Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Lehet hogy én voltam a figyelmetlen és tudatlan, de a modem részben LTE/5G - X65 és az LTE/5G - X62 között mik a különbségek?
Nem nagyon találok erről leírást, csak a hivatalos közleményt, amiből laikus számára nem sok minden derül ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) sTERNI válasza zsolt501 (#1) üzenetére


sTERNI
senior tag

Itt találsz egy jó összehasonlítást a lap alján [link]

[ Szerkesztve ]

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"Samsung 4 nm-es node-járól átportolta a TSMC 4 nm" -- ennyit számít a gyártástechnológia előtti szám....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) 1dude


1dude
aktív tag

Kiváncsi lennék a 2 chip gyártási költségére.

(#5) GhostRider93 válasza tibaimp (#3) üzenetére


GhostRider93
tag

Ez így nem kis különbség. Mikor láttam a táblázat alján zárójelben a TSMC Samsung jelölést gondoltam hogy lesz valami javulás de hogy ennyi azt nem is akarom elhinni.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#6) .mf


.mf
veterán

"a Samsung 4 nm-es node-járól átportolta a TSMC 4 nm-es eljárására. Ezáltal az ARMv9-es magok órajele megnőtt, ahogy az új generációs Adreno IGP teljesítménye is, utóbbira plusz 10%-ot mond a vállalat. Javult a lapka fogyasztása is, és a cég szerint az energiahatékonyság tekintetében az új verzió 30%-kal kedvezőbb az elődjénél."

Matematika-feladat:
1 Samsung-nanométer az hány TSMC-nanométer? ;] Remek példa arra, hogy a nm előtt szereplő fantázia-számok nem sokat érnek, inkább a tranzisztor-sűrűséget kéne mutatónak használni. A 30%-os energiahatékonyság-javulás egy half-nodehoz áll közelebb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.