Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Syl


Syl
nagyúr

>annak idején ingyenesen csak korlátozottan voltak használhatóak (sharware).

Az nem shareware volt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#2) sztanozs


sztanozs
veterán

Nekem a linken 49 program jelenik meg, nem ~1500


Már csak 47...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) dajkopali válasza sztanozs (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

hm, ezt nem néztem meg, de a gyűjtő ezt nyilatkozta...
köszi

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#4) dajkopali válasza sztanozs (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

aha, megvan a bibi, mindjárt pontosítok

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) sztanozs válasza dajkopali (#3) üzenetére


sztanozs
veterán

Nagy részük amúgy nem is játék, hanem dektop app, vagy valami kis tool...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) dajkopali válasza sztanozs (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

összesen kb. 1100 játék van, most adtam meg a közvetlen linket

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) sztanozs válasza dajkopali (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

:R

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Kicsit furcsállom, hogy neowin-en is kihírezték, de pl. a stock Win3.11-re eddig 16 megtekintés volt tegnap óta. Keveslem.
De amúgy baromi jó ez az archív gyűjtemény, legutóbb pár régi DOS játékkkal játszogattam picit nosztalgiából.

Amúgy én múlt héten böngészőben futtatható Win95-be szaladtam bele. Az is érdekes. [link] (és persze az is Dosbox alapú)

[ Szerkesztve ]

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

Egy böngészőből játszható Frontier: Elite II-nek nagyon tudnék örülni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Analog303 válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Analog303
tag

Az csak sima DOS, nem? Egyátalán volt bármi értelmes játék ami Win3.x-re kijött?

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#11) oriic válasza twollah1976 (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tessék. :)

Live-Die-Respawn

(#12) Dilikutya válasza Analog303 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mivel a Windows 3.x nem operációs rendszer, így ami DOS-n futott, azt lehetett a grafikus felületről is indítani, magát a Windows-t is a DOS futtatta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) twollah1976 válasza oriic (#11) üzenetére


twollah1976
őstag

Koszi, majd kiprobalom.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) AxBattler


AxBattler
félisten

Szuper, de azért erről se feledkezzünk meg: Abandonia.com

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Analog303 válasza Dilikutya (#12) üzenetére


Analog303
tag

Igen,ezzel tisztában vagyok csak ugye úgy szólt a cikkben,hogy "méghozzá a Windows 3.x rendszerekre írott szoftverek" és itt ötlött fel bennem a kérdés,hogy tényleg...volt bármi? :) de sztem nem...

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#16) Dilikutya válasza Analog303 (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Szerintem kicsit túltolta a bulvárt a cikk írója. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) dajkopali válasza Dilikutya (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

aha: "This is a collection of curated Windows 3.x software, meant to show the range of software products available for the 3.x Operating System in the early 1990s. "
:W

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) Dilikutya válasza dajkopali (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Windows 3.x nem volt operációs rendszer.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) dajkopali válasza Dilikutya (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt pontosan tudom, talán már ezerszer leírtam ezeken az oldalakon is, minden egyes esetben, ha szóba került - most reflexből elvétettem, de javítottam is

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) sztanozs válasza Analog303 (#15) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez például kifejezetten w3.1-re írodott: Stars! (wiki)
Töltöttünk vele néhány órát.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) Analog303 válasza sztanozs (#20) üzenetére


Analog303
tag

Akkor csak volt ;) wiki alapján nem csak szórakozásból készült a produktum.

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#22) br.rak válasza Dilikutya (#18) üzenetére


br.rak
őstag

Már hogy a fenébe ne lett volna oprendszer? a 3.11 egy egész normális (relatív) hálózati résszel érkezett.
Azt, hogy a DOS-t, mint "alapot" igényelte, az egy dolog, de ez alapján egészen a win98SE-ig (ill ME-ig) egyik windows sem igazi oprendszer.

Direkt rá írt program? Mondjuk Word 6.0. Excel 5.0, de volt IE, Netscape, Opera, stb. Játékból talán az Allied General, ami beugrik. (itt tényleg nem volt valami nagy felhozatal)

(#23) Syl válasza br.rak (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

Márpedig mindegyik Windows az ME-ig bezárólag (1.0, 2.0, 3.0, 3.1, 3.11, 95, 98, ME) csak egyfajta MS-DOS bővítmény, nem pedig önálló operációs rendszer.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) br.rak válasza Syl (#23) üzenetére


br.rak
őstag

Oké,akkor kikapcsolt GUI-val is meg lehet próbálni ezeket az "bővítményeket" használni, elvégre csak egy bővítmény, ahogy a directX vagy a .NET is....

Cipelte a DOS-os örökséget (FAT és társai), de hogy csak egy "shell" lenne, az kicsit túlzás. Ennyi erővel mehetne ez egyenlőségjel a NC, Dos Navigátor,stb és a fenti Winowsok közé

(#25) Dilikutya válasza br.rak (#22) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Windows 3.x-ig az összeset DOS alól indítottad, ha nem volt fent előtte egy DOS, még telepíteni sem tudtad volna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Syl válasza Dilikutya (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

A DOS 9x-ben is ott volt, csak a windows-zal együtt került a gépre, és bekapcsoláskor automatikusan elindult a grafikus felület.

(#24) br.rak

Csak szólok, hogy én a 3.1-től dolgozom a Windows-zal (a mai napig megvan az első PC-mel vásárolt DOS 6.22 és Win 3.1), és tisztában vagyok azzal, hogy mi volt az OS és mi a grafikus felület. És a Win egy DOS bővítmény volt (hiába erőlteted az ellenkezőjét) ami sok pluszt adott az OS-hez (grafikus felület, hálózatkezelés stb.).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

meglesem a gamékat :DDD Nosztalgia indul. ;]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#28) sztanozs válasza br.rak (#24) üzenetére


sztanozs
veterán

.NET is egy keretrendszer (anélkül nem mennek a .NET-es programok) - csak ugye saját GUI nélkül, de attól még nem OS.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#29) br.rak


br.rak
őstag

Win azért tudott normális multitaskingot is, nem csak háttérben, rezidens programok által ,mint az MS-Dos ( bár volt olyan DOS, talán a Caldera, /volt chip CD mellékletén is/, ami lehetőséget adott fejlettebb multitaskingra is)

95-98SE-ig a dos kvázi csak egy "előtöltő" szerepet játszott, a ME-nél pedig még ennél is jobban "herélt" szerepkörbe kényszerült.

amúgy én is 6.22/3.11 kombinációjával kezdtem a PC-s "pályafutásom" :)

(#30) Syl válasza br.rak (#29) üzenetére


Syl
nagyúr

>Win azért tudott normális multitaskingot is

Igen, mert a DOS bővítése volt. Az operációs rendszer akkor is a DOS volt, a Win csak az extrákat adta hozzá.

>95-98SE-ig a dos kvázi csak egy "előtöltő" szerepet játszott

A 9x már valóban nagyon sok mindent levett a DOS válláról. De jelen cikkben ugye a 3.1-ről van szó :B

>a ME-nél pedig még ennél is jobban "herélt" szerepkörbe kényszerült.

Semmivel sem volt heréltebb, mint az előző verziók. Ugyanúgy lehetett használni a DOS-t, mint a 3.1-nél, csak a megfelelő parancsokat kellett hozzá kiadni. Anno írtam is erről cikket a Chip Magazinba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) kymera


kymera
senior tag

PacMan forever :DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#32) Z10N


Z10N
veterán

http://www.myabandonware.com/
http://www.abandonia.com/
http://www.abandonwaredos.com/

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#33) ceia


ceia
őstag

Hű, ez nagyon jó! Az online emuláció nálam borzasztó lassú, de mivel le lehet tölteni a játékokat, lesz miből válogatni :C Retro Rulez!

Szerintem a 3.x valóban csak bővítmény volt, de a 95-től már OS volt a Windows. Fel lehetett rakni üres vinyóra, komplett megoldást adott a számítógép kezelésére ill. a programok futtatására. Az pedig, hogy konzollal indult, nem jelenti azt, hogy akkor a Win9x nem volt OS. Mert akkor ennyi erővel az összes Linux is csak bővítmény, sőt, a MacOS is..? A parancssoros rész és a grafikus keret együtt képezik az OS-t. Ki mondta, hogy egy grafikus OS nem indulhat parancssorral? Ott van pl. a Workbench, ami az Amiga rendszere volt a 3.1-es verzióig. Szintén parancssorral indult (AmigaDOS) és azután töltődött be a grafikus felület. :U

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.