Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) papi77


papi77
addikt

Erre azért számítani lehetett...

Az első: NOKIA 1611

(#2) P00By válasza papi77 (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Abszolút várható lépés volt.

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

mielőtt a G1 megjelent, akkor is volt egy rakás cikk, hogy jön a google saját telefonja, aztán azóta is jön... (ahogy az MS saját telefonja is jön).
nem sok különbséget látok igazából eközt, meg egy androidos HTC közt, mindkettőt a HTC csinálja. talán csak a kártyafüggetlenség lenne előny, mert manapság elharapózni látszanak a csak szolgáltatók számára készített modellek.

(#4) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Biztos hogy megveszem :)

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Szmítani lehetett rá. Már csak az a kérdés, hogy mikor és mennyiért?! :D

(#6) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Akarok egy google netbookot, főleg akarok boot közben is reklámokat nézegetni ;] Esetleg dinamikus háttérkép-reklámokat is :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#7) asadasad22


asadasad22
őstag

meg jo is kisulhet belole.

"valamint szolgáltatók helyett kizárólag kártyafüggetlenül lesz elérhető"

nagyon helyes.

(#8) brumesz


brumesz
aktív tag

amihez a google hozzányúl, valahogy egyből "arannyá változik". szóval erős a gyanúm, hogy nagyot fog szólni :)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#9) Straw


Straw
senior tag

:C
Reszkess iPhone!

42

(#10) mukibuci válasza brumesz (#8) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Kérdés, hogy a felhasználóknek lesz arany, vagy pedig a googlenek:D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#11) Hunter2


Hunter2
addikt

kiváncsi leszek ezek mikor kezdenek játék konzolt gyártani.A Google-nek lassan annyi dolog felé nyit hogy ez se maradhat ki.

(#12) plus44 válasza BloodyEddie (#4) üzenetére


plus44
veterán

Én azért megnézem előtte, hogy milyen.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) madarasz92


madarasz92
őstag

Ezek is már mindent akarnak gyártani! :)

(#14) Duree


Duree
veterán

Na erre azért kíváncsi lennék.

duree54

(#15) Peat;) válasza #16820480 (#3) üzenetére


Peat;)
veterán

De ezt nem a htc csinálja. Max legyártja, de a google tervezi és határozza meg az összetevőket ahogy én értelmezem. Úgy néz ki rosszul, bár lehet hogy az 1 ghz-es procit akarják. A saját tervezést meg is érteném, ott hever a rengeteg jó processzor, legyen az samsung, maxell vagy qualcomm vagy nvidia (sry helyesírásért 1-2-t biztos elírtam). Négy gyártó korszerű, alacsony megoldása érhető el és senki sem használja. Azért ez valahol szánalmas. Aztán apple majd vállat von kilép a sorból jövő év valamikor, megint kiválaszt egy nem a legújabb de újabb fajtát és megint térdel a világ hogy jéééé né mááá. Kész röhej amit a telefongyártók művelnek.

(#16) atike


atike
nagyúr

Én is azt hittem, hogy a G1 volt az első... :)

(#17) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható lépés volt. kérdés milyen lesz. ha az oprendszerhez hasonlóan nagyot fog szólni akkor lehet hogy egy új mérföldkőre számíthatunk. :U

(#18) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Nagyon megy a szekér a google háza táján.
Azonban már Androidnál is voltak fejlesztési bajok, amit egy részt a google be is szüntetett.
Ennyit az open sourceról:(

(#19) Karma válasza 8nemesis8 (#18) üzenetére


Karma
félisten

Mire gondolsz?

OMG, most olvasom a híreket, kinn van a 2.0-ás SDK! Bluetooth API-val meg egyéb finom dolgokkal :) Itt a teljes lista. Pillanatnyilag OMGAWESOME állapotban vagyok, platformszintű multitouch, külön kiemelve, hogy kezeli a virtuális billentyűzet a gyors lenyomásokat, pont úgy mint iPhone-on! :Y

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) Lenry


Lenry
félisten

és kinél lehet ezt majd kapni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) 8nemesis8 válasza Karma (#19) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szerintem te is olvastad, Iphone topicba volt róla szó.
Hogy, google védte a saját kódját, nehogy véletlenül is ki tudjon szivárogni.

Jól hangzik ez a 2.0ás SDK!
Az össze eddigi androidot lehet frissíteni erre?
Hmm így már lehetséges, hogy jobban el kell gondolkozni androidos telefonon :D

(#22) Karma válasza 8nemesis8 (#21) üzenetére


Karma
félisten

Na jó, de két ilyen történet is volt:

- Az egyik Cyanogen meghurcolása, hogy ne merje a Google zárt forráskódú alkalmazásokat belecsomagolni a ROMjaiba, mert nincs hozzá joga. Ami egyébként egy nagyon mocsok húzás volt.
- A másik meg most volt, hogy az ADC nyerteseinek odaadták a 2.0-ás SDK-t, meg azt futtató telefont, de NDA-t írattak velük alá. Az teljesen normális lépés szvsz.

Egyébként eddig nem tudni, hogy a meglévő hardverre kijön-e :( A Motorola új cuccai között lesznek már kapásból 2.0-ások, pl. az amcsiknak szánt Droid... Az XDA-n már rácuppant pl. az előbb említett Cyanogen, a BT fájlküldést átépíti a saját ROM-jába. De hivatalos támogatásról/elhanyagolásról eddig nem volt szó.

Az XDA akkor fog igazán felpezsdülni, ha az AOSP-be is bekerül a 2.0-ás forráskód. Előbb-utóbb jönni fog.

“All nothings are not equal.”

(#23) 8nemesis8 válasza Karma (#22) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a pontosítás, most már világos a téma.
Habár azt nem tudom mi az az AOSP :U

(#24) Karma válasza 8nemesis8 (#23) üzenetére


Karma
félisten

Android Open Source Project - tehát az az Android forrás, amit a pórnép is láthat, illetve felhasználhat.

“All nothings are not equal.”

(#25) 8nemesis8 válasza Karma (#24) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tehát akkor ami most kijött 2.0ás SDK az nem nyílt forrás!?

Csak az lesz majd teljesen nyílt amit az AOSP átvesz ebből?

(#26) Karma válasza 8nemesis8 (#25) üzenetére


Karma
félisten

Pontosan. Konkrétan majd a Google mergeli bele a saját, jelenleg zárt módosításait az AOSP-be, ha úgy érzik.

“All nothings are not equal.”

(#27) 8nemesis8 válasza Karma (#26) üzenetére


8nemesis8
veterán

Akkor a 2.0ás SDK-t sem open source fejlesztették?
Hát itt a google így eléggé vezető szerepet tölt be, holott open source-nál pont, hogy nem kéne vezetőnek lennie, csak egy adott csapatnak.

(#28) Karma válasza 8nemesis8 (#27) üzenetére


Karma
félisten

Természetesen nem, ezt a privát fejlesztőgárda (valószínűleg a többi Open Handset Alliance-es céggel karöltve) fejlesztette ki, és csak utólag nyitják meg, mint említettem.

A nyílt forráskódnak semmi köze nincs egyébként ahhoz, hogy hogy épül fel a fejlesztőgárda, vagy hogy milyen fejlesztési/menedzselési módszert alkalmaznak.

“All nothings are not equal.”

(#29) 8nemesis8 válasza Karma (#28) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah ma is okosabb lettem ennyivel. :R
Rendszerfejlesztésen nekünk egy máshogyan adták elő eléggé, ezért nem is értettem pontosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.