Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Remek, még jobban fragmentálva lesz a tv piac. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2) dabadab válasza Zirowe (#1) üzenetére


dabadab
titán

"Remek, még jobban fragmentálva lesz a tv piac. :S"

Meg jobban?... Szerintem azzal, hogy nem valami sajat takolmanyt hasznalnak, hanem FFOS-t (ami raadasul siman HTML5-re epul), pont az egysegesites iranyaba mennek.

DRM is theft

(#3) Zirowe válasza dabadab (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sonynak gondolom van sajátja, lg átáll a webosre, panasonic meg kiválasztotta a legfiatalabb, legkisebb támogatás/programmal rendelkező (tudom, tudom, potenciál, de azzal nem sokra mennek azok akik most akarják használni) rendszert.

Mindenki szidja a droidot, mert ez a divat, de az legalább egy már kész és támogatott rendszer lenne.

Pár év külön fejlesztés, majd belátják, hogy kb semmi értelme nincs a fejlesztésekre költött pénzeket így elpazarolni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) #51736960


#51736960
törölt tag

Wa-pa-pa-pa-pa-pa-pow! :D

(#5) Dominó85 válasza Zirowe (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez mind szép és jó, de szerinted a droid a semmiből jött és rögtön tarolt, mi? Rögtön egy kulcsra kész OS volt? :U

Loveless
What does the Fox say?

* Péter - 06302461862 *

(#6) Zirowe válasza Dominó85 (#5) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Látom elolvastad amit írtam.

Vélhetően a tv gyártóknak nincs annyi felesleges tőkéjük és évük, hogy felfejlesszék a mostani rendszereket, amik mivel eleve szűk körre mennek, nem is tudnak olyan gyorsan fejlődni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Dominó85 válasza Zirowe (#6) üzenetére


Dominó85
veterán

Én eleve az "okosítások"-at rühellem. Ez konkrétan az emberek "lebutítása", semmi másról nem szól, csak arról, hogy az ember elkényelmesedjen és akár egy csettintésre befolyásolható legyen akár 100%-os mértékben is. Itt tartunk jelenleg. Aki szerint ez összeesküvés, az vakon él. Többet a témában nem kívánok nyilatkozni. Mindenkinek joga van abban a hitben élni, amiben szeretne. Béke.

* Péter - 06302461862 *

(#8) gghrtz


gghrtz
őstag

Sose a technologia rossz, hanem azok akik hasznjak/visszaelnek vele.
Egyebkent Android siman mehetne a TV-kre, mar lehet ilyen celra hardvert talalni, csak sajnos nem tokeletes, mert csájnSoC van benne, de a kozossegi tamogatasnak koszonhetoen azert nem rossz, de jo lenne egy olyan ami csont nelkul viszi a FullHD felbontast, es nincsenek a supportal kulonbozo problemak. Meg nem lenne hatrany ha a google eger+bill-re is optimalizalna a droidot.

(#9) #06658560 válasza Zirowe (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tehát egy hót szabványos, programozók jelentős része által már többé-kevésbé ismert alap helyett bohóckodjanak ők is olyan egzotikus módon, mint a WebOs és a Sony meg a többi saját rendszere?

Ha a droid versenyképes lenne ezen a területen, akkor a mindenféle droidos kütyükkel okosítások már elsöpörték volna a saját megoldásokat, s nem az lenne, hogy a google tv meg egyéb megoldások érdeklődés hiányában kukába lettek vágva.

(#10) gghrtz


gghrtz
őstag

Az emberek nagy többsége nem is tudja, hogy van ilyen lehetőség, ami meg kapható a piacon olyan drága, hogy úgy vannak vele az emberek, hogy nehogy mán ennyi pénzt ki kelljen még dobni az okostévémre felárba, hogy normális cucc legyen rajta.

(#11) Zirowe válasza #06658560 (#9) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Programozók által többé-kevésbé ismert alap?
Szerintem androidot jobban ismerik, mint a rókát.

Egyébként a főbb visszatartó érv a jogdíjak.

De mondjuk továbbra is értelmetlennek tartom a smart részre való gyúrást.
Filmlejátszás, miracast, youtube meg a többi már megy, másra meg nem igazán van szükség.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#12) #06658560 válasza Zirowe (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

html5. Többen ismerik mint a doridot.

A felhasználót nem érdekli a jogdíj, nem veszi a droidos tv-okosítókat, pont.

(#13) Zirowe válasza #06658560 (#12) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért nem veszi, mert standalone cuccként nem sok értelme van és nem tud sokat.
Itt most a tvkbe épített alap rendszerről szólt a cikk.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#14) kispx válasza Zirowe (#11) üzenetére


kispx
addikt

> "Szerintem androidot jobban ismerik, mint a rókát."
Szerintem a HTML5+JS+CCS kombót lényegesen többen/jobban ismerik és használják, nem hiába "erőltetik" manapság a js-t. WebAPI onnantól már csak egy lépés.

(#15) #06658560 válasza Zirowe (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

És egészen pontosan a következőket nem tudta a googla TV, amit a beépített kortársai igen:

És alap rendszerként az előnye az andriodnak a html5-tel szemben a következő:

És egészen pontosan ezért éri meg mellébeszélned:

(#16) Zirowe válasza #06658560 (#15) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gratulálok, fantasztikus érveket hozol fel a mellébeszélésed során, mikor is továbbra is csak már kész különálló termékekről beszélsz, nem pedig a tvk beépített rendszereiről. :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#17) #06658560 válasza Zirowe (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Látom ma terelésben utazol, mondjuk tökéletesen. Mivel kezdted, mit reagáltam rá, fuss végig a beszélgetésen, szállj magadba és kezdd el végiggondolni, html5, android, melyikre milyen érved lenne-hatalmas fals egyébként, valamint mire is mondtam az android bukását.

tudod, nem szégyen elbukni a vitában, a beismerést elmulasztani az.

(#18) Zirowe válasza #06658560 (#17) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De mit elbukni?
Te tényleg nagyon el vagy tévedve, folyton a google tvt meg az android stickeket hoztad fel, én meg a tvk beépített rendszeréről beszéltem, ennél érthetőbben nem tudom leírni neked, mert ha eddig nem értetted, ezután se fogod.

De hidd azt, hogy igazad van, kár a billentyű koptatásért.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#19) dragon1993


dragon1993
őstag

Az FFOS hiába futtat HTML5-öt ott is sok dologra kell figyelned program írása közben.

Konkrétan előfordult már velem ,hogy emulátorban csont nélkül futott az app míg Keon alatt ugyan arra a gombra kaptam egy 10 másodperces fehér képernyőt.

Nem azt mondom ,hogy lehetetlen rá erőforrás igényes dolgokat fejleszteni , csak azt mondom közel sem olyan egyszerű hiszik az emberek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.