Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Legalább BMW-s volt?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Csak azt tudom javasolni, hogy ha visszaérsz a celládba, húzz egy újabb strigulát és kösd fel a gatyád.
Rengeteg oka lehetett és benne van a pakliban, hogy tényleg csak a határozatlanság miatt történt - részedről és részéről is.
Hetente több ilyet is látok. Kellően határozottan kell fel, akarom mondani lelépni a zebrára - persze nyitott szemmel! - és akkor látni fogják, hogy te ott át akarsz menni és élni fogsz az elsőbbségeddel. A nyitott szemed meg azt figyeli milyen határozott a jármű mozgása. Vajon csak azért lassít, mert kíváncsi, hogy megijedsz-e és átengeded vagy mert pont nem kell nagyot fékeznem és átér, aztán suhanhatok és így tovább...
Ha ő tűnik határozottabbnak és nagyon siet, akkor meg te mondasz le az elsőbbségedről.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#3) Simi87 válasza tDr1v3r (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

túl kicsi talán?
nekem is volt bömösöm, nem állatkodtam, most vett kollégám, ő sem.

[ Szerkesztve ]

(#4) kemotox válasza Simi87 (#3) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem csak az általánosításos sztereotípiás dolgokra akart utalni. Ugyebár elég ismert sztereotípia a "köcsög bomcsis". A poszt meg az általánosítás illusztrációja is lehetne a szótárban. (volt egy rossz élményem egy autóssal - > minden autós köcsög)

Különben meg mit magyarázkodsz, köcsög béemvés ;]

(#5) Simi87 válasza kemotox (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

Mercim van, egy bmw-m volt, soha többet. :D

(#6) Hieronymus válasza Petyyyyy (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Német általános iskolákban tanítják a gyerekkel, hogy a zebra előtt állva, keressék a szemkontaktust a közeledő jármű vezetőjével. A járművezetők is keresik szemkontaktust.

Ez teremt tiszta helyzetet. Ha a gyalogos menni akar, az látszik rajta, ezért átengedik.
Ha nem akar átmenni, akkor jelzi a szabad utat, az autósnak. (Ott várakozik valamiért.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Simi87 válasza Hieronymus (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

Ez itt nem működik. Többet járok gyalog, mint kocsival, mivel 5 perc alatt besétálok melóba. Annak van elsőbbsége akinek megadják.

(#8) #53932800


#53932800
törölt tag

Nem,nem általánosítás akart lenni:) Mert vannak értelmes vezetők,tudom csak
Egy sötétített üvegő autóssal ,hogyan keressem a szemkontaktust?:)
Egyébként valami Mercedes volt:)

[ Szerkesztve ]

(#9) merkucyo válasza #53932800 (#8) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Simán lehet, hogy fékezni akart csak nem találta el a pedált, de elég sokan szoktak villogni vagy valami ha át akarnak engedni.

De az idős (80+) sofőrök a legveszélyesebbek, a múlt héten öreg házaspár terelgette előttem a ladát, sík egyenes úton balra indexelt, 30-al ment 50-es körzetben és a végén kövér piroson úgy áthajtott, mintha ott sem lett volna- szerintem tényleg nem is vett róla tudomást...

( Amúgy a szélvédő nem lehet sötét)

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#10) #53932800 válasza merkucyo (#9) üzenetére


#53932800
törölt tag

De teljesen világos se volt annyi szent,kb ilyen árnyalatú volt: kép Nem ilyen volt a kocsi csak szélvédője hasonló:) Ezt én(!) nem mondanám világosnak:)

[ Szerkesztve ]

(#11) elektrotank


elektrotank
tag

Előfordulhat, hogy véletlen rossz pedált nyomott, ha olyan cípőben, bakkancsban van, ami nem feltétlen vezetésre való. Egyszer apám is a hatalmas bakkancsába jött, de ő gáz helyett a fékre lépett, igaz szerencsés helyzet volt, mert havas volt az út és mögöttünk nem jött senki... és legalább a féket is teszteltük hogy fog e még :DDD

Ugyanakkor lehetett csupám szem*t is. Vagy rossz napja volt stb... sok minden lehetséges. Ezért kell neked is figyelni. Jelen esetben mint írtad, nem lett semmi baj ebből.

Én csak akkor megyek át zebrán autó előtt, ha valaki elmegy mellőllem és lelép az útra (én meg utána megyek 1-2 méterrel, végül is, ha valakit el fognak csapni, ne én legyek az), vagy villant vagy int. Amíg nem vagyok 100%-osan biztos abban, hogy megáll, addig le se lépek. Ha pedig megáll, megköszönöm és tovább lépek. Főleg télen kell figyelni, meg vízes utakon.

Mindenki figyeljen a másikra! :R

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#12) Blindmouse válasza Simi87 (#7) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Meanwhile in Belgium.
Zebránál mindig elsőbbsége van a gyalogosnak,ha az autós nem adja meg, 2750 euróig lehet pénzbüntit kiszabni. Ha nem lennének idióta kerékpárosok, csukott szemmel is munkába mehetnék.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) nyikszi válasza elektrotank (#11) üzenetére


nyikszi
őstag

Egyetértek. Sajnos nagyon sok idióta van az utakon, tapasztalom ezt autósként, gyalogosként és kerékpárosként. Gyakran vezetek és ritkán, de hibázok, és ne mondja nekem senki, hogy soha nem hibázott még! De hogy soha nem léptem a gázra a fék helyett az biztos, nem is értem, hogy lehetséges?!

Egyébként valóban, az idősek és a kedves Hölgyek, akik nagyon veszélyesek bírnak lenni. Keresztapám aki már 74 évesen letette az autót, mert volt egy veszélyes szituációja (egy szirénázó mentőnek nem adta meg az elsőbbséget).

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#14) bagkri01 válasza #53932800 (#10) üzenetére


bagkri01
őstag

Amit linkeltél az elől csak hővédő üvegezés van, mint az autók 80%-án, szépen zöldesen, kéken csillan, de tökéletes ki és be lehet látni rajta.
ui.:amúgy van jogosítványod és ha van használod is valamire? Én manapság sokat közlekedem autóval, de amit a gyalogosok művelnek az nem semmi. Mióta behozták a rendeletet, hogy a gyalogosan kelsőbbsége van azóta mennek keresztül kasul, mint a vadbarom, sz@rnak az egészre. Vidéki városokra, de Budapestre mégjobban igaz.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#15) bagkri01 válasza nyikszi (#13) üzenetére


bagkri01
őstag

Nem szeretnék általánosítani, de a nőkkel általában csak egy gond van, nem ismerik a tükröt, vagy ismerik csak nem arra használják ami a rendeltetése az autóban, olyan szépen kanyarodnak ki index és tükörbenézés nélkül, mint a huzat, sajnos szintén tapasztalat.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#16) Simi87 válasza Blindmouse (#12) üzenetére


Simi87
senior tag

Ezt itthon is így kéne. Meg a gyalogosoknak is kéne valami retorzió, mert nem állapot amit egyesek művelni tudnak az nagyon durva.

(#17) the_blu36


the_blu36
tag

Ugyanez fordítva is igaz. Júzer áll a zebránál, megállok, néz, nézem, intek, int, intek, int, megköszönöm, elindulok, kilép, satufék :DDD Nem egy ilyen van. Meg a másik kedvenc: zebra mellett 10 méterre lelép forgalommal azonos irányba (tehát nekem háttal), nem néz szét, mert a másik oldalt lesi, és elindul 15°-ot bezárva az úttesttel. Na meg ugye van a fekete ruhában kivilágítatlan úton az út jobb harmadán botorkáló népség, általában párban egymás mellett, kézen fogva.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#18) elektrotank válasza the_blu36 (#17) üzenetére


elektrotank
tag

Egyszer mi is jártunk úgy, hogy jöttünk haza Orosztonyból, szinte vak sötét volt és a biciklin nem volt semmiféle kivilágítás... kicsit meglepő volt, hogy a semmiből hopp egy biciklis... nem értem ezeket az embereket. Szinte donorok, ha mondhatom így.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#19) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Engem egyszer egy olyan zebrán csaptak el majdnem ahol lámpa volt (!). Zöldre vált, elindulok, és egyik irányból az autós gondolta megelőzi a kocsisort ami megállt a pirosnál, és átszáguldott előttem a zebrán :U (bmw volt) .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#20) tomazin válasza Cthulhu Dawn (#19) üzenetére


tomazin
veterán

A baross utcai villamosmegállónál így halt meg egy ember...

Íráshoz kapcsolódóan:
A feltételezés meg, hogy a fék helyett véletlenül gázt nyomott annyira nonszensz, mintha Te véletlenül a piacra menvén egy kiló hús helyett egy traktort vennél.

Amúgy én is a szemkontaktus híve vagyok. Eddig bevált mind gyalog/bringával/autóban ülve. Ha nem néz rád, akkor nem lát (vagy nem akar) és 95%, hogy nem fog elsőbbséget (vagy bármi mást) megadni. Olyan meg szerintem kevés van az utakon aki szándékosan keresi a balesetet (legalábbis remélem).

(#21) Cthulhu Dawn válasza tomazin (#20) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Azóta nézek kétszer is körbe a lámpás átkelőknél is.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#22) #53932800 válasza tomazin (#20) üzenetére


#53932800
törölt tag

Tudom,hogy elég elképzelhetlen ,de erről csak ez jutott eszembe:)Mert miért gyorsítani fel amikor látja,hogy megyek át a zebrán?

(#23) tomazin válasza #53932800 (#22) üzenetére


tomazin
veterán

Nem lát. Vagy nem fogja fel hogy lát.
Idős embereken (nem mind, hanem olyanok, akiktől már rég meg kellett volna vonni a jogsit), meg mérhetetlenül idióta népeken kívül azért mindenki eltalálja a pedálokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.