Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Einstvan


Einstvan
aktív tag

Ez ott van!

(#2) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Megnyomkodnék már egy ilyen RT-s wines tabot, hogy kell-e egy tabletre a desktop része az OSnek, vagy butítva, RT-sen is lehet-e használni.. Filmre, zenére, netre oké, de a többi vajon kell-e?

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#3) =WiNTeR= válasza kiskaktusz (#2) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ha a notebookodat szeretnéd leváltani vele (azaz nem elég a tartalomfogyasztás), akkor szükségesek az x86-os progik szerintem.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#4) kiskaktusz válasza =WiNTeR= (#3) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nyilvánvaló. :D Nem azért érdekel, mert le akarnám cserélni egy RT-sre a gépem, hanem azért nyomkodnám, hogy testközelből lássam és tapasztaljam, hogy a piacnak jó lesz-e.. :)

Ha már gép váltás; erősen gondolkodom a surface-en :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5) Einstvan válasza kiskaktusz (#2) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Akkor jó ha a PC-den is win8 van.

(#6) ddekany válasza Einstvan (#5) üzenetére


ddekany
veterán

De ez Windows RT, nem Windows 8. Tehát csak a WinRT-s (nem keverendő a Windows RT-vel... káosz lesz ezekből a nevekből), azaz köznyelven Modern-stílusú programok mennek mind a kettőn (illetve még azoknál sem teljesen biztos, hogy mennek mind a kettő platformon). Majd ha kitermelődött rengeteg WinRT-s cucc, ha lesz ilyen, akkor jobb lesz az átjárhatóság.

(#7) erdoke


erdoke
titán

Gyenge lesz a kijelző felbontása, sok Full HD és jobb tablet lesz év végéig. Legalább egy 1600x900-at összehozhattak volna.

A legjobb aláírás a héten

(#8) Einstvan válasza erdoke (#7) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Szerintem, de gondolom mások szeint is fontosabb a hosszabb akkuidö mint a mégnagyobb felbontás.

(#9) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Az ATIV Smart PC / Pro -ról még hogyhogy nincs kirakva hír ? :)

A pro-nál kíváncsi vagyok, hogyan oldják meg az I5ös hűtését.

(#10) erdoke válasza Einstvan (#8) üzenetére


erdoke
titán

Nálam 5 hónapja megvan mindkettő, szóval nem zárják ki egymást. :N Sőt, az említett 1600x900 is viccesen kicsi az mellett, amiről most írok.

A legjobb aláírás a héten

(#11) mrhitoshi válasza bigmasterg (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Én inkább a Series 5-7 Slate-ről szeretnék majd tesztet látni.

Szerk.: Közben hülyeséget mondtam. Ugyan az a kettő, csak amerikán kívül valami miatt ATIV Smart PC / Pro-t lett a nevük. :F
Amúgy itt egy bemutató: [link]

Ez a Tablet vonal még mindig használhatatlan. A Hibrid megoldások sokkal értelmesebb vételnek mutatkoznak. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#12) Misser


Misser
tag

remélem nem ez lesz a 120-140 ezres kategória, mert akkor ez édeskevés. Minimum fullhd kellene bele, anélkül még mindig az ipad2 vel kell majd hasonlítgatni.

telefonokban nagyon szépen nő a felbontás, itt miért nem?

(#13) wolfman


wolfman
veterán

Ezekben a win alapú tab-okban is le van tiltv a bluetooth adatforgalomra?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#14) matteo_szg válasza erdoke (#10) üzenetére


matteo_szg
őstag

ARM és Atom platformon tudomásom szerint mindenki az 1366×768-at prefereálja. Ivy Bridge procis tabletek, hibrid gépek esetén jön képbe a Full HD.

Misser: 120-140?? Hahh...200k körül vagy afelett nyit szinte az összes Win RT-s tablet

[ Szerkesztve ]

jupiiii

(#15) margithid válasza matteo_szg (#14) üzenetére


margithid
veterán

200k körül? Ne idegelj már, a teljes értékű win8-at futató tabletek lesznek annyiba.
Win8 Rt-s tabletek szvsz bőven 100k Ft alatt is lesznek.

(#16) azopi74 válasza margithid (#15) üzenetére


azopi74
addikt

szerintem a billentyűzetes dokkolóval ellátott, transformer szerű modellek 150k körül lesznek. Dokkoló nélküli 10-11 inchesek 100-120 között, 7 inchesek 70-80 k között.

(#17) Воланд válasza wolfman (#13) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) matteo_szg válasza margithid (#15) üzenetére


matteo_szg
őstag

Hidd el, tudom miről beszélek. :)

Keress rá a neten az Intel Atomos Samsung Win 8-as tablet árára. 799 USD dokkolóval, dokkoló nélkül 649 USD.

A teljes értékű Ivy Bridge-s tabletek/hibrid gépek 800-1100 USD-ig árazódnak be.

Bár már tudom a Tegra 3-as ASUS Vivo Tab RT magyar árát, egyelőre csak annyit mondok, hogy felejtsd el hogy 100k alatt kapsz majd Win RT-s tabletet.

jupiiii

(#19) Misser válasza matteo_szg (#18) üzenetére


Misser
tag

Én azt várnám, hogy körülbelül az androidos ellenfeleknek megfelelően lesz belőve az ár.
És a cikkben lévő gép nem mondhatni, hogy az androidos választék csúcsa lehetne.
De majd kiderül pár hét múlva.

(#20) matteo_szg válasza Misser (#19) üzenetére


matteo_szg
őstag

Sajnos nem úgy lesz belőve az ár...:(

jupiiii

(#21) azopi74


azopi74
addikt

ATIV S-ről nincs hír a mobilarena-n?

Jól rávert a Samu a Nokiára 1 hetet.
Lehet, hogy ez az első jele annak, hogy az Apple-per hatására kezd egyre inkább áthelyezni a súlypontot a "jogilag zavaros" android platformról a WP8-ra?
Ha igen, akkor a Nokia-ra ismét csúnya idők jönnek.
Bár egyelőre próbálják poénra venni a dolgot:

:)

(#22) Воланд válasza azopi74 (#21) üzenetére


Воланд
titán

jovo heten nem csak uj keszulekek bejelentese lesz a nokia reszerol, hanem valoszinuleg az ms-el karoltve a rendszer eddig be nem mutatott ujdonsagait is demozni fogjak. ehhez kepest a samu csak egy darab keszuleket mutatott be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) azopi74 válasza matteo_szg (#18) üzenetére


azopi74
addikt

"Bár már tudom a Tegra 3-as ASUS Vivo Tab RT magyar árát, egyelőre csak annyit mondok, hogy felejtsd el hogy 100k alatt kapsz majd Win RT-s tabletet."

Azért nem a Vivo Tab RT árából kellene következtetni a mezei WinRTs tabletek általános árára.

Csak a nagyon igényesek választják az ASUS amúgy tényleg nagyon jó megoldását, Android piacon se váltak soha mainstream-mé a Transformerek. WinRT-piacon is a többségnek megfelel majd az olcsó Surface RT-féle type cover, neadjisten touch-cover, sőt abszolút igénytelenek még querty se kell. Bár akkor az office-nak nincs benne sok értelme, nekik jó lesz egy olcsó android vagy ipad is.

(#24) Misser válasza azopi74 (#23) üzenetére


Misser
tag

Csak a nagyon igényesek választják az ASUS amúgy tényleg nagyon jó megoldását, Android piacon se váltak soha mainstream-mé a Transformerek. WinRT-piacon is a többségnek megfelel majd az olcsó Surface RT-féle type cover, neadjisten touch-cover, sőt abszolút igénytelenek még querty se kell. Bár akkor az office-nak nincs benne sok értelme, nekik jó lesz egy olcsó android vagy ipad is.

Több ponton nem értünk egyet, a surface nem lesz olcsó szerintem. Az, hogy nem kell bill. az nem igénytelenség. Az olcsó android és az ipad meg nem egy kategória. Igénytelenségről pedig nem beszélnék senki esetében sem, inkább árérzékenységről

Ha árban és tudásban nem fogja be a winrt az ipadot jövő tavaszra, akkor nem lesz wines gépem...

(#25) Воланд válasza azopi74 (#23) üzenetére


Воланд
titán

a surface rt egyelore us only.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) azopi74 válasza Misser (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Olcsó android alatt nem a 20-40k-s kicióccó kínai táblacsodákat értem, , még csak nem is a Kinde-Fire, Nexus 7-féle 7 colosakat, amiből mindent kispóroltak, hanem a Transformer-ekhez (TF700-hoz, de még a TF201-hezt képest is) olcsó, iPad kategóriás Galaxy Tab-okat, xPeria Tabokat, Xoomokat, Fujitsu Stylisticet és társait.

(#27) Misser válasza azopi74 (#26) üzenetére


Misser
tag

csak hogy ne beszéljünk egymás mellett el, ne "ipad kategória" és "transformer" kategóriáról beszéljünk, hanem konkrét árról, ha már alapból a konkrét árra vonatkozóan írtam az előzőeket.

én olcsó kategóriának a 100k körülit mondanám (nem azért mert az kevés pénz lenne, hanem mert talán ez a minimum ár, amiért már jorészt használható gépet kapsz)

ha meg 140felettről beszélünk, akkor annak az eszköznek valami nagyon jót kell nyújtania, hogy megérje.

a cikkben szereplő gépet én a 100 körüli kategóriában látnám szívesen, de már mondták, hogy el lehet felejteni : )

(#28) matteo_szg válasza azopi74 (#26) üzenetére


matteo_szg
őstag

Kapásból csak 4 gyártó indulhat tabletekkel Win 8 fronton. Ebből már tudjuk a Samsung árait, az ASUS árai is hasonlók lesznek, és a többiek is hasonlóképp fognak árazni.

Olcsó Galaxy Tab? Hahó, tegnap óta tudni a Samsung Win 8-as tablet line-upját, az Atomos változat 649 USD MSRP. Az RT verzió sem lesz sokkal olcsóbb.

jupiiii

(#29) margithid válasza azopi74 (#21) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem ha samsung is rááll wp8ra akkor sincs gondban nokia.
Annyi történne csupám, hogy közel azonos feltételekkel versenyeznének, az útóbbi években ugye erről nem volt szó, mivel nokia nem csinált androidos telefonokat.
Amúgy ez a samsung wp8as készülék nagy tetszik, de várjuk meg nokiát is, én úgy tudom egyből 4 telefonnal jönnek, köztük egy olcsó lumia 610 helyére pályázó telefonnal.
Nagyot ütne ha tényleg 50-60k-ért kiadnának egy 3.7-4"-os fél giga Rammal és 1 magos procival szerelt gépet

(#30) kiskaktusz válasza matteo_szg (#28) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Így nem lesz nagy részesedése a tablet piacon a microsoftnak :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#31) azopi74 válasza margithid (#29) üzenetére


azopi74
addikt

"Nagyot ütne ha tényleg 50-60k-ért kiadnának egy 3.7-4"-os fél giga Rammal és 1 magos procival szerelt gépet"

Nem alapkövetelmény a 2 mag a WP8-hoz? Mert én abban a tudatban voltam, hogy elsősorban emiatt nem kaphatták meg a WP7-es készülékek a WP8 update-et...
Vagy egy olcsó WP7.8-as készülék jön a Lumia 610 helyére?

(#32) azopi74 válasza matteo_szg (#28) üzenetére


azopi74
addikt

"Olcsó Galaxy Tab?" "

Egy 10.1-es Galaxy Tab 100k alatt megkapható, ami szvsz olcsónak mondható.

"Hahó, tegnap óta tudni a Samsung Win 8-as tablet line-upját, az Atomos változat 649 USD MSRP. Az RT verzió sem lesz sokkal olcsóbb."

500 USD-nél nem lesz drágább az ATIV tab. És ez a csúcskategória, idővel biztos követik az olcsóbb modellek.

(#33) erdoke válasza azopi74 (#32) üzenetére


erdoke
titán

100e körül indul az iPad 2, 140 körül pedig az új iPad. Az 500 dollár szintén 140e lesz itthon (ahogy az iPad is 499 dollár kint). Ha árban nem jobb, máshol lényegesen jobbnak kellene lennie. Márpedig egyelőre se tartozékok, se alkalmazások, semmi.

A legjobb aláírás a héten

(#34) margithid válasza azopi74 (#31) üzenetére


margithid
veterán

Nem.
HTC már bejelentette, hogy kijön 1 magos wp8-cal is.
Olyan hibát meg remélem nem csinálnak, hogy kiadnak majd egy vadiúj készüléket wp 7.8cel :W

erdoke

100k-ért már én is elgondolkodnék, hogy ipad vagy win8 RT tablet.
Főleg ha jővő év elején az ipad3 lesz 100k körül.
Egyszer megtapiztam, mit ne mondjak beleszerettem! Egyedül a súllya ami kicsit sok ,de kibírható:)

[ Szerkesztve ]

(#35) Воланд válasza margithid (#34) üzenetére


Воланд
titán

nem jelentett be a htc hivatalosan semmit, csupan kiszivargott 3 keszulek specifikacioja. aztan vagy igaz, vagy nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) margithid válasza Воланд (#35) üzenetére


margithid
veterán

Én azért úgyhiszem lesz itt 1 magos készülék is.
Játékokon kivül mi az ami megizasztana egy 1-1.4 GHz-es procit fél GB Rammal?
Főleg ha jól van optimalizálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.