Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Eastman válasza Chaser (#145) üzenetére


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#152) HyP3b0y válasza Feketelaszlo (#148) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Igen, itt az ajánlott-on van a hangsúly! Az Amazon saját policy-je nem tudom miért jogos példa szerinted. Ezek szerződnek a gyártóval, szerződés köti őket az adott árhoz. Az ár képzésbe pedig csak a gyártó stratégiája számít. De onnantól, hogy a másodkézbe kerül már nincs hatalmad felette. A gyártó sara, hogy rosszul méri fel a keresletet, túl alacsony árat szab meg és ehhez nem gyárt eleget.
Itt készlethiányról van szó és igen, a nem hivatalos boltok is ennek függvényében tolják fel az áraikat. Csak nézd meg itthon az RTX 3000-es kártyákat mekkora haszonnal árulták az elején amikor nagyon kevés jött belőle. MSRP kétszeresét is képesek voltak elkérni, pedig a vám+adó nem tett ki ennyit. Kínálatuk kicsi volt, mindenki drágán adta, kész. Így is elkelt.
De hasonló sztori a Porsche Macan pár éve. Gyártó nem tudta pörgeti a szalagot és odáig fajult, hogy a használt piaci ára meghaladta a kereskedések árait.
Ezek szórakoztató/luxus cikkek nem élelmiszer/gyógyszer, ne keverjük.

Noukoum: magyarázd már el kinek árt.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#153) Gargouille válasza Chaser (#145) üzenetére


Gargouille
őstag

"egyik barátom mesélte, pesztrált anno egy 10 év körüli kislányt, az bevágta hogy neki ájfon' KELL
a miértre azt válaszolta, mert a kedves osztálytársnője meKmondta':
ha nincs ájfonod', nincs életed"

Van két gyerekem, ismerem ezt a jelenséget. Igazából lehet ezt ilyen cinikusan is nézni és úgy tekinteni, hogy ez simán az elkényeztetés eredménye. Van benne igazság persze. De van ennek azért egy másik olvasata is, mert tulajdonképpen bármennyire is nevetségesnek tűnik ez kívülállóként, a gyereknek nap mint nap abban a közegben kell érvényesülnie és beilleszkednie, ahol ez a fokmérő, ahol aszerint leszel valaki (vagy senki), hogy milyen cipő van a lábadon vagy milyen telefonod van, ez alapján fogadnak be vagy épp gúnyolnak ki. Szánalmas? Igen az. Mégis ez a valóság, nincs B opció, hiába vagy tudatos apu aki majd tudja a tutit otthonról a fotelból, ez nem fogja vigasztalni a gyereket aki meg emiatt fog nap mint nap mondjuk gúnyolódás tárgyává válni.

Megjegyzem a felnőtt társadalom pont ugyanilyen nevetséges, nézz meg például egy komolyabb üzleti megbeszélést. Kin milyen öltöny van, milyen karórát hord, vagy milyen autóval érkezett... sokszor fontosabb mint, hogy mit mond az illető. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#154) Feketelaszlo válasza HyP3b0y (#152) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Szerintem nem is arról szól a vita, hogy a másodpiaci ár lehet-e magasabb - mert ilyen természetesen előfordulhat -, hanem arról, hogy ha már tényleg tömegesen akarnak tőzsdézni az emberek mindenféle fogyasztói cikkel, akkor csinálják azt betyárbecsület mentén szabályozott módon, ahogy azt a nagyok is teszik és elvárjuk tőlük. Nem kell bonyolult dologra gondolni, elég mondjuk annyi, hogy a problémásnak jelölt kategóriában az ár nem lehet magasabb, mint a 7 napos átlag+10% (az Amazon algoritmusai is kb. így működnek).

(#155) Hieronymus válasza Feketelaszlo (#148) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...a gyártó a költségek tekintetében megállapít egy fair ajánlott fogyasztói árat és leszerződik a kereskedőkkel, hogy annyiért adják"

Ez így mese.
A saját márkakereskedési hálózatában határozza meg az eladási árat.
A többi (nagy)kereskedőt kiszolgálja. legfeljebb javaslatot tesz az eladási árra.

"Ha pl. az Amazonon akarná egy bolt jelentősen többért árulni, ott bizony kivágnák, mint macskát a hidegre, mert a policyjükbe ütközik."

Ezt linkeld be hiteles forrásból. A gyakorlat nem erre utal. De szükség sincs rá. Ha a többi kereskedő áránál magasabb az ár, nem fog pörögni a készlet.

Ami valóban egységes áron kerül forgalomba, a terméken jelölik. Ilyenek például az újságok és időszakos kiadványok. Belépőjegyek, és hasonló termékek.

Amin nincs előre feltüntetve a kötött ár, az szabadáras termék. Ha tetszik, ha nem. A kifli, a tojás, a tej is szabadáras termék A szaláminak sincs kötött ára. Tudsz tévé gyártót mutatni, amelyik feltünteti a készülékeken a nettó eladási árat több valutanemben?
Ekkor még a szezonárakról nem is beszéltünk. Felénk az üzemanyag ára, azonos töltőállomáson 8-12 eurócentet ingadozik egy napon belül. Nem mindegy mikor megyek tankolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#156) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Amazon marketplace fair pricing policy:
(...) If we see pricing practices on a marketplace offer that harms customer trust, Amazon may take action, (...)

Pricing practices that harm customer trust include, but are not limited to:
(...)
-setting a price on a product or service that is significantly higher than recent prices offered on or off Amazon
(..)

Az irányelv univerzális, minden termékre vonatkozik, ez nem járványos történet, de akkor többen is belefutottak és kizárást kaptak, általánosságban inkább csak figyelmeztetés jár érte.

[ Szerkesztve ]

(#157) Yutani válasza koanla (#139) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hibás érvelés! Nem luxuscikkekről beszélünk, hanem szaros konzolokról és videókártyákról, amelyek egyszerű fogyasztási cikkek. És igen, addig fog menni ez a túlárazás, míg vannak pénzes idióták, akiknek erősebb a birtoklási vágyuk a józan eszüknél, ezzel életben tartják a nyerészkedés gyakorlatát. Ha senki nem veszi meg másfélszeres, vagy akár dupla áron kínált terméket, nem fogják tudni eladni, engedniük kellene az árból. De megveszik, így pedig semmi akadálya a dolognak.

Egyébként csak leírtam a véleményemet a dologról (ahogy mindenki más is), de teszek rá, mindenki arra szórja el a pénzét, amire akarja, a nyerészkedőktől meg nem sajnálom, hadd kopasszák meg a sok idiótát. :D

#tarcsad

(#158) HyP3b0y válasza Feketelaszlo (#154) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Első mondatban leírod, hogy nem probléma a másodpiaci ár növekedése, előfordulhat majd mégis betyárbecsületet vársz el tőlük? Egyáltalán szerinted a piac ismeri ezt a fogalmat? Mióta beszélünk a szabad kereskedelemben empátiáról, emberségességről? Hirtelen megy fel a benzin ára és odamegyek az OMV/Shell kutashoz, hogy figyu tesó, Debrecen messze van innen, de fél éve nem láttam a családom, had tankoljak már 50Ft-tal olcsóbban, mert hát legyél empatikus meg betyárbecsület hiszen 1 hete még annyi volt?!

Igazából nem értem min vitatkozunk. Egy szórakoztatóipari termék árának kibocsátáskori tranziens kiugrásait akarjátok szabályozni? Miért fontos ez? Eltart nagyon maximum 1-2 hétig majd megjön a nagyobb kínálat és megjönnek a normális árak is.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#159) Hieronymus válasza Feketelaszlo (#156) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az első rész egyértelműen egy trükközés ellen szól.
Az eladó nyit egy kamu webshopot. Elkezdi árulni a termékeit horribilis áron. nyilván forgalma nulla lesz évente, de megvan az alapár.
Tipikusan az órákkal játszanak. Akcióban 60-90% kedvezménnyel tolják az órákat. A "hatalmas" kedvezmény ellenére 5-10 euróval kerül többe a termék, mint akció nélkül máshol.
Most néztem a német árakat. Ha valaki 799 eurós áron tenné ki ajánlatba, milyen alapon tennék ki kereskedésből:

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#160) koanla válasza Yutani (#157) üzenetére


koanla
aktív tag

Hát persze, hogy hibás érvelés...

(#161) Yutani válasza koanla (#160) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha nem érted, akkor ne erőltessük. Béke veled! :)

#tarcsad

(#162) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Egyébként miért nem opció egy tömeges bojkott addig, amíg az adott konzollal nem lesz túltelítve a piac? Kit fog érdekelni utólag hogy 2 hónappal vagy egy évvel később sikerült beszerezni. Arról nem is beszélve, hogy pár ilyen kör után megszűnne a nyerészkedő réteg. Hiszek benne hogy a kereskedelemben is van hozzáadott érték, de ezt itt sajna nem látom...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#163) Yutani válasza TheLázs (#162) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert képtelenek összefogni az emberek (lenne egyáltalán értelme egy ilyen esetben?). Akinek pénze van rá, vagy felvette a személyi kölcsönt, és a birtoklási vágy erősebb a józan észnél, az megveszi, magasról tesz mindenki másra. Mert kell az a cucc, nem érdekli semmi más.

És jól van ez így, hadd keressenek a szemfülesek egy kis pénzt. Most úgyis válság van, lehet, hogy munkahelye sincs, így oldja meg a napi betevőt. :D

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#164) Noukoum válasza Yutani (#163) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván az vesz 5-10 darab konzolt egyszerre akinek a napi betevő ára hiányzik..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#165) UnA válasza Noukoum (#164) üzenetére


UnA
Korrektor

Úgy gondolta, hogy elad ;)

(#166) Somatom válasza UnA (#165) üzenetére


Somatom
veterán

De, ahhoz előbb meg kell venni, vagyis invesztálnia kell az évszázad bízniszébe.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#167) Hieronymus válasza Somatom (#166) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem feltétlenül.
A egyén dolgozik a (nagy)kereskedésben. B egyén látja az üzleti rést és telefonál.

- Te A, mennyi van még raktáron?
- 20
- Jegeld le az összeset.
- Az nem megy, nagy a kereslet.
- Legyen a szokásos duplája és 10% felárral vásárolok.
- Ez így menni fog.

Ez persze BTK, ha bizonyítható.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#168) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kíváncsi lettem és felnéztem apróra, hát vicces :D
3-400K is van szép számmal PS5 és az alatt is bőven akad! (többség nyerészkedni akar) :C

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#169) Somatom válasza MaxxDamage (#168) üzenetére


Somatom
veterán

De, ennyi madár az állatkertben sincs, úgyhogy ez könnyen lehet bukta.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#170) Avicularia


Avicularia
veterán

Egy cikk, hogy nem csak Magyarországon megy ez, itt Svédben is ugyanez történik. [link]
Google fordítóval olvasható

(#171) nemlehet válasza Viktor77 (#60) üzenetére


nemlehet
őstag

Aha, oké. Szerintem neked felesleges volt leírni ezt a 66 karaktert. Sose értem hogy minek veszi a fáradtságot valaki hogy szimplán beszóljon bármiféle indoklás vagy kifejtés nélkül. De te tudod, remélem jobb kezeddel a bal vállad megveregetted utána hogy milyen bölcs voltál ma is.
#61 waccamár Hát te sem vidéken laksz... Nyilván pesten nem gond átmenni egy másik helyre meg minden nap jön áru, de vidéken ez bizony nincs így, főleg ahol kicsi a forgalom. Attól hogy te még nem voltál rákényszerülve más bizony simán került kényszerhelyzetbe. De nyilván szarjuk le, hagyjuk az ilyet, amíg engem nem érint addig rendben van ugye?

Amúgy azzal egyetértek hogy de facto nem volt áruhiány, de ettől még sokszor volt olyan hogy 1-2 hétig minden le volt rabolva. Sőt pl egy közepes méretű Spar-ban ahova gyakran járok majdnem 1 hónapig nem lehetett csak a legdrágább előgőzölt Jázminrizst kapni de húspult is eléggé le volt rabolva, kb a csirkeszárnyon és marhacsonton kívül semmi sem volt nekik hetekig, mert azonnal vitték az emberek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#172) Yutani válasza nemlehet (#171) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálunk a búzadara volt hetekig(!) lerabolva. Mondom, de fontos most mindenkinek tejbegrízt főzni! :D
Kérdeztem az eladót, azt mondta, szokott jönni, csak rögtön kihordják.

És ez Dél-Pest, random Spar üzlet. Viszont most nincs az a roham, most nem f0snak annyira az emberek a hánytól.

#tarcsad

(#173) waccamár válasza nemlehet (#171) üzenetére


waccamár
senior tag

Oké, jogos, a példámban a saját és környezetem tapasztalataimból indultam ki, illetve megyekszékhelyen élő szüleiméből így nem volt túl reprezentatív. Ahogy rámutattál, valóban okozhatott a helyzet valakinek nehézséget.

(#174) AxBattler


AxBattler
félisten

Boogie2988: Wait To Buy PlayStation 5 or Xbox Series X - Do Not Buy!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#175) 8th válasza MaxxDamage (#168) üzenetére


8th
addikt

Na meg a rengeteg BF alatt behörcsögölt cucc. Még nála sincsen de a hirdetést már feladta, két év emag garancia stb... :N

(#176) Eztis_Aztis


Eztis_Aztis
tag

Eddig nem akartam hozzászólni, mert úgy voltam vele, hogy oké keresnek rajta 50-70%-ot nem tragédia, a kocsmában se dumál senki a tulajnak, hogy miért adja 600ért az egy korsó borsodit, amit bőven 300 alatt kap.

De ez a tag mindent visz:
https://hardverapro.hu/apro/exkluziv_vadonatuj_playstation_5_azonnal_1_ev_magy/hsz_1-50.html

A pofátlanság az pofátlanság és lehet akárhogy nevezni ( kapitalizmus, szabad piac, kereskedelem)

Félelmetes. Persze az én véleményemtől még nem alszik rosszul, de az ő esetében tényleg kívánom, hogy egyet se adjon el.
(U.i.: az pedig már a legendás barom kategória, aki ennyiért is megveszi.)

(#177) Noukoum válasza Eztis_Aztis (#176) üzenetére


Noukoum
veterán

"a kocsmában se dumál senki a tulajnak, hogy miért adja 600ért az egy korsó borsodit, amit bőven 300 alatt kap."

A kocsmában szolgáltatást kapsz, nem összemérhető a hardveraprós adásvételekkel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#178) Yutani válasza Eztis_Aztis (#176) üzenetére


Yutani
nagyúr

Itt annak van felelőssége, aki megveszi tőle ennyiért. Ha nincs vevő, árulhatja, rajta marad.

#tarcsad

(#179) totron válasza Yutani (#178) üzenetére


totron
addikt

Minimum kérdőjeles egy beplántált igényű, behülyített fogyasztóba felelősséget tenni. A gondolatoddal egyetértek, de a felelősséget átraknám valahova máshova. Azt nem tudom pontosan, hova. Mióta világ a világ, mindenki meg akar élni.

(#180) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Ez aztán a gyöngyszem :(((

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#181) PuMbA válasza totron (#179) üzenetére


PuMbA
titán

Mindkettőtöknek igaza van szerintem. Egyrészt borzalmas, hogy mi megy ma az interneten, illetve egy-két helyen. Felmegyek oldalakra, amiket régen is néztem, de tele van best deals, the best x for y, this is what you need és hasonló cikkekkel. Iszonyat, hogy a csapból is ez folyik, hogy mi a legjobb, mit vegyél. Szépen átprogramozzák az emberek agyát, de ez csak amiatt lehetséges, hogy ott van a mai világba felszökő elmagányosodás, növekvő mentális problémák, amik miatt ezekbe menekül egyre több és több ember, de csak időleges megoldást ad egy új cucc megvásárlása. A megoldás ennek felismerése és minél jobban elszegregálni magunkat ezektől a dolgoktól, ami nem egyszerű :) A világ nem fog ebben segíteni, mert akkor kevesebb lóvét költesz.

[ Szerkesztve ]

(#182) PuMbA válasza PuMbA (#181) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek a problémák pedig hatványozottan igazak Magyarországra és a balkánra, ahol ugye nincsenek azok az elvek, szokások, mint máshol, hogy az emberek adóforintjai oktatásra, kórházra és a szerencsétlenebb társaink segítésére menne a pénz, tehát összességében a társadalom jóllétére koncentrálnának. Mert valljuk be, hogy a stadionoktól az embereknek semmi kézzelfogható haszna nincs, nem fogják magukat jobban érezni egy milliméternyivel se. A magyar emberek többsége viszont ezt akarja, erre szavazott, szóval ebbe kell lavírozni :)

[ Szerkesztve ]

(#183) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez megint túl lett tolva. Az ember harácsoló, minden is azonnal is kell neki. A karácsonyi szezon elhullott, a gyártók nem bírják majd elég készülékkel a vásárlói rohamot, ez van. Akinek nem jut most, vesz tavasszal, amikor már lesz bőven. Addig meg játszik azzal, ami van.

Én személy szerint drukkolnék ennek az eladónak, hogy találjon olyan türelmetlen idiótát, aki nem tudja kivárni, amíg boltban, bolti áron megveheti, hanem inkább kicsenget érte dupla árat (nem tudom, mibe kerül az új Xbox).

Nem hinném, hogy bármilyen szabály tiltaná békeidőben, hogy mekkora haszonnal adhatok tovább valamit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#184) PuMbA válasza Dilikutya (#183) üzenetére


PuMbA
titán

"Az ember harácsoló, minden is azonnal is kell neki"

Ez szerintem nem igaz, attól függ, hogy mi a környezet. Menj el a mongol felföldekre és nézd meg, hogy mennyire sietnek és mennyire kell ott az emberek minden azonnal :)

[ Szerkesztve ]

(#185) Dilikutya válasza PuMbA (#184) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem nekik is kéne, csak nincs. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#186) PuMbA válasza Dilikutya (#185) üzenetére


PuMbA
titán

Lehetséges, bár nem hiszem. Az embereknek az kell, amit az adott társadalomban / körben / környezetben becsülnek, tisztelnek és fontosnak találnak. Gondolom te is érzed, hogy mennyire rossz irányba tartunk társadalmilag a mentális betegségek növekedése miatt. És most nem a régen minden jobb voltra gondolok, hanem arra, hogy most máshogy szar és teljesen mások a veszélyek, amikre figyelni kell és résen lenni.

[ Szerkesztve ]

(#187) Dilikutya válasza PuMbA (#186) üzenetére


Dilikutya
félisten

20 éve mondom, hogy megérett ez a világ a pusztulásra. Mondjuk pusztul is szépen lassan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#188) Somatom válasza Dilikutya (#183) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek. Akik itt felháborodnak ezen, azok egyszerűen önzők. Az eladó magasabb nyereségre tesz szert, ami után több adót fizet be a közös kasszába. Ezt tessék mindenkinek szem előtt tartani, nem az önző magánérdeket, hogy én akarok játszani azzal a konzollal! Mindíg csak én, én. Szörnyű ez az önzés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#189) #81556480 válasza Dilikutya (#187) üzenetére


#81556480
törölt tag

oszt még mindig nem pusztult el, hát hogy van ez nagyuram ?

(#190) PuMbA válasza #81556480 (#189) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem se fog az eddigi történelem alapján, mert amikor nagyon nagy baj van, például milliók meghaltak valamiféle ok miatt stb. akkor a társadalom képes radikális változásra :) Az ugye szomorú, hogy ehhez akkora baj kell, ami a mostani covidos, éghajlatváltozós helyzetnél is jóval nagyobb....

[ Szerkesztve ]

(#191) Viktor0610 válasza Somatom (#188) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"ami után több adót fizet be a közös kasszába"
Ezt komolyan írtad? 🤔

Bár, ha úgy vesszük, amit vásárol, azon jó eséllyel van ÁFA, úgy tényleg töb adót fizet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#192) Somatom válasza Viktor0610 (#191) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt kell ellenőrizni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#193) PuMbA válasza Viktor0610 (#191) üzenetére


PuMbA
titán

"Bár, ha úgy vesszük, amit vásárol, azon jó eséllyel van ÁFA, úgy tényleg többe adót fizet."

Ez még mindig azért sántít, mert az adóforintjaink szinte eltűnnek a semmibe. Én nem látok érdemi fejlődést az oktatásban, se a szociális védőhálóban például, hiába fizetem az adót.

#194 Viktor0610: Én se akarok politizálni, de ha ez a valós helyzet, akkor ez :) Szóval ezzel ugyanúgy nem vagyunk előrébb emberileg és társadalmilag, ha alanyunk több adót fizet a duplájára felemelt ár miatt.

[ Szerkesztve ]

(#194) Viktor0610 válasza PuMbA (#193) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem akarok politizálni, arra ott a pol. topik, de most csak az adóforintokról volt szó, annak eredményes felhasználásáról nem. :D

Samsung Galaxy A54

(#195) Somatom válasza PuMbA (#193) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem igaz. Budán, hegyen lakok és az erkélyről láthatom pl. az adóforintjainkból épült új Puskás stadiont. Elégedettebb lennék, ha felcsúti kisvasutat is láthatnám, de sajnos másfelé néz az erkélyünk. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#196) Eztis_Aztis


Eztis_Aztis
tag

Megpróbálom megérteni, hogy Xy a ps5 árának több, mint dupláját kéri el és a politika kapcsolatát.
Nem sikerül megfejtenem. :F

Bírom egyébként, amikor egy görbe fingás után is előjön a politika, meg a stadionok, meg az egészségügy, meg a Mészáros, meg a ..... stb, stb.

Mégis mi a sz@r köze van ezeknek ahhoz, hogy Józsika vagy Mártika, vagy akárki mennyire pofátlanul árazza túl a termékét????? :W :W

(#197) PuMbA válasza Eztis_Aztis (#196) üzenetére


PuMbA
titán

"Megpróbálom megérteni, hogy Xy a ps5 árának több, mint dupláját kéri el és a politika kapcsolatát."

Kérlek szépen a kapcsolat az oktatás és a társadalom "egészségére" tett lépések / erőfeszítések :) Nem a PS5-től leszel boldog meg majd az életed végén sem arra fogsz emlékezni, hogy milyen jót játszottál PS5-ön, mert épp meg tudtad venni, amikor megjelent, szóval felesleges rimánkodni az embereknek ezen az elenyésző dolgon, hogy miért nem tudnak PS5-öt vagy NVIDIA 3080-at vagy Ryzen 5 5600XT stb-t venni. Mégis ez folyik.

[ Szerkesztve ]

(#198) PuMbA válasza PuMbA (#197) üzenetére


PuMbA
titán

Szóval, ha a dolgok mélyére nézel, akkor itt nem a valaki a dupláját kéri el a baj, hanem az ezen való problémázás.... hogy egyáltalán ezt a "cikket" meg kellett írnia a PH-nak.

[ Szerkesztve ]

(#199) Eztis_Aztis válasza PuMbA (#197) üzenetére


Eztis_Aztis
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#200) #90088192 válasza Gargouille (#153) üzenetére


#90088192
törölt tag

De van ennek azért egy másik olvasata is, mert tulajdonképpen bármennyire is nevetségesnek tűnik ez kívülállóként, a gyereknek nap mint nap abban a közegben kell érvényesülnie és beilleszkednie, ahol ez a fokmérő, ahol aszerint leszel valaki (vagy senki), hogy milyen cipő van a lábadon vagy milyen telefonod van, ez alapján fogadnak be vagy épp gúnyolnak ki. Szánalmas?

Ehhez nem tudom mi kell mazli, vagy csak szellemi serultnek lenni mint magam, de negem SOSEM lehetett ezzel sarokba szoritani.
Valahogy nem zavart ha macko gatyaban mentem suliba, meg kotott puloverben,
Nem voltunk szegenyek, sem gazdagok, de valahogy ugy alalkult a szamitogepet nyari munkam penzebol vettem, igaz elotte kaptam Sega MSII-t de nem volt az igazi.
Sose erdekelt, most is azert veszek dolgokat, hogy dolgozni tudjak veluk, vagy biztositsam lakhelyem integritasat.
Az internetet lassan 3 honapja nem tudjuk bekotettni, de kb nem zavar, asszonyka vizsgajahoz kelett volna, megoldottuk mashogy.

Inkabb el kell gondolkozni azon, hogy egy tanyan kell a gyereket felnevelni, ahol az iskolaban mindenki szegeny csemete. Azzal fognak villogni egymasnak, kinek van szebb lova :DDD

Tudom semmire nem valo, tarsadalom ellenes vagyok, hiszen nem hiszek a globalis piacban es ennek tarsadalom javito hatasaban.

Lehet jobb is ez igy, mert nem okoz trauamat maga a hir sem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.