Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sti10p


sti10p
senior tag

Azt nem értem még, hogy mi a fene olyan drága az USB 3.0-án? A Licensz vagy a gyártástechnológia? Ha előbbi akkor továbbra is csak értetlenkedek, mert szinte biztos, hogy pár év mulva már a sima USB-s árakon lehet hozzájutni, akkor mi okozza ezt a mostani magas árát?!... :F

Az "így működik az IT piac" duma nállam sajna nem jön be... :N

XY

(#2) plus44 válasza sti10p (#1) üzenetére


plus44
veterán

Szerinted mi olyan drága rajta? van egy csokid, adod öt forintért, de kihozol egy mogyorósat, ami jobb, nagyobb, finomabb, sanszos, hogy ugyanúgy elterjed, többen veszik. mennyiért adnád? 5 forintért, vagy 10-ért?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#3) sti10p válasza plus44 (#2) üzenetére


sti10p
senior tag

Csakhogy ők 10 helyett 50-ért adják...

XY

(#4) plus44 válasza sti10p (#3) üzenetére


plus44
veterán

köszi, jó veled. nem a pénz lett volna lényeg, hanem hogy miért adják drágábban...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) sti10p válasza plus44 (#4) üzenetére


sti10p
senior tag

Akkor az én kérdésem lényege meg az lett volna, hogy (OK hogy) drágább, de miért ennyivel? Szerintem az 1. hsz is ez.

[ Szerkesztve ]

XY

(#6) ttower válasza sti10p (#5) üzenetére


ttower
aktív tag

tényleg ekkora fontossággal bír hogy milyen sebességű a cucc? a nagytöbbség rá van feszülve a gyorsaság témára, pedig pár éve még a 2.0-nak is örültek.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) plus44 válasza sti10p (#5) üzenetére


plus44
veterán

Miért ennyivel?? te figyelj, már, ha valamit el lehet adni 10forintért, de megveszik 2 millióért is, te melyik áron adnád? A piac és a kereslet határozza meg az árat, el lehet adni több pénzért, mert úgyis megveszik, akkor majd gondolod, hogy ugyanannyiért, vagy kevesebbért fogja adni a gyártó?... :U

ttower: átlagjúzernek lehet nem fontos, de megveszi mert cool, a másik oldal pedig aki mondjuk kihasználja a munkája során, és nem feltétlen a pendrive-okról beszélünk ugye... szerk ide: "pár éve nagy szám volt a 2.0" az ősmagyarok jurtában éltek, mi 1000 évvel később lakóházban...minek váltottunk, hisz akkor az is jó volt nem?

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8) banhammer


banhammer
veterán

Must have kategória.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) Sanya válasza banhammer (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

s ha valahol ottmarad, sosem találod meg :)

jó, nekem mindig megvan, mert a tv-be dugva tartom :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#10) vanhalen


vanhalen
senior tag

Úgy rémlik, nem csak elektomos, hanem optikai csatlakozása is van (egybegyúrva) a USB3-as csatiknak, hogy visszafele kompatibilis legyen és ezért (is) drágább.

USB2-es cuccok meg legalább 10 éve piacon vannak, tehát a "pár éve" erős túlzás :D Az más kérdés, hogy sok mindenre elegendő a többségnek. Szerintem azért (sem) adták a 3-as kütyüket valami olcsón, mert nagyon sokáig az alaplapok sem tartalmazták a vezérlőt, ugyanis az meg nagyságrendekkel drágább (1x mintha Abu írt volna erről valamit) Most, a Llano-s alaplapok és az Intel új csodái már asszem tartalmazzák, de eddig minek erőltették volna olcsóbban, ha még csatlakoztatni sem volt hová? (nagy tömegek tekintetében)

Morita Akio (Sony) óta tudható, hogy a "több azért olcsóbb" mert nagy termékszám és terjedelmes felvevőpiac esetén kisebb haszonkulccsal is megéri gyártani, és az az árakban is jelentkezik. Ellenben ha csupán pár "geek" veszi meg, mint újdonságot, akkor nemhogy "megéri", de szerintem még vesztenek is rajta ideiglenesen.

Ez mind magánvélemény, de én így látom ezt a dolgot és valahol logikus is. A tapasztalat azt mutatja, hogy egy egy technológiai újítás (akár a CD-rom) akármilyen hasznos is volt a múltban és úttörő meg stb., ameddig nem sorakozott föl mögé egyértelműen sok cég, gyártó, nagy nevek, addig parkolópályán voltak, sőt volt, ami ennek hiányában el is tűnt a süllyesztőben. A most olyan divatos tabletek is erre a sorsra jutottak volna, ha Apple nem lép ezirányba hirtelen ekkorát és ha nem lett volna ekkora siker. Előtte vagy 2 évig csak szenvedtek és alig volt gyártó (pár kicsi néha "áltását adta") amelyik belevágott volna, merthogy "rizikós az igény rájuk". Ugyanez volt anno a multimédiás CD-kkel is, sőt! Annak idején Jobsnak és Gatesnek majdhogynem ki kellett erőszakolni, meg kampányolni az egér létjogosultságáért, mert mindenki azt mondta: "minek, hisz így is jó?" De nagyon hoszsú a sor..

[ Szerkesztve ]

(#11) King Unique válasza sti10p (#1) üzenetére


King Unique
titán

Én meg azt,h ezt most mért ehhez írtad,mikor ez a kis sz@r csak 2.0-ás :F ,v hogy mért nem 3.0-ás,ami ugye drága,MERT-ez van...
Külső hdd usb3-mal abszolút nem drágák,alig kerül többe a sima 2.0-ásnál,pendrive-oknál talán még picit frissebb,kevésbé bejáratottabb ez a 3.0 téma,egyszerűen fogalmazva azért talán.
De azért ez nevetséges: "ami akár állandó plusz tárhelyet jelenthet a hordozható gépnek" - mi,a max 16 GB... :N :DD ,akkor inkább már külső hdd. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) Krix


Krix
őstag

Felesleges az USB2-n rugózni, mert nem ez fogja vissza a sebességet:

•Minimum Read Speed: 10MB/Sec
•Minimum Write Speed: 3MB/Sec

If it is not broken then don't fix it!

(#13) ttower válasza plus44 (#7) üzenetére


ttower
aktív tag

alapvetően ha valakinek kell a munkájához - nem feltétlenül pendrive - az ki fogja fizetni a többletet a 3.0-ért.
jurta - lakóház hasonlat sántít. a 2.0 és 3.0 között csak a sebességben van különbség. a jurta valószínű nem hozta ugyanazt a szolgáltatásbeli/kényelmi szintet mint egy lakóház. de rendben, felfogtam mire akarsz utalni. a fejlődés kell.

vanhalen: a 2-es szabvány 11 éve van, optikai csatolás meg nincs. amíg a pendrive-ok/memóriakártyák/egyebek nem közelítik meg az usb 2 gyakorlati határát, addig nem látom értelmét a 3.0-t erőltetni. a kötözködés elkerülése végett az olyan esetek mint merevlemez van értelme a 3.0-nak, de az másik eset.

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#14) littlemat


littlemat
csendes tag

Ilyeneket marokszám lehet kapni.

Érdekes, hogy a Buffalonak van egy RMUM nevű termékcsaládja Japánban, ami ugyanekkora microSDHC olvasó, amibe a USB csati felől kel belerakni a kártyát, és ezzel nálam nyert is. (Megtaláltam a kínai másolatát $3.72-ért. Most épp gondolkozom, hogy megrendeljem-e.)

Meg akkor már...

(#15) blackydan


blackydan
senior tag

Nagy egy-két ilyet simán elfogadnék, nagyon jó, bár kár az usb 3 hiánya

(#16) Fr3eWar válasza vanhalen (#10) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nincs optika. De igazad van.
Minden új tech drága mert be kell hajtani gyorsan a fejlesztésbe ölt tőkét. Utána már olcsón is csak profitál a dolog.

(#17) HXY


HXY
addikt

Inkább egy sokkal olcsóbb, sokkal gyorsabb SD kártya...

(#18) plus44 válasza ttower (#13) üzenetére


plus44
veterán

" az ki fogja fizetni a többletet a 3.0-ért."

Pontosan, én ezt beszélem már mióta. Te kérdezted, hogy minek ez a nagy felhajtás a sebesség körül. Azért mert kell, és aki használja, arra ez halmozottan igaz és nyilván megveszi, ha kell neki és haszna van belőle.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) ppeterka válasza blackydan (#15) üzenetére


ppeterka
tag

Ja szerintem is kár, hogy nem 6, csak 3 sávos az autópálya az Trabant alatt... Biztos gyorsabb lenne...

(#20) Bacce válasza littlemat (#14) üzenetére


Bacce
csendes tag

Ezt akartam én is mondani, "microsd card reader"-re keresve már két-három hónapja is találtam ilyeneket 1,5-2 $-ért. Az hogy nem cserélhető a memóriakártya az csak visszalépés.

Usb2 bőven elég sebesség csak értelmesen kell hozzáállni, mondjuk indítsd el a másolást a kávészünet előtt.

[ Szerkesztve ]

"A bizalomnál csak az ellenőrzés a fontosabb."

(#21) bakagaijin válasza ppeterka (#19) üzenetére


bakagaijin
tag

:) Valóban.

S vajh mi történne, hogy ha valaki ráírná a Trabantra, hogy Búgati Véjron? Többen megvennék? Mondjuk akkor meg azon menne a rugózás, hogy miért ilyen tetű lassú, hiszen USB3-as... ehh, az embereknek semmi sem jó :D.

(#22) ppeterka válasza bakagaijin (#21) üzenetére


ppeterka
tag

Különben is, adják ingyen. Sőt, fizessenek érte, hogy megveszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.