszte volna, de nem hinném :N
Nagyon nincsen ami elnyomja a hangját: egy cooler master hyper 212 jár benne 900-as fordulaton, meg egy sapphire 4850 zalman ventivel.
Szóval ha a fülem is jó, és mint látod nincsen ami elnyomja.....

http://kefetemap.deviantart.com/

(#41) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Hát én csak azt nem értem hova lehet tovább halkítani egy F1-est.. :D Nekem is az van 320-asba, de én még hallani nem hallottam volna hogy csinált valamit.. xD

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#42) szuper-t


szuper-t
senior tag

:D ha nem lenne telepakolva a gépem alja megcsinálnám én is:D

(#43) Overlocker


Overlocker
veterán

Praktikus megoldás! :R

A gyurmaragasztót én is ajánlani tudom, sok mindenhez jó! :K

(#44) Dale


Dale
aktív tag

Na, a mai bevásárlás során nem felejtettem ma el radírt venni (6 darabos Stabilo puha radír) és megcsináltam velük a rezgéscsillapítást, leváltva ezzel a buborékos fóliát. Elégedett vagyok az eredménnyel, köszi a tippet! :D

https://enginedesigns.net

(#45) pincehely válasza Dale (#44) üzenetére


pincehely
addikt

Nagyon szívesen.
Gondoltam megosztom mindenkivel, és ha elterjed beszedem a jogdíjat :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#46) Sub-S válasza pincehely (#40) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Esti környezetben" sem hallod?
Én a Silentmaxx Silencerben lévő 320-as F1-est is hallom 1,5m-ről.

(#47) pincehely válasza Sub-S (#46) üzenetére


pincehely
addikt

Semmilyen környezetben abszolut nem hallom.
Lehet sokan nem hiszik el, de az az ő dolguk.
Úgy sem hallom, h leveszem a hát oldalát, és mondjuk 10cm-re van a fejem tőle.
Ha pont a vinyóhoz teszem a fülem, akkor egy ici-pici morajlást, de mivel a hallásom jó, lehet van aki azt sem hallja.
Vagyis jó volt, de a sok dj-zés lehet, h már tönkre vágta, de nem hiszem :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#48) palbence


palbence
tag

ilyen procihűtőm van nekem is :) jó írás

(#49) XuChi válasza pincehely (#47) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem Cooler Master 335 házam van, benne 2x500gb samsung f1 vinyó (502lj).

Én a szoba másik végében hallom a vinyó búgó motorhangját úgy hogy a tv szól. Jó-jó az tény hogy iszonyt éles hallásom van. Én még a vinyó kerregő hangját is hallom mikor tölt.

Szal ezen a radírozós dolgon elgondolkodom én is, csak hova rakom a 2 vinyót a ház aljában.

Amúgy mitől lehet az hogy a 2 vinyó tök ugyan az, de az egyik max 80mb/s-el másol a másik meg 96mb/s-el? A másik az hogy az újabb vinyó (kb 1 hét külömbséggel vettem őket!!) hangosan kerreg mikor tölt/ír/másol, de a másik meg tök kussolós ugyan azon műveleteknél??? Más lenne a szérián belül a mechanika??? Vagy mi a tök??

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.