Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pilóta válasza D1Rect (#50) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy veszek egyet, és meghirdetem egymilláért.
Ha megveszik, jó.
Ha nem veszik meg, akkor marad egy Xboxom. :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#52) Kalandor válasza Noukoum (#13) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak hogy annak 30 éve vége. Ennyi idő alatt nem kell hatalmas változást várni, főleg nem ebben az országban.
Utánakérdeztem, az üzérkedést 60-as évek végéig használták elrettentés jelleggel, de már a 70-es években is kevéssé (inkább csak valutára vagy megfélemlítésként, beszervezéskor), a 80-s években már szinte sehogy.
Az átlagember ezzel 50 éve nem igazán találkozott, nyugaton meg a 70+.
Ennél régebben is voltak ilyen jogszabályok, de jellemzően krízisekben, válságokban, akkor viszont statáriálisan kb. halálbüntetés járt érte (mondjuk mindenért).

A nyerészkedés-üzérkedés-stb. megvetése sokkal inkább törzsi eredetű: az ilyesmi családban, barátok között, szoros kötelékekben, kis közösségekben tilos. De ez erkölcsi norma, ez pofátlanság.

Fellépni ellene akkor kell, ha az emberi létkörülményeket veszélyezteti, ez pedig a cégek-ágazatok-hatósági árak terepe, ott más is a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#53) AxBattler válasza Noukoum (#41) üzenetére


AxBattler
félisten

De óriási a relevanciája, mert a szokások és a gondolkodás csak nagyon lassan változik. Ráadásul nem is a hadigazdaságra gondoltam, ott lényegében teljesen az állam kezelt mindent. Én sokkal korábbról beszélek, középkorra tessék gondolni.

Értem. Szerintem ezt inkább beszéld át (más)valakivel, aki szintén érzi magán az említett korok szelét, nekem az átkosból kb. csak a mogyis/pufis csokik, meg a "Ruszkik haza!" plakátok maradtak meg, meg a helyi gazdaság gyümölcsszörpjei (logójukat nagyapám tervezte), ennyi bőven elég. Nagymamám pl. inkább el akarja felejteni már (a 'csába) a múlt évszázad jelentős részét, és inkább szeretne a jelenben élni, a jövőbe tekinteni. Aki átélte, aszerint a f* sem akar a kitelepítések, komenizmus, stb. korszellemében, viszonyrendszerében, gondolati keretei és gazdasági vívmányai között ragadni.
Mármint akinek még megvan a józan ítélőképessége.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#54) nemlehet


nemlehet
őstag

Azért gratulálok azoknak akik az árfelhajtós üzérkedést védik... Attól függetlenül, hogy legális rendkívül etikátlan.
Plusz amúgy nem véletlen bántja sokak igazságérzetét tipikusan az a szituáció amikor az akinek van pénze, tőkéje még többet tud szerezni azok kárára akiknek nincs. És igen, nem kötelező megvenni emelt áron, nyilván a többség nem is teszi. De én személyesen ismerek olyan szülőt ahol már majdnem egy hónapja megy a hiszti hogy legyen új xbox mert az osztályban már mindenkinek megvette van akinek már meg is érkezett. Nyilván ez se feltétlen kéne kényszer legyen egy szülőnek, de azért rendkívül kellemetlen szitu.

Arról nem is beszélve, hogy unokatesóm is előrendelt rögtön amint lehetet neki már nem jutott, ellenben láthatóan az üzéreknek meg igen... Ez is elég bosszantó tudat ám...

És akkor ne menjünk el amellett hogy ok, a konzol az luxuscikk, de nem is volt olyan régen a tavasz, amikor budipapírt meg lisztet árultak 3-5-10x áron.... Nyilván azzal sincs semmi gond hiszem a kertben is le tudod slagolni magad sz*rás után...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#55) snecy20


snecy20
veterán

Címre reagálva, 900.000-ért adják az RTX 3090-t és ezt ti hagyjátok? :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#56) RudiLicenc válasza koanla (#40) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Semmi összefüggés nincs az általad felhozott "példában" és az üzérkedésben.

Üdv!

(#57) st3v3np3t3r válasza snecy20 (#55) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hogy jön ez ide? :(((
Az RTX 3090 ára 800-900ezer között mozog [link]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#58) UnA válasza nemlehet (#54) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha csak egyszerűen etikátlan lenne, akkor nem lennének fogyasztóvédelmi törvények sem, mert ugye minden esetben tudnod kellene, hogy csak át akarnak verni – legalábbis a korábban megfogalmazott vélemények szerint. És persze van garanciális lehetőség, ami szintén a fogyasztót védi.

Mondjuk egy konzol szerintem luxuscikk, sőt egy éppen kibocsátott termék megvásárlása az első héten / hónapban eleve felesleges és észszerűtlen, ennél lehetne felelősségteljesebben is élni...

(#59) Somatom válasza nemlehet (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Rosszul közelíted meg. Ahogy előttem már írták, ez nem kaja, hogy muszáj megvenni. Csak annyit kell tenni, hogy senki sem veszi meg. Biztos vagyok benne, hogy akkor lejjebb megy az ára. Ha lemegy mondjuk 30 alá és tud Kodit futtatni, akkor megveszem médialejátszónak. Ha nem megy le addig, akkor felőlem a hajára kenheti.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60) Viktor77 válasza nemlehet (#54) üzenetére


Viktor77
titán

Én ehhez a hsz-hez gratulálok. Ennyi blődséget összehozni egyben, nem semmi.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#61) waccamár válasza nemlehet (#54) üzenetére


waccamár
senior tag

A budipapír meg a liszt az nem luxuscikk.
Egyébként pedig a liszt tipikusan az termék, amivel még ha meg is próbált valaki okoskodni, akkor tuti rajtamaradt.
Nem volt áruhiány tavasszal sem, max. éppen akkor nem tudtál venni amikor adott pillanatban a boltban voltál mert még raktárban állt vagy úton volt, stb.
Nekem is volt, hogy nem tudtam lisztet venni.
Másnap visszamentem, vettem.
Nem vettem 10X áron senkitől.

PS-t meg xboxot is lehet majd venni 1-2-3-4 hét múlva.
Én még mindig nem nagyon tartom elképzelhetőnek, hogy karácsony környékén ne roskadozzanak a polcok tőlük, akkor lehet eladni a legtöbb terméket.

Amúgy pedig alattam lévő hozzászóló írta jól, nem kellene senkinek megvennie emelt áron, akkor egyből kikopna ez a szokás. Ennyire egyszerű a megoldás a problémára.

(#62) koanla válasza RudiLicenc (#56) üzenetére


koanla
aktív tag

Hát persze hogy nincs...

(#63) GreatL válasza ThodEE (#6) üzenetére


GreatL
őstag

Ez olyan mint a pankráció... ha gyilkolsz vagy valami más butaságot csinálsz, letörölnek mint méltatlant. Nem foglalkoznak vele tovább, mert égő. A hatóságokat gondolom tájékoztatják a csalásokról.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#64) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem ilyen esetben az lenne a Prohardver kotelessege, hogy lenyomozza a vevoket, es gondnoksag ala helyeztesse oket. :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#65) janeszgol válasza razorka777 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

De szigorúan másod regisztrációval! Fő a bátorság. :)

(#66) joey04


joey04
titán

Nagyon helyes. Soha nem raktam ebbe időt és energiát, hogy így szerezzek hasznot, szóval engem a dolog tiltása sem érintene, de ez nagyon pofátlan dolog, ha ennek valaki hangot ad, pláne ha jelenti is. A hirdetések alatti ilyen irányú kommentet hagyókat is azonnal tiltanám. Ha akarja, adja 2 millió forintért. Nem tetszik? Nem kell megvenni. Én sem veszem. Néztem ezeket a hirdetéseket én is, mosolyogtam egy jót és tovább lapoztam. Ennyi. Lássuk be, aki kifizeti ezt az összeget, az is tisztában van vele, hogy mi az eredeti ár. De még ha nem így lenne, akkor is az ő hülyesége, lustasága, hogy nem tájékozódik. Ja, hogy hiány van és nem akar várni? Akkor fizessen többet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67) Eastman válasza #72042496 (#21) üzenetére


Eastman
őstag

...sokan maradtak konzol nélkül...

Ne haragudj, de nevettem. Aztán megnéztem a #57-et és elsírtam magam. Megfordítanám az életem az árából. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#68) Oliverda válasza Eastman (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerencsétleneknek most várni kell pár hetet, isten ne adja hónapot arra, hogy a legújabb konzolon tudjanak játszani. :( :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) #72042496 válasza Eastman (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én meg hozzáteszek még kétszer annyit és veszek belőle egy új tévét. :D
De legkorábban jövőre, ha minden jól megy és lesz nekem tetsző modell végre.

[ Szerkesztve ]

(#70) Eastman válasza #72042496 (#69) üzenetére


Eastman
őstag

[Oké.]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#71) kenwood válasza nemlehet (#54) üzenetére


kenwood
veterán

Ritkan sikerul ennyi hulyeseget egy ilyen rovid kommentbe suriteni.

Remelem, azert pszichologus nem kell a kissracoknak a keson erkezo konzol miatt..

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#72) #72042496 válasza Eastman (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem a Legók ilyenek. A Creator járműveket gűjtöm (próbálom, idén pl. nem volt rá idő/energia), és a régiek közül majd egy teljes Model Team sorozatot szeretnék még. :)

(#73) Somatom válasza #72042496 (#69) üzenetére


Somatom
veterán

(#74) nevemfel válasza nemlehet (#54) üzenetére


nevemfel
senior tag

De én személyesen ismerek olyan szülőt ahol már majdnem egy hónapja megy a hiszti hogy legyen új xbox mert az osztályban már mindenkinek megvette van akinek már meg is érkezett.

Azt kell megtanítani a gyereknek, hogy nem kaphat meg mindent, amit akar. A felnőtté válás rögös útjai.

[link]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#75) nevemfel válasza Somatom (#73) üzenetére


nevemfel
senior tag

Ez is zseniális darab.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#76) janeszgol válasza nevemfel (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Úgy menjen iskolába, hogy nincs meg a legújabb ikszboksz?

(#77) Somatom válasza janeszgol (#76) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy! Az életre kell felkészíteni. Tanulja meg a pénz értékét! 250 -ből egy szaros xbox helyett két luxusprostit, vagy 8 gramm kokót is vehetne! ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) AxBattler válasza janeszgol (#76) üzenetére


AxBattler
félisten

Nebaxx. Nekem anno megvették a legújabb, lapos kasztnis, kazettás C64-et.
Igaz, a megjelenés után kb. 10 évvel.

;]

#79 Viktor77
Mindenki kazikat használt, cserélgettük, nem volt ebből gond.

#80 Eastman
Az enyém már mindkét irányba szaladt, de nem mindenki volt ilyen szerencsés.
Volt egy hangulata, az biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#79) Viktor77 válasza AxBattler (#78) üzenetére


Viktor77
titán

Csak kazettával? Én biztos nem mentem volna iskolába a helyedben!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#80) Eastman válasza AxBattler (#78) üzenetére


Eastman
őstag

Vissza is tekert a magnó, vagy csak előre? :D ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#81) Chaser


Chaser
titán

utolsó hsz-ből:
"miért nem a sony-t szidjátok,hogy nem csinált eleget!?
érdekes, rajtam kívül csak néhány ember jut el odáig, hogy mért is van ez a helyzet
azért, mert a gyártók az ember arcába tolják hogy húúúúb+, most ennyiért olyat kapsz h magad alá sz@rsz, aztán kiderül nem kapsz lóPh@szt sem
a demokrácia-kapitalizmus kombója pedig megteszi a magáét
de ezek nem szívműtétre kellenek, kötelező megvenni? nem kötelező
ha senki nem venné akkor az eladók letolnák az árat, de veszik, mert kell, soknál mintha az élete függne tőle
kivel is van baj akkor?

szerk:
st3v3np3t3r
alzán ma is volt/van 650e-ért ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) Gargouille


Gargouille
őstag

Azért vicces olvasni, hogy amikor a kriptovaluta bányászok miatt volt hiány vga kártyából és emiatt felmentek az árak, akkor a ph-n a vga-s cikkek alatt mindenki baromira egyetértett abban, hogy ez micsoda szemétség, meg tícsákbe! Ha jól emlékszem még a cikkszerzők is ezen a véleményen voltak. Most meg - mint látható - nagy az egyetértés atekintetben, hogy a hiénázás mennyire rendjénvaló dolog. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#84) Chaser válasza Gargouille (#83) üzenetére


Chaser
titán

emlékeim szerint akkor sem tiltottak be semmit, és ugyanúgy ez ment globál szinten is
ilyen ez a kereslet-kínálat viszony

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#85) RudiLicenc válasza Chaser (#84) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Betiltani nem kell semmit, de nehogy már támogassuk és adjuk alájuk a lovat :D

Üdv!

(#86) iguana válasza nemlehet (#54) üzenetére


iguana
őstag

"De én személyesen ismerek olyan szülőt ahol már majdnem egy hónapja megy a hiszti hogy legyen új xbox mert az osztályban már mindenkinek megvette van akinek már meg is érkezett.

nem akarok látatlanban bántani senkit, de az ilyen szülő vegye is meg 5x-ös árért :K

hoogy? vagy miiii? ez csak a mi családunkban értelmezhetetlen, hogy hisztizik meg követelőzik a gyerek, mert hogy az osztálytársai stb? ott valami igazán el van cseszve.
ez egy szülőnek totális kudarcnak kellene lennie, de legalábbis intőjelnek. én rettentően szégyellném magam. :U

ha már írtam, akkor magáról a jelenségről:
az ilyen felvásárlósdihoz szerintem jobb, ha hozzá szokunk. úgy látszik a megnövekedett kereslet és a hihetetlen gyors verseny miatt a gyártók úgy lökik ki az árujukat a piacra, hogy kész, lehet venni, miközben még csak most "tették be a sütőbe".
néha én is felszisszenek egy-két scalperen, de ne feledjük. ők azért léteznek, mert:
1. a gyártóknak nincs elég kapacitása vagy ideje egy tisztességes árukészlet felhalmozásra (most a kialakult járvány helyzet miatt, vagy az őrült verseny miatt)
2. mi vásárlók/fogyasztók mohók, türelmetlenek lettünk (lásd hisztiző hülyegyerek, meg hülye szülő, aki tűri)

ez van. nem kényszer megvenni, nem élet múlik rajta vagy a megélhetésed. kivársz 1-2 hónapot és megveszed normális áron vagy áldozol a "sarcra", mert neked minél hamarabb kell.
személyes döntést kell hoznod. hol itt a gond? :F

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#87) AxBattler válasza Gargouille (#83) üzenetére


AxBattler
félisten

Emlékeim szerint akkor nem az eladókra anyáztunk, hanem a bányászokra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#88) Chaser válasza RudiLicenc (#85) üzenetére


Chaser
titán

nem támogatom, de nem is ellenzem, semmibe nem ütközik, szimpla kereskedelem
én letojom, nem business ekkora pénzeket belerakni némi haszonért, de aki csinálja hajrá, ha talál rá vevőt meg is érdemli
volt egy darab 3070-em beteszteltem, kellemeset csalódtam, némi aprót rádobtam, de az biztos nem veszem meg ennyi pénzért hogy rajta legyen az az apró, vehettem volna belőle szépen, én nem látom benne a fantáziát, ahogy konzolokban sem - nem akarok olyanokkal üzletelni, akik hajlandóak durva felárat adni ilyen sz@rokért, apróért meg nem adnám ilyen formában, szóval bukta ( : -

iguana
pontosan így van, szép görbe tükör a társadalomnak, ez a legnagyobb probléma hogy ilyen sz@rokat csilliókért' meg kell venni
zabos voltam mert nem kaptam pár nappal megjelenés után 5xxx cpu-t, de lesz@rom, tőlem egy ft-tal nem fognak többet látni msrp árnál amennyiért alzán volt is
jó lesz jövőre is, de akkor már nem adok érte kezdeti felárat amit most adtam volna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) janeszgol válasza iguana (#86) üzenetére


janeszgol
félisten

A Sony amúgy sem az összeszerelési minőségéről híres. Most meg nem ám kapkodnak, és még silányabbak jönnek le. Én a lemez nélküli PS5-tel (ha majd lesz már ár pár érdekes játék, amiket megvehetek) megvárom a háború utáni csendet. Hátha akkorra már még keskenyebb csíkszélességen kapok egy PS5 Slim Digital Editiont.

(#90) Noukoum válasza iguana (#86) üzenetére


Noukoum
veterán

A hiszti nem egyenlő a követelőzéssel. És okoskodhatsz kívülről, de gondolom a gyerek annyira nem örül annak ha kirekesztik az osztálytársai csak azért mert a beígért xboxot nem kapja meg. Persze azért nem kapja meg mert páran ezen akarnak pénzt keresni és a szülők gondolkodnak, nem fognak többet adni érte.

Kár ezt ragozni, ez egy szomorú jelenség. Azok pedig akik nem értik miért baj ez, sőt még szidalmazzák azokat akik fel vannak háborodva. Nekik azt kívánom hogy éljék meg hogy 1 évi fizetésük 16 óra / nap kemény fizikai munkával 1 napi élelmiszerre legyen elég összesen, 1 főre. És majd akkor mondják hogy ezzel nincsen baj. Jaj hát csak néhány ember pénzt akart keresni hát tilos? Ha nem tudod megfizetni az élelmiszert így jártál, akinek kell az majd megveszi!
De már látom hogy hát az élelmiszer az nem olyan. De, pont olyan. Az elv mindkettőnél ugyanaz. Saját érdeked érdekében garantáltan megszívatsz másokat.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#91) janeszgol válasza Noukoum (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd, egy picit elviccelődtünk ezen, viszont az igaz, hogy az idei karácsony egyeseknél .. hát nem olyan lesz, mint a megszokott. Vagy azért, mert anyagilag visszacsúsztak, vagy azért mert a gazdaság nem képes őket kiszolgálni. Gondolok itt erre is, hogy nem tudnak eleget gyártani valamiből, de gondolok a csomagküldőkre is. A csomagosokra szeretnek úgy gondolni, hogy végtelen forrásuk van. Hát nem!
Már most késnek a csomagok a megszokotthoz képest pár napot. És ha visszaér a tavaszi beidegződés, hogy inkább a neten megrendelik a cuccokat, na akkor aztán több hetet is késhetnek a csomagok.

(#92) Noukoum válasza janeszgol (#91) üzenetére


Noukoum
veterán

De itt nem arról van szó hogy az a gond hogy nem gyártottak belőle eleget. Hanem arról hogy amit gyártottak azt sem lehet listaáron megvenni, azért mert egyes emberek ezen akarnak pénzt keresni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#93) Somatom válasza Noukoum (#90) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon nem ugyanaz. A kaját meg kell venni, az Xboxot nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#94) janeszgol válasza Noukoum (#92) üzenetére


janeszgol
félisten

De azért nem lehet listaáron megvenni, mert nincs belőle elég. Nem? Próbálj meg rendelni egy PS5-öt. 2021 február előtt nem kapod meg.
És természetesen amiből hiány van, pláne karácsony előtt, annak felmegy az ára. Ez van.

(#95) Noukoum válasza janeszgol (#94) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem, hanem azért mert jani megvette előled hogy pénzt keressen. Ezért nem tudod. És ahelyett hogy jani azt mondja hogy nem az ő problémája hogy nem gyártottak eleget, inkább tanuljon tisztességet. Mondjuk van akiknél ez képtelenség. Mert ha más is úgy fog bánni janival mint ahogy jani bánt másokkal akkor jani másnap már nem fog felkelni.
Én biztos nem tudnék olyan ételből enni amit ilyen mocskos módon kerestem meg (Ez persze meg is látszik a vagyonon, csak én egyszerűen utána nem tudnék tükörbe nézni, a közérdekről nem is beszélve).
Vegye meg jani azt a 10 konzolt januárban, mikor már biztosan mindenki tud venni.

Somatom: Nem, teljesen ugyanaz az elv.
Ráadásul a kaját sem kell megvenni, ez csak egy olcsó kifogás mellyel legitimálni próbáltok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#96) janeszgol válasza Noukoum (#95) üzenetére


janeszgol
félisten

Mondjuk azon én is csodálkoztam, hogy a még meg sem jelent PS5-ből 5 darabot, és Digital Editionból meg hármat árul egy személy itt a HA-n. Az ilyennek én is levágnám a kezét. Vegyen egyet, azzal azt csinál, amit akar (eladja drágábban, szétveri, használja).
Tudom piacgazdaság, de máskor érdekes módon behozzák a lakossági mértékegységet, ilyenkor meg nem tudják.

(#97) Noukoum válasza janeszgol (#96) üzenetére


Noukoum
veterán

Ne, ha egyet vesz se adja el drágábban. Maximum legyen egy kicsit zsivány és adja el listaáron még ha használta is néhány napig. De aki egyet vesz azért hogy drágábban eladja. Úgy megbüntetném hogy egy életre elmenjen a kedve az ilyen típusú “kereskedelemtől”. (Igen, mai viszonyok között egy darab ilyen konzolnál néhány millió forintra) Sajnos az emberek csak a büntetésből tanulnak dehogy tanulnak, csak abból értenek.
Persze mit akarok én egy olyan országban ahol az emberek nem akarnak változtatni a korrupción mert maguk is mélyen korruptak. Egyébként nem lennék meglepve hogy akik panaszkodnak a lehúzásra, maguk sem annyira “tiszták”. Mert sok ilyet látok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#98) pilóta válasza Noukoum (#95) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ráadásul a kaját sem kell megvenni, ez csak egy olcsó kifogás mellyel legitimálni próbáltok.

Fényevő vagy? LOL

Az egyik az életbenmaradáshoz elengedhetetlen alapszükséglet, a másik meg egy szórakoztató eszköz. Nem, nagyon nem egy kategória, még az elv sem ugyanaz, semmiben nem hasonlít.

Amúgy erről az egész cirkuszról a SouthParkból Cartman jut eszembe, aki hibernálta magát, mert nem tudta kivárni, hogy megjelenjen a Wii :D
Tessék hibernálni, akkor kaja se kell, nyerészkedők se zavarnak, win-win...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#99) Noukoum válasza pilóta (#98) üzenetére


Noukoum
veterán

Mi az hogy nem ugyanaz az elv?
Megveszed majd eladod drágábban. Konkrétan ugyan az az elv. Ugyanezt megcsinálhatnák az élelmiszerrel is (ha az állam és az emberek nem avatkoznának közbe).
Nem vagyok fényevő, mindenkinek jogában áll éhen halni. Ez csak a tipikus mosdatás, jaj de nem szeretem az ilyet.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#100) pilóta válasza Noukoum (#99) üzenetére


pilóta
nagyúr

De hogyan lenne már ugyanaz? Az egyikhez a puszta létfenntartáshoz van szükség, alapszükséglet, a másik meg szórakozás. Ha az egyikhez nem jutsz hozzá, akkor meghalsz, ha a másikhoz nem jutsz hozzá, akkor meg több időd marad értelmes dolgokai csinálni.

Játszunk egyet: én nem jutok hozzá 10 évig Xboxhoz, te meg nem jutsz hozzá 10 évig élelmiszerhez. Nekem kutya bajom nem lesz 9 év múlva sem, de szerintem te három nap után átgondolnád, hogy érdemes-e ezt játszani.
Látod már a különbséget?

Ennyi erővel miért nem lázadsz, hogy a Koh-i-Noor gyémánt olyan rohadt drága, ráadásul csak egy van belőle, és nem jut hozzá mindenki. Felháborító, hogy milyen drágán adják, pedig csak egy darab szén, mindenkinek joga van a Koh-i-Noor gyémánthoz! LOL

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.