Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) vanhalen


vanhalen
senior tag

Úgy rémlik, nem csak elektomos, hanem optikai csatlakozása is van (egybegyúrva) a USB3-as csatiknak, hogy visszafele kompatibilis legyen és ezért (is) drágább.

USB2-es cuccok meg legalább 10 éve piacon vannak, tehát a "pár éve" erős túlzás :D Az más kérdés, hogy sok mindenre elegendő a többségnek. Szerintem azért (sem) adták a 3-as kütyüket valami olcsón, mert nagyon sokáig az alaplapok sem tartalmazták a vezérlőt, ugyanis az meg nagyságrendekkel drágább (1x mintha Abu írt volna erről valamit) Most, a Llano-s alaplapok és az Intel új csodái már asszem tartalmazzák, de eddig minek erőltették volna olcsóbban, ha még csatlakoztatni sem volt hová? (nagy tömegek tekintetében)

Morita Akio (Sony) óta tudható, hogy a "több azért olcsóbb" mert nagy termékszám és terjedelmes felvevőpiac esetén kisebb haszonkulccsal is megéri gyártani, és az az árakban is jelentkezik. Ellenben ha csupán pár "geek" veszi meg, mint újdonságot, akkor nemhogy "megéri", de szerintem még vesztenek is rajta ideiglenesen.

Ez mind magánvélemény, de én így látom ezt a dolgot és valahol logikus is. A tapasztalat azt mutatja, hogy egy egy technológiai újítás (akár a CD-rom) akármilyen hasznos is volt a múltban és úttörő meg stb., ameddig nem sorakozott föl mögé egyértelműen sok cég, gyártó, nagy nevek, addig parkolópályán voltak, sőt volt, ami ennek hiányában el is tűnt a süllyesztőben. A most olyan divatos tabletek is erre a sorsra jutottak volna, ha Apple nem lép ezirányba hirtelen ekkorát és ha nem lett volna ekkora siker. Előtte vagy 2 évig csak szenvedtek és alig volt gyártó (pár kicsi néha "áltását adta") amelyik belevágott volna, merthogy "rizikós az igény rájuk". Ugyanez volt anno a multimédiás CD-kkel is, sőt! Annak idején Jobsnak és Gatesnek majdhogynem ki kellett erőszakolni, meg kampányolni az egér létjogosultságáért, mert mindenki azt mondta: "minek, hisz így is jó?" De nagyon hoszsú a sor..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.