Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

hogy megjelenjen

(#2) Armahun


Armahun
addikt

Én még a kék köpenyt is visszahoznám, de szép is volt... ;] :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Teljesen egyetértek, remélem a szandál, papucs már meg van tiltva...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#4) veector


veector
senior tag

Hát ez hülye.

(#5) greenity


greenity
aktív tag

Nem teljesen értek egyet a dologgal, de azért tényleg vannak emberkék akik elég érdekes öltözetben jelennek meg az egyetemen. Gondolom, erre szolgálna a dolog.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) greenity válasza Ringman (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

teljesen jó lenne, ha legalább a helyesírás rendben lenne a cikkben...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) sztanozs


sztanozs
veterán

Szerintem is meg kellene tanulni rendesen felöltözni - aztán meg csodálkoznak a népek egyetemről kiesve, hogy nem lehet szabad bemenni a munkahelyre úgy mint ha az ember a strandra menne... Nem értem miért bánt ez egyeseket, nincs hosszúnadrágja, amit felvehetne? Nem mondom, hogy az öltönyt kötelezővé tenném - bár neves fizetős külföldi egyetemeken nem hogy dresscode van, de kötelező egyenruha...

Más - a tanulás nem szolgáltatás, képzés, és nem te fizeted, hanem mindannyian fizetjük. És a képzésbe nem csak az tartozik bele, hogy kapsz könyveket, meg diplomát, hanem annak megtanulása is, hogy mit várnak el a munkáltatók a munkavállalóktól. Ha kevesebbet várnak el, annak örülni kell, de általában legalább ennyit, és ezen nem kell meglepődni.

Ja és jöhet a kövezés...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) greenity válasza sztanozs (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

Öltöny csak vizsgakor kell, szóval az is rendben van....
Elég gáz, amikor beesik a hallgató mondjuk rövidnadrágban VIZSGÁZNI, én úgy küldeném el az illetőt ahogy kell....

Mióta "oktató" vagyok, azóta nem jelentem meg az egyetemen rövidnadrágban, max szoknyában.... egyébként sem oda való szerintem....

Gondoljunk bele, ha az ember igazgatóként bemegy a KLIK-be ügyeket intézni, tőle is elvárják a hasonló öltözetet, innentől kezdve, miről is beszélünk?

Azt hiszem egyetértünk :)

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Ringman válasza sztanozs (#8) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem értem miért bánt ez egyeseket, nincs hosszúnadrágja, amit felvehetne?

hogy 30+ fokban kényelmetlen, haszna meg nincs az előírásnak, csak hátránya.

Szerintem is meg kellene tanulni rendesen felöltözni

erről egy egyetemnek kellene gondoskodnia?

Más - a tanulás nem szolgáltatás, képzés, és nem te fizeted, hanem mindannyian fizetjük.
pedig de. két eset lehetséges, a hallgató önköltséges (szóval kifizeti a tanulmányait, ami egy szolgáltatás - pénzt fizetsz egy képzésért, vagy az állam (azaz az adófizetők) fizet az egyetemnek, ez mitől lenne más, mint az előző? hogy nem közvetlenül a képzést igénybevévő fizeti?

szerk:

csak írásbeli vizsgára meg felesleges kiöltözni.

[ Szerkesztve ]

(#12) dabadab


dabadab
titán

Megnéztem a rektor publikációit. Jó lesz oda a rövidnadrág is.

A politikát / politikusokat hagyjuk ki ebből!

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) sztanozs válasza Ringman (#10) üzenetére


sztanozs
veterán

hogy 30+ fokban kényelmetlen, haszna meg nincs az előírásnak, csak hátránya.
Feltételezem a 30 fok nem jellemző egész évre (nekünk is van "felmentésünk" a tartósan 25 fok feletti hőmérsékletre). A hasznosságot meg nem vitattad, csak a 30 fokot, szóval ezt is kifejthetnéd, hogy az évi ~ 10 tanítási napon kívül amikor >30°C van, akkor mi a probléma ahosszú nadrággal órákon.

erről egy egyetemnek kellene gondoskodnia?
Ha addig nem gondoskodott róla senki, akkor igen, ha másnak nem, az egyetemnek illik erről gondoskodnia.

Fizetésre
Nem kizárólag az fizetős diákok befizetésükből tartják fenn a tanárokat, egyetemi dolgozókat, az épületeket, az infrastruktúrát és minden más egyebet. És még ha így is lenne (lásd előző hsz-emben a privát iskolák kérdését), akkor sem kifogásolható. Szabályok pedig azért kellenek, mert az emberek maguktól nem azt csinálják ami az elvárt - lásd a szemetelés kérdése...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) tisn


tisn
addikt

2x eve meg jo volt az oktatonak is a rovidnaci + likaszokni + szandi kombo, most meg mar a hallgatoknak sem...

zullenek az egyetemek...

(#15) Telda


Telda
addikt

Teljes mértékben egyetértek. Egy egyetem hallgatója vagy, nem pedig egy hajléktalan szálló lakója. Mert sokak öltözködése inkább erre hajaz...
Légy rá büszke.
Én az egyenruhát is visszahoznám.

(#16) dabadab válasza Telda (#15) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a büszkeség építését az egyetemi oktatás minőségének a növelésével kellene kezdeni - bár elhiszem, hogy az sokkal macerásabb, mint dress code-ot írni. A Harvard sem azért híres, mert nem lehet bemenni oda rövidnadrágban (be lehet, egyébként).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#17) greenity


greenity
aktív tag

Rendben van, hogy nem az a legnagyobb probléma, hogy hogy néznek ki a hallgatók, de valamilyen szintű öltözködési stílus elvárható lenne.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) dabadab válasza greenity (#17) üzenetére


dabadab
titán

Nézd meg a rektor publikációs listáját, fennt linkeltem, nekem egy fél impaktfaktort sem sikerült találnom benne - most akkor tényleg a rövidnadrág a legnagyobb gond?

DRM is theft

(#19) greenity válasza dabadab (#18) üzenetére


greenity
aktív tag

Ha elolvasod amit írtam, abból kiderül, hogy nem a legnagyobb gond, de nem is az utolsó....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#20) tisn válasza sztanozs (#8) üzenetére


tisn
addikt

erdekes, en munkahelyre is rovidnadragban jartam es volt benn papucsom is

(#21) dabadab válasza greenity (#19) üzenetére


dabadab
titán

Nem az utolsó, hanem nem létező probléma. Ha a Harvard el tud valahogy ketyegni úgy, hogy rövidnadrágban járnak a diákok, akkor talán a Kaposvári Egyetem hírnevén sem fog ez túl nagy foltot ejteni.
Lehet egyenruha, amiben lehet jeles napokon parádézni (Kaposváron nem tudom, hogy mi van, én a besztercei hagyományokkal kapcsolatban vagyok úgy nagyjából képben), de hétköznapokon oly' mindegy.

DRM is theft

(#22) veector válasza sztanozs (#13) üzenetére


veector
senior tag

10 nap? Jó is lenne

(#23) Blindmouse válasza tisn (#20) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jaja, ennél nagyobb taplóságot nehéz elképzelni, ha nem gödröt ásol munkaként. Szólok, hogy körülötted az emberek fizetve vannak, hogy elviseljenek, attól hogy nem szólnak, nyugodtan undorodhatnak tőled magukban.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#24) lapa válasza Blindmouse (#23) üzenetére


lapa
veterán

ne viccelj már, hogy a rövidgatyában munkába menés a legnagyobb taplóság.

ennél sokkal nagyobb taplóság volt például, hogy tegnap este miután hazamentél letoltam a gatyámat (rövid), fogtam az egeredet meg a billzeted és így előre-hátra.... na mindegy, csak mesélem, hogy van ennél rosszabb is.

más helyeken amúgy dolgozással profitot termelni tartják a népet, nem egymás rövidgatyáin megbotránkozásra.

[ Szerkesztve ]

(#25) tisn válasza Blindmouse (#23) üzenetére


tisn
addikt

ok is rovidnaciban jartak :D :D :D

(#26) tisn


tisn
addikt

de amugy most a penzugyi szektorban vagyok kulsos szakerto, es az itsek kozul az egy legteru nagy irodaban nyaron is sokan rovidnadragban jartak

(nalunk mas volt a rovidnacis korszakban a helyzet, kis iroda, csak programozok, eldugva az epulet tavoli sarkaban, messze a fonokok/ugyfelektol)

(#27) ferensz válasza tisn (#25) üzenetére


ferensz
senior tag

Nálunk is detto ugyan ez van. Bár most ez sem a home office miatt.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#28) greenity


greenity
aktív tag

Egy kis adalék az egész történethez:

Az egész azért pattant ki, mert valamelyik gólya strandpapucsban, rövidnadrágban ment ki a rektorral kezet fogni valami ünnepségen.

Így is érezhető a lépés komolysága, mégis kicsit érthetőbb.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#29) Tim82 válasza dabadab (#12) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyetértek azzal, hogy ez a "dress code" a sima egyetemi bejáráshoz felesleges és értelmetlen, de a rektor publikációinak, kutatási területének, "impaktfaktorának" mi köze van a bejegyzés témájához? Nem igazán látok közöttük logikai összefüggést, sőt...

Ennyi erővel ne legyen senki sem egyetemi tisztségviselő, aki nem vonta ki a levegőbül a zokszigént, nem találta fel a perpetuum mobilét, akarom mondani az energiacellát...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#30) Ringman válasza greenity (#28) üzenetére


Ringman
nagyúr

és ezért szükség van a mindennapi ruházkodást is megregulázni?

a rektor részéről a dresscode kisstílű reakció volt.

(#31) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Igazából a legtöbb munkahelyen ugyanúgy elvárják, hogy megfelelő öltözékben menjél be.
Legalább kicsit szokják a hallgatók is.

Hiába van 34°C, nekünk ugyanúgy hosszú nadrágot és zárt cipőt kell hordani.

(#32) Ringman válasza juliabrilke (#31) üzenetére


Ringman
nagyúr

munkahelyen fizetést kapnak a dolgozók, nem pedig (akár közvetetten) ők fizetnek az egyetemnek.

(#33) greenity válasza Ringman (#30) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem feltétlenül volt teljesen jó döntés, én csak annyit írtam, hogy érthetőbb így már.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#34) dabadab válasza greenity (#33) üzenetére


dabadab
titán

"Nem feltétlenül volt teljesen jó döntés, én csak annyit írtam, hogy érthetőbb így már."

Nem tudom, nekem ettol a plusz informaciotol az egesz meg sokkal kisstilubbnek latszik, a rektor meg meg sokkal inkabb felfujtabb holyagnak.

(#31) juliabrilke: akkor mar csak azt kellene megmagyarazni, hogy a rovidnadrag miert nem megfelelo oltozek, vagy hogy mire nem felel meg - ugyanis mint arra mar tobbszor utaltam, a vilag leghiresebb egyetemein sincs ilyen dress code, tehat magasszinvonalu egyetemet lehet csinalni rovidnadragban.

(#29) Tim82: azert az egyetemi hagyomanyok azt mondjak, hogy a rektor nem szimplan egy manager, hanem illene valamifele komolyan veheto tudomanyos palyaval is rendelkeznie - es ez mondjuk tenyleg egy konkretan letezo hagyomany, a dress code-dal ellentetben, olyan, amit sokkal inkabb szamon lehet kerni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) Tim82 válasza dabadab (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tehát ha nem a szád íze szerinti tudományos területen publikál és egy lényegesebb témára összpontosulnak a kutatásai pl., akkor már alkalmatlan a rektori szerepre szerinted?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) dabadab válasza Tim82 (#35) üzenetére


dabadab
titán

En szerintem nem emlegettem a szam izet, csak azt, hogy megneztem a publikacios listajat, es pl. egyetlen olyat cikket sem talaltam meg, ami rendes, peer-reviewed, impact factoros journalban jelent volna meg, ami azert szerintem kellene ahhoz, hogy komolyan lehessen venni.

DRM is theft

(#37) Tim82 válasza dabadab (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én csak örülni tudok, hogy mint polihisztor, ennyire képben vagy a magyarországi és magyar történelemmel foglalkozó történészek megjelenési lehetőségeivel kapcsolatban és hogy nekik mik számítanak "peer-reviewed, impact factoros journal"-nak. :K (Az én csekélyebb, bár a szakmát némileg átlátó ismereteim alapján a magyar történelemre specializálódott honi történészek 70-80%-a nem büszkélkedhet jobb "impact factor"-os publikációs lehetőségekkel, függetlenül attól, hogy amúgy mennyire jók.)

Az mindenképpen megnyugtató, hogy nem azért tartod alkalmatlannak a rektori szerepre, mert
1. történész és a történészek haszontalan népség, minek annyi belőlük, semmi hasznuk,
2. miért csak egy szűkebb korszakkal foglalkozik, ez is mennyire haszontalan dolog már,
3. nyilvánvalóan kiolvastad az összes publikációját és kielemezted, hogy azok mennyit adtak hozzá az adott időszak kutatási eredményeihez és ezek után írtad a sommás véleményt az úriember munkásságáról.

Megnyugtat, hogy ezek alapján mindhárom lehetőséget kizárhatjuk, mert a publikációk megjelenési helyei alapján alkottál véleményt (amivel egyébként honi viszonylatban egészen jól áll az úriember).

/irónia off

:)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.