Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Azt hiszem most jelentősen romlott a magas hőmérséklet miatt tönkrement PS3-ak statisztikája. ;]

(#2) ittakary válasza DeFranco (#1) üzenetére


ittakary
nagyúr

:DDD :DDD

Jó reggelt :)

Áldom a szerencsénket, hogy nekünk nincs devizahitelünk... El sem tudnám képzelni mi lenne velünk ilyen árfolyam mellett...

(#3) banhammer válasza ittakary (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Mennél a levesbe.

Az járt jól, aki anno bevásárolt CHF-ból.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) DeFranco válasza banhammer (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért ahhoz minősített hülyének kellett lenni, hogy valaki most komoly bajban legyen. Akinek egy csepp esze volt, annak most "csak" jól meg kell húzni a nadrágszíjat, de enni lesz mit, tető marad.

(#5) kapeti07


kapeti07
senior tag

Szerintem ki kéne lépni ez Európai Unióbol és belépni a Svájci Unióba és vegyük fel a Svájci Frankot mint fizetőeszközt. :D

Xbox: kapeti

(#6) wednesday válasza kapeti07 (#5) üzenetére


wednesday
őstag

Svájcnak se tesz jót ez a magas árfolyam.

(#7) Fücsök007 válasza wednesday (#6) üzenetére


Fücsök007
őstag

+1, de a sok virtuális vásárlás sem jó, nincs annyi nyomtatott frank, amennyit megvettek a befektetők. :(

(#8) DeFranco válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Már rég nem is kell hogy legyen. Forintból sincs közel sem annyi kinyomtatva, mint amennyi forog.

(#9) Fücsök007 válasza DeFranco (#8) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ez itt a probléma, mert így a bankok is "gyártanak" pénzt, ami mint tudjuk csak elektronikus, és ha nincs bizalom, akkor az nem ér semmit. Így meg túl nagy lehet az ingadozás ilyenkor. :O

(#10) fi:zi'k válasza DeFranco (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt ne mondd, hogy a 100 HUF-os árfolyam növekedés tervezhető volt 4-5 éve. Illetve a törlesztő megduplázódása.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11) DeFranco válasza fi:zi'k (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt mondom, hogy nem veszünk fel annyi hitelt, amit épp ki tudunk fizetni. Annyit veszünk fel, amit kétszer ki tudunk fizetni, és akkor nincs világvége, ha esetleg megemelkedik a törlesztő, valaki elveszti az állását, vagy megbetegszik valaki.

Azt mondom, hogy nem költjük el az utolsó fillérünket is, hanem hagyunk annyit, ami legalább 3, de inkább 6 hónapra szerény, de teljes körű megélhetést biztosít.

Azt mondom, hogy tervezhető volt. Hogy várható volt-e vagy valószínű volt-e az már véleményes, de nem is kellett annak lenni.

szerk:

Azt mondom, hogy nincs ingyen ebéd, és összességében itthon soha nem volt olcsóbb a svájci frank alapú hitel, mert az ára kevesebb volt, de a kockázata nagyobb. Úgy kellett volna számolni, hogy annyit veszek fel, amennyit forintban is felvehetnék (mert eddig ér a takaró, nem tovább, még ha úgy látszik is), és a két törlesztő közötti különbözetet nem élem fel, hanem elteszem zordabb napokra.

[ Szerkesztve ]

(#12) fi:zi'k válasza DeFranco (#11) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért a duplázódás bőven messze van attól, hogy "nem veszünk fel annyi hitelt, amit épp ki tudunk fizetni".
Szerintem tervezhető nem volt, legfeljebb "benne volt a pakliban". Ha tervezhető lett volna, akkor nem veszem fel a hitelt. Vagy legalábbis nem ilyet.
Szerencsére még nem a kaja pénzt kell törlesztőre költenie a családomnak, de nagyon nem mindegy, hogy 60E vagy 120-130E "repül ki az ablakon". Ráadásul a mostanit még nem is tudom. Lehet lesz 140-150E is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13) DeFranco válasza fi:zi'k (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Írtam az elvet (annyit vegyél fel, amennyit forintban is ki tudnál fizetni).

Tervezhető = képes voltál betervezni
Tervezhető != várható

Ha nem a kajapénz meg a törlesztőre, akkor az még messze nem a "minősített hülyeség" esete. Akkor csak meg kell kicsit szorítani, de minden megy tovább. Persze, nagyon fáj, és nem jó érzés, de közel sem életveszélyes a helyzet, amúgy is normalizálódni fog, nem marad mindig így. Ne vedd magatokra amit írtam. :) Az viszont igaz, hogy fel kellett volna rá készülni, és tartalékolni.

(#14) fi:zi'k válasza DeFranco (#13) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem veszem magam, mert mint írtam ránk (még) nem igaz.
De az kicsit túlzás, hogy mindenki "minősített hülye". ;)

Mikor veszel Superluxot? :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) Motar válasza fi:zi'k (#12) üzenetére


Motar
tag

Benne volt a pakliban? Mi? Egy válság és közel duplázódás? Ennyi erővel a világháború is benne van. Számol az ember egy 10-20forintos drágulásra, nem 100ra!
Na de mindegy, nem nagyon tudunk mit tenni sajnos. És bár lehet hogy ez már Svájcnak is rossz, nem nagyon fognak beleszólni mert azzal elveszítenék a függetlenségüket. Túlélték a világháborút is egyedül, ezt is túl fogják. A pénzükért megkapnak mindent. Nem az a hűdenagy mezőgazdasági export országról van szó, aki csődbe megy ha nem tudja eladni az áruit.
Arra leszek kíváncsi, hol lesz a vége?! Remélem az eurónál megáll....

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#16) DeFranco válasza fi:zi'k (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugh... azt el is felejtettem :F

(#17) ch003067


ch003067
addikt

Jó napot.

A kép jó, a játékot várjuk izgatottan :B

(#18) wikings2


wikings2
őstag

Jó délutánt :DD
Ez az Optimus karakter a játékba mekkora gáz x(
Fel se tudom fogni kik fognak ezzel játszani :D

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#19) ch003067 válasza wikings2 (#18) üzenetére


ch003067
addikt

Én azt bírom ebben a karakterbe, hogy amikor rúg, akkor nyög egy nagyot :DDD

(#20) wikings2 válasza ch003067 (#19) üzenetére


wikings2
őstag

Ha ez bejön akkor ajánlom Tekken 5 Christe karaktert :P

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#21) Wolverine válasza Motar (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Svéjc már megpróbált berleszólni az árfolyamba többször is; hatástalan volt és eurómilliárdokat buktak rajta.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) mrhitoshi válasza fi:zi'k (#10) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Elhiszed, hogy ez így volt megtervezve ? :DD Tuti nem véletlen ez így. Mindjárt utoléri az eurót, a semmiből. És akkor lesz ne mulass, ha majd a Fontal fog vetekedni. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#23) Wolverine válasza mrhitoshi (#22) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez fáj Svájcnak, nem is kicsit. Ha 1:1-ben kell euróval váltani, akkor kb. meg fog duplázódni a munkanélküliség az országban...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) mrhitoshi válasza Wolverine (#23) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ez érdekel szerinted valakit is ? :DDD A pénz a lényeg.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#26) Wolverine válasza mrhitoshi (#25) üzenetére


Wolverine
félisten

Kb. annyira, mint hogy hány magyar lakáshitel dől be.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#27) DeFranco válasza polonic (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:F ne itt offoljunk, de kíváncsi lennék, melyik részével nem értesz egyet...

(#28) Osz24


Osz24
tag

az allam nehogy megsegitse azt aki hitelt vett fel.

(#29) KRi2


KRi2
aktív tag

Szerintem meg külön kellene választani hogy ki mire vett fel hitelt. A 20 milliós nyaralójára, vagy az 5 milliós vidéki, első házára.

||| | || ||||| | ||| ||

(#30) Gude


Gude
senior tag

Drágább lesz a chf mint az euro :W :W

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#31) wikings2 válasza Osz24 (#28) üzenetére


wikings2
őstag

A fél vezetőség nyaral és nem nyilatkozik a maradék hogy miért nincs rendkívüli gyűlés ezzel kapcsolatban egy megoldócsomag létrehozása érdekében.
Vicces ez a Magyar állam...

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#32) Gude


Gude
senior tag

Sok ember fog beleugrani az árfolyam rögzítésbe,pedig nem lenne szabad.Meg van ez koreografálva rendesen :W

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.