Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Drughi válasza Tibi8 (#148) üzenetére


Drughi
addikt

Én mint ex-tulaj mondom:

Én Redmi Note 9s-ről váltottam,ami vicces, hogy használtan többért adtam el, mint amennyit a Realme 6s-ért fizettem újonnan és mégis megérte a váltás.

Anno kb 10e ft volt a Realme 6 és 6s közötti felár, de szerintem jobb az s, olcsóbb is, a kamera ugyanaz, nem fog jobb képeket lőni a több megapixel miatt.

Most váltottam és ugrottam 1 vagy 2 szintet (iPhone se 2020), más világ... :B

(#152) aprokaroka87 válasza Bizsu1st (#150) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze hogy jobb, mivel az SOC is jobb, én a Sima Realme 6-ot vettem meg.
Én sokáig Opera böngészőt használtam, viszont olyan mint ha 30fps-re lenne korlátozva az egész.

Főleg weboldalak görgetése esetén tűnik fel, hogy valami nem kóser.

Én amúgy most Firefox-ra próbálok át állni, de fent van a Brawe, Vivaldi és Bromite Browser is.

Chrome-ot ritkán használok ( Szinte sosem )
De a fenti böngészők esetén komoly akadást nem tapasztalok.

Egyenlőre én sem bántam meg, a 8gb-ram meg szépen teszi a dolgát, ahogy az el is várható :)

Amúgy Chrome esetén meg lehet hogy valamit be kell állítani a Chrome://flags -ben.

[ Szerkesztve ]

(#153) Bizsu1st válasza aprokaroka87 (#152) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

A realme 6-ban is 4gb ram van, nem 8! A soc sajna nem minden, az optimalizálás a lényeg, az meg vagy sikerül, vagy nem... :))

(#154) Tibi8


Tibi8
csendes tag

Mindkettőtöknek köszi, meg is rendeltem.. :D

(#155) Drughi válasza Bizsu1st (#153) üzenetére


Drughi
addikt

Van 4/128gb és 8/128gb verzió is itthon.

(#156) Bizsu1st válasza Drughi (#155) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szerk;most esett le, hogy sima 6-ta reagáltam aprokaroka87-nek... Bocs, elnéztem!

[ Szerkesztve ]

(#157) aprokaroka87 válasza Bizsu1st (#153) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az erősebb, fejlettebb SOC-re optimalizálás is könnyebb :)

+ ha jól tudom a realme inkább a stock droidhoz közel csinálja meg az OS-t.

Illetve van pár olyan dolog is a rendszerben, ami hasznos lehet, főleg " diagnosztika " téren.

(#158) Folee válasza Tibi8 (#148) üzenetére


Folee
tag

Üdv!
Látom, hogy időközben már megrendelted, de azért leírom a tapasztalataimat:
Redmi Note 4-ről váltottam. Összességében elégedett vagyok a telefonnal, gyors, szép a kijelzője, a telefonálás hangos, tiszta, a gyorstöltés állat. Ami negatívum: ha használom, az akksi sokkal gyorsabban merül, mint a Redmi Note 4-é (oké, gyorsabban fel is tölthető), készenlétben nem merül, tehát gondolom a kijelző fogyaszthat sokat, ill. az MTK procik is falánkabbak a Qualcommoknál. Az ujjlenyomatos felébresztés elég gyakran nem működik, ez nagyon bosszantó. Többször előfordult, hogy bejövő hívásnál sötét maradt a kijelző, nem tudtam, hogy fogadjam a hívást. Olyan is volt párszor, hogy bejövő hívásnál a zsebemből kivéve magától fogadta a hívást, ugyanakkor sokszor nem működik elsőre a fülhöz emeléses hívásfogadás.
Szerintem, ezek szoftveres hibák, remélem javítják. Az árát egyelőre megérte, remélem, a gyorstöltés nem nyírja ki hamar az akksit.

(#159) aprokaroka87 válasza Folee (#158) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Képernyő esetén a fényerő is sokat számít.

Illetve a 90hz is több energiát kér, már ha jól emlékszem hogy a 6s-ben is van ilyen opció.

Esetleg nézd meg hogy akkumulátor teljesítmény mód mire van állítva.

(#160) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Sziasztok!
Ha nem is fóverzió,de egy kis frissìtès azèrt èrkezett.Töltsètek :D
Richo

(#161) Nyhil


Nyhil
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalható-e valamiféle különbség a 6s és a Pro készülék között?
(Leszámítva az infrát, FM rádiót, RAM-ot).

- akku időben
- teljesítmény, sebesség, gördülékenységben, tekintettel a két eltérő
SOC-ra (tesztek közel egyformának hozzák)
- szoftverezettségben
- kijelző (fényerő, dinamika...)
- kamera minőségben (azon felül h több pixelt tud a Pro)
- készülék anyagában, kialakításában
- bármi egyéb, mindennapi használatban

Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#162) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Nos, az új szoftver egy kellemes javìtást hozott.Nekem teljesen megszűnt az ujjlenyomat olvasó szoftveres bug-ja.Szoval most már tökèletes.
A másik èszrevètelem, hogy miota lefrissìtettem, jobban melegszik töltès közben, nem szamottevően,de azèrt lehet èrezni.
Hatha valakit èrdekel.
Richo

(#163) chopin42 válasza Drughi (#155) üzenetére


chopin42
őstag

Üdv!
Új telefont szeretnék, ez és a redmi note 9s között vacilálok Akinek volt mind a kettő, leírná nekem a következő különbségeket a két telefon között:
Akkuidő
Fotós képességek
Videós képességek
Sebesség
Rendszer
Köszönöm :R
Most a fehér 55k alzán, annyirőt jó vételnek tűnik, a realme 6 se sokkal drágább, de ahogy néztem, ugyanaz a kettő.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#164) pazo77 válasza chopin42 (#163) üzenetére


pazo77
tag

Olvass utána,hogy a Redmi küzd-e proximity szenzor gonddal!
Hiába ha képességben jobb.
Utolsó 2 xiaomi telefonomat állandóan "kezelte" a fülem az álam.
Rohadt bosszantó, ha beszélsz és vétlenül lerakod,vagy hívsz ,némítasz,stb.
6s-nél sohasem tapasztaltam ilyen problémát.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#165) Drughi válasza chopin42 (#163) üzenetére


Drughi
addikt

Szia,

Itt válaszolok inkább, nem PM-ben:

Én Note 9s-ről váltottam a sima 6-ra (azóta már iPhone-t használok)
-Az akku kb egyforma volt, de mivel mindkét telefon bitang teleppel rendelkezik nincs számottevő különbség.

-Fotó-videó terén is kb egyforma, sajnos ezek a középkategóriás telefonok 3-4 éve semmit nem fejlődtek, csak a megapixel nő. Egy egy szenzoros samsung S8 vagy épp egy 4-5 éves iphone is lő olyan képet, mint ezek 4-5 szenzorral. Parasztvakítás, semmi más.

A leglényegibb különbség, a rendszer. AZ fluid. Nekem nagyon tetszett, messze az egyik legjobb android volt a kezembe, a MIUI elbújhat... Imádom a xiaomi eszközöket, de a miui rendszer az idők során nem abba az irányba fejlődött, mint 7-8 éve, mikor betört a piacra.

Én mindenképp a sima realme 6-ot választanám az NFC miatt.

(#166) Mr Pupák válasza Drughi (#165) üzenetére


Mr Pupák
csendes tag

"Én mindenképp a sima realme 6-ot választanám az NFC miatt."

Öööö. A 6S-ben is van NFC, vagy elnéztem valamit?

(#167) Drughi válasza Mr Pupák (#166) üzenetére


Drughi
addikt

GSM Arena szerint nincs: [link]

(#168) Mr Pupák válasza Drughi (#167) üzenetére


Mr Pupák
csendes tag

Igazuk is lehet, nem mindegyikben van :( , szerencsére az EU-s verziókba raktak NFC-t :)

(#169) Folee válasza Mr Pupák (#168) üzenetére


Folee
tag

Az enyém a Telenortól van és van benne NFC.

(#170) Mika1227


Mika1227
őstag

Egy kis frissítés èrkezett! Vajon a 11-re mikor kerül sor?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#171) aprokaroka87 válasza Mika1227 (#170) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem előbb a Realme 7 kapja meg.

Arra mint ha már lenne is béta verziós Android 11.

(#172) tetonjaro


tetonjaro
csendes tag

Üdv , tcom, telenor kártyával nincs internet , digis és vodkafonos kártyán van . profil létrehozást próbáltam de így sem jó valami ötlet ?

(#173) Drughi válasza tetonjaro (#172) üzenetére


Drughi
addikt

rendszervisszaállítás

(#174) Éljen


Éljen
friss újonc

Üdvözlet! Érdeklődnék, hogy találkozott- e valaki gyári ébresztőóra hibajelenségel! Rendszeresen előfordul, hetente legalább egyszer. Az előre beállított időpontban nem hanem a következő ( ha van beállítva ) szundi időpontjában ébreszt! Realme 6S kb 5 hónapja használom. A készülék maga elváráson felüli ebben az árkategóriában, szerintem. Egy Redmi 8T-ről váltottam.

(#175) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok csatlakoztam a táborhoz, sokat hezitáltam a telefonon, hogy megvegyem de nem bántam meg.
Egy pozítiv csalódás számomra minden tekintetben, a 4gb memoria nem kevés egyáltalán, mint más gyártónál ez már az lenne.

(#176) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!
Sokat hezitáltam rajta, de a Telenornál két év hűség mellett, tarifámnál maradva éppen 20.000 alatti árral nagyon nem nyúlhatok mellé. Előzőleg sikerült. Most mindent elolvastam róla, meg megnéztem amit lehet. Tartalék telónak gondoltam, egy Huawei Y5 (2018) helyett, de nagyon nagyon úgy néz ki hogy ez lesz a fő teló, leváltva egy Xiaomi A2 Lite 3/32 készüléket, ami marad tartalékban a Huawei Y5 (2018) helyett.

(#177) aprokaroka87 válasza Peltár (#176) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát azért mindkét telefon felett már eljárt az idő, szóval érthető.

(#178) Mika1227


Mika1227
őstag

Megjött az Android 11!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#179) aprokaroka87 válasza Mika1227 (#178) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mik a tapasztalatok vele?

Akkor elvileg hamarosan az sima 6-os is megkapja majd.

(#180) Mika1227 válasza aprokaroka87 (#179) üzenetére


Mika1227
őstag

Tegnap raktam föl, még olyan sok mindent nem tudok de nekem nem tűnik fel sok változás.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#181) aprokaroka87 válasza Mika1227 (#180) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem köszi :)

(#182) csp01


csp01
tag

Sziasztok! Érdemes még most is megvenni ezt a telefont?

(#183) Drughi válasza csp01 (#182) üzenetére


Drughi
addikt

Az attól függ milyet és mennyiért

(#184) csp01 válasza Drughi (#183) üzenetére


csp01
tag

4/64 56990 ft

(#185) Drughi válasza csp01 (#184) üzenetére


Drughi
addikt

A redmi note 9 széria van még ebbe az ársávba, de szerintem a Realme jobb, a szoftvere mindenképp, nekem az volt a kedvencem. (Közel áll a OnePlus-hoz)

1-2 évig biztos kiszolgál még.

[ Szerkesztve ]

(#187) tetonjaro


tetonjaro
csendes tag

üdv . telefonom csak a bekapcsoló gomb megnyomásával ui recovery módba kapcsolt . reboot , poweroff de ez nem segített majd a wipe data itt pedig megakad a realme powered by android nem lép tovább a sárga realme képernyőre .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.