Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Kellemes emlékeket idéz. Kb. pont ilyen stílusú volt a pécsi DaVinci is, perste horror drágán.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Szomorúan olvasom, pedig tervbe volt, hogy elmenjünk pár barátommal, de a sor és a 3000 forintos belépő eléggé erős offoló tényező. Pedig eddig csak jót hallottam róla.

Finn the human

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Sajnos mindenki ilyen negatív élményekkel jön ki onnan. Sajnálatos, mert léteznek jó űrkutatással foglalkozó kiállítások is, csak sajnos azok nem világjáróak.

Az még külön szépsége a dolognak, hogy a magyar fordításokban oltári hibákat lehet találni, láthatóan "gyorsan fordítsa le Katika ezt az angol szöveget, ma délutánra elég lesz" stílusban... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) C4mp3r


C4mp3r
addikt

kar erte, en is el akartam menni, mikor legutobb usa-ban jartam nem sikerult eljutni a kennedy space center-be, de ugy tunik muszaj lesz, ha ertelmes kiallitast akar latni az ember. sajnos ez itt nagyon balkan

homarra bekuldhetned, ott tobben olvasnak

(#5) #51736960


#51736960
törölt tag

Köszönöm, megspóroltál nekünk egy utat :R

(#6) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Köszi , hogy ilyen részletesen megosztottad ezt velünk . Mi is terveztük , hogy elmegyünk családostól és így legalább a belépőt megspóroltuk , majd keresünk más programot a gyereknek !

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#7) szupermacs


szupermacs
veterán

Nem csodálkozom, hogy ócska volt az egész. Sajnálom, hogy ennyire gyatra kiállításra elment ennyi pénzetek. Remélem azért a gyerekek valamennyire élvezték.

Én a Rembrandt kiállítás óta nem voltam sehol. Arra kaptam karácsonyra egy belépőt, örültem is neki, mert imádom Rembrandtot, de inkább a kortársai művei voltak kiállítva, a névadótól viszont 2 kezemen meg tudom számolni. Az egy órás sor az még hagyján volt, de ami bent volt... Tömeg és elégedetlenkedés. Sok sznob akik a képek előtt ácsorogtak és próbálták felfogni a lényeget, de fapofával mentek egyikről a másikra. Aztán amikor kijöttem nem mertem elmondani, hogy egy forintot sem ért, mert akitől kaptam az velem volt. De megfogadtam, hogy inkább kihagyom az ilyeneket.
Ez sem lehetett jobb annál.

(#8) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kb te vagy a 10. ismerősöm aki ilyeneket mondott a kiállításról, így köszi, megspóroltál egy napot meg a kidobott pénzt. :R

Live-Die-Respawn

(#9) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

A legszomorúbb, hogy az esemény FB oldalán bár van kommentelés, de szépen törölgetik a negatív véleményeket - tudom, én is írtam, majdnem ugyanazt sérelmezve, mint a szerző, másnapra törölték.
Pedig nem is anyáztam.

(#10) Kalandor válasza oriic (#8) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kb. 5 ismerősöm járt ott (persze nem egyedül) és mind oda-vissza volt érte.

(#11) oriic válasza Kalandor (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elhiszem, de látod itt is mit mondanak róla. Én ismerőseim családostul mentek, nekik is csalódás volt. :(

Live-Die-Respawn

(#12) ruti válasza oriic (#11) üzenetére


ruti
Közösségépítő

igazából nem az volt a baj, hogy a _gyerekek_ (mondjuk a 10 alattiakat ideértve) nem élvezték vagy nem értették, hiszen az ingerek megvoltak feléjük, még ha gagyik is voltak felnőtt szemmel

gyerekkel nem is lehetett volna 3-4 órát eltölteni bent a tablókat elemezgetve...

tisztán felnőtt fejjel gondolkodva is elmondható, hogy elmaradt az "aha-élmény", meg a "nagy badabumm" is,
mivel nem volt kiemelkedő, minőségi, extra tartalom - a beharangozottak ellenére

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#13) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Még csak nem is hallottam róla. Az a baj, hogy szerintem a Millenárison az összes ilyen gagyi. Ott van pl az AMTS a Syma-nal ami ugyancsak évente van, na hát az is nagy szar. Tudom tudom sok apuka azért megy oda, hogy nézze azt a sok k**vát, azok meg pont hidegen hagynak engem. Talán a drift, ami egyedül jó volt.

(#14) Eastman


Eastman
őstag

Az alaptémához nem szorosan kapcsolódó lelet: [link] ...kommentek is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) Agostino


Agostino
addikt

köszönöm, hogy ezt megoszottad. nagyon töprengtünk rajta és valahol sejtettem, hogy ez lesz, de jó egy megerősítés is :K

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16) batmanéhes


batmanéhes
tag

hm. nehéz igazat tenni. a kiállítás nem volt se lenyűgöző, se lélegzetelállító. ennek ellenére mégis egy program, ami legalábbis inspirálóan tudhatott hatni a kölykökre. nem kardozni akarok mellette, de:

-rá van írva a papperra a parasztnak, hogy nyomtassa ki. pont.
-sor nálunk nem volt beengedéskor.
-ha az ember rászánt fél percet a leszállós demonál, nem mint a répát huzigálta a kart értetlenül, akkor meg volt említve mit kell csinálni. a keresztnek a gyémántocskát kellett fednie, mint leszálláskor a repülőknél.
-a légpárnás cucc arra akart bemutató lenni, hogy a súlytalanságban te is hátralökődsz, ha valamit megnyomsz. hogy mennyire működött, azt nem néztem.

ezeken túl általánosságban egyet tudok érteni azzal, hogy lehetett volna színvonalasabb. nem volt az az óriás szikla, amit folyton mutogatnak, nem volt pl szkafander kesztyű...

...de végtére én azt gondolom, hogy ilyen spektrumban nemigen volt-van más lehetőségünk ezzel a témával élőben találkozni. azért az életnagyságú mir, a szojuz (gagyi)kapszula, a szputnyik, a marsjáró... én minden minőségbeli hiányossága ellenére remélem valami megmaradt ezekből a lurkókban. 30 euroért 2+2 fő, azért máshol ennyi pénzért elhajtanak, két gyorséttermi kajálás.

(#17) szupermacs válasza KaiotEch (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

AMTS?
De a kurvákról most nekem is az ugrik be, amikor örökszűz műmájer gyerekek (sajnos ismerőseim is) bemennek egy autós kiállításra és lefotózzák magukat az igénytelen, hulladék picsákkal. Aztán rakosgatják ki a FB-ra, hogy micsoda csajokkal pózoltak. Egyébként az autók senkit nem érdekelnek cicis nénik nélkül. Engem viszont azokkal sem. :DDD

(#18) westcoastog válasza KaiotEch (#13) üzenetére


westcoastog
veterán

AMTS-el mi a gondod?
Csak kíváncsi vagyok, semmi extra. :)

(#19) Cifu válasza westcoastog (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Beírod a Google képkeresőbe, hogy AMTS, és meglátod :DDD

Van kb. maroknyi valóban érdekes autó (amelyek többségéhez azonban közel sem mehetsz, csak kordon mögül nézegetheted), meg egy nagy rakás kevésbé érdekes / nevetséges autó (nagy részük a "street racing" kultusz ősbéli követői, akik nagy átfedéssel azonosak a 2Fast2Much rajongói körnek). Mindez nyakon öntve rengeteg éppen hogy felöltözött hostessel, akik a melléjük rakott autón / autóban / motoron pózolnak. A látogatók jelentős része pedig velük fotózkodik...

Ha szép hostessekre vagy kíváncsi, akkor jó. Ha szép és/vagy különleges autókra, akkor nem biztos, hogy elégedett leszel a felhozatallal (vagy 10 éve voltam egy Genfi szalonon, na ahhoz képest nagyon semmilyen, igaz az egy kicsit más jellegű is), ha csak nem a középszerű optikai tuningos autók rajongója vagy.

Én legalábbis így éltem meg, amikor kint voltam rajta... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) westcoastog válasza Cifu (#19) üzenetére


westcoastog
veterán

Én 2 éve voltam utoljára, idén is tervezek menni, jók a csajok de nem ott élem ki éhségem, nem azért megyek. :D

Azért én mindig megtalálom azokat a kocsikat amik érdekelnek,a bojlertuning és társai mellett meg elmegyek.
Azon felül nekem megéri azt a 3000 forintot hogy a szürke hétköznapi autós életből kiszakadva láthassak pár színesebb járgányt is. :)

De ki hogy éli meg a dolgokat.
Autómániákusként nekem élmény. :)

Aki tudja milyen autókat keres az meg is találja amit akar.

Az átlag telepituning józsinak meg jó lesz minden amin van badi kitt meg nagyhifi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) szupermacs válasza Cifu (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Ez rohadtul ócska. Bocsánat a kifejezésért. :R

(#22) Cifu válasza westcoastog (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én is autómániásnak tartom magam, de az arányok nagyon gázak. Kb. egy óra alatt megnéztem, ami érdekes volt (~10 percet szánva az alapos szemügyre vételezésre / fotózásra per autó), két órán keresztül meg bolyongtam és szörnyülködtem. :DDD

De mint említettem, ízlések és pofonok, lehet nekem van csak ízlésgörcsöm... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) westcoastog válasza Cifu (#22) üzenetére


westcoastog
veterán

Van benne valami. :D
Bár engem nem zavar, nem nagyon járok sehova, nekem kikapcsolódni teljesen jó az amts.. :)

(#24) sztanozs


sztanozs
veterán

Ez lehangoló - btw ruti a logout is közösségi oldal, úgyhogy egynek biztosan tagja vagy :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#25) Regonelix


Regonelix
csendes tag

Parkolás tényleg hülyén van megoldva - nem csodálkozom, hogy emiatt, a Mammut II melletti, felszíni parkolót használják inkább. Onnan már csak a Millenáris előtti parkon keresztül kell sétálni.
Az előre nyomtatott jeggyel, csak a pénztárat tudod kiváltani, a beengedési ponton az, nem változtat. Abban viszont egyetértek, hogy a beléptetésnél több 'kaput' (vagy kordont) lehetne nyitni (tapasztalatból mondom, hogy ne kívánd a külön sort, mert akkor az előre megvásárolt jeggyel érkezők szívnak többet).
Maga a kiállítás lehetne interaktívabb, az információs táblák mellett, vagy azok helyett, akár VR megoldást is alkalmazhatnának. Láttam már QR kódos megoldást is - a mobillal beolvasva, a szöveget a telefon kijelzőjére kerül. Apróság, de sokat lendít egy kiállításon. Erre a Millenáris alkalmas lenne. Sajnos a méretéből adódóan kicsi ahhoz, hogy lepakoljanak egy pár dolgot és otthagyják a látogatóknak.

(#26) Peczek


Peczek
aktív tag

Én egy 7 éves gyerekkel voltam, aki él-hal és megőrül az űrhajózásért. Nekünk tetszett, a feleségemnek is, ő a videóbejétszásokat is végignézte.

A kiállított tárgyak csak modellek illetve másolatok, de ezzel együtt szerintem hatásos. Egy amerikai NASA múzeum valószínüleg látványosabb, illetve ott gondolom eredeti tárgyakat állítanak ki, nem csak modelleket és replikákat. Az belépő valóban magas, nem csak magyar viszonylatban, de pl. a stuttgarti Mercedes múzeum egy-két nagyságrenddel nagyobb volumenű, és ott a felnőtt belépő jegy 8 euro, a gyerek 15 évesig ingyenes. Sajnos ezek a kiállítások MO-n nem elérhetőek.

Ennek ellenére midndenkinek ajánlom, ha megengedheted magadnak, és nem a kenyérre kell az a pénz, amit elköltenél belépőjegyre.

Ja és bocs, valószínüleg hétköznap kell menni, gondolom hétvégén elviselhetetlen lehet a tömeg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.