Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Egyetértek! Én sem hallgatok magyar könnyűzenét ezek miatt. Az Emil Rulez és a Hiperkarma a kivételek. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

én is kényszerrádiózok a melóhelyen, de nem igazán tetszneka változatos slágerek :) mondjuk nekem a zenei ízlésemnek megfelelől zene nincs rádióban, mivel az mp3amom mindig üvölt a hardcore, meg a punk, erről most nem kérek véleményt, hogy nincs értelme, stb., legyen elég annyi hogy van, sok, csak bele kell látni, évekig hallgatni, foglalkozni vele.. nah ez lényegtelen, az jutott eszembe, hogy hallgassatok Suhancost ;) myspace oldaluk van, meghallgatható kb az albumuk fele, és az album is eredetibe 1500ft, nagyon igényes és egyedi tokkal-borítóval, látszik hogy nem összecsapott munka. a stílusuk körülbelül folk-hophop... én sem szeretem a rapzenét, de ami ebben van nem nevezhető teljesen rapnek... fankadeli felel a rapp-részekért, Szabó Balázs meg az énekért. Ez a bizonyos Szabó Balázs színész a kecskeméti színházban, költő, és az albumon megszólaló kb 40féle hangszert mind ő játszotta fel. írnék még róla szívesen, de inkább hallgassátok meg:

[link]

(#3) groth99 válasza waccamár (#2) üzenetére


groth99
tag

Kényszerrádió forever :((( Sajnos nálunk állandóan csak a Fehérvár Rádió megy, és 20 számból jó ha van 1, ami az "elmegy" kategóriába még éppen belefér...És sajnos sem telefont, sem mp3-lejátszót sem szabad bevinni...mondjuk a legtöbbet nagy ívben tesznek rá, úgyhogy én is bevittem szépen a telómat (miután itthon telenyomtam normális zenével :) ), és hallgattam egy kis metalt. Nem mondom, sokkal jobb kedvem lett tőle (viszont - mivel éjszakás vagyok ezen a héten - az álmosságomon ez sem segített :D )

Metalt a népnek \m/

(#4) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Nekem speciel nem tetszik a zene, amit játszanak, de a gagyi magyar popzenét sem szeretem.

(#5) Unique girl válasza Sidaries (#1) üzenetére


Unique girl
csendes tag

És hol marad Kispál és LB27? :) Mellesleg aki kedveli a ska-t, az hallgasson Honeyball-t. Reklám: www.honeyball.hu
Aki pedig naggyon szereti az ilyen zenét, az rossz ember nem lehet. :D (Ugyanez igaz punkot, rockot, metált, reggaet, dancehallt, és egyéb ilyesmit hallgató emberekre.) :)

(#6) Sidaries válasza Unique girl (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

A Kispál tényleg frankó. Nem tudom hogy felejthettem el! :B

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) nostrum


nostrum
tag

Emil Rulez-t szoknom kellett, de kezdem átlátni az összefüggéseit... :)
Kispált személy szerint nem szeretem, de az igényességét és egyediségét aláírom, és ez áll a Ladánybenére is. Megfelelő hangulat esetén mindkettőt meghallgatom.

Eredetileg röhögtem rajta, hogy van ilyen: Depresszió... de beláttam hogy egész jók mára... ahogy a Heaven Street Seven is egyre jobban bejön.

Szeretem továbbá a Bikinit és a Beatricsét a régiek közül. Bikinit főleg.

Nem is annyira rockzene táján vagyunk lecsúszva, hanem elektronikus zene táján...

Ezért nagyon örülök a Tape-nek és a Zagarnak...

Mert a Hamvas PG, Josh és Juhtúró, Spermanszky, meg a többiek szánalmas próbálkozásai az agyamra mennek. Fogok egy szőke retket, aztán egy zeneszerkesztő program segítségével kreálok valami klimpírozást, mint mikor valami hatéves szefós gyerek veri a lengyelpiacos Casio szintit, a szőke elénekli hogy neki izzad a csöcse meg fáj meg hiányzik... s kész a magyar techno. Na az ilyenek miatt olyan az elektronikus zene megítélése, amilyen.

Bár igazuk van. Amíg van kereslet a szarra, addig érdemes szarni....

Elnézést ha valakinek az érzéseibe gázoltam...

In space, no one can hear you scream...

(#8) #24889344


#24889344
törölt tag

Van egy két szám mi tetszik. Kösz a linket.

Kolombusz
Bizony elég sok a gagyi pop a rádióban.

Kék dunát szoktam hallgatni ,de csak hogy szóljon valami.

[ Szerkesztve ]

(#9) Unique girl válasza nostrum (#7) üzenetére


Unique girl
csendes tag

No ugye hogy Kispál is ott van... :) Igen, Bikini meg Beatrice tényleg jöhet, Eddával, P-Mobil-lal és a többivel együtt. :) A magyar elektronikus zenéről meg ne beszéljünk, úgy borzalmas a most uralkodó állapot, ahogy van.

(#10) menpee


menpee
aktív tag

Nem szoktam rádiót hallgatni, maximum a Bumerángot reggelente utazás közben. Munka közben (ha gépközelben vagyok), akkor pedig 1.FM X szól.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#11) dabadab válasza Unique girl (#9) üzenetére


dabadab
titán

Azert manapsag meglehetos kihivast jelent az, hogy az ember ugy hallgassa az Edda oszinte rockzenejet, hogy nem rohogi el magat :)

DRM is theft

(#12) rumos14 válasza Sidaries (#6) üzenetére


rumos14
nagyúr

az aláírásod.... Tiamat ... Wildhoney ... mekkora zene! a Gaia klipje teljesen leültet. az azt követő A Deeper Kind Of Slumber albumot is imáááádom!

(#13) Sidaries válasza rumos14 (#12) üzenetére


Sidaries
őstag

Jaja. Tiamat. Nem tudom mióta, de folyamatosan hallgatom. Fullextra.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#14) nostrum válasza rumos14 (#12) üzenetére


nostrum
tag

Akkor ez biztos ismerős:

not far from where I live
they glance in morning breeze
as dividing tiny rays
a morning tries to seize
greet me my proud little soldiers
of brown, purple and grey
carry us on your shoulders
carry us far away
if you begin to fall
please have some more
you could stay at my place if you want
I'll sleep on the floor
in shades of purple cloth
they guide us to the light
with irresistable pride
to the feast they us invite
greet me my proud little soldiers
of brown, purple and grey
carry us on your shoulders
carry us far away
if you begin to fall
please have some more
you could stay at my place if you want
I'll sleep on the floor

Nagy kedvenc....

In space, no one can hear you scream...

(#15) rumos14 válasza nostrum (#14) üzenetére


rumos14
nagyúr

mondjuk ez a szám pont kicsit nyálas (bocsi :B )
akkor már inkább

Robin goodfellow
Dianae, my muse
Morpheus in my heart
Your sand in my veins
It's a deeper kind of slumber
What is universe anyway
But a pouch of silver coins
The intense breathing
Of a dying animal
A foreboding of afterlife
Master keys in oaken chest
The somewhere is mine
And from there I'll continue
All I asked for was a little love
Meet me on the other side
Where as a rose I will wake
Though blind I'll follow every step you take
Dianae, my muse
Dianae, my solitude
Cease to exist, rise to exist no more
It's a deeper kind of slumber

az album utolsó 3 száma egy akkora utazás hogy kibaszottul nem tudom elmondani. talán a the Gathering '98-as dupla albuma mérhető csak hozzá.

szóval nekem a Wildhoney és a Deeper a 2 kedvenc albumom tőlük. elég hosszú utat tettek meg a sátánista black/death metal-tól [link] az lsd trip-es pszichedelikus stíluson át, és azt javarészt megtartva, a viszonylag pőre gothic rock-ig.

ja bocs hogy totálisan szétoffolom a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#16) Sidaries válasza rumos14 (#15) üzenetére


Sidaries
őstag

Valahol kell. Ha nyitnánk külön Tiamat topikot úgyis elzavarnának valahova. :))
Mekkora számok ezek! Lehet hogy neki is eset a Deepernek.
A Magyar zanékből meg találtam még pár jót. Kaukázus és Malacka és a Tahó. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#17) nostrum válasza rumos14 (#15) üzenetére


nostrum
tag

Nyálas-nyálas... :F

Na és.. attól még jó...
Nekem a Wildhoney-s Do You Dream of Me is nagyon tetszik, amellett hogy a többi is bejön. Meg ahogy hallgatgatom az új számaikat, mint pl. a Brighter Than the Sun, azok is tetszenek...

In space, no one can hear you scream...

(#18) rumos14 válasza nostrum (#17) üzenetére


rumos14
nagyúr

na persze attól még jó hogy nyálas. a Do You Dream is kicsit az...
Wildhoney-ról nekem az tetszik amikor Edlund a túltöltött fogkrémtubusokról suttog, aztán a mézesteáról ordít, és utána a kő metal riffel intenzív headbang-re kényszerít.
ja ezt most találtam [link]. hát magyarul elég sokkoló, az biztos :)
aztán a Gaia, ami ugye Alap. a klipje itt [link], tessék megnézni, oldalt további videók listázva. most esik csak le, néhány klipjük már Tool-szintűen borult.

[ Szerkesztve ]

(#19) Sidaries válasza rumos14 (#18) üzenetére


Sidaries
őstag

Hát sokmindent mondtak már a Tiamatra, de azt hogy nyálas még soha. A Judas Christ végén az utolsó két szám kicsit tényleg furább, de azt sem nyálasnak mondanám. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#20) nostrum válasza rumos14 (#18) üzenetére


nostrum
tag

Na megint itt tartok, hogyha rockzene, és átalakulás, akkor meg kell említenem a két nagy kedvencem:

Amorphis most!

és Amorphis régen

Paradise Lost most!

és Paradise Lost régen

Nem is tudom hol durvább a jóirányú változás... :D de tetszenek mióta magukra találtak.

Tiamatnál meg jobb volt amíg csak szavakat csíptem el, és magamnak raktam össze a szöveget, mert ez így elég borult... de akkor is jó...

In space, no one can hear you scream...

(#21) Sidaries válasza nostrum (#20) üzenetére


Sidaries
őstag

Az Amorphis nekem valahogy nem jön be, de a Paradise Lost szintén frankó. Sokat hallgatom őket bár csak a Draconian Timestól.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#22) nostrum válasza Sidaries (#21) üzenetére


nostrum
tag

Én meg csak a One Second-től... :)
De onnan aztán sokat...

In space, no one can hear you scream...

(#23) rumos14 válasza Sidaries (#19) üzenetére


rumos14
nagyúr

ok nem úgy nyálas, csak kicsit butácska a szövege, de attól még imááádom!

(#24) rumos14 válasza Sidaries (#21) üzenetére


rumos14
nagyúr

na ezt a két együttest is nagyon szeretem. nemtom mi van velem, de nekem a '90-es évek közepén készült albumaik jönnek be a legjobban. akkor a metal k.ra nem volt trendi, de a föld alatt hihetetlen gyöngyszemek születtek. ok, a P.Lost elég népszerűnek számított. tőluk nekem az Icon a kedvencem, iszonyat erőteljes zene! akkora himnuszok vannak rajta, lemegyek hídba és nem akarok feljönni! a Draconian is nagy favorit, az már inkább méltóságteljes, ha egy szóban kellene jellemeznem. a One Second is jó, jók rajta a dalok, de ott már nem a gitártémák tetszenek hanem az énektémák. azután már 1 Lost album sem jön be, sztem elszürkültek.
az Amorphisnál is kb. ez a helyzet, a Tales úhgy robbant be '94-'95 táján hogy csak néztem. aztán az Elegy mindent vitt. abban a stílusban annál jobbat nem lehet csinálni. utána kicsit csökkent a lelkesedésem, vannak nagyon jó albumaik, de azok már nem hoztak annyira lázba, simán "csak" minőségi jó zene.
ebben a szegmensben még hatalmas favoritom a Katatonia a Brave Murder Day-től kezdődően, az Anathema a Silent Enigma-tól és a Gathering a Mandylion-tól. ők is már mind túl vannak a pályafutásuk csúcsán, de ezek a zenék simán meghatározták a 15~20 év közti életemet. az elmúlt években megjelent zenék közül már csak nagyon kevés fog meg igazán, nem is tudom, az utolsó 100pontos album a 2003-as Katatonia volt.
jelentem, a topikot hivatalosan eltérítettük. topikkalózok vagyunk. érdemes átmennünk vmi másik itteni topikba?

(#25) Unique girl válasza dabadab (#11) üzenetére


Unique girl
csendes tag

Naja, vannak nevetésre késztető részek, de még mindig nem annyira röhejesek, mint a mai slágernek titulált, dallamtalan izék...

(#26) Sidaries válasza rumos14 (#24) üzenetére


Sidaries
őstag

A Paradise Losttól a Host és a Symbol of Life a kedvencem. A Host eléggé Depeche feeling, de azért frankó. A Katatoniától pedig a Last Fair Deal Gone Down olyan mint a 21. Mindent visz. :)
A Gatheringtől csak a Mandyliont ismerem az tényleg nagyon jó. A Szigeten is jó volt a koncertjük.
Szerintem nincs miért máshova menni. Itt is megtűrnek. :))

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#27) Chaser


Chaser
titán

Kíváncsiságból regeltem és töltöm az albumot, ha nem tettem volna meg, holnap már nincs email címem :U :D Tegnap kaptam az utsó felszólítást, hogy lassan 3 hónapja nem léptem be blabla. Máris jó pont az undergroundnak :C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.