Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) laci0530


laci0530
senior tag

Ígéretes termék, de hogy a megvalósulás milyen lesz a gyakorlatban.. a gyártónál sajnos nem mindig 100%-osan pozitív.

Tapasztalatom szerint a Vernee fejlesztési támogatómunkája hagy némi kívánnivalót maga után. Az oké, hogy a Mars megkapta pl. az Android 7.0 főverziót, de hogy pl. a firmware-be "belesikerült" fejhallgató hangerőállítási hibát nem sikerül egy kis frissítéssel orvosolni hónapok óta, inkább vicc kategória. (A hibajelenséget - sok más, külföldi fórumokon toborzott tulajjal egyetemben - idejekorán bejelentettük, eddig semmi mocorgás a gyártó részéről az ügyben.)

[ Szerkesztve ]

(#2) darvinya


darvinya
titán

Cikk írónak ajánlom ezt: [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3) Graphics válasza darvinya (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi az, ami kimaradt?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

A művelt magyar majd jót fog kuncogni a szoftver nevén.

(#5) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Remek spec-ek, és a Vernee név se cseng rosszul a Thor után. Bár olvastam róla hideget meleget, érdekes lehet itthon 70-ért mondjuk a Mars Pro. Az egyetlen visszalépés: Jól látom, hogy micro usb van type c helyett? Mégse, látom a type c-t.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#6) Szabcsizz


Szabcsizz
őstag

Erdekesnek tunik,csak sajnos a forumokon nem elhanyagolhato szamu negativumot olvasni. :(

(#7) Lortech


Lortech
addikt

Thor után nincs nagy bizalmam abban, hogy egyedi szoftvert össze tudnak rakni stabilan, úgyhogy vernee nálam skip.

Thank you to god for making me an atheist

(#8) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Nálam a Vernee kompletten leszerepelt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#9) d@vee válasza Lortech (#7) üzenetére


d@vee
őstag

A Thor-on nincs egyedi OS, vagy rosszul tudom? Stock doriddal jött.
Mellesleg hónapok óta használok egyet, eddig az ujjlenyomat olvasó gyengeségén (10/6-os kb.) kívül nem tudok belekötni ezért az árért.

Ja

(#10) Lortech válasza d@vee (#9) üzenetére


Lortech
addikt

Valóban, újraolvasva a hozzászólásom eléggé félreérthetőre sikerült. A thor valóban stock android, és ez szerintem az egyik legnagyobb előnye volt, sok más viszont, ami a vernee-n múlt volna, felemásra sikerült. Fél évig bírta nálam (2. telefonként), végére egész jó hw-s hibalista összejött. Erre írtam, hogy ha a szoftvert is ők szállítják, akkor nálam biztos, hogy nem jön szóba.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#11) darvinya válasza Graphics (#3) üzenetére


darvinya
titán

Csak annyi, hogy nem csak kínában elérhető már.
Ott a link, ahol rendelhető $179-ért(MARSPRO).[link]

Szivesen vennék, mert nekem nagyon bevállt a mostani Mars-om.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#12) d@vee válasza Lortech (#10) üzenetére


d@vee
őstag

Így már értem :)
Tehát akkor így értetted a hsz-edet:
Thor hardveres, felemásul működő buktái után nincs nagy bizalmam abban, hogy egyedi szoftvert össze tudnak rakni...

Ja

(#13) Graphics válasza darvinya (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor pontosabban Kínából már elérhető is lehetne.

De jelenleg nem az: Ships on Jul 10.

Tehát akkor ebből következtetve egyelőre tényleg csak Kínában elérhető, vagy még kész sincs... :D

szerk: Ja, egy kávé nekem se ártana, még.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) darvinya válasza Graphics (#13) üzenetére


darvinya
titán

Ok…nagyon reggel van. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15) maximilien88 válasza darvinya (#11) üzenetére


maximilien88
tag

ebben sincs NFC :( nem tudom miért kell kispórolni főleg ha már odaírja hog flagship

[ Szerkesztve ]

(#16) darvinya válasza maximilien88 (#15) üzenetére


darvinya
titán

Fizetésen kívül mi értelme van NFC-nek?
Volt NFC-s több is, de soha nem használtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17) aero. válasza darvinya (#16) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Fényképezőgépek párosítására, vagy vehetsz különféle tageket, amit berakhatsz az autóba és beállíthatod, hogy kapcsolja a bluetooth, vagy a ne zavarjon módot. Vannak NFC-s hangszórók amik érintve azonnal párosodnak. Nem annyira hülyeség, csak nem terjedt el túlságosan.

(#18) darvinya válasza aero. (#17) üzenetére


darvinya
titán

Amit itt felsoroltál azok mind Bluetooth kapcsolat, amit ugyanannyi párosítani 1x.
Mint NFC-vel hülyéskedni, hogy biztosan jól kapcsolódnak össze.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19) aero. válasza darvinya (#18) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem egy nagy művelet kézzel kapcsolódni, de ezt csak odaérinted és a következő pillanat, hogy kapcsolódott. Sokszor az autóba mikor beülök valamiért nem kapcsolódik magától, külön rá kell nyomni, nem nagy cucc, de indulna az ember stb. Nem a leghasznosabb dolog a telefonok történetében, de nem is hátrány.

(#20) Graphics válasza darvinya (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

NFC taggel ezt sokkal egyszerűbb kivitelezni.

Csak amíg nem használta az ember, addig nem tudja mennyi lehetőség lenne benne :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) darvinya válasza aero. (#19) üzenetére


darvinya
titán

És Duliee

Én 1x megcsinálom, s csak beülök az autóba gyújtásra kapcsolok és közli fejegység, hogy kapcsolódva.
Nem érintek sehova, nem kell elővenni és bekapcsolni kijelzőt sem.

Ha már lustaság, akkor ennél több nem lehet.

És…(mielőtt jönne) nem fogyaszt semmit, még is működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22) forgonati válasza Matada2.3 (#5) üzenetére


forgonati
őstag

Nem cseng rosszul, főleg a Thor után?? Biztosan viccnek szántad. A Thorral van a legtöbb gond az összes telefonjuk közül. Bár a többi sem sokkal jobb mint a hasonló B vagy C brandek cuccai. Bluboo, Umi, stb.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#23) Graphics válasza darvinya (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké, de az NFC-nek sokkal szélesebb lehetőségei vannak.

Így , hogy nem próbáltad még, elég nehéz róla véleményt alkotni, nem? :D

NFC sticker otthonra: hazaérsz, hozzáérinted, vagy pl ahová le szoktad tenni a telefont akkor rá van programozva, hogy pl kapcsolja be a wifit, teszel egy másik stickert a kocsiba pl, indítson navit, kapcsoljon mobilnetet.

Széles a felhasználhatósága, de csak akkor alkossunk róla véleményt, ha próbáltuk is :) Nekem pl nincs BT a kocsiban...

Nézz szét , rengeteg Youtube tartalom van róla. Nem mondom, hogy szükséged van rá, de ne gondold, hogy másnak nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) darvinya válasza Graphics (#23) üzenetére


darvinya
titán

Fizetésen kívül és tag/érintéseken kívül mi?

Minek próbáljam, mikor az sokkal kényelmesebb.
Írtam volt több NFC-s telom, de mivel lustaságom miatt még telefon elővétel/érintés is sok, ezért nem is foglalkoztam vele.

UP

Csak mobilnetem van(főleg pár éve van 4G), akkor minek kapcsolgassak.
Navit csak akkor használok, mikor nagyon új helyre megyek, de akkor is előbb megnézem útvonalat.
Aztán mindig a helyzet adja útvonalat, nem vagyok eltévedős típus és jó térérzékem, s nem kell háttér hangutasító. :)

Chip-et ültessek bőrőm alá nehogy elvesszek, vagy mi? :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25) aero. válasza darvinya (#24) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én azt kezdem nem érteni minek vitatod azt, ami neked nem kell, de másnak hasznos lehet? :N

(#26) darvinya válasza aero. (#25) üzenetére


darvinya
titán

Ti emlegetítek, hogy az mennyire jó lustításra.
Most, hogy jobbat tudtam, akkor már személyes?

Fizetéshez tényleg jó, de az megkötéssel jár.
Mert nem működik csak úgy, ahhoz kijelző aktívnak kell lennie, s most megspékelve ujjllenyomattal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#27) forgonati válasza darvinya (#26) üzenetére


forgonati
őstag

Teljesen adom, nekem is aktiváltatva lett az nfc-s fizetés, mégsem használom. Az utóbbi 3 hónapban konkrétan egyszer sem. A pénztárcám mindig nálam van, mivel abban van a jogsim, személyim, stb. és számomra sokkal egyszerűbb azt kikapni a zsebemből és hozzányomni a terminálhoz, még a kártyát sem kell kivennem belőle mert érzékeli a tárcán keresztül. Elsőre vagánynak hangzott ez a telefonnal való fizetés, de rájöttem hogy semmivel nem egyszerűbb.
Aztán így jobban belegondolva ezek az nfc tagek sem hinném hogy sokkal egyszerűsítené az életem. Ha hazaérek, a wifit bekapcsolni 1 bökés a kijelzőre, nehogy már ennyire ellustuljak bakker. Szerintem sokan azért használnak ikyen nfc tageket mert ha már tud a telefon nfc-t, próbálják megindokolni a hasznosságát. De persze biztos vannak emberek akik ténykeg hasznosnak találják...

Keelah Se'lai!

(#28) aero. válasza forgonati (#27) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem csak a wifit kapcsolja be, bármit beállíthatsz. Wifi be, bluetooth ki, hangerő le vagy fel, rezgő és még lehetőségek tárháza. Nem érdemes vitatni a szükségességét szerintem. Van akinek az érintőceruza az, másnak nem. Az infrát spec én jobban díjaznám a gyártóknál.

[ Szerkesztve ]

(#29) darvinya válasza forgonati (#27) üzenetére


darvinya
titán

Egyes gyártók már rájöttek, hogy NFC mint tudás nem ad semmit, emiatt már nem arra használják.
Azt már kevesen tudják, hogy NFC antenna egy vezeték nélküli töltés fogadó felület, csak drágább chip($0.3) kell hozzá és működik is.
Anno ANT+ sem használták ki, pedig az többet tud.

Érintés fizetés biztonságossá tétele miatt kezdték telefon preferálni (mint írtam milyen megkötés van), mert kártyáról lepohatóak az adatok.

Mikor új volt (Xperia P) NFC próbálgattam, de lustaságom nyert, amit még SE k660i alatt felépítettem BT szokást.

Szóval ezért nem hiányolom, s többet sem adnék.

Xiaomi IR sem fogott meg, mert félév alatt 3x használtam, amit IR jack is tud pótolni könnyedén.

Téma OFF

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30) maximilien88 válasza darvinya (#24) üzenetére


maximilien88
tag

szeretnék fizetni is vele, most már itthon is kezd mainstream lenni, nem beszélve arról hogy egy telefon 2 évre veszek meg, az alatt meg már totál beáll a telefonos fizetés a paypass mellé.

mellé nekem voltak a nfc tag-ekre kötött triggereim is, amiket végrehajtott a telefon ha leolvasta. profil váltások és egyé konfig volt rákötve. szerettem :)

(#31) PZsolt27


PZsolt27
tag

Érdemes megnézni a gyártó facebook oldalát, hogy mennyi negatív bejegyzést kapnak, teszem hozzá, hogy nem véletlenül. Én is bevásároltam egy Apollo Lite-ba és sajnos a mai napig tele van szoftveres hibákkal, a beígért frissítésre is december óta várunk. Soha többé vernee...

(#32) darvinya válasza maximilien88 (#30) üzenetére


darvinya
titán

Fizetésnél, mint írtam megkötések vannak, tehát annyira nem egyszerű, mint kártyás érintésfizetés.

Összes többi profilokhoz meg új android rendszer NFC nélkül is tud létrehoz.
Ezt használom. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#33) nordo


nordo
tag

Nem véletlenül nincs hazai forgalmazója.Beledöglöttek a garanciális ügyintézésbe.

(#34) Graphics válasza nordo (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudsz erről valami pontosabbat is ,vagy csak szimpla légből kapott infó? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.