Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

Gratula a masinához.Nagyot léptél előre.Amd fanok ezt ne olvassák el,phenomm ii x6-ról mentem haswell i3-ra és erősebb :K Nem hiszed?Itt pár személyes benchmark...

(#2) Csupingo


Csupingo
veterán

Ez eddig jó, de lesz majd konklúzió is?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3) Mokó


Mokó
aktív tag

Konklúziónak tippelném;minimum FPS-ek radikális növekedése,az átlag és maximum arányos növekedése.

(#4) Csupingo válasza Mokó (#3) üzenetére


Csupingo
veterán

Én is ilyesmire számítok, csak szerettem volna már látni. Biztos kisimúlnak a ráncok.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#5) Mokó válasza Csupingo (#4) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ugyanezt mondom,mindenestre megvárjuk a választ majd :-)

(#6) djculture


djculture
félisten

Dettó ilyen váltás volt nekem is tavasszal még. Hát a konklúzió annyi volt hogy nagy marha voltam hogy idáig kínlódtam a phenom-al, nagyon gyenge már. Rengeteg baj volt játékokban a laggal ami megszűnt, GtaV-ben de még egy left 4 dead 2 multiban is érezhető pedig az ősrégi játék mégis lagolt néha orosz szerveren ahol rengetegen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7) Mokó válasza djculture (#6) üzenetére


Mokó
aktív tag

Átmentem anno "fenom" 4 ről 6 magra és megmondom mi történt;GTA IV minimum FPS javult (nem emlékszem pontosan csak tájékoztató jellegű) 17 ről 19 FPS (modok meg minden kutyafüle) egyetlen helyen volt előrelépés;BF4-ben érezhetően jobb lett.Jah meg akkor jött ki a Far Cry 4,nah azzal is elég jól elboldogult 6 mag 2.4Ghz-en.... (nem volt rendes hűtőm,gyári pedig pocsék,lefojtottam-alulfeszeltem és csókolom) Far Cry 3 szarabb volt igy,4-ik résznél azért optimalizáltak....

(#8) djculture válasza Mokó (#7) üzenetére


djculture
félisten

Most már az idő is megoldotta a kérdést eddig három játék nem indul el már vele sse4.1 hiánya miatt és jön még jó pár. Szóval aki újabb címekkel akar játszani annak nincs más lehetősége vagy fx-re vált vagy vesz új intel platformot.

(#9) Shing válasza Mokó (#1) üzenetére


Shing
őstag

Nem kell AMD fannak lenni, aki nem ért hozzá Intelen belül is lenézi az I3-at "az csak kééét mag, játékho' minimum IIII5!". Már egy G4500 is szénné gyaláz egy Phenom II-t hiába 2 magos, persze már vannak olyan játékok amik annyira durván több szálra vannak optimalizálva, hogy muszáj az i3...

(#10) Mokó válasza djculture (#8) üzenetére


Mokó
aktív tag

Cikkemben leirtam FX számomra nem opció.Elárulod melyik játék kér SSE4.1-et?Nem vagyok nagy gémer,kíváncsiságból kérdem.

(#11) djculture válasza Mokó (#10) üzenetére


djculture
félisten

mafia 3,dishonored 2 az újak közül a Metal Gear Solid V The Phantom Pain már nem annyira új.

[ Szerkesztve ]

(#12) Mokó válasza djculture (#11) üzenetére


Mokó
aktív tag

Mafia III-at talán mertem volna tippelni,nemrég próbáltam ki,nekem tetszik,de nem játszok vele (mostmár nincs időm).. Igy múlik el a büszkeség,az Athlon XP-t is az SSE 2 utasításkészlet hiánya tette félig a sírba,úgyhiszem...régi szép idők....Mostani Xeon-om is 6 éves azt van "minden" benne...

(#13) Redneck


Redneck
veterán

Köszönöm hogy olvastátok!

Konklúzió:
Az egy szálas erőt igénylő játékok kisimultak, a minimum fps minden esetben jelentősen nőtt. A VGA ki van hajtva, és nem droppol az fps indokolatlanul.
Fele annyit fogyaszt, elég a gyári hűtő is. Bővebben majd a következő írásban.

Egy tuti, már régebben meg kellett volna lépnem, mert ahogy páran írtátok a Phenommal kínlódás volt pár játék. Fps limitálással lehetett javítani sok droppot, de nem volt megoldás mindenre. A The Crew: Wild Run konkrétan mindenhogy szar volt Phenommal. Ettől függetlenül sok boldog órát töltöttem vele, de az FX-re váltás zsákutca lett volna.

Szerk:
Az operációs rendszer is jóval gördülékenyebb lett. Imádom.

Mokó:
Azt hiszem a Phantom Painre írta valaki, hogy Phenommal el sem indul, mert SSE4.1 kell neki.

Szerk2:
djculture már megválaszolta. Bocs, telefonról vagyok!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) Redneck


Redneck
veterán

BF4 nem droppol mikor nagy háború kerekedik.
CS:GO minimum fps jóval magasabb, az egész látványosan simábban pörög.

Egyébként a régebbi címekkel a Phenom is jól muzsikált, csak pár egy szálas erőt kívánó produktum volt idegesítő. A VGA pedig simán vitte volna.

Tesztekben is sokszor látni hogy az i3 veri a 8 magos FX-et minimum fps-ben. Persze annak aki renderel nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#15) Redneck


Redneck
veterán

A legnagyobb poén az egészben, hogy négy i5-ös játékos konfigot állítottam össze ismerősöknek az elmúlt 1,5 évben, de egyikkel sem játszottam, nem volt rá időm. Sőt, az elmúlt években csak Intel konfigokat raktam össze mindenkinek aki gépet akart. A következő írásban ezekről is szót ejtek.

Szerk:
Egyébként nem is értem miért vártam ennyit. A minimum fps a legfontosabb számomra (nem a 0,1-1%-os esetekben). Talán mert nem akartam már PC-t. Most meg megint ott tartok hogy új VGA kell. Ennyit a PS4-es tervekről...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) Redneck válasza Shing (#9) üzenetére


Redneck
veterán

Pedig csak attól függ mivel játszol. Sokaknak bőven elég egy frankó i3. A Phenomot az is verte volna, natív 4 mag ide vagy oda.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) elfelejtette válasza Mokó (#1) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én csak kicsiben váltottam AthlonII X3(@X4)-ről Ivy Pentium G2030-ra, és ugyanazt tudja fele annyi fogyasztással. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) Redneck válasza elfelejtette (#17) üzenetére


Redneck
veterán

Ha pedig csak 2 magot használó alkalmazást indítasz veri is nem?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19) elfelejtette válasza Redneck (#18) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy szálas teljesítménye érezhetően jobb, még nálam a 3mag vs 2mag összevetésben is jobb az Intel, nálad gondolom ez mégjobban előjön a 4vs4 maggal.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#20) Redneck válasza elfelejtette (#19) üzenetére


Redneck
veterán

A technológiai előny miatt természetesen, de ehhez a futtatott programok is kellenek. Generációs és architektúrális különbségek vannak, mindkettő gyümölcs, de az egyik körte a másik meg barack. Nem őket összehasonlítani rájöttem. Ha az FX architektúra lenne a mérvadó játékokban, az i3/i5 is szenvedne sok esetben.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#21) mcs válasza Redneck (#18) üzenetére


mcs
veterán

Nekem a Pentium G3220 hülyére verte az Athlon II X3 450et ilyen helyzetekben. Csak a legintenzívebb többszálas tevékenységeknél voltak egálban. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.